Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość Kasia...25
hej mam pytanko dotyczące epilaru system...czy rzeczywiście jest skuteczny i ile potrzeba zabiegów żeby zobaczyć efekt ?Czy któraś z Was go używała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtka - też uważam, że dzieci są cudowne, są darem od Boga. Mój synek jest moim największym skarbem i dzień kiedy się urodził to był najpiękniejszy dzień w moim życiu. Moje problemy zaczęły się właśnie po narodzinach synka.Wcześniej miałam włoski tylko w typowych miejscach a po narodzinach synka zaczęły pojawiać się wszędzie.Nie wiem, że spowodowała je ciąża czy tabletki antykoncepcyjne. Pół roku po porodzie zaczęłam zażywać hormony i to chyba właśnie w tamtym kresie włoski zaczęły się pojawiać, doszedł trądzik, lekarz zmienił mi tabletki na tę okropną dianę 35.Do dziś nie mogę sobie darować, że zaczęłam zażywać hormony po ciąży.Bo być może one zawiniły.Ale już za późno. Widocznie tak miało być.Po diane strasznie sie źle czułam i miałam problemy zdrowotne, kuło mnie w klatce piersiowej, miałam duszności, nawet kłopoty ze wzrokiem i podniesiony cholesterol. Gdy przestałam zażywać - cholesterol od razu spadł.Teraz wierzę tylko w naturalne leki i takimi się leczę.Chemię będę zażywać, tylko wtedy, gdy będę zmuszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajtka
Loris -nastraszyłaś mnie,bo właśnie mam znowu rozpocząć antykoncepcję hormonalną - kupiłam już plasterki na 2 miesiące i za 2tyg. chcę zacząć. Poprzednio tabletki mi służyły i nie miałam skutków ubocznych. A Ty długo brałaś? Pewnie dużo na ten temat czytałaś: przecież w tych tabletkach są hormony kobiece,a to testosteron -jesli już- wzmaga owłosienie. A jeśli hormony są winne,to nie powinno się uregulować wszystko po zaprzestaniu przyjmowania? No i plasterki myślę,że są bezpieczniejsze -w każdym razie omijają układ pokarmowy-tylko nie wiem czy to ma znaczenie? Proszę, napisz jeśli wiesz coś więcej... I ponawiam pytanie o golenie ud, bo nie wiem czy się w to pchać? jak wyglądają po goleniu. Ja u góry ud prawie nie mam włosów, gorzej w pobliżu krocza no i nad kolanami robi się nieciekawie,pewnie dlatego że coraz wyżej golę łydki. A co zapobiega wrastaniu włosków?Wczoraj po długiej przerwie od depilatora-potraktowałam sobie łydki,ale na bank będą mi wrastać,jak nic nie zrobię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja depiluję depilatorem i nie odrastają mocniejsze, wydaje mi sie że raczej słabsze.osobiście niestety nie mam zaufania do tabletek hormonalnych, nic na to nie poradzę, po prostu jestem przekonana, że więcej namieszaja w organizmie niz pomoga. Plasterki na pewno sa zdrowsze, bo nie obciążają wątroby.Ale z tego co wiem, zawieraja dość duzo estrogenów, dopóki będzie się ich używać to może być dość duża poprawa w owłosieniu ale gdy sie zaprzestanie organizm odczuje to jako brak estrogenów i może byc gorzej. To tylko moje rozumowanie.Być może sie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosuję plastry, to już moje 3 opakowanie. Ale ja muszę brać hormony ze względu na PCO, nie owłosienie. Włoski robią się słabsze, ale nie zaprzestaną rosnąć. Szczególnie u osób u których hirsutyzm nie jest na podłożu androgennym jak u mnie. Przed wypisaniem mi recepty miałam robione bardzo dokładne badania i właściwie mój organizm teraz cały czas będzie wspomagany hormonami aż do ewentualnej ciąży, jeżeli taka w ogóle będzie miała miejsce, albo jeśli uda mi się w nią zajść. Co do plastrów, to jest to mit z tym ich bezpieczeństwem. Niestety, omijają układ pokarmowy, ale przez skórę dostaję się aż 60% więcej estrogenów niż przez tabletki, co