Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość iwonka001
dzięki Malinko:)ja zawsze robię badania w 5 lub 7 dniu ale z tego co czytałam w trzecim i czwartym również można,dziękuje Ci Bardzo za pomoc:)fajnie że tu jesteś czytam zawsze to forum:)jutro będe miała wyniki tej prolaktyny zobaczymy co wyjdzie dam znać :)Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za info:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Chyba zrobię wcześnie te badania:) Nie ma za co, cieszę się, że mogę pomóc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz to chyba ja ide na tory:
boje sie jak gówniara bo dzisaj dowiedziałam sie ze jestem w ciąży... mam 25 lat więc teoretycznie to normalny wiek ale ja nigdy psychicznie na dziecko nie byłam gotowa za niedługo wizyta u endo, jeszcze musze zapisać sie do ginekologa mam wysokie DHEAS Testosteron, androstedion , podwyższone TSH a reszta w normie w sumie to są wyniki ze stycznia wiec w zasadzie nie wiem co sie zmieniło. A jeśli chodzi o ciąże to wpadłam wiec nie ma czego gratulować a dopiero po tabletki wybierałam sie po wizycie od endo czyli na listopad a tu takie zaskoczenie... przepraszam musiałam sie wyżalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
teraz to chyba ja idę na tory, idź jak najszybciej do endo. jeśli TSH masz za wysokie i zrób wcześniej badanie TSH. Podczytuję wątek na innym forum o niedoczynności (też ją mam) i tam dziewczyny piszą, żeby jak najszybciej iść do lek., bo ewentualne anomalie w poziomie TSH szybko zacząć leczyć, żeby to groźne dla dziecka nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka001
Hej Malinko:)co u Ciebie słychać?ja dziś odebrałam wyniki tej prolaktyny i sama jestem w szoku ale prolaktyna w normie,być może wtedy była podwyższona ponieważ byłam chora miałam zapalenie i cha i mnie zawiało i zażywałam lekarstwa i one sfałszowały mój wynik wtedy czyli jakieś dwa miesiace temu prolaktyna wynosiła 39 a dziś jak odebrałam wyniki to wynosi 12 czyli mieści się w normie i niezażywałam żadnych leków,niewiem juz sama o co z tym wszystkim chodzi,i skąd się biorą te włosy na brodzie i nie tylko:(inne wyniki czyli testosteron i inne mam w normie,tarczyce też mi badali i wyszło ok więc niewiem jak myślisz Malinko bo ty masz dobre pomysły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
iwonka001, to faktycznie dziwne, ale może być spowodowane chorobą i lekami. Najlepiej będzie jak za jakiś czas (może miesiąc) powtórzysz badanie i zobaczysz co wyjdzie, a póki co nie musisz brać Bromergonu. Badałaś może androstendion, testosteron wolny i DHEA-S? Jeśli dasz radę zbadaj najpierw androstendion i testosteron wolny. Gdy androstendion wyjdzie podwyższony, wtedy trzeba będzie sprawdzić DHEA-S, bo jego nadmiar będzie wskazywał możliwe na problemy z nadnerczami. Testosteron wolny też dobrze zrobić, z tego, co czytałam, to badanie się zleca, jeśli występują kliniczne objawy nadmiaru testosteronu, a t. całkowity jest w normie. Ja tak miałam ostatnio- testosteron całkowity w normie, więc endo. zleciła mi badanie testosteronu wolnego, który okazał się za wysoki. Endo. twierdzi, że to przez ten testosteron wolny włosy szczególnie "atakują" brodę. Tak więc, ja bym teraz zrobiła androstendion i testosteron wolny. Ja byłam dzisiaj na badaniach, znowu mnie straszyli, że nie wiadomo czy zdążą je wykonać do wizyty (przyszła sob.) i znowu tydzień w stresie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka001
Dzięki Malinowa Rózyczko jak tylko cos wymyślę i coś dowiem się nowego o co z tym chodzi to dam od razu znać,pójdę do lekarza i zobaczymy co powie,wizyte u endo mam na 4 pazdziernik także juz niedługo,no bo przecież musi być jakaś przyczyna tych włosów,dziś miałąm dziwna sytuacją jak byłam w piekarni po chleb zresztą dziś dwa razy stała przede mną kobieta tak około 50-tki i jakoś tak popatrzyłam na jej brode tak z wyglądu bardzo ładna i wogóle i patrze na jej brode i zarost u mnie z rana:)a dodam że to już trzecia kobieta która widziałam w tym tygodniu z bródką także dziewczyny bardzo dużo kobiet ma te problemy tylko nie każdy o tym mówi bo się chyba tym nie przejmują szkoda tylko że ja tak nie potrafie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Kobiety się nie przejmują,albo raczej nie zdają sobie sprawy,że nadmierne owłosienie może być symptomem jakichś zaburzeń w organizmie. A co do samoakceptacji, trzeba dać sobie trochę czasu... Ja z hirsem walczę już prawie 2 lata,a dopiero niedawno zaczęłam go akceptować,albo lepiej- przyzwyczaiłam sie,bo przeszkadza mi nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc :(
