Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość Do 007 i wszystkich innych !
Cos jeszcze.W bagazu podrecznym nie wolno miec ostrych rzeczy,ale w bagazu do nadania mozesz miec nawet 30 maszynek,to zalezy od kraju,moze lepiej je poodczepiac z metek ,wloz je do kosmetyczki.Mysle,ze nikt tego nie bedzie ogladal.Poza tym w innych krajach nawet w Turcji mozna maszynki bez problemu kupic.Zabezpieczcie sie na rozne sposoby po prostu zamiast sie dolowac.Jak macie obawy to daj kilka maszynek koledze czy kolezance albo chlopakowi.Jak nie chcesz mowic dlaczego,to powiedz,ze musisz miec wiecej bo nie mozesz uzywac jednej czesciej niz raz,masz wrazliwa skore i dostajesz po drugim uzyciu maszynki zakazenia,strupow,wymysl cokolwiek,kazdy zrozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze przyznac ze zasmucily mnie te info international :( telocapil do produkcji swieczek sie uzywa ???? :( fuck . Kurcze , no nic ja nadal bede go uzywac tak jak do tej pory- bez zadnych dodatkowych skladnikow , poprostu z buteleczki na buzke. Zastanawiam sie skad u mnie te zmiany, moze hormony uspokoily sie , czy brak stresu , czy jeszcze cos i akurat takie zmiany, sama nie wiem ? Napewno napisze jezeli cos w tym temacie sie zmieni a swoja droga zaciekawila mnie ta roslinka o ktorej piszesz international - moze trzeba to przetestowac :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczka...........
International- Widzę, że nie tylko mnie to denerwowało. Pamiętam kiedyś naloty współczujących albo wielbicieli włosów... Co do czarnuszki to pierwsze słyszę, ale zapytam w zielarskim czy mają herbatkę z czarnuszki. Mnie służy na cerę oeparol, naprawdę ratuje moją cerę kiedy nie biorę hormonów. Ja na pewno mam problemy z cerą i włosami na tym podłożu. Przed leczeniem miałam testosteron 2,5 razy ponad normę, a androstendion 1,5 razy... Po dwóch latach leczenia hormony były w górnej granicy normy, ale niskie estrogeny sprawiają, że cera jest sucha, wrażliwa, tworzy się rumień, czyli początek trądziku różowatego... Wyglądam jakbym była chora, zabiedzona... Strasznie, gdyby nie moja lekarka i kupa kasy zainwestowana w zabiegi nie wychodziłabym z domu... Teraz zbieram na ponowne badania, bo nie podoba mi się ten kortyzol podwyższony. Nie jestem na hormonach od dawna i dlatego zaczynam znowu zarastać i mieć problemy z cerą, bo po prostu hormony znowu poważnie skaczą w górę. Na biochemii te tabletki mają świetną opinię: http://allegro.pl/m2-tone-nieplodnosc-owulacja-pcos-10-1-gratis-i1422533814.html Dziewczyny są zadowolone, na zagranicznych forach również, może spróbuje. Ja teraz jestem na diecie, więc zobaczymy czy jak mówią dieta niskiego indeksu pomoże w tych sprawach. Będę też uprawiać jogę. Jest coś takiego jak joga hormonalna, niestety jeszcze jej nie ma tam gdzie mieszkam, ale podobno jest świetna przy tego typu problemach. Ja kiedyś praktykowałam dużo jogi i czułam się świetnie, zaprzestałam i wtedy zaczęły się też moje problemy na dobre. Na pewno nie omieszkam wykonywać asan przeznaczonych specjalnie dla moich dolegliwości. Ktoś pytał o włosy na nogach- ja nienawidzę tego bólu gdy odrastają, czasem się ich zwyczajnie nie da wydepilować nawet... Kiedyś (ponad lat temu) goliłam nogi co cztery dni, dziś w połowie dnia pojawiają się odrosty... Nie opalałam się specjalnie nigdy, mam inne rzeczy do ukrycia, ale jeszcze kilka lat temu mogłam sobie na to pozwolić. Od 6 lat nie byłam na wakacjach nigdzie. Smutne. A też uwielbiałam pływać, uprawiać sporty. A tu tak: w koszykówkę nie zagram, bo zrobię się czerwona i rumień mi nie zjedzie z twarzy przez tydzień, będzie boleć itp. Nie popływam, bo się nie mogę wydepilować do końca.... Słońce nie, wiatr nie, chłód nie.... Wszystko nie. Najlepiej w ogóle przestać oddychać, bo i to mi zapewne szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam propozycje, czy możecie podać jakiś przykładowy posiłek związany z dietą antyandro? Kończą mi się pomysły, a że chce złapać kilka srok za ogon, to marzy mi sie oszczędność na tym jedzeniu no i zdrowe jedzenie, prawie nie możliwe, ale może macie jakies sposoby. Ogólnie podobno joga jest bardzo odbra na hormony i inne mało intensywne ćwiczenia a joga zwłaszcza, ja zaprzestałam, miałam delikatną kontuzje i już nie mogę się doczekać kiedy zaczne ćwiczyć. Zresztą biorę teraz antybiotyki, strasznie mi się po nich w głowie kręci.. próbowałyście jeść kolagen w kapsułkach? ja taki mam właśnie i czekam na efekty, bo nie tylko ma być na stawy ale i na skórę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy jogurt naturalny lub ser- choćby ten serek wiejski ziarnisty krasnystaw, można wkomponować w posiłek- dalj traktując ją jako antyandrogenną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczka...........
Serek wiejski tak, na przykład z ogórkiem, lub pomidorami. Jako drugie śniadanie. Lepiej nie łączyć wtedy z węglowodanami po prostu, ale białko niekoniecznie może pochodzenia mlecznego jest przy tej diecie bardzo potrzebne. Bo powoli uwalnia energię. Naddiu poszperaj na necie, a jak nie masz torrentó czy chomika to ja Ci podeślę na mail przepisy z kuchni montigniaca na przykład, które nadają się do diety antyandrogennej, bo powodują powolne uwalnianie się cukru w krwi i zawierają dobre węglowodany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczka...........
Co do kolagenu, to ja łykam jeszcze belisse 40+ z kolagenem między innymi i fajnie nawilża, ale tylko od czasu do czasu aby nie przesadzić. Dobra wchodzę na pocztę, to napisz mi co Ci tam jeszcze może podesłać Naddiu oprócz kontaktu do mojej dermatolog i przepisów? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłam u endokrynologa z moimi
wynikami hormonów i powiedział, ze są w normie, ale jestem z małego miasta i u mnie jest tylko jeden endokrynolog. Co myślicie , o moich wynikach hormonów czy powinnam wybrac sie sie do innego endokrynologo, czy przyjąc za fakt, ze taka moja uroda? testosteron - 0,42 ng/ml DHAS 215,00 ug/dl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczka...........
A jakie są normy? Nic nam same wyniki nie powiedzą, bo różne są normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papryczko..narazie chyba nic mi do głowy nie przychodzi, hmm, czuje że przypomne sobie w najmniej oczekiwanym momencie, ale dziękuje bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co, ja to chyba jednak nie jestem gruszka, tak się zastaanawiam jak można nazwać moją figurę kloc chyba, bezkształtny, tzn mam wcięcie w talii ale talie mam szeroką bezsensu w zupełności albo nie potrafie się ubrać i tak mi się wydaje, zresztą to jest mało ważne w porównaniu do mojego zarostu na twarzy, nie wie co zrobić, rwać, rozjaśniać, nie wiem, nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczka...........
Ja dzisiaj pierwszy raz wyrwałam bródkę woskiem... Zobaczymy jak szybko odrośnie, bo chociaż ją od lat rozjaśniam, to teraz była tak długa już, że wyglądało to jakby miała i tak blond brodę niczym krasnoludek... Natomiast w tych typach sylwetki znajdziesz na pewno siebie. Stary podział był zbyt okrojony. http://lula.pl/lula/1,97804,7932602,12_typow_sylwetek_wedlug_Trinny_i_Susannah.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lo matko, papryczko, cos Ty zrobila?! :-( Wywoskowalas JASNE wloski? :-( Trzymam kciuki, zeby Ci sie od tego nie zrobily czarne i grube! A na przyszlosc polecam... nozyczki. Nawet jesli przyciecie tych za dlugich troche wzmocni wloski (choc nie musi), pozostana jasne. Takie ja mam doswiadczenia. Wpadlam na ten pomysl w akcie desperacji przed slubem (wlasnym), kiedy nie chcialam wyrywac (isc do slubu z krostkami) ani tym bardziej isc zarosnieta - pochlastalam wszystkie i te jasne i te ciemne i stwierdzam, ze to metoda z najmniejszymi skutkami ubocznymi i nadaje sie do zastosowania w ostatniej minucie (np. wyjscie) Bardzo ciekawy ten lek o ktorym pisalas. Zainteresuje sie nim, jesli bedziemy miec problemy z zaciazeniem. A gdzie go mozna kupic - tylko na Alegro? A moze powinnas wlasnie zajac sie sportem? Niedostatek wysilku fizycznego, slyszalam gdzies o tym ale nie pamietam gdzie :-( , tez moze powodowac zaburzenia hormonalne (a przynajmniej wzmacniac istniejace) A brak slonca wogole moze zabic! (oczywiscie nie od razu ale oslabiac, oslabiac az po paru latach przypaleta sie jakies chorubsko, ktore dokonczy sprawe :-( ) Swieze powietrze potrzebne nam jak... powietrze ;-) Joga dobra rzecz, kiedys (przed... 15 laty :-p )tez uprawialam ale nie starczylo mi cierpliwosci. Myslalam, ze moze tai chi bedzie dla takiej wiercipiety jak ja pewna alternatywa :-) Kiedy bede musiala sie za to w koncu wziac, tylko, ach, ta dyscyplina :-p O jodze hormonalnej na pewno mozna kupic ksiazke. W necie tez pewnie jest z 100 informacji. Ja joge (hatha yoge, nie hormonalna) uprawialam wlasnie na podstawie ksiazki (przed kilkunastu laty nikt na naszej glebokiej prowincji nie snil nawet o profesjonalnych zajeciach jogi a poza tym bylam w LO i nie mialabym i tak kasy) - moze to nie rozwiazanie idealne ale lepsze niz nic :-D O kolagenie wewetrznie czytalam na niemieckich stronach kiedys ze jest nieskuteczny... Sama nie testowalam. malwina - nie stresuj sie tymi swieczkami! Swieczka to nie trucizna :-D Poza tym nie byly one z telocapilu a z rosliny, z ktorej produkowany jest telocapil a to roznica! :-D Powiedz, czy Ty w ostatnim czasie robilas jakies inne eksperymenty - z dieta, kosmetykami? Do: "Do 007 i wszystkich innych !" - swiete slowa :-D Ale to nie znaczy, ze zbednych wloskow nie nalezy zwalaczac ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. Ciekawe te typy sylwetek ale choc jest ich az 12 (zamiast klasycznych dwoch - gruszki i jablka) to tak na 100% nie pasuje do mnie nic... Najblizej mam juz do klepsydry - tyle ze piersi mam srednie a nie duze a uda proporcjonalne do lydek, czyli srednie a nie duze. No ale pozostale modele wogole sie nie daja do mnie nagiac. Mam bardzo wcieta talie, bardzo szerokie biodra, normalne ramiona, proporcjonalne nogi. W zyciu bym sie jednak nie nazwala typem rubensowskim! Ja waze 55 kg, nie 70! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapomniałam _nicku_swego
jesli chodzi o te gniazda to chodzi mi o hiszpanie i portugalie, a te nakłądki mozna kupić tam na miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę otworzyć linka, ale znajde to w googlach. Wiecie co, na brodzie mam gdzie niegdzie tylko ciemne, takto jasne i też myślę o wyrwaniu tego. Chyba że najpierw to rozjaśnie, a potem jak nie spełni moich oczekiwań to wtedy może wyrwe. co? Nie ma się kogo żywcem poradzić, kosmetyczka wyrwie wszystko byle zarobić, a tak obiektywnie to nie ma jak, a zdj nie wstawie, tak zaocznie cobyście radziły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam to jest mój pierwszy wpis, przestudiowałam prawie wszystkie strony tego forum ale dopiero teraz odważyłam sie cokolwiek napisać. Mam 27 lat i od kiedy pamiętam mam problem z nadmiernym owłosieniem do niedawna nie przeszkadzało mi to aż tak bardzo bo włosy były w miarę cienkie chociąż były własciwie wszędzie. Od jakiegoś roku zrobiła sie jednak jakaś masakra! Włosy zrobiły się grubsze no i ciemniejsze. Byłam u 3 endokrynologów ponoć bardzo dobrych specjalistów (Poznań, Wrocław) i ginekologa. Od wszystkich usłyszałam - hirsutyzm idiopatyczny. Wykonałam serię badań i to nawet 2 krotnie żeby mieć pewność że jednak wszystko jest ok, nawet nie myślę ile kasy na to poszło. Od lekarzy dostałam YAZ i ostatnio dodatkowo PROSCAR ale nie zdecydowałam się na ich stosowanie bo w najbliższym czasie chciałabym mieć dziecko, a wiem że przy finasterydzie dziecko jest absolutnie wykluczone, potem o tym pomyślę. Od czerwca stosuję BIOXET efekty są hmmm sama nie wiem, myśle że może jakbym tego nie używała to byłoby jeszcze gorzej chociaż mam wrażenie że włosy porastają coraz większą powierzchnię twarzy no i niestety szyi. Dodam jednak że nie depiluję wszystkich włosów tylko te bardziej widoczne wyrywam pensetą, pozostałe wybielam preparatem Sally Hansen. Może więc dlatego efekty są jakie są bo podobno są lepsze i szybsze jak systematycznie wyrywa sie wszystkie włosy z cebulkami. Piszę bo nie mam z kim o tym pogadać, mam koleżanki ba nawet parę przyjaciółek ale nie wyobrażam sbie o TYM z nimi rozmawiać jak one są gładziutkie jak przysłowiowa pupa niemowlaka i w ogóle psychicznie już nie daję rady :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczka...........
Nie były już takie jasne international, gdyby nie rozjaśnianie, były już ciemne i mocne. Nie wyrwałam całej, tylko ten obszar. Nie mam żadnych podrażnień ani krost. Ładnie wygląda to miejsca. Zobaczymy dalej, zrobiłam to bo teraz będę parę dni w domu i chce zaobserwować jak reaguje na wosk. Mnie jakoś szczególnie wyrastają mocniejsze od wyrywać. Na przykład wąsik, jak brałam hormony to w ogóle wyrywałam pęsetą co trzy dni tyle o ile, ale normalnie to w sumie boki bo na środku rosną w miarę jasne. Nigdy mi się nie wzmacniały od wyrywania. Ale zobaczymy, najwyżej zostanę przy rozjaśnianiu tego obszaru. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO OSTATNIO SIĘ PRZESTRASZYŁAM badania można wykonać prywatnie w laboratorium w przychodni albo w szpitalu. Pobiera się krew z żyły. Badania, które wykonywałam to: testosteron, SHBG, androstendion, DHEAS, 17-OH progesteron, prolaktyna, estradiol, LH, FSH, TSH, fT4, glukoza i insulina na czczo i po obciążeniu po 1 i 2h. Przy czym estradiol, LH i FSH oraz 17-OH progesteron trzeba wykonać w 3 lub 4 dniu cyklu (tak mi powiedział endokrynolog).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strona dla mlodych-przyszlych i obecnych mam. szukamy mam, ktore komentujac beda wspoltworczyniami "poradnika" zapraszamy z ciekawymi opiniami, z pomyslami, ze swoimi doswiadczeniami oraz z pytaniami. www.poradymamy.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Weronika :) Powiedz, czy badania robiłaś prywatnie? i ile one wyniosły? Dziewczyny, pytanie z innej beczki, z jakiego powodu moga boleć mnie sutki- nie miałam żadnych uszkodzeń mechanicznych, do miesiączki mi daleko, piersi nie są nabrzmiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naddia, Nowy stanik? jakis krem? weronika, a mi powiedział,ze mam te badania robic miedzy 7 a 10 dniem cyklu to teraz juz w ogole nie wiem:/ ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Docka85
hej dziewczyny ;) To mój pierwszy post choć czytam go od dawna ... chciałam się tez z wami podzielić moimi doświadczeniami w walce z tymi kłakami a mam ich wszędzie pełno. 1 listopada wybieram się na laser nogi bikini i pachy dwa tygodnie temu byłam na probie w tych trzech miejscach i widzę ze są już efekty tak gdzie strzeliła tym laserem jestem gładziutka (dodam ze na szczęście w moim nieszczęściu włosy mam grube i czarne) hormony w nornie za wyjątkiem androstendionu 4,60 ng/ml jeszcze czeka mnie badanie USG pod kontem PCO i mam pytanie może wiacie w jakich dniach cyklu najlepiej robić to USG ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badania wykonywałam prywatnie, całkowity koszt wyniósł ok 400 zł. Z tego co pamiętam najdroższe były: androstendion, SHBG, DHEAS i 17-OH progesteron bo powyżej 40zł, reszta ok 20 paru złotych, oprócz glukozy - 8zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"od 007 i innych" włosy wokół sutków i miedzy pośladkami to ja mialam w wieku 15 lat i to akurat ponoć u kobiet normalne, że w tych miejscach są włoski. Jak miała byś szyję, dekolt, brzuch i twarz zarośniętą czarnymi ostrymi kłakami, to już byś się nie zastanawiała czy są cięższe choroby, tylko popadła byś w deprsje. Każda z nas zdaje sobie sprawy z jakimi cięzkimi chorobami zmagają się inni ludzie, ale męski zarost u kobiety to nie tylko, to, że nam się nie podoba. Za tym idą emocjonalne problemy, społeczne i psychiczne. Tym się idzie załamać. To są bolesne i ciezkie zmagania każdego dnia. Ja oprócz owłosienia mam inną poważną chorobę i powiem, że nie ryje ona tak psychiki jak te kłaki. Ból towarzyszący mi każdego dnia cierpliwie znoszę, a zwierzęco owłosionego ciała nie potrafię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczka...........
No ja włosy wokół sutków mam od zawsze, ale wraz z pojawieniem się choroby stały po prostu ich przybyło, stały się długie, grube i czarne. Już drugi dzień od wyrwania brody i nic mi jeszcze nie odrosło. Skóra jest tak przyjemnie gładka, miła różnica po sztywnych, długich włosiskach. Zobaczymy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do international - nie wiem jak to sie ma tzn ten telocapil i wierzbownica do wlosow, ale po ostatnim wosku nic jeszcze nie odroslo . Nakladam codziennie i jak na razie zostane przy tym. Wczesniej przez ok rok stosowalam BIO XET ale w sumie nie bylo zadnych widocznych zmian. Czytalam ostatnio ze kobiety z hirs nie powinny jesc wypiekow, wyrobow z maki przennej , powinny unikac weglowodanow i prowadzic diete podobna dla cukrzykow, wiec i ja odstawilam wiekszosc tego co uwielbiam hmmm .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
eh nie mozna jesc weglowodanow tylko samo bialko? tak sie nie da heh;p ja planuje latem isc na wosk na rece bo mam juz dosc wydepilowalam 2 dni temu rece kremem a dzis mam takiego akktusa ze nie moge sie dotknac juz mam dosc tego;( plecy na dole tez musze wywoskowac i pupe ahh szkoda slow;(( a za 2 tyg ide na 2 zabieg depilacji laserowej, miejmy nadzieje ze beda wieksze efkety niz po 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytająca ....
chciałam zapytac ciebie lovelasko.....jak oceniasz skutek po pierwszym zabiegu? ile czasu mineło od zabiegu i czy pomogło cos czy raczej niezadowolona jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
minelo 3 tyg, wloskow pare wypadlo na brzuchu na buzi prawie wcale wiec lipa, ogolnie nie jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×