Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość a znasz kogoś kto się wyleczył
bo ja nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a włosy z głowy
napewno nie wypadają od bioxetu tylko od problemów z androgenami bo to właśnie one powodują łysienie i hirsutyzm + trądzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plum plum plum
tosia123g: powinnaś mieć to pod obserwacją i zbadać hormony testosteron wolny i całkowity, androstendion, dheas, estrogen (2-4 dzień cyklu) 17-OH-Progesteron (5-11 dzień cyklu), krzywa cukrowo-insulinowa, prolaktyna (dowolny dzień) usg jajników i nadnerczy. i raczej na własny koszt bo lekarze na takie coś nie dadzą skierowania - oni takie problemy bagatelizują bo sami ich nie mają. Leczenie to zazwyczaj tabletki anty + np metformina jak jest problem z insuliną + deksamethazon jak nadnercza + np antyandrogeny jak verospiron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa daj spokój
tam wyżej ktoś mądrze napisał - nawet jak znajdą przyczynę to i tak nic z nią nie zrobią. Tabletki jedynie mogą poprawić cerę jeśli ktoś miał wcześniej trądzik.Podłożem hirsutyzmu jest defekt genetyczny i nic tutaj nie da sie zrobić, ma się to już do śmierci i tyle.Jedynym rozwiązaniem problemu na dłuższy bądź krótszy okres czasu są przeróżniaste metody depilacji, tutaj jedynie kosmetyka pomaga , medycyna stoi w miejscu jeśli chodzi i hirsutyzm.Z hirsutyzmu nie da się wyjść .Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa daj spokój
to walka aż do śmierci i jedyne co tu pomaga i jest wręcz konieczne to silna psychika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiecie co to hirsutyzm
Byłam dzisiaj u endokrynologa. Na moje pytanie czy mogę pić wierzbownicę drobnokwiatową podczas zażywania pigułek na tarczycę odpowiedział: a co to jest wierzbownica? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapomniałam _nicku_swego
ja własnie od jakiegoś czasu od kiedy sotsuje bioxet widze ze to jest straszne co sie z włosami tymi na głowie stało, mam ich nienaturalnie mało jak nigdy... wypadają tylko przejade dłonią po włosach i mam cała garśc włosów. a trądziku, mam suchą skórę, ze nawet zmarszczki wokoł oczu mi sie robią. ps. Bioxet wydaje mi sie ze troche pomógł mi na te delikatnie jasne włoski sa naprawde jakby cieńsze, te grube nadal mam i chciałabym stosować ten bioxet ale nie wiem co z moimi włosami na głowie...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bioxet działa tylko miejscowo
a hirsutyzm i wypadanie włosów to skutek hormonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aaa daj spokój
ja myślę że usunięcie nadnerczy mogłoby pomóc w tej chorobie ale właśnie obawiam się że żaden lekarz się na to nie zgodzi... po usunięciu nadnerczy owłosienie na ciele zanika. Niestey zanika czasem też owłosienie na głowie i człowiek wygląda starzej, ale ja chyba wolę wygladać starzej i być łysa niż mieć te cholerne owłosienie na ciele i twarzy. Najgorsze jest że oprócz hirsutyzmu jesteśmy bardziej narażone na raka jajnika, piersi i układu pokarmowego, endometriozę przez nadprodukcję androgenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tabletki anty
pomogą tylko osobie która ma problemy wyłącznie z jajnikami dlatego niektórym dziewczynom się po tabletkach poprawia a te którym się nie poprawia mają zaburzenia nadnerczowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm może pomoge
chociaż niektórym dziewczynom ja używam depilatora a po nim smaruję sie takim płynem: 2 tabl aspiryny na pół szklanki wody plus kilka kropel gliceryny potem smaruję sie balsamem z mocznikiem 30% i jakoś zauważyłam że włosy jakby mniej mi odrastają, nie wiem może nie na wszystkie działa ale warto spróbować. Na blizny zawsze na mnie działał zwykły krem nivea sok z cytryny, krem cepan i sudokrem nie wiem czemu ale mi pomagal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bioxet krem Bioxet
Krem Bioxet mam wrażenie że mi trochę pomógł .Włoski zrobiły się bardzo cienkie ale tylko te jasne. Używając tego kremu też mi włosy strasznie wychodziły garściami.Nie mogłam iść z tym problemem do lekarza bo 6 miesięcy nie było mnie w europie a dokładnie w kraju. Krem używała około pół roku .Od 3 tyg.już go nie używam i włosy na głowie wychodzą ale w bardzo małych ilościach .Więc do lekarz nie mam po co iść . Nie wiem czy włosy na głowie mi wypadały przez ten krem czy przez zmianę klimatu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna samotna
też cierpię na hirsutyzm i powiem Wam dziewczyny jedno- to chyba najgorsza choroba jak może dotknąć kobietę bo uderza bezlitośnie właśnie w samą nature kobiecości, obdziera nas z niej.Dlatego nie ma się co dziwić,że każda kobieta na samą myśl,że mogłoby ją to dotknąć czuje się przerażona.JA mam 35 lat i nigdy nie miałam faceta,i to nie dlatego wcale że jestem jakąś cnotką niewydymką,ale dlatego,że moje kompleksy są wielkie jak góra lodowa.Hirsutyzm spowodował,że żyję wbrew sobie, wbrew swojej naturze, zresztą "ŻYJĘ" to za wiele powiedziane, bo życie z hirsutyzmem to nie jest żadne życie.....:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna samotna
mieć hirsutyzm to znaczy------- żyć bez szaleństw, spontaniczności , często bez miłosci,kompleksy, komleksy, kompleksy, każda zarobiona złotówka idzie na depilację, rezygnacja z marzeń, zero samorealizacji, zepr kiecek, bikini, zero seksapolu, załamka za załamką, depresja za depresją, złość i wstręt do siebie, frustracja,życie zamiast wyzwaniem i darem przecudnym staje się udręką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna samotna
sorki za taki pesymizm z rana samego, ale tak to wygląda z mojej perspektywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna samotna
cała moja młodość upłynęła nie wiadomo kiedy pod znakiem walki z owłosieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana na maksa
W jakich dniach cyklu muszę zrobić te badania. Szperam w necie i są podane różne dni cyklu. Badania będę robić na własną kieszeń lekarze w moim miasteczku mnie olewają .Ja mam dosyć tych kłaków .Chce się dowiedzieć od czego one mi rosną .Od 2 lat męczę się z nimi .Mam dopiero 19 lata. Jeszcze jedno ile to mniej więcej mnie będzie kosztować . 17-OH-Progesteron testosteron wolny i całkowity dheas estrogen androstendion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jota w jotę
panna samotna jestem w takiej samej sytuacji jak ty :( choć mam kilka lat mniej, co wiele nie zmienia bo te problem nigdy nie zniknie ani nie będzie mniejszy może być tylko gorzej. Czasem mam nawet takie dni że wydaje mi się ze mogę to olać. Teraz na dodatek przyszło mi zintegrować się z nową grupą ludzi a ja w głowie mam tylko czy zobaczą moje ohydne włosy na twarzy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zalamana na maksa
Policz sobie okolo 35 zl za jeden hormon. Malo to nie bedzie... A kiedy sie robi to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biała dama---
a ja jestem młodą dziewczyną a przez to nienaturalne owłosienie czuję się jaj stara babina co trzy wojny przezyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plum plum plum
w takie dni: testosteron wolny i całkowity, androstendion, dheas, estrogen (2-4 dzień cyklu) 17-OH-Progesteron (5-11 dzień cyklu 8-10 rano), krzywa cukrowo-insulinowa, prolaktyna (dowolny dzień) usg jajników i nadnerczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plum plum plum
czy panna samotna = aaa daj spokój???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do panna samotna
czego ty żałujesz dziewczyno: teraz faceci są tak beznadziejni mają po 15000 lasek na raz i tylko choroby weneryczne roznoszą więc moim zdaniem nie ma czego żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna samotna
nie hehe ale czytam ten wątek od dawna i zgadzam się w kwestii hirsutyzmu z a daj spokój , wiesz a jednak żałuję, bo chciałabym się jednak na własnej skórze przekonać czy są i jak bardzo i pewnie nie wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość el. (nie wiecie co to h.)
do panna samotna Przełam się, w gruncie rzeczy nie masz nic do stracenia! Są faceci, którzy potrafią to zaakceptować, serio. Mój były nie zwracał na to najmniejszej uwagi. Cóż, związek wprawdzie posypał się, ale z innego powodu. Masz prawo korzystać z życia jak tylko się da. Ja też kiedyś bardzo się przejmowałam, płakałam, rozpaczałam, miałam z tego powodu ciężką depresję, stroniłam od ludzi itd itd. To właśnie mój były sprawił, że zaczęłam siebie akceptować. Ciągle jest to dla mnie problem, ale już nie tak duży. Teraz nadmierne owłosienie raczej traktuję jako chorobę, jeśli ktoś się pyta co mi się stało, mówię, że to problemy hormonalne na które nie jestem w stanie wpłynąć. Że jedni mają to, a inni co innego i kropka. I powiem ci szczerze, że im więcej razy to powtarzam ludziom, tym łatwiej przychodzi mi samej zrozumieć, że to jednak nie takie straszne (a przecież jestem dość ciężkim przypadkiem - poczytaj 2 strony wcześniej). Największym problemem było przełamać się i powiedzieć po raz pierwszy na głos o tym, że mam za dużo włosów tu i tam. Okropnym stresem była też pierwsza kąpiel ze znajomymi nad jeziorem. Z każdym kolejnym razem jest troszkę łatwiej. I ku mojemu zdziwieniu - ludzie to akceptują! Uwierz mi, jesteśmy tak samo wartościowe i kobiece jak niejedna gładziutka blondyneczka :) Musisz to tylko sama zobaczyć. Wierzę, że tobie też się uda. Jeszcze tyle życia przed tobą! Bierz z niego co najlepsze! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość el. (nie wiecie co to h.)
i jeszcze jedno, co potwierdza moją tezę możliwości akceptacji h. :) Byłam w tym roku na woodstocku, wiecie, krany publiczne, nie było jak się inaczej umyć jak tylko rozebrać się do bielizny i stanąć przy innych... Wszyscy na pewno widzieli moje włoski, ale nikt nic nie powiedział, nawet nikt specjalnie na mnie nie patrzył, byłam jedną z wielu. Jeden koleś nawet sprawiał wrażenie, że mu się bardzo podobam i usilnie prosił mnie o pozwolenie na umycie mi plecków :D. Żebyście widziały satysfakcje w jego oczach jak mu pozwoliłam i to raczej nie z powodu możliwości dotknięcia dziwoląga :D A więc da się i z tym żyć, trzeba mieć tylko odpowiednie podejście! panna samotna, głowa do góry :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda-gadac
mam 19 lat i mam włoski na twarzy ! duzo jasnych długich i dosc sporo twardych i ciemnych wyrywam codzienie ok 8-10 włosków dziennie ? nad wargą mam długi gęsty meszek jasne z ciemnymi , rozjaśniam ale to brzydko wygląda i na policzkach mi zaczynają rosnąc !! jestem załamana , chłopak i rodzina się pyta czemu jestem nerwowa co się ze mną dzieje , a ja poprostu wykańczam sie psychicznie. Nie mówiłam im o moim problemie:/ jakie badania zrobic ! robiłam tylko na tarczyce a jakie podstawowe badaniana początek zrobić :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miło mi się czyta NIE WIECIE CO TO HIRS to podejście dodaje mi otuchy że mozna żyć. Mi zawsze wszyscy w koło mówili jakie to ja mam włosy, ale pamiętam jeden chłopak -nim nie popadłamw zupełna izolację- bawił się moimi kłakami na rękach troche żartując ale i tak zawsze mówił że jestem super ;) i że znał kiedyś piękną kobietę o niesmowitym owłosieniu i tez była super, wybaczcie za ten ton, ale musze się jakos pocieszać że zdarzają się tacy faceci. A jakie mam teraz kłaki na brzuchu, ale nie m am sił pscyhicznie się z tym bawić Nie mówię o piersiach a na twarzy kurwa coraz więcej (sory za bluzg) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość el.
cieszę się, że moje słowa zostały tak miło odebrane :) Chciałabym