powoduje częstsze występowanie zakrzepicy, innych chorób żył i udarów (są przypadki śmiertelne). Ja się ich szczególnie nie obawiam, ponieważ z moim niskim poziomem estrogenów trudno o ich nadmiar, natomiast bez dokładnych badań nie zdecydowałabym się na ich stosowanie. Ja czuję się na nich rewelacyjne, mam tylko trochę mniejsze libido no i skóra już się przyzwyczaiła, więc także poprawa nie jest diametralna. Natomiast fizycznie czuję się dobrze i obym nie musiała przejść na dianę. Tego sobie życzę. Zobaczymy jeszcze jak badania krwi, które dostanę lada dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój wręcz przeciwnie, nie przeszkadza mu czy będzie mieć swoje czy adoptowane, a takie pomysły jak rodzinny dom dziecka go nie przerażają czy tez nie odstraszają:). Jednak czy znajdziemy na to czas? Oto jest pytanie. Ale wolałabym mieć tak jedno swoje z dosyć samolubnego powodu. Podobno na PCOS nie ma nic lepszego od dziecka, nawet ustępują objawy. To może być prawda, ponieważ mam owłosienie mamy. Zupełnie jej organizm. I ona miała bardzo wcześnie swoje pierwsze dziecko (moją siostrę), w czasie kiedy i u mnie nie wystąpiły jeszcze objawy. I tak zmniejszyły się jej problemy skórne, nie miała usg (wtedy tego nie znano), ale to wysoce prawdopodobne iż miała właśnie naszą chorobę (podobno jest dziedziczna) i tak w następną ciążę ze mną zaszła bez problemu, a choć ma pojedyncze włoski na brodzie czasem i wąsik, to na reszcie ciała włoski się wytarły, nie urosło jej nic nienormalnego i czuję się w porządku. Znam też inne takie przypadki i może warto to wziąć pod uwagę. Dopiero zaczynam leczenie i trudno mi się wypowiadać, ale moja dieta plus leki trochę poprawiły mój stan :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie wiem czy te moje włoski sa dziedziczne (jak juz to po tacie - moja mama jest gładka.) jakos sie nie potrafie wybrac do tego lekarza.. a strasznie sie boje, bo zauwarzyłam troche wiecej włoskow na piersiach.. albo mi sie wydaje.. sama juz nie wiem:( a jesli chodzi o sylwka, to raczej juz wiem gdzie i z kim go spedze ;PP na pewno nie w domu.. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajtka
Poczytałam troche wcześniejsze strony... Zdjęcia tych kobiet z hirsutyzmem są straszne :-o ale mnie nie pociesza,że tak nie mam... może to jest kolejne stadium choroby...? :-o tam są kobiety w średnim wieku... Ale my mamy przerypane! nie ma to jak być facetem... uwielbiam jak facet jest mocno owłosiony -to nadaje mu męskości! heh Koło mnie otworzyli nowy basen, pływalnie i baseny dla dzieci, i moje ulubione -sauny! Chciałabym się wybrać jeszcze tej zimy. Syn byłby zachwycony! ale już widzę ile muszę się nagimnastykować w lazience,żeby być podobna do ludzi na tym basenie. To ja pisałam,że owłosienie odziedziczyłam po mamie, a ona po swojej mamie. Ale dla nich to nigdy nie było problemem. Wiadomo - inne czasu- teraz niestety mamy ogromny kult idealnego ciała! co ja mówię! 'idealnego' -to pojęcie względne w tym przypadku, przecież kanony piękna są ustalane przez ludzi, i kreowane w mediach... Heh, mam dziś wenę do pisania,ale dziecko już na mnie wchodzi,więc kończę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Długo by pisać, a muszę wychodzić: tutaj na urodzie masz dwa wątki o diecie: http://pco.enarea.com/forum/index.php ogólnie niski indeks glikemiczny i nisko węglowodanowa, a raczej jeść zdrowe węglowodany po prostu. W dodatku mam też kilka dobrych zaleceń z książki jesteś tym co jesz, najlepszego przewodnika prowadzącego do zdrowego życia. Ale to napiszę później. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ququryqq
