Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

To widzę, że ok ktoś mi może powiedzieć (swoją drogą może założysz profil i dołączysz do nas?) masz delikatną skórę głowy. Faktycznie nie kombinuj. Ja miałam kiedyś tą gamę http://www.allegro.pl/item429053737_loreal_szampon_intense_repair_250ml_wl_suche_hit.html szampon, maskę i odżywkę, włosy były bardzo sprężyste po tym. A to hit matujący. http://www.allegro.pl/item431455920_puder_matujacy_kryolan_f_vat_poznan.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
ide na tory, mój chłopak, mimo ze jesteśmy ze sobą dopiero kilka miesięcy wie, że mam problem, napisalam mu dlugiego maila, ale jak pisalam już wczesniej na tym forum, ucieszyl sie ze mu ufam i powiedziałam, ale boje sie mu powiedzieć, że to jest na szyi, pod nosem, na brodzie, na tylku, na piersiach i brzuchu. on sie pewnie domyslil gdzie, jak powiedzialam , ze tam gdzie nie powinnam mieć, ale juz mi powiedział, ze bedzie mi kupowal wszystko, co jest potrzebne i nie dlatego, ze on chce nie miec takiego kogos jak ja, tylko, zebym ja sie lepiej czula :) to mnie podtrzymuje... sama bym chyba sie juz dawno zalamala. co to jest ten trymer?? a jak po Syndi? lepiej? bo ja mam już opakowanie, leży u mnie już jakis czas, ale wlasnie zaczynam szpitalne leczenie i odstawilam narazie. A leczyć sie będę w Lublinie. Znalazlam dobrego lekarza. Oby mi pomoglo jego leczenie. Na brzuchu mam okrągłe blizny... po kremie do depilacji... to sama chemia i nie używam już tego świństwa. wolę moją pensetkę. Jeszcze jedno. Wiem, że tradycyjnie laser na brodę kosztuje 100zł, czy jesli wlosów jest dużo, to cena może się podnieść??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos mi moze powiedziec
no ciekawe czy ten teocapil podziala na wlosy na brodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak działać tym Telocapil depressif? To bym sobie ręcę i nogi smarowała :) I olej z krokosza także zakupię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
depressif, a moglabyś mi podać jakiś link, bo nie wiem, o ktory Ci chodzi z polleny, bo tych zeli jest kilka i to na tłustą skórę... a nie na owlosienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane jesteście,ze mnie wspieracie :) Depressif a jaki trymer kupiłaś i ci nie podszedł ? Ja chce zainwestowac w jakis jednak. I tym telocapilem mnie zainteresowałyście, smaruje się olejem z Krokosza już jakiś czas,ale jakoś nie widzę zadnych efektow ;/ zwala genetyczna -Przemysl cudne miasto, bardzo lubie tam jeździc :) , ja bardziej w Bieszczadach mieszkam :) Jakby mi sie udalo na SUM do Krk wybyć to moze sie zglosze do ciebie po namiary na tego lekarza co mówisz:) Byłam dzis u mojej endo (Rzeszów ) Powiedziala mi ze tabletki typu Syndi mi juz nie pomogą raczej i ze ewentualnie wlosy mogą troche mniej rosnac ale zatrzymac sie tego juz nie da, bo taki juz jest ten h . No i ze jak bralam Diane i mialam skutki uboczne to po tych tez pewnie bede miec .No ale tak czy siak po Dianie nie przybylo mi wlosow ani nie ubyło bo krotko ją brałam .Powiedziala,ze z tych wszystkich tabletek to najlepsze są Yasminelle. A syndi przypisała mi moja gin (one razem mnie leczą ) i mam je brać od paxdziernika ,zobaczymy co z tego bedzie. Hormony mam w normie. Ostatnio przytyłam 3 kilo :/// i moja endo powiedziala,ze tak nie moze byc, nie wolno tyć przy h i pco, tlumaczyla mi że wtedy włosy gorzej i wiecej rosną ;/ wiec musze to zrzucic i nie pozwolić zeby mi kilogramow przybywało, choć szczupla jestem. Przytylam bo teraz duzo siedze w domu ,dołuje sie ,stresuje studiami i dlatego wiecej jem z tego wszystkiego :// buu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurcze a ja waze 90 kg
czy to moze miec zwiazek z tym wszystkim i z wypadaniem wlosow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
