Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość ewelka1
Dziękujemy za rady każda taka rada się przyda :D a robicie coś z meszkiem na twarzy i z włosami na rękach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dojrzały..........
witam miłe istoty poczytałem te wasze dramaty ludzkie i historie i rzeczywiście aż się włos jeży na głowie też jak się to czyta,ileż wy musiciew się nacierpieć biedne,ile wydać kasy,nachodzić do różnych speclaistów,zdiagnozować się.Ech jaka szkoda,że porpostu nie chcecie takim by,ć jakie jesteście,ja na sam widok kobiety która jest właśnie naturalana to mam aż dreszcze ..Chyba za mocno siebie karcicie i tyle w temacie,rozumiem żeby ktoś miał wielki brzuch zwisający do podłogi,zeza wielkiego bądź piersi po 15 kg każda to można to zrozumieć ale te parę czarnych kudełków uroczych zresztą,jak ktoś ma was pokochać i tak was pokocha takimi jakie jesteście.Myślę że więszkość ma problemy raczej nie z samoakceptacją ale z opinią oraz głupią tendencją w modzie i tyle w temacie.A wy się dalej katujcie i użalajcie na tym dziwnym forum.Widziałem kiedyś taką piękną kobietę z kudełkami na rączkach i powiem wam że miała zdrowe podejscie do tego,fajnego męża,córeczkę i w dupie za przeproszeniem to czy komuś się to podoba czy nie,była poporostu ponadto i akceptowała siebie jaką jest,ale wiem że jest całe mnóstwo mężczyzn zwłaszcza którym to bardzo, ale to bardzo odpowiada.Może da wam to coś do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw do pana Dojrzalego.. :-) chyba juz Pan sie do nas zwracal tyle ze z innym nickiem, a moze to byl inny wielbiciel kobiet wiecej lub mniej zarosnietych.. Otoz ma Pan racje prawie we wszystkim. Jednak co zrobic, jak sie trafia ktos kto ci to mowi w twarz pewne rzeczy a czasami przy tym dobrze sie bawi..? Na przyklad latem mialam przedramiona niewydepilowane i kolega w pracy co troche mnie pociagal za wloski i spogladal przy tym dziwnie na mnie, usmiechajac sie niby wstydliwie, niby rad z mojej obecnosci.. Pewnie i jemu podobaja sie takie testosteronowe kobiety, no ale swoimi zalotami powoduje odwrotny skutek. Nie wspomne juz o zenskiej czyli tej uszczypliwej czesci personelu. Wiadomo, ze kazda kobieta ma cos ze żmii w sobie i lubi kąsac. No i wtedy my zadajemy sobie pytanie: skoro inne moga miec gladka twarz, to czemu ja nie moge? Czemu mam byc ofiara tej anomalii? Moj chlopak reaguje podobnie do Pana, Panie Dojrzaly.. Jest we mnie zakochany i nie zwraca uwagi na wlosy.. Ja juz nie mowie o nogach, ktore kazdy czlowiek ma zarosniete.. No ale po co mi ta broda sie pytam??!! :-D wiec coz zlego jest w tym ze sie troche powspieramy i wymienimy doswiadczeniami? (och kurcze, wlasnie wpadl inny kolega przed chwila do mnie i powiedzial, ze jestem w formie i ze jestem jeszcze piekniejsza niz w tamtym roku! ha ha ha.. Moze zauwazyl efekt telocapilu?). To prawda, po tych wszystkich adoratorach moge wnioskowac, ze podobaja sie mezczyznom takie kobiety lub po prostu im to nie przeszkadza. Ale mnie to nie intresuje! Ja to robie dla samej siebie. A im wiecej takich mezczyzn, ktorzy nas akceptuja, tym lepiej... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka, laser na twarzy oznacza golenie sie maszynka przez miesiac, by doprowadzic wszystkie wlosy do jednakowej fazy wzrostu.. Musialabym chyba zamknac sie w klasztorze i urlop wziac! A poza tym pobudzilabym jasny mech do wzrostu. Wiec odpada! Niezla by byla elektroliza, jaka stosuje Luisa, no ale tu tez trzeba hodowac wlosy i podcinac je! Musialabym co 1-2 dni chodzic na usuwanie czesci wlosow, bo nie znioslabym takiego powolnego zarastania.. No a takiej elektrolizy nie wykonam za rogiem domu, trzeba sie niezle najezdzic. Mnie chyba palma i wierzbownica niewiele pomogly, chociaz czesc wlosow zjasniala. Fakt, ze bralam za malo wierzbownicy (tylko 1xdziennie) a palma moze byla ta niestandaryzowana.. Na razie robie sobie przerwe po 3 miesiacach kuracji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilko, ciekawy sposob na depilacje! Wyprobuje.. dzieki! :-* co do balsamu.. Stosuje ten babydream na twarz. Dzisiaj rano tez sie nim posmarowalam. Fajnie sie wchlonal, na to affinitone i puder transparentny constance carroll (od ktorego wzial nazwe moj nick :-) ) Emilko, chcialam Cie zapytac jeszcze raz o ten balsam co kupilam, Nivea granatowy.. Pozniej napisze Ci jego sklad (moze go znajde w necie, wiem ze na doz.pl pomylili sklad z produktem, wiec tam nie zagladaj). Ten moj ma na 2. miejscu parafine.. Czy to juz zle brzmi dla Ciebie? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam, znalazlam! Na str. nivea.pl :-) no wiec jest to mleczko, ale trudno.. Mam lyzeczke ceramiczna do mieszania, wiec nie powinno byc problemow.. Tylko czy sklad jest ok? Aqua, Paraffinum Liquidum, C13-16 Isoparaffin, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Cera Microcristallina, PEG-40 Sorbitan Perisostearate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Glyceryl Glucoside, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Maris Sal, Magnesium Sulfate, Sodium Citrate, Citric Acid, Potassium Sorbate, Linalool, Limonene, Benzyl Alcohol, Geraniol, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Cinnamyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Parfum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
constance07 a bierzesz jakieś inne leki aktualnie? np. tabletki anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chce wracac do hormonow.. Kiedys je bralam, z przerwami na szczescie. Ale szkoda mi watroby :-D Ostatnio 6-miesiaczna kuracje zakonczylam w 2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
constance ten sklad jest taki sobie duzo mega sztucznych skladnikow chemia i tyle pewnie jest dosc ciezki ten balsam w sensie wchlaniania, do telocapilu bym odradzala, fajny jest tez puder matujacy rimmel i puder affinitone - z tej samej serii co podklad jest jedwabisty i nie tworzy maski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dojrzaly u ciebie to fetysz ta milosc do kobiecego owlosienia i tyle w temacie, badz pewny ze wiekszosci mezczyznom to sie nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmm ona nie wie co i jak
Hey dziewczyny, widze ze jestescie obeznane w tym temacie, wiec mam prosbe... opisze mam 24 lata. wlosy na calym ciele dodam ze to wiekszy mech lecz widoczny.... Nie mam wlosow jak facet... nie lysieje... na dodatek mam bardzo male piersi;/ wiec nie wiem czy taka moja uroda czy cos nie tak... z Gory dzieki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w odpowiedzi....
Emilko34 to nie fetysz jedynie nie poddawanie się modom nic ponadto jeszcze 20 lat temu owłosienie waszegio typu było zupełnie normalne i nikt nie poddawał tego takiej ocenie jak dzisiaj,to jest presja mody oraz przemysłu kosmetycznego,tak to widzę a lepiej jest w końcu być innym niż tackim jak wszyscy,bo zazwyczaj tylko g.....płynie z prądem;))))) oczywiście to aluzja do ttych którym to przeszkadza:))))widocznie mają problem i tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja:))))
ej dziewczyny a tego nie leczy się hormonalnie? ja jestem czarna i naturalnie mam więcej włosów- wąsy, na brodzie takie małe, ale do hirsutyzmu mi daleko, chociaż włosy łonowe mam od pępka po połowę ud haha, ale mój chłopak lubi mnie ogoloną i nie, ale wiem że wy macie kilka razy mocniejsze owłosienie, ale zawsze wydawało mi się, że to problem endokrynologiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