witajcie dziewczyny. bardzo Wam wspołczuje tej choroby:( i mam do Was pytanie.... czym sie rózni hirstutyzm od hipertrychozy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ququryqq
witajcie dziewczyny, mam do Was pytanie czym sie rózni hirsutyzm od hipertrychozy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość international
hirutyzm od hipertrychozy rozni sie mniej-wiecej tak, jak mrowka od slonia. Wspolczuje chorym na te okropna chorobe. skopiowane z internetu (http://www.roik.pl/hipertrychoza-zdiagnozowano-zaledwie-50-przypadkow-na-swiecie/ ): Ludzie z hipertrychozą (znaną jako też jako zespół wilkołaka czy zespół nadmiernego owłosienia) byli kiedyś pokazywani w cyrkach. Włosy pokrywają ich ciała w całości, stąd skojarzenia z futrem. Schorzenie jest niezwykle rzadkie, obecnie zdiagnozowano je u 50 osób z całego świata. Wygląda też na to, że wreszcie znaleziono na nie skuteczne lekarstwo. Zadania tego podjęli się lekarze z Columbia University w Nowym Jorku. Zareagowali oni na apele rodziny 11-letniego Pruthviraja Patila, która wypróbowała już wszelkie możliwe środki zaradcze: homeopatię, terapię laserową, a także preparaty medycyny ajurwedyjskiej. Niestety, bezskutecznie… Amerykanie sądzą, że pomaga coś bardzo nieskomplikowanego, a mianowicie zastrzyki z testosteronu. Badania nowojorczyków sfilmowano, a montażyści uczynili z nich część reportażu Moja szokująca historia: prawdziwe dzieci-wilki. Bohaterami dokumentu są chore na hipertrychozę maluchy z Bombaju. Choć Pruthviraj ma dopiero 11 lat, zdążył już dużo wycierpieć, dlatego teraz rzadko wychodzi z domu. Gdy się urodził, jego matce powiedziano, że wydała na świat boga. Niektórzy zaczęli rozpuszczać plotkę, że to zły znak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość international
nie wiem, czy Wam to podeslac... Szokujace. Tu jest filmik o tych dzieciach ale, wierzcie mi, nie oglada sie tego latwo. Decyzje obejrzenia zostawiam Wam... http://kopalniawiedzy.pl/hipertrychoza-zespol-wilkolaka-wlosy-cialo-lekarstwo-testosteron-zastrzyki-Pruthviraj-Patil-6165.html Nie wiem, jak mozna porowynwac niewinny (wzlednie) hirsutyzm z takim nieszczesciem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tego na idę na tory nie robię dla włosów, a dla zdrowia. Żeby nie mieć cukrzycy, polepszyć wyniki itd. A że włosy mam na podłożu PCOS to inna kwestia, jeżeli pomoże i na to, to będzie jeszcze lepiej. Przy czym czytałam kiedyś, że przy nasze kłopoty z cukrem sprzyjają wzrostowi wolnego testosteronu we krwi. A więc może i ma to związek. Co do dzieci wilków... Mnie to nie przeraża, jest mi ich bardziej żal. Ludzie potrafią rodzić się z takimi ułomnościami o jakich nam się nie śniło. I najczęściej żyją z tym, walczą o swoje szczęście, swoje miejsce na ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VanillaSkyy
Gość emila1984
CZESC DZIEWCZYNKI :) DAWNO NIE ZAGLADALAM I JAK CZYTAM WYPOWIEDZI TO SMUTNO MI SIE ROBI ZE LUDZIE OCENIAJA NAS PO WYGLADZIE A NIE PO TYM JAKIE JESTESMY CUDOWNE MUSZE SIE WAM POCHWALIC ZE MIALAM ZMNIEJSZONY ZOLADEK OPERACYJNIE 10.12.2008 I JESTEM JUZ W DOMU :) TERAZ ZACZYNAM NOWE ZYCIE A HIRSUTYZM ZAAKCEPTOWALAM I SIE GO NIE WSTYDZE GLOWY DO GORY NIEDAJMY SIE TYM "GLADKIM NA POZOR" LALUNIOM, PRZECIEZ NAWET MODELKI SA OWLOSIONE I TEZ MUSZA SIE DEPILOWAC, GOLIC ITP. POZDRAWIAM CIEPLO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Depressif dlaczego tak mało sie odzywasz? Jak sobie radzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość international