butelka jak butelka...nie wiem,czy sa mniejsze ja preferuje duze opakowania... 250 ml... co bylo na etykiecie, to Ci nie powiem, bo mam zwyczaj przelewania wszystkiego do swoich butelek dla dizajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
depressif... no raczej :) olej kupisz w dobrym sklepie zielarskim...i chyba nawet ekonomiczniej na tym wyjdziesz... teraz nie smaruje sie krokoszem. Mialam do tego wrocic, ale wqr...l mnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Loris.. znalazlam kilka lekow... potem poszukam wiecej, oczoplasu dostaje : platinum metalicum- obfite krwawienia i choroby jajnikow ferrum complex , polygonium complex (to sa mieszanki) i to jest generalnie dla kobiet w okresie klimakterium secale cornutum - dla kobiet, ktore maja problem z poronieniami capsella bursa pastoris - obfite krwawienia equisetum arvense- czyli na nasze - skrzyp (dokladniej ziele skrzypu) - chyba wiadomo na co jst dobry erigeron canadensis klimaktogran te nieopisane sa dla kobiet w trakcie menopauzy...jesli cos Cie zainteresuje, wiecej podam Ci na mailu... a na inf. w internecie patrz z przymruzeniem oka... jak znajde cos wiecej, to wrzuce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i cos nowego : sabina - przy poronieniach sepia - nieregularne miesiaczki olejek z szalwi (gdy ktos ma takowe problemy - do masazu jajnikow) cos od Chniczykow : chamaelirium luteum, owies, zen-szen z serii - ziolowe : pollen (czyli pylek wielokwiatowy i cos, o czym nie wiedzialam - kora kaliny koralowej - na zaburzenia miesiaczkowania i cos dla dziewczyn z tradzikiem - juventus mix (nie homeopatyczny..ziolowy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i cos nowego : sabina - przy poronieniach sepia - nieregularne miesiaczki olejek z szalwi (gdy ktos ma takowe problemy - do masazu jajnikow) cos od Chniczykow : chamaelirium luteum, owies, zen-szen z serii - ziolowe : pollen (czyli pylek wielokwiatowy i cos, o czym nie wiedzialam - kora kaliny koralowej - na zaburzenia miesiaczkowania i cos dla dziewczyn z tradzikiem - juventus mix (nie homeopatyczny..ziolowy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Depressif nie daj. A teraz słońce zaszło, jest strasznie zimno i tego najbardziej nie cierpię.A dzisiaj czeka mnie depilacji, której tez nie lubię.Musimy myśleć pozytywnie i tylko o czymś miłym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papryczka_chilijska
Ale moim ulubionym świrem :P Daj swoje fotki, to ocenię twoją małpowatość wyimaginowaną :P Powiedz mi jak mam jeszcze stosować ten cały teocapil? Kupię sobie na nogi i ręce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papryczka_chilijska
Zapomniałam hasła logowania, a jestem w biurze jakby co :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierść kota
chce sie dowiedzieć, ja stossuję to serum z telocapilem co sie własnoręcznie robi( przepis z mazideł) codziennie od 2 miesięcy na depilowane miejsca. A Na mnie w ogóle nie działa jak narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie się wydaje, że ten żel jednak trochę spowalnia odrastanie włosków. Nie jest to jakiś oszałamiający efekt ale myślę, że zauważalny.Po za tym dla mnie ten specyficzny zapach jest super i skóra jest jakby bardziej jędrna.Po trzydziestce niestety skóra traci powoli jędrność, więc dla mnie ten żel jest dobry.Ja zużyłam już prawie 3 opakowania, w domu mam jeszcze dwa i myślę, że następne też będę kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska 25
Witam. Też cierpię na tą "przypadłość". Byłam u endokrynologa, ale w moim wypadku chyba nie da się tego wyleczyć. Lekarka mi powiedziała że w więkrzości wypadków nie da się ustalić przyczyny, a tym samym dobrać leczenia. Myślałam że może na tym forum dodam sobie trochę nadziei jak zobaczę ze ktoś się z tego wyleczył, ale chyba żadna z was nie może z tym wygrać, więc jeszcze bardziej się zdołowałam. Chciałam spytać o czy któraś z was widzi jakieś efekty po stosowaniu lasera, czy to wogóle coś pomaga??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idę na tory, samej brody? tam, gdzie ja bylam, taka cena obejmowala brode i baki. Co do serum...:) to tez stosowalam, ale pod nazwa mleczko ...3 fazowe. Troche duzo \"zachodu\", wiec mieszam go z balsamem z neutrogeny lub skin so soft avon Wydaje mi sie, ze mozna zastosowac kazdy balsam, ktory jest ubogi w skladniki jako jak gdyby baze. A olej z krokosza... no to jest olej i troche dlugo sie wchlania...stosowalam go na rece i jestem zadowolona z efektow. Ze wzgledu na te okolice ciala, nie mialam problemow z brudzeniem ubran. Jakis tydzien temu chcialam zaczac na nogi, ale jednak NIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska 25, Idz do innego endo.Pierwszy tez mnie tak zdolowal: " po odstawieniu wszystko wroci no normy, bedzie pani z tym walczyc cale zycie".Byla to kobieta. Nie wiem, ale jakos nigdy nie bylam zadowolona z wizyt wlasnie u kobiet. Potem poszlam do innego, pomogl mi... od nastepnego uslyszalam slowa: "wyleczymy to". Powiem CI, ze walczylam z tym jakies 10 lat. Te wlosu, ktore zostaly usunelam na 3ch zabiegach laserem. Teraz mam kilka pojedynczych wloskow. Wlosy w innych partiach najpierw golilam (najgorsze, co mozna zrobic... choc niby naukowcy twierdza, ze nie wplywa na porost wlosow :|), potem uzywalam depiolatora, po ktorym mialam mase krostek, wosk ( ale nie w plastrach), stosowalam olej z krokosza, telocapil i mialam jedno opakowanie epilaru(dostalam od kolezanki, ale sama nie zdecydowalabym sie na zakup przez wzglad na cene). Mysle, ze poki co ... H mam na jakis czas z glowy... od 3 lat testosteron w normie. Jednakze teraz jestem w ciazy i obawiam sie, ze po ciazy moze byc znowu wrocic ten koszmar:) Jedno jest pewne... trzeba usuwac problem w przyczynie,czyli od wewnatrz. Prawda jest to, co powiedzial lekarz...zapewne jest to trudne. No nie wiem... mi sie udalo. I podam CI jeszcze przyklad mojej cioci ( byc moze to jakies geny przekazaly mi wlosy..ona miala zarost jak facet, mama od pasa w dol tez wyglada jak malpka, choc na twarzy nie ani jednego wlosa) Do 30stki sie golila. Bylo fatalnie. Potem uzywala tylko depilatora(takze i na twarzy). Nigdy nie odwiedzila endokrynologa. Zaszla 2 razy w ciaze i teraz nie ma zadnych problemow z wlosami. Nie wiem w jakich kategoriach to ujac. Wiem, ze hirsutyzm to w wielu przypadkach chorobsko na cale zycie, dlatego nie da sie z nim walczyc... trzeba umiem z nim zyc :)Po prostu prowadzic inny styl zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! bardzo dawno na forum nie zagladam. szczerze mowic probowalm o calym problemie z wlosiskami zapomniec. oczywiscie nie udalo sie :( 3 miesiac lykam diane i po pierwszym miesiacu lylam bardzo entuzjastyczna! po drugim juz duzo mniej a teraz w trakcie trzeciego wiem, ze mi diana nie sluzy. mam wrazenie, ze jest gorzej z moim owlosieniem. widze, ze coraz bardziej zaczal mi zarastac brzuch. dzis sobie go dokladnie w sloncu obejrzalam i znow sie totalnie zalamalam. przed wakacjami mialam pojedyncze klaczki wokol pepka, teraz mam ciemne wloski na calym brzuchu, takze powyzej lini bikini. gdzie niegdzie sa one dluzsze i czarne. boje sie, ze bedzie coraz gorzej. poza tym tam gdzie wloski rosly tam rosna -piersi, twarz (wlasnie zaraz ide wasik depilowac) i co najgorsze znow mi zaczely sie pojawiac syfki na twarzy. szok, bo przeciez diane przepisuja na tradzik. a tu pod koniec 2 miesiaca zaczelo mnie znow wysypywac (na dekoldzie tez). czy ktoras z was miala podobne doswiadczenie z diana??? co do innych dolegliwosci zwiazanych z ta pigula to mam bardzo ale to bardzo obolale piersi (zawsze zaczyna sie dokladnie w drugim tygodniu lykania, schodzac po schodach musze je poprostu podtrzymywac :( ) , krwiaczki na piersiach i popekane naczynka na piersiach, troche na twarzy i bardzo na calych nogach. Piersi powiekszyly mi sie od diany i mam z tego powodu kompleks, bo zawsze byly duze, a teraz to juz koszmar. lewa piers mam o jakis 1 rozmiar wieksza i boje sie, ze to mi sie zrobilo od diany. przepraszam, ze sie tak rozpisalam, ale troche mi sie uzbieralo przez wakacje. poza tym tylko wam sie moge wygadac, bo mama bagatelizuje moj problem i mowi, ze przesadzam. a wcale nie wie jak jest, bo widuje sie z nia zaledwie 2 razy w roku. tyle co jej przez telefon napopwiadam :( ech, czasem mam naprawde ochote sie zabic. tak bardzo nienawidze siebie, swojego ciala i swojego zycia ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meggie myślę, że jak najszybciej powinnaś odstawić diane bo jeśli ona już Ci nie służy i nawet zwiększa Ci problem owłosienia to co będzie, kiedy będziesz ją dłużej zażywać.Zawsze byłam przeciwniczką tej okropnej pigułki a Twoje słowa mnie jeszcze w tym utwierdzają. Może zmień lekarza? Nie wiem, ale po co się truć jak nie pomaga, a wręcz szkodzi? Zwala myślę, że twoje słowa opisujące historię twojej cioci i mamy dają nam kobietom nadzieję, że kiedyś może choć niektóre kobiety przestaną mieć problem z włoskami. Może tak będzie też u Ciebie po ciąży. Życzę Ci tego bardzo, bo choć urodzenia dziecka to najpiękniejsze przeżycie dla kobiety( według mnie) to problemy z włoskami nie pozwalają się cieszyć w pełni macierzyństwem.Ale oby u Ciebie było tak jak u Twojej cioci i mamy. Oby u wielu kobiet tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja dermatolog (no właśnie dermatolog niestety) poradziła mi tak zupełnie nie w temacie wizyty, żebym może nie brała Diane. Akurat w moim przypadku poziom testosteronu jest bardzo duży, w mojej normie było to do 4,0 jakiejś tam jednostki, a ja mam go 13 z jakimś niewielkim hakiem... Nie trzeba go jednak redukować tak drastycznie biorąc typowe androgenny. Ona na przykład doradziła mi branie estrogenów (mam niedobór estrogenów akurat, także widoczny), bo gdy ich poziom w organizmie mi wzrośnie automatycznie zmaleje niechciany testosteron. Jest świetnym lekarzem, jednak nie endokrynologiem, a od nich niestety dostanę leki. Jeszcze tydzień i będę wiedziała wszystko. A wierzbownica jest świetna, nie miałam takiej cery od uwaga : dwóch lat. Jednak ja wiem gdzie mam problem. I picie wierzbownicy tylko potwierdza czego mam nadmiar. Moje problemy zaczęły się po takich o to wpadkach: postinorze, logeście, yasmine... Dobre były dla mnie tylko plasterki, ale cała mieszanka źle podana, bez właściwej kontroli lekarskiej spowodowała w moim organizmie hormonalną burzę, której same zioła nie uleczą chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aczkolwiek Diane również nie chcę brać. Włosy włosami, ale jak wygląda wątroba po tym... Jednak to kwestia indywidualna, wszystko źle dobrane może szkodzić. Nawet zioła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie nie brałam, a eksperymentowałam jak byłam młoda i naiwna. Niestety lekarz był konowałem, taki stary dziadek który przepisywał tabletki jak witaminki. Ale h po odstawieniu nie miałam. Długo po zaczęły się moje problemy z skórą. Bo wąsik, czy włoski na piersiach miałam odkąd pamiętam. Genetyczne obciążenie. Ale gdy zachorowałam na PCO, okres zaniknął, miałam brunatne plamienia, zapalenia a skóra zmieniła się w jedną, wielką ranę, wtedy i włosy stały się grube i zaczęły rosnąć szybciej i w niektórych miejscach bardziej. Za to prawie na pewno te moje eksperymenty przyczyniły się do zachorowania na PCO. I to jest mój główny problem. Włosy nie znikną, ale ja muszę dla zdrowia wyrównać poziom estrogenu, który jest cholernie ważny dla kobiecego zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×