Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość iwonka001
hej Dziewczyny,cześć Malinowa Różyczko:)na wizycie u endo jeszcze niebyłam bo dopadło mnie przeziębienie i siedze już ponad tydzień w domu i się kuruje;),dziewczyny wogóle niema co się przejmować uwagami innych ludzi,Ci faceci lepiej niech popatrzą na siebie jak oni wyglądają,to poprostu jacyś prostacy,wieśniacy.Każda z nas jest wyjątkowa i wspaniała,od kilku dni zaczęłam czytać to forum od samego początku i widze że wszystkie dziewczyny są tutaj superowe,wspieraja się nawzajem,dodają otuchy,siły i tak jak Malinka cudownie doradzają,dziewczyny DZIĘKI ŻE JESTEŚCIE:) OD RAZU LEPIEJ:)ja też mam największy problem z tą cholerną brodą ale jestem cały czas przekonana że wreszcie coś się wydarzy i się tego pozbęde a jak narazie to idę nakładac ciepły wosk bo widzę efekty że pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
izik27, opanowany i życzliwy egzaminator bardzo ułatwia samo zdawanie egzaminu;) Ja miałam jakiegoś pecha, nie dość, że instruktor był niesympatyczny i niecierpliwy, to egzaminatorzy również. Chusty, apaszki noszę zawsze;) Poza tym rozpuszczone włosy i hirsutyzmu nie widać;) iwonka001, zdrowia;) Dziękuję za miłe słowa.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeej:) dawno tu nie byłam i trochę się stęskniłam :) iwonka001 ma rację jesteśmy wyjątkowe a ci co mają jakieś ale do naszego wyglądu niech nie patrzą i pukną się w łeb na naszą chorobę jest jakieś lekarstwo, można skorzystać z lasera itp. a na głupotę niestety nie da się nic poradzić. Dziewczyny macie jakieś skutki uboczne po tych tabletkach na hirsula bo ja niedługo zacznę się leczyć i najbardziej boję się że będę miała jakieś paskudne skutki uboczne no i nie chciałabym antykoncepcji a wiem że np. diana jest takim lekiem 2 w1 i jeszcze jedno DZIĘKI ŻE JESTEŚCIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore syndi35 ( to cos jak diana ) dzis 5tabletka. do wczoraj bylam zadowwolona a dzis wstalam wsciekla okrutnie,boli mnie podbrzusze i czuje sie jak balon przedluza mi sie okres. doslownie tak samo bylo pare lat temu jak bralam diane -cholera !!!!!! dziewczyny jak tam sie macie po laserach ??? bo ja nie mialam wlosow na szyji a teraz od ciaglego golenia mam pelno krost czerwonych wlasnie na szyji i chyba zaczynam maszynka siegac za daleko i boje sie ze zaczne miec tez wlochy na szyji . wyciagam tez pojedyncze wlosy -one wyjda wszystkie czy tylko te ktore zostaly usuniete w sensie cebulki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
smuciara, ale nie zawsze h. leczy się tabletkami antykoncepcyjnymi;) Tabl. antykoncepcyjne stosuje się w głównie w PCOS, w chorobach nadnerczy- sterydy bądź łagodniejsze leki antyandrogenne (np. Spironol), w hiperinsulinemii- metforminę. Wszystko zależy od przyczyny wywołującej hirsutyzm. H. idiopatyczny (genetyczny lub gdy wszystkie hormony są w normie) rzadko jest leczony. Ja leczę się 10 mies. i tabl. antykoncepcyjnych jeszcze nie brałam;) Skutków ubocznych nie mam żadnych, wiem, że bez tabl. czułabym się znacznie gorzej ze względu na złożoność moich schorzeń. gazeciarka, a Ty jesteś przed kolejnym zabiegiem, tak? Przez pierwsze 2 tyg. włosków nie powinno się golić, a jedynie wyrywać, chociaż wiadomo, że na większych powierzchniach jest to utrudnione. Włosy powinny łatwo wychodzić przez pierwsze 2 tyg., wtedy należy je wyrywać pęsetą, później już tylko golić. Po 1 zabiegu powinny wyjść wszystkie włoski i później 40% z nich nie odrośnie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinowa roza- o raju naprawde powinnam je wszystkie niormalnie wyrwac ?????? to ja sie mecze jak glupek i podrazniam twarz tzn szyje ??? wygladam jak paskuda jestem 5dni po pierwszym zabiegu .no korci mnie okrutnie zeby to wyrwac bo tak sobie wykombinowalam ze przecieze kolejny raz dopiero za 6tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Tak, przez pierwsze 2 tyg. powinno się je wyrywać pęsetą. Następny zabieg powinno się robić w 7, 8 lub 9 tyg. po pierwszej depilacji laserem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha juz sie do nich dorwalam -rany jak to dobrze ze zapytalam o to .no przeciez to jakas masakra byla .mimo golenia wciaz czarno o szorstko na brodzie .no mam nadzieej ze szybko pozbede sie tego okropnego widoku krost na szyji ;) babeczki a co wiecie o laserze ELOS bo u mnie w szczecienie jest i tak se szukam informacji co lepsze ELOS czy LG DUET. o elos malo informacji znalazlam jedynie pochwaly ze stron firm kosmetycznych ktore go maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
gazeciarka, ja przed depilacją sporo czytałam w internecie na temat laserów i wg opinii tam zamieszczonych, jedynym skutecznym laserem jest Light Sheer. Nawet LS Duet nie jest specjalnie polecany ze względu na niską skuteczność. Najnowsze lasery czy fotodepilacja to w większość ściema, na które szkoda wydawać pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Jeszcze dodam, że nie warto przeliczać pieniędzy na poszczególne lasery,tzn. myślenie typu: za 3 zabiegi LS mam np. 10 depilacji IPL jest błędne. Można zrobić i 20 zabiegów IPL (znam takie os.), a efektu dłuższego niż na kilka mies. nie będzie i trzeba będzie znowu wydać pieniądze na LS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie też mi chodziło po głowie że zależy od przyczyny. jeśli chodzi o mnie to kłopotów z miesiączką nigdy nie miałam ale tym to chyba pcos nie mogę wykluczyć. gazaciarka a wtedy jak brałaś diane to pomogło Ci na h. nie było gorzej jak odstawiłaś. a Wy dziewczyna miałyście kłopoty z miesiączką. Sorry że zadaje może i banalne pytania ale dzięki Wam będę mądrzejsza :) dzisiaj się trochę załamałam bo przy wyrywaniu włosów z brody mam wrażenie że jest ich więcej :( chyba zaraz będę ryczeć :( tylko Wam mogę się pożalić bo ten paskudny problem zrozumie tylko ten kto się z tym zmaga. jak tylko się trochę odkujemy z mężem i skończymy budowę domu to zacznę zbierać kasę na laser ale kiedy to będzie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ja miałam bardzo nieregularne cykle miesiączkowe, trwały 23-49 dni. Pół roku leczyłam się ginekologicznie i ostatnie 3 mies. miałam regularne miesiączki, a w tym mies. znowu zaczynają się problemy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia+40-
Chodzę na lasery light sher od ok. pół roku. Efekty są super, polecam. Niestety trzeba powtarzać. Dobrze,że u mnie tak staniały - 199 złotych cała twarz. 90% owłosienia znikło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smuciara- nie ma co czekac na koniec budowy domu bo to studnia bez dna wlasnie na samej koncowce i potem juz trwa latami. wiem na wlasnym przykladzie.uwierz ze te 1000zl -1500zl ktore dasz na laser naprawde zniknie w tym ile potrzeba na dom- mi tez zawsze bylo mi szkoda szmalu na laser-teraz i tak mam dobrze bo do konca roku siedze z dziecmi w domu wiec odpada stres jak ja wygladam w pracy.jakbym pracowala jakos nie wyobrazam sobie zeby przez miesiac sie golic i z taka broda isc do ludzi. no i mam tez nadzieje ze ten laser pomoze. Co do diany to bralam ja bardzo krotko skutki uboczne byly spore i odstawilam ja.nie zdazylam zauwazyc jakiejs poprawy na klaki. I cos czuje ze teraz tez nie wytrwam w tej SYNDII 35- czuje sie fatalnie.-ech szkoda gadac !!!!! malinowa roza -nie zalamuj mnie co do tych laserow bo ja wlasnie chodze na dueta.czylalam o tym Elosie ze jest na kazdy kolor wlosa. no i cholera od golenia mam biale wystajace kujki takie sztywne ze maskra-i co i pewnie znowu kiedys je wyrwe odrosna czarne i tak w kolko macieju !:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia+40-kobitko gdzie ty dorwalas taka super cene jaza sama brode zaplacilam 250 :( za cala twarz pani zawolala 400. 4-5 zabieg 30%taniej potem 50%. w ogole w szczecinie sa tylko promocje na IPL na LS ni cholery -obserwuje salony i grupona juz od poczatku roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Niestety też dotyczy mnie ten problem, ale chyba u mnie to związane z chorobą jajników. Mam dopiero 16 lat, a mogę powiedzieć, że już mam zmarnowane życie. Boję się komukolwiek zaufać, założyć krótszą bluzkę czy coś, bo strasznie wstydzę się włosków na brzuchu i plecach... Mam je też na pośladkach... O bluzce z dekoltem mogę też zapomnieć, bo mam włoski na piersiach... Przepraszam, bo pewnie są tu same dorosłe osoby, a ja wcinam się niepotrzebnie w rozmowę. Po prostu czuję się samotna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakwy
hej dziewczyny..a mi włosy w tyłku urosły czuje sie jakbym miała coś w majtkach..ble... jakir dziwne uczucie wy tez tak macie??? 16.......- idz jak najprędzej di ginekologa-endokrynologa i nie zwkleja z tym:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izik27
16zagubiona16 wiek nie ma tutaj znaczenia, każda z nas cierpi na to samo a na tym forum dziewczyny cię pocieszą i znajdziesz dobre rady. takajakwy ma rację idź do lekarza. ja byłam z tym problemem u ginekologa endokrynologa pierwszy raz jak miałam 15 lat, to nic strasznego, oni starają się pomóc. takajakwy ja też mam włosy na tyłku, depiluję jak się da, uczucie jest rzeczywiscie nieprzyjemne jak one tam są. dziewczyny mam od wczoraj doła. spotkałam swoją dawną przyjaciółkę, okazało się, że jest w ciąży a ona nawet dzieci nie lubi. pogratulowałam jej i się cieszę, ale tak mnie cos w sercu zabolało. ja bardzo chcę mieć dziecko ale po pierwsze po 3 latach związku na wiosną facet mnie zostawił, znalazl sobie inną, która nie ma takiego problemu jak ja, niestety przez tą chorobę nie mam śmiałości do płci przeciwnej i ciężko mi będzie znaleźć kogoś fajnego a po drugie te moje torbiele na jajnikach to porażka :(. rozmawiałam z endokrynologiem, powiedział, że jeśli zajdę w ciąże to trzeba będzie odstwić leki, które biorę a ja się boje co będzie jak nie będę ich zażywać, ginekologa też pytałam powiedział, ze trzeba będzie brać leki wspomagające i zobaczymy, on postara się pomóc, ale gwarancji nigdy nie ma.ile ja mam jeszcze tego wszystkiego w siebie pakować. wczoraj stwierdzilam, że pozostanie mi samotne staropanieństwo, cały wieczór przeryczałam.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
16zagubiona16, wcale się nie wcinasz, od tego tutaj jesteśmy, żeby pomóc dziewczynom, które dopiero zaczynają walkę z hirsutyzmem;) I nawet nie wolno Ci myśleć o zmarnowanym życiu... Masz 16 lat, całe życie jeszcze przed Tobą, a hirsutyzm nie może być przyczyną, która pozbawia Cię radości życia. Na pewno jest Ci ciężko, też przez to przechodziłam/ przechodzę. Jednak najpierw skup się na technicznych sprawach i idź do endokrynologa (prywatnie nie trzeba skierowania, na NFZ jest potrzebne skierowanie od lek. rodzinnego, ale też są długie kolejki, nawet kilkumiesięczne, więc jeśli dasz radę- idź prywatnie). Na portalu www.znanylekarz.pl możesz znaleźć polecanego specjalistę z Twojego regionu. I nie stawiaj sobie sama diagnoz, bo tylko można się niepotrzebnie nakręcić;) Czemu uważasz, że masz jakieś schorzenie jajników? Masz problemy z miesiączkami (długie, nieregularne cykle)? Masz jeszcze jakieś inne objawy hiperandrogenizmu, tj. np. trądzik? I głowa do góry, pytaj śmiało o co chcesz, postaramy się pomóc;) izik27, jestem pewna, że jeśli kogoś się kocha, to również akceptuje się jego problemy. Twój hirsutyzm pewnie był tylko wymówką dla Twojego partnera. Co do problemów w relacjach damsko- męskich, świetnie rozumiem, bo mi kiedyś ciężko nawet było pomyśleć o ewentualnym związku. Teraz powoli dopuszczam do siebie tę możliwość;) Hirsutyzm =/= samotność. Już wcześniej dziewczyny tutaj udzielające się, pisały o szczęśliwych związkach z mężczyznami. Nie wszyscy mężczyźni patrzą tylko na wygląd kobiet, poza tym sporo z nich wcale nie taktuje hirsutyzmu jako problemu. To my, kobiety, często wyolbrzymiamy wagę naszego kompleksu. Co do PCOS, sporo dziewczyn zachodzi w ciążę mając tę chorobę, może dłużej to trwa, ale udaje się często;) A co do pakowania w siebie leków, też mnie to dołuje. Biorę sporo leków, nawet mój tata, który też choruje bierze mniej i wyniki np. cukru często ma lepsze ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izik 27 nie załamuj się ja też mam te wredne włochy tam gdzie nie trzeba a spotkałam cudownego chłopaka który pokochał mnie taką jaka jestem i już ponad 3 lata jesteśmy małżeństwem jemu nie przeszkadza to że nie jestem tu czy tam idealnie gładka że są dni kiedy mam kującą brodę tylko mnie to dołuje a nie jego jeżeli jest prawdziwa miłość to nic ją nie zniszczy zwłaszcza wygląd bo uroda szybko przemija życzę Wam kochane abyście i Wy spotkały taką miłość jakiej ja doświadczyłam i doświadczam od swojego męża i wierze że Wam się poszczęści tak jak i mnie :) gazeciarka masz rację nie ma co zwlekać z laserem bo za kasę z lasera dom szybciej nie będzie skończony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izik27
dziękuję dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakwy
ale ja nie mam na tylko w..czyli pomiędzy..coraz dłuzsze zaczynają wystawać....:) niech w koncu znajdą lek na całe zło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
takajakwy, mam ten sam problem;/ Włosków w tym miejscu póki co nie usuwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa Różo mam pytanko czy nie orientujesz się kiedy znowu będzie zniżka na laser w tym salonie do którego chodzisz czy po prostu trzeba pilnować bo w każdej chwili może wyskoczyć jakaś promocja ja mam włosy głównie na brodzie takie dwa owłosione placki które schodzą na podbródek wąsik mi nie przeszkadza bo po depilacji plastrami z woskiem mam spokój ok. 2 miesięcy a na policzkach mam kilkanaście czarnych a resztę to cieniutkie jasne i niektóre bardzo długie które nie ruszam bo boję się że odrosną czarne i grube do nich się przyzwyczaiłam bo ich prawie nie widać no i nie wiem co z tymi cienkimi jasnymi czy laser na nie podziała dziewczyny ja sobie nie wyobrażam golenia przed laserem nie wiem czy dam radę się przełamać a Wy jak sobie z tym poradziłyście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smuciara- ja podobnie jak ty nie wyobraam sobie golenia przez miesiac.nie sposob przykryc takiego zarostu pod tapeta-przynajniej ja nie umiem. ja zaprzestalam wyrywania na 2tyg przed laserem.i mimo tego broda byla cala czarna od wlosow wiec nawet nie chce sobie wyobrazic jakbym wygladala po miesiacu -od golarki mam poraniona szyje i pelno bialych sztywnych klujacych wlosow ktorych nie mialam przed goleniem.teraz jest prawie super lyse placki normalnie rewelacja tylko te biale kujki denerwuja ale ile to potrwa?? zobaczymy. teraz tez pewnie nie dotrzymam terminu miesiaca miedzy zabiegami zeby nic nie wyrwac. pewnie przeplace to wieksza ilosca zabiegow. no ale coz. wlasnie babeczki -jak uzywacie maszynki to kupujecie jakies specjalne pianki zele itd... ale ciebie nie namawiam do takiego postepowania-badz wytrwala jak najdluzej w goleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
smuciara, niestety nie wiem kiedy będzie jakaś zniżka na laser. Ja obserwowałam tę stronkę http://medicor.krakow.pl/ co jakiś czas i w końcu trafiłam na letnią promocję. Możesz zapisać się też do newslettera, żeby być na bieżąco;) Ewentualnie możesz napisać do nich i zapytać, być może mają jakieś inne promocje na laser;) Laser nie działa na jasne włoski, dlatego ja nie depiluję policzków. Również na policzkach mam jasne włoski, pośród nich jednak wyrastają/ wyrastały ciemne. Ja raz na jakiś czas usuwam włoski z policzków woskiem lub przycinam nożyczkami, bo niestety meszek jest zbyt długi. Golenie zwłaszcza przed pierwszym zabiegiem nie jest takie straszne. Dla mnie było to coś normalnego, bo wcześniej też wyrywałam włoski 2 razy dziennie, przed zabiegiem tak samo często depilowałam. Podrażnień nie miałam żadnych, więc nie odczułam boleśnie przygotowania do zabiegu. Teraz włoski powoli odrastają, golę wąsik i brodę raz na 4-5 dni. W stosunku do syt. przed zabiegiem, teraz jest o wiele lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
gazeciarka, ja nie kupuję żadnych żeli czy pianek. Nakładam mydło na twarz i golę. Co do odległości między zabiegami, tu nie chodzi o to, że trzeba będzie więcej zabiegów robić, ale po prostu skracanie czasu jest trochę bezsensowne z powodu tempa wzrostu włosów. Każdy włos rośnie w innym tempie, zakłada się, że po 5 tyg. od depilacji wszystkie włoski są już w jednej fazie wzrostu i można je ponownie wydepilować. Wcześniej laser po prostu będzie działał tylko na jakiś tam procent włosków, więc to trochę marnowanie pieniędzy, ale to tylko moje zdanie.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaeciarka
no wlasnie jak to dokladnie jest. ja czekalam tylko 2tyg przed laserem wiadomo to za krotko na pewno mniej wlosow mialam w odpowiedniej fazie wzrostu. czyli teraz te ktore byly uspione gadz glebiej w skorze to pewnie beda wylazic Czy moze jest tak ze wyjme lekko wszystkie ze laser je tak jakby oderwal je od cebulki ale nie zniszczyl samej cebuli i one tez zaczna dorastac za jakis czas. dla mnie golenie to masakra jak wyrywalam penseta to przynajmniej nie bylo tych krop czarnych . no ale jakby to golenie mialo byc co pare dni to da sie przezyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa Różo dzięki za info sprawdzałam już tą stronkę i chyba wyślę do nich maila z zapytaniem bo na razie nie ma zniżki na laser. a ten meszek na policzkach to od jak dawna usuwasz woskiem i podcinasz bo ja też kiedyś podcinałam sobie ten meszek i po jakimś czasie na podbródku zaczęły wyrastać grube wredne włochy ale nie wykluczone że jakby nie były ruszane to by nie wyrosły. nie pamiętam czy pliczki wtedy też podcinałam ale coś mi się kojarzy że też je ścięłam i nadal jest meszek ale i tak teraz boje się je ruszać że po czasie stanie się to samo z nimi co na podbródku czasem pęsetą te najdłuższe wyrwę och.. jak łatwiej by nam było bez tych włochów i problemów z hormonami ;) miłego weekendu Wam życzę kochaniutkie :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
gazeciarka, ja nie wyrywałam włosków na 3 tyg. przed zabiegiem, a teraz kazano mi przyjść na zabieg w 7-9 tyg. od I depilacji. Moja skóra po depilacji maszynką wygląda lepiej niż po wyrywaniu pęsetą. Po wyrywaniu miałam mnóstwo kropek czarnych. Jeśli chodzi o fazy wzrostu, poczytaj w Googlach, jest dużo inf.;) smuciara, meszek na policzkach usuwam jakoś od 5 mies., podcinam gdy nie chce mi się depilować:P Mnie odrastają włosy jak przed depilacją, nie ciemnieją na skutek podcinania/ wyrywania. Również miłego i ciepłego;) weekendu życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×