Cześć dziewczyny :) Chciałabym podzielić się z Wami czymś, dzięki czemu uśmiecham się dzisiaj od rana na prawo i lewo. Jestem przy 16 tabletce Diane i nie wiem czy to możliwe, ale jednak- zauważyłam już różnicę! Moja broda do tej pory nie była w zaawansowanym stanie, ale jednak było to kilka grubych włosów i pełno jasnych... Ale mimo wszystko widocznych. Te jasne rozjaśniłam Sally Hansen, a resztę uporczywie wyrywałam. Jednak zostawały mi te cholerne czerne kropki, których nie mogłam ukryć. I nawet po ich dokładnym wyrwaniu cały czas coś mnie tam kuło.. A od wtorku zauważyłam, że lżej mi się te włoski wyrywa. A jak już je usunę, to nic mnie nie kuje i nie widać tych czarnych kropek. Zauważyłam też, że te moje najnowsze "nabytki" nie odrosły od wtorku w ogóle :) W środę ogoliłam też moje obrzydliwe włoski wokół brodawek na piersiach i odrosły dopiero dzisiaj, a wcześniej odrastały od razu po jednym dniu. Oczywiście jak ogoliłam je rano to wieczorem już były ;/ Mam do Was jeszcze takie pytanie, czym golicie nogi? Kurcze ja do kolan jadę depilatorem, ale wyżej nie ma szans żebym dała radę strasznie mnie to boli. Tyle że oczywiście zostają te czarne kropki i nogi wyglądają okropnie. No ale lepsze to niż włoski jak u faceta :( A z owłosieniem od kolan w górę w ogóle sobie nie radzę. Cały czas jakieś podrażnienia, krostki, ehh :( Jak muszę ogolić nogi to jestem po prostu chora... Najlepiej jest jak dam im czas zupełnie odrosnąć (tak ok.1.5 tygodnia). Wtedy jak je ogolę to przez jeden dzień wyglądają jak u zdrowej kobiety :) Kurcze, ja chyba tylko raz widziałam kobietę z hirsutyzmem... Na ulicy, taką ok 50. Miała włosy na brodzie. Pomyślałam sobie, że pewnie już jej się nie chce tego dzień w dzień golić czy wyrywać... :( Eh, ciężkie życie. Ale od dzisiaj wierzę, że jakoś nam się uda :) Może z czasem coś dla nas wymyślą. Tylko czy to nie byłoby zbyt piękne? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc :(
a i jeszcze jedno: Póki co po Dianie nie mam żadnych skutków ubocznych. Przez pierwsze dni po zażyciu tabletki byłam senna, raz spałam nawet 13 godzin a potem umierałam przez cały dzień z powodu bólu głowy ;) Ale zawsze tak mam jak zbyt długo śpię. No i raz, wieczorem miałam całe nogi i ręce ścierpnięte. Mam nadzieję że tak już zostanie :( Bardzo się boję co będzie po odstawieniu, ale muszę ją brać chociażby za względu na jajniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz to chyba ja ide na tory:
malinowa różo? wizyte u lekarza mam dopiero w przyszłym tyogdniu w sensie ginekologa, Endokrynologa pod koniec pazdziernika powiedz mi skoro mam podwyższone to TSH - mam 4,5 przy max 4 to powiedz mi czy jesli mam to jakoś leczyć to tabletki na to nieszczęsne THS przepisze mi Ginekolog? a mogłby to zrobić lekarz pierwszego kontaktu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz to chyba ja ide na tory:
a ten testosteron albo DHEAs zagraża jakoś ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hajda Hej
Hej dziewczyny! jestem po drugim opakowaniu androcuru i micha mi się cieszy, bo włosy wolniej odrastają i póki co nie mam żadnych skutków ubocznych :D musiałam się tym pochwalić, bo w końcu widzę jakiś promyk nadziei. Malinko jak tam postępy z laserem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hajda Hej
teraz to chyba ja ide na tory, jeżeli masz podwyższone TSH to wydaje mi się, że endo jest odpowiednim lekarzem, a ginekolog i pierwszego kontaktu lekarz nie jest od tego i nic nie przepisze, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
gosc, super, że leki działają:) Ja łydki golę żyletką, depilator jest dla mnie za mocny jeśli chodzi o te partie. Uda natomiast depiluję depilatorem. A Ty może wypróbuj wosk? Co do depilatora, to też trzeba pilnować, żeby włosy zbyt długie nie były, bo im dłuższe, tym większy ból jest przy depilacji. teraz to chyba ja ide na tory, Euthyrox podawany w leczeniu niedoczynności jak najbardziej ginekolog może Ci przepisać, lek. rodzinny tym bardziej. Nie wiem kiedy masz wizytę, ale jeśli pod koniec przyszłego tygodnia, to spróbuj wcześniej iść np. do lek. rodzinnego. Z tym, że przed wizytą dobrze by było zrobić badania TSH i ft4, żeby wyniki były świeże. Z tego, co pisała dziewczyny będące w ciąży na innym forum o niedoczynności, dla dziecka najważniejsza jest wolna tyroksyna, której poziom wskazuje badanie ft4. Im ft4 jest coraz bliżej górnej granicy tym lepiej. No i tu jest też zależność- ze spadkiem TSH, ft4 powinno automatycznie wzrastać. Testosteron i DHEA-S nie zagrażają ciąży, raczej na pewno. Poza tym te hormony zbija się lekami, które w czasie ciąży są zakazane, więc nimi trzeba będzie się zająć po ciąży. Hajda Hej, bardzo fajnie;) Ja też zauważyłam poprawę, co mnie dziwi trochę, bo nowy zestaw leków biorę dopiero 3 tyg., a jest lepiej;) Po 1 zabiegu dep. laserowej jest w porządku, ok. 40% włosów nie wyrosło, albo wyrosło bardzo jasne. Jestem zadowolona z efektów:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka001
hej dziewczyny:) tak się cieszę jak czytam takie wpisy że jest juz lepiej,ponieważ jest jakaś szansa że można się tego pozbyć i to jest najlepszy dowód.mam pytanie do dziewczyny;gość i hajda hej co u was dziewczyny lekarze zdiagnozowali czyli jak tam z hormonami co miałyście że się tak wyraże nie ok,bo np.u mnie to już zupełnie nic niewiadomo oprócz tego że rośnie mi broda a wszystkie wyniki mam w normie,nie jest ona taka straszna ale jednak jest i te czarnr kropki zostaja nawet jak dokladnie wyrywam i codziennie penseta w ruchu ach już marzy mi się żeby kiedyś się tego pozbyć bo niechce mi się codziennie tego depilować i tyle czasu sie na to traci i przeszkadza jak się chce gdzieś wyjechać i wogóle mogę tak wymieniać bez końca,wiem że ktoś pomyśli że są inne gorsze choroby ale ta też jest taka że przeszkadza no ale dobra dziewczyny dajcie znać jak możecie na co się leczycie lub co u was zdiagnozowali ja na przyszły tydzień idę do endo i gin.i zobaczymy co bedzie ze mną:)ale się rozpisałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
iwonka001, też mam w tym tyg. wizytę u endo., denerwuję się;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz to chyba ja ide na tory:
dziewczyny miałam straszną noc pojawiło mi sie krwawienie nie jakies obfite (przepraszam ze pisze na tym wątku o tym chociaż borykając sie z włosami przywykłam do tego watku) ale taka czerwona krew i małe skrzepy. Boje sie ze juz po wszystkim, ze poroniłam krwawienie ustało, przez ostanie 3 dni byłam tak strasznie zestresowana ze czuje ze to moja wina, jutro ide do lekarza (ciąże wykryłam robiąc 2 razy test i 2 razy były 2 kreski) teraz tak strasznie się boje to była czerwona krew nie taka jak przy miesiączce :( czy jeśli to było poronienie to lekarz to jutro na USG wykaże? prosze pomóżcie nie daje sobie z tym rady :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izik27
hej dziewczyny. może to głupio zabrzmi, ale cieszę, że są takie kobiety jak ja. z nadmiernym owlosieniem męczę się od 13 lat. zaczęło się w okresie dojrzewania, nieregularne miesiączki i pojawiający się na ciele meszek. chodziłam od lekarza do lekarza, dostawałam hormony i nic nie pomagało. w tej chwili mam na całym ciele grube czarne włosy jak facet. jest to dla mnie koszmar. nienawidzę swojego odbicia w lustrze. rok temu trafiłam na fajnego lekarza, okazało się, że mam wrodzony niepełny przerost nadnerczy, wszystkie hormony w normie, testosteron też, za to 17-OH- progesteron szaleje. w chwili obecnej już rok przyjmuję pabi-dexamethason, to steryd, ale czuję się lepiej, włosy wolniej odrastają :). zdecydowałam się usunąć włosy na twarzy laserem, bo wyglądam jak facet z czarną brodą. z domu nie wychodzę bez makijażu, lubię zimę bo można zakryć się od stóp do głów, nawet buzię szalem :). już po pierwszym razie mam mniej włosów, wszyscy to widzą, ja też i bardzo się cieszę. wykonuję je w gabinecie dermatologa, bo u kosmetyczki trochę się boję.za jeden zabieg płacę 100 zł. niestety nie stać mnie na laserową depilację całego ciała, dlatego pozostaje mi maszynka i kremy depilujące, bo po depilatorze wlosy wrastają na potęgę :(. czytam, ze wy macie facetów, ja niestety jestem sama, za bardzo się wstydzę swojego wyglądu :(. dziękuję, ze jesteście. nigdy nie spotkałam dziewczyny z takim problemem jak ja, myślałam, że jestem sama a to forum dało mi jakieś pocieszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
teraz to chyba ja ide na tory, spokojnie, krwawienia na początku ciąży mogą się zdarzyć z tego, co wiem i nie zawsze są oznaką najgorszego. Ale tak, jeśli to poronienie, to lek. na pewno wykryje. Trzymam kciuki, żeby wszystko było w porządku. izik27, witamy:) Jakim laser wykonujesz depilację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izik27
malinowa róża szczerze ci powiem, że nie wiem jakim, na kolejnej wizycie się dowiem. czytałam, że jest kilka rodzajów. mnie ten co ma pani doktor pomaga, naprawdę efekty są super. hormony mam w miarę wyregulowane i to był najlepszy moment, żeby to zrobić. pytałam lekarza. mam szczęście, że trafiłam na fajnego endokrynologa, ginekologa i panią dermatolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
izik27, aha, pytam, ponieważ lepiej wiedzieć. Cena, którą płacisz, jest dość niska jak na dep. laserową, bardziej wygląda mi to na fotodepilację, dlatego pytam;) O tak, również mam szczęście co do lekarzy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izik27
malinowa różo jestem na 100% pewna,że to laser. cena jest rzeczywiście niska. Pytałam o to Panią doktor przy pierwszym spotkaniu, odpowiedziała, że zdaje sobie sprawę, że inni biorą o wiele więcej, ale dla niej to oszukiwanie pacjentów. jest lekarzem z bardzo dobrą opinią, wizyta prywatna kosztuje u niej tylko 30 zł, a w nagłych przypadkach konsultacji udziela za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izik27
malinowa różo jestem na 100% pewna,że to laser. cena jest rzeczywiście niska. Pytałam o to Panią doktor przy pierwszym spotkaniu, odpowiedziała, że zdaje sobie sprawę, że inni biorą o wiele więcej, ale dla niej to oszukiwanie pacjentów. jest lekarzem z bardzo dobrą opinią, wizyta prywatna kosztuje u niej tylko 30 zł, a w nagłych przypadkach konsultacji udziela za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
izik27, aha, rozumiem ;) A w jakim mieście masz wykonywaną depilację? Aha i ile już zabiegów miałaś, na jakie partie? Ja się zastanawiam czy to normalne,bo sporo włosów nie odrosło mi już,ale mam wrażenie,że spory meszek odrósł zamiast nich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izik27
W nakle nad notecią, jestem po pierwszym zabiegu i one znikają. dla mnie to jest szok, bo pani doktor mówiła, ze dopiero po drugim cos bedzie widac. ja moge miec meszek, w tej chwili wygladam jak facet z czarna broda. wszystko jest lepsze niz to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izik27
W nakle nad notecią, jestem po pierwszym zabiegu i one znikają. dla mnie to jest szok, bo pani doktor mówiła, ze dopiero po drugim cos bedzie widac. ja moge miec meszek, w tej chwili wygladam jak facet z czarna broda. wszystko jest lepsze niz to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć jestem tu nowa ale przychodzę z takim samym problemem co wy. Zmagam się z tym paskudztwem już 10 lat.Prawie nie wychodzę z domu bo jak się tak pokazać. Mam nadzieję że mnie przyjmiecie w końcu z takim stażem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smuciara no jasne ze cie przyjmujemy;) ja tez mam to paskudztwo 10 lat jak nie wiecej...teraz mam 25 a zaczelo sie w gimnazjum, wiec jakos tak styknie..i mysle ze to juz dozywocie:( sorki,ze witam cie tak pesymistycznie.. co robisz w zwiazku z hirsem? i ile masz lat jak mozna wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
izik27, mnie mówiono, że po pierwszym zabiegu znika 40% owłosienia, po 2- 30% i po 3 tak samo. smuciara, witamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×