jezeli ktos nie znalazl w sieci a chcialby obejrzec reszte, to film ma dalsze czesci: 2: http://de.youtube.com/watch?v=fCmcsYC2LWk&feature=related 3: http://de.youtube.com/watch?v=VdBuiuTQNdg&feature=related 4: http://de.youtube.com/watch?v=wprjF4yCa8I&feature=related 5: http://www.youtube.com/watch?v=2U3QCGi8tpU&NR=1 Je obejrzalam wszystkie. Discovery zrobilo ten dokument, moim zdaniem, rzetelnie. Papryczko - nie przerazaja mnie dzieci, tylko ich choroba. Jestem juz takim typem, ze zaraz sobie wyobrazam, jak one sie musza z tym czuc, jak im ciezko... Mam juz to od dziecka, ze wczuwm sie zaraz w polozenie cierpiacych - wcale latwo sie z taka wlasciwoscia charakteru nie zyje :-o Nie polecam jednak ogladac innych materialow (poza tym filmem) z you tube na temat tej choroby - sa zrobione wulgarnie i tendencyjnie, mozna sie tylko zdenerwowac ludzkim chamstwem. Te amertykanskie wypociny niewiele sie roznia od opokazywania dotknietych ta choroba w cyrkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też żal bardzo tych dzieci, na pewno bardzo cierpią. Ale myślę, że ich rodzice pewnie cierpią jeszcze bardziej.Najgorzej widzieć cierpienie swojego dziecka i właściwie bezradność, że nie jest się w stanie mu pomóc.Ale może te biedne dzieci kiedyś będą normalnie żyły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość international
podobno juz jest metoda leczenia ale o tym w filmie ani mru mru - krecono go do piero na etapie prac badawczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
International, ja także wykazuje cechy empatii, zawsze wczuwam się w uczucia innych i dlatego mnie te filmy nie przerażają, ani ich choroba. Jest mi raczej przykro. Bardzo przykro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hirsutyczka
Stosowałyście plastry z woskiem na policzki ? Moje włoski są ciemne i długie i już nie mogę na patrzeć ;((((( Boję się,ze po stosowaniu plastrów staną się grubsze :( ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owlosiona fiona
hej kochane mam ten sam problem, a kto wie czy nie wiekszy. Otoz ejstem cala we wlosach, piersi, brzuch, nogi cale, pupa, doslownie wszystko. Ja juz nie moge , nie wiem co robic, golic nie chce bo beda coraz twardssaze. W lato najbardziej to rpzewszkadza gdyz jestem brunetka i sa strasnzie widoczne;9, czego uzywacie jak temuz apobiec wspomne iz testosteron mam w normie. Mozna jeszczxe jakies inne badania zrobic//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owłosiona fiona
nie wyobrazam sobie depilowania calego ciala toz to bol ogromny brr. Ginekolog mi powiedzial, ze nie widzi problemu, ze taka moja uroda. Testosteron mam w normie wiec nic mi nie ejst. Polecil mi isc do dermatologa kosmetologa . A ja sie zastanawiam co to takiego i co on niby ma zrobic? laserek czy jhak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja depiluje praktycznie całe ciało i nie boli. Depilatora używam 2,5 roku. Na początku oczywiście bolało, teraz już nie.W okolicach bikini i pod pachami też depilatorem tylko głębiej w okolicach intymnych maszynką.Nie wyobrażam sobie teraz życia bez depilatora. Właśnie dzisiaj znowu się poddepilowałam, żeby we wtorek przed świętami jeszcze poprawić i mieć spokój na kilka dni.A teraz zmienię temat. Czy Wam kobietki Wasi mężczyźni mówią, że w czasie okresu szczególnie ładnie wyglądacie? Bo ja tak mam.I sama czuję się wtedy ładniejsza. Czyżby to zasługa zwiększonej ilości estrogenów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna mamuska
loris ale po depilatorze to wlosy wrastaja wskore wiec to chyba nienajlepsze wyjscie a i odradxzalabym naprawd uzywac depilatora w dole pachpwym . Kolezance odlaczyly sie wezly chlonne i musiala miec przywracane na miejsce operacyjnie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×