Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość Małpiatka
Do "Do Malpiatka";) dzieki za info. Ja w kwestii leczenia poszlam w kierunku ginekologa (endokrynolog, podobno b.dobry ,mnie olał-zrobil usg terczycy i w sumie na niej sie tylko skupil) i jako ze wyniki mam nie najlepsze (androstendion 3.4 plus inne hormony tez na granicy lub przekroczone), to biore spirono +yazl. Moglabys zdradzic, co Ty stosujesz? I jak p.doktor ogolnie podchodzi do leczenia tego problemu-ja mam powiedziane, zeby Spironol brac do ok.2 lat, no i sie zastanawiam, co potem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do małpiatka
powinnaś zbadać tez 17-OH-Progesteron w odpowiednim czasie jak bierzesz tabletki to w 7 dniu przerwy rano, jak te hormony są podwyżone to może być przerost nadnerczy. A jak masz tylko androstendion i testosteron podwyżony i to nieznacznie to mogą to może być coś z jajnikami np pcos i wtedy to co zażywasz jest ok. Powinnaś zbadać androgeny po tych tabletkach czy ci się obniżyły jak nie to może być coś nie tak z nadnerczami. A tego lekarza wszyscy chwalą i ciężko się do niego dostać. Ja mieszkam w innym rejonie Polski ale jakbym mieszkała tam to bym się do niego zgłosiła. Ja na razie zażywam tylko anty ale nie widzę żadnych zmian. Więc podejrzewam nadnercza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Wogóle ja mam wrażenie że mi się po laserze te włosy jeszcze bardziej nasiliły zaczęły się pojawiać w nowych miejscach generalnie nie fajnie i laser nie usunie meszku a golenie takiego meszku przed zabiegem tylko sprawia że meszek robi się twardszy. JA miałam po 10 zabiegów i nadal mam problem wszystko bardzo szybko odrosło + włosy w nowych miejscach. Hormony mam w normach ale blisko górnych granic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
w sumie dla mnie to były pieniądze wyrzucone w błoto ale przynajmniej dowiedziałam się że mam problemy hormonalne i laser nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Gdyby laser był takim cudownym rozwiązaniem to by tego forum nie było bo problem hirsutyzmu zostałby rozwiązany u wszystkich osób tu zaglądających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile kosztuje 1 zabieg laserem? Ile wy macie lat i kiedy się wam to zaczęło?? ;P Ja mam 14 lat i od jakiegos roku to sie chyba zaczelo , ale dopiero teraz przywiązałam do tego uwagę.. Nie wiem jak powiedzieć o problemie rodzicom.. Czy powinnam iść do ginekologa.? Mam ciemniejsze włoski na całym brzuchu , chyba plecach , wąsik ( z daleka nie widać) i biale którkie woski na twarzy( ale tak chyba wiele osób ma..) Czy waszym zdaniem mam tą chorobe? ;/ Dodam jeszcze , że mam problemy hormonalne ponieważ raz mam miesiączke co 37 dni raz co 25 a dwa razy miałam co 14 dni..Co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małpiatko ja nie boje sie kremu do depilacji, bo boje sie wszystkiego, laser na brzuchu i tak nie dziala, a na twarzy pod wargą mam za jasne włosy na laser, wiec korzystam ze wszystkiego: gole, depiluje kremem, laseruje sie (ale z tego chyba zrezygnuje), woskuje sie, depiluje depilatorem elektrycznym - jednym slowem moje zycie to jedna wielka depilacja :) Do Załamanej 123 - też miałam 14 lat jak zauważyłam co sie dzieje i zaczelo sie od brzucha i jasnego mchu na twarzy, teraz mech mam na calym ciele, tyle ze z latami ciemnieje... tyle ze ja okres i hormony mam tip top. Rodzicom powiedz i problemu nie bagatelizuj, w koncu to Twoje zdrowie - rowniez psychiczne, bo ten problem żre nas od środka. Trudno powiedziec czy jestes chora, diagnoze zostaw na razie lekarzowi, choc czasem oni sa bezradni wobec hirsutyzmu. Ale miesiaczkujesz nieregularnie, moze jak wyrownach poziom hormonow to bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oby było ok..;/ Właśnie źle sie czuje w takiej sytuacji postaram się im powiedzieć..;/ Na Twarzy ten meszek tez ci zciemniał? ;( Na brzuchu mam cimne..;/ i w okolicach klatki piersiowej też..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na twarzy na razie jest dość jasny - pojedyncze włosy są już długie i czarne, rosną mi też na plecach i karku - czarne, na brzuchu i klatce tez mam - nawet piersi mam owłosione i długie czarne wokół sutków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopadł mnie ciężki czas. Nie chcę nikogo dołować ale może któraś ma podobnie i będzie mi lżej a może coś mi poradzi? Czuję się tak fatalnie, że mam ochotę zrobić coś głupiego. Myślałam o wypaleniu skóry na twarzy może wtedy ludzie przynajmniej patrzyliby z litością a nie jak do tej pory z obrzydzeniem. Wiem,że tego nie zrobię ale mam już dość. Może trochę przesadzam ale wystarczy jedna taka osoba, która spojrzy z obrzydzeniem i już nie chce mi się nawet z domu wychodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małpiatka
Do "do Małpiatka"-dzieki wielkie za tak dokladną odpowiedz! Misiu, trzymaj sie! Pewnie jesien i pogoda tez wplywa na Twoj nastroj... Bo tak naprawde to wlasnie powinien Ci sie poprawiac humor-wreszcie lato za nami, wreszcie nie ma bezlitosnych promieni slonecznych Spaniard eksponujacych wszelkie wloski,a zwlaszcza na twarzy i wreszcie mozna sie pozawijac chustami i apaszkami i udawac, ze sie jest ich wielką miłośniczką tak po prostu;) Misiu, a Ty jak dlugo sie z tym juz uzerasz? Broda mechata-no niestety potwierdzasz moje przypuszczenia:(. A Ty robilas sobie zabiegi na całą twarz?-czyli musialas golic calą twarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małpiatka
A, zapomnialam podziekowac Dreadfance-Dzieki! Czyli rozumiem, ze na te wloski na twarzy stosujesz wlasnie caly arsenal, a one i tak odrastają jasne tak? Ja sie ich boje ruszac, bo widze, ze zazwyczaj na twarzy jak raz rusze wlos, to jest spora szansa, ze pojawi sie ciemniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
nie stosowałam na twarz bo miałam tam za jasne na twarzy to mi dopiero zaczynają rosnąć :( zawsze miałam tzw wąsik ale teraz ruszyła cała broda z rośnięciem (jak zaczęło się łysienie na głowie) a wyrywanie włosów z brody powoduje że zmieniają się w czarny kłujący zarost dziwne bo włosy wąsowe nadal są cieńkie a ta broda czarna - zarost poprostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do misia
chyba lepiej sobie usunąć nadnercza niż oszpecać się na twarzy bo te włosy to konsekwencja hormonów nieprawidłowych produkowanych przez jajniki lub nadnercza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie ciesze sie w cale ani z jesieni ani z zimy bo co z tego, że może problem widac mniej jak samopoczucie kiepskie.Ja nie cierpie tych dwóch pór roku, ciągle mi zimno, cera sie pogarsza, włosy też i w ogóle najchętniej przespałabym te kilka miesięcy i obudziła sie na wiosnę.Mimo naszej przypadłości uwielbiam słońce i ciepło.W zimie kurcze sie z zimna i odnosze wrażenie, ża cała jestem taka pokurczona, postarzona i nawet do depilacji ciężko mi sie zabierać.A w lecie mobilizacja większa jest, samopoczucie lepsze i w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi właśnie o Yaz, Yasmin i Yasminelle - jeśli znasz angielski to sobie przeczytaj, co się dzieje z tym w USA. Są zbiorowe pozwy przeciwko producentom ze względu na skutki ze śmiertelnymi zatorami włącznie... Raczej dobrze poszukać informacji o drospirenonie. To taka ciekawostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze wszystkie te tabsy anty, sa zle, to ja chyba przestane je brac i trudno skoro wlosy sa to sa tabsy ich nie usuna anie nie powoduja ze jest mniej czy cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja zażywam yasmin i jest ok
nie mam żadych efektów ubocznych, nieregularne miesiączki były by większym zagrożeniem dla zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lovelaska
jesteś w stanie zaakceptować tą chorobę, to ją zaakceptuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie masz efektów ubocznych a ile miesięcy , przepraszam je zażywasz? Nie masz teraz ale zobaczysz co bedzie w przyszłości , o ile wczesniej nie spotka Cie jakis zawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lovelaska
bo jajniki masz ok widocznie a tabletki działają tylko na jajniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to trudno
to będę mieć zawał lub wylew i skończy się ponure życie z hirsutyzmem i tak to lepsze niż samobójstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem debilistyczna, zniszczyłam włosy na brzuchu kremem do depilacji. Nie muszę mówić co teraz mam na brzuchu. Kurwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krem działa
jak golarka współczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Małpiatko, na twarzy odrastają na razie jasne, te które są pojedyncze i bardzo ciemne wyrywam pensetą i odrastają coraz ciensze. Brode mam całą w takiej świńskiej szczecinie... ale tej na razie nie ruszam, mam problem z wąsikiem, bo usuwam go woskiem, ale coraz szybciej mi odrasta. Do dziewczyn: Brałam Yasmin, ale po 6 tabletkach miałam podejrzenie zakrzepicy i ratowałam sie aspiryna by rozrzedzic krew, wiec po 4 latach zapisano mi Yaz jako lżejszy odpowiednik i tu wystarczyły 2 tabletki żeby musieć odstawić ze wzgledu na samopoczucie jak po yasmin. Nie odradzam Wam oczywiscie, bo mam znajome ktore po 6 latach zazywania tabletek starej generacji czuja sie swietnie. Pozdrawiam Was!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem Nowa na tym forum i w tej chorobie... Chciałam się dowiedzieć w jakim wieku zaczęłyście leczenie?? I czy tą wstrętną chorobe ;( da się jakoś zatrzymać zahamować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×