constance07 u mnie jeszcze do końca nie wiadomo, czy to jajniki czy nadnercza, ale nie h. idiopatyczny, bo mam zaburzone hormony, tylko teraz idę na usg nadnerczy jeszcze, i pare innych badań muszę porobić, bo moja wcześniejsza pani endo zleciła mi za mało badań, teraz zmianiłam lekarza. Dlaczego nie chcesz wracać do hormonów? Robiłaś badania wątroby? Coś nie tak wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Do ja: Tak, hirsutyzm (i zaburzenia, które go powodują) można leczyć endokrynologicznie- hormonami. Jednak większość hirsutek ma hirsutyzm idiopatyczny (hormony w normie, a jedynie nadwrażliwość meszków włosowych na androgeny), w wypadku którego "branie" hormonów może jedynie zaburzyć zdrową gospodarkę hormonalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co ty w ogole mozesz wiedziec???ja chyba jestem ostatnia osoba ktora w jakikolwiek sposob goni za moda, poprostu chcialabym byc normalna jak inne dziewczyny, wybacz ale ciagle depilowanie , sprawdzanie czy wloskow nie jest wiecej . niemoznosc wyjscia z domu chocby bez odrobiny makijazu bo a noz widac wloski mnie nie uszczesliwia , ty czlowkeu nic nie rozumiesz , to jest choroba a nie defekt kosmetyczny i my jestesmy niewlonicami tej choroby bo wielu rzeczy nie mozemy robic swobodnie, jesli ktos narzeka ze ma bujne wloski na nogach to mu zazdroszcze bo my mamy wloski nawet na twarzy rozumiesz???i jesli to jest dla ciebie normalne to chyba masz coz z glowa, i nie pisz nam tu ze przesadzamy ze nie akceptujemy siebie itd bo my sie tu doskonale rozumiemy laczy nas ta sama choroba i sie wspieramy, skoro ty bylbys w stanie zaakceptowac taka chorobe u swojej partnerki to dobrze ale wiekszosc facetow mialoby z tym problem, nie wiesz jak to jest zyc z tym czyms wiec rady moze sobie daruj naprawde, my same wiemy najlepiej jak z tym ciezko zyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz do constance:) wzielam z ciebie przyklad i od wczoraj tez stosuje telocapil na twarz:):):)robie tak- wieczorem uzywam bioxetu a rano balsamu z telocapilem zobaczymy moze bedzie jeszcze lepiej mam nadzieje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do emilki
no dobrze już dobrze,nie denerwuj się i nie krzycz mam coś widocznie z głową,współczuję wszystkim chorym w takim razie a sam udam się do psychiatry.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie krzycze i mozesz tu pisac jak kazdy tylko zrozum ze to choroba z ktora ciezko zyc na codzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciałem dobrze poprostu
chciałem dobrze sądziłem ,że może dotrę do kogoś jakoś werbalnie pomogę a tu dupa.Nie zabieram w takim razie głosu,raz jeszcze przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmm ona nie wie co i jak
Hmm Dziewczyny jak mi jeszcze doradzicie... nie tyje, nie lysieje, nie rosna mi takie wlosy silne mocne jak w ok bikini, jak bylam mlodsza to ogolilam sie pamietam,, wiec mysle ze to moglo spowodowac ze wloski odrosly... ale sama nie wiem do konca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Emilko, ale co myslisz... sprobuje z t Niveą granatową? Skoro juz ja mam? O wchłanianie sie nie martwie, chodzilo mi tylko czy jest w miare "kompatybilny" z telocapilem.. :-) A jak moge sie nauczyc rozpoznawac sklad tak dobrze jak Ty? Musze koniecznie zapisac sie na studia chemiczne, czy moze sama jakos bym to opanowala? :-) Ja dzis po raz pierwszy wyszlam z chałupy bez depilacji! Ten telocapil jest zaje$$$$ty! :-D Aha, i odważyłam sie wreszcie przejechac depilatorem po podbródku! :-) ja tam rozumiem Dojrzałego.. chciał dobrze chłopina.. :-D no jakbym mojego faceta słyszała...który ciągle mi powtarza że jestem najpiękniejsza :-) ostatnio nawet usłyszałam, że lepiej wyglądam bez makijażu! No takiego wariata to każdej życzę! :-) dzięki Dojrzały, może chociaż uratowałeś jedną duszyczkę na tym forum, która była święcie przekonana, że nie da się z tym żyć.. Po prostu musimy trochę więcej od innych kombinowac z maskowaniem tego i poswiecac sporo czasu na depilacje.. Ale wolę to niż jakiś paraliż i leżenie w łóżku! Cieszę się życiem mimo wszystko, bo mogło być gorzej! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka, nie chce po prostu słyszec o hormonach.. To one mnie do tego doprowadziły (diana!). Nie wierze, by mi oczysciły brodę do ostatniego włosa! Więc 50% sukcesu mnie nie zadowala! Nie chce tez sobie niszczyc wątroby, bo nie robię badan co miesiąc czy dwa by rozpoznac w porę jakąs niewydolnośc czy co tam sie może pojawić... Jestem po resekcji jajników, okres mi wrócił i jest cool! Nie chce hormonow tylko po to bo jestem bardziej zarośnieta od innych.. Odkryłam telocapil i na razie na tym bede "jechac" :-D a co później? Może se sprawię domowy IPL, bo tym u kosmetyczki nie jestem zachwycona.. Byłam wczoraj i natrafiłam na babę jeszcze mniej precyzyjną niż poprzednio! W cholere z tym! I mnie za 6 tygodni umówiła bo niby im dłuzsze odstepy tym lepiej.. To ja w takim tempie do kolejnej zimy sie bede depilowac! Nic, zadzwonie tam kiedy i zmienie datę.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! :) No mam mały mętlik w zyciu i dlatego nie mialam dostepu do komputera i tak jeszcze troche potrwa :( Ja tez za wami teskinilam i niedlugo nadrobie to co pisalyscie :) Bo rozpisalyscie sie niemilosiernie! :D Pan Dojrzały.. zgadzam sie z ktoras wypowiedzia Emilki, chyba pierwsza :D dzieki wielkie, ale fakt my to tez robimy dla siebie..:) Aha Emilko :) , a ten podklad co uzywacie, to maskujecie nim te odrastajace wloski czy tez ktore normalnie sa? Bo ja bym chciala wasik zakryc a jeszcze go nie golilam i jak narazie nie chce i sie zastanawiam czy to pokryje te wloski, to jest dluzszy mech i ciemniejszy i sie zastanawiam czy podklad zadziała :) Malinko :) cos pisałas o Telocapilu i bioxecie :) Ja uzywałam ich dwoch w tym samym czasie, ale ja sie bioxet skonczyl to uzywałam telocapilu i mysle, ze jest dobrze ;) Constance :) Nie doczytalam dlaczego wierzbe odstawilas? Bo juz ją uzywam! ;) I chcialabym wiedziec co jest. :) Luiso czy wszystko w porzadku? :) Bo cos pisalas, ze problemy zdrowotne...Trzymaj sie! :) ;* Buziaczki dla was dziewczyny! ;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dojrzaly nie badz dzieciak pisz tu bo fajnie ze to akceptujesz, mnie chodzilo tylko o to ze starales sie nam wmowic ze to normalne i ze za bardzo sie przejmujemy wkurzyles mnie niemilosiernie bo zyje z tym od nastu lat i chyba tylko my wiemy jak to jest , mialam zaakecptowac swoje owlosienie i isc do pracy lub zakupy z zarostem?ja juz swoj problem dawno zaakecptowalam ale to nie znaczy ze mam sie nie depilowac i udawac ze jest ok , ja nawet z kolezankami nie moglam wyjechac na weekend bo bym musiala siedziec w ukryciu z peseta, ty nie wiesz ile zyciwoych sytuacji nas omija lub blokuje przez te cholerne wlosiska, jak ci nerwy mina to przychodz tu i pisz dziekujemy za wsparcie tylko zozrum w koncu ze to choroba. constance ten sklad wydaje mi sie bardzo ciezki ale skoro mowisz ze sie wchlania to spoko jasne ze zuzyj z telocapilem, kurcze nie da sie tak na forum nauczyc kogos tych wszystkich skladow i chemii to naprawde skomplikowane ja sie latami uczylam ;)ale jakby co pytaj zawsze pomoge ! polinda ten podklad o ktorym pisalysmy to podklad firmy maybelline affinitone on jest mocno kryjacy u mnie np zakrywa tez te wloski odrastajace wiec mysle ze na wasik by pomogl moze jak bedziesz np w rossmanie to wyprobuj tester(jesli takowe sa) i zobaczysz czy da rade na wasika :)no i wpadaj tu do nas czesciej, musimy sie trzymac razem, w kupie razniej:) ja od kilku dni pije tez nagietek:)fujjjj smakuje potwornie, pije raz na czczo i potem drugi raz w ciagu dnia zobaczymy czy pomoze , oczywiscie palme i wierzbe lykam caly czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Fajnie by było się skonsultować co do tych wszystkich ziół jakiegoś dobrego zielarza, zawsze to bardziej się zna i może by coś doradził, żeby sobie też nie zaszkodzić:) tylko nie wiem czy w mojej okolicy takiego bym znalazła. Jeżeli chodzi o telocapil to zauważyłyście czy osłabia on też włoski nie ruszane w ogóle, tzn nie depilowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelka1 telocapil nie dziala na wlosy ktore sa, trzeba je usunac za pomoca depilatora maszynki wosku plastrow itd , jak kto woli i mu wygodnie, ale wloski musza byc usuniete, wejdz sobie na strone mazidla.pl i poczytaj tam masz dokladne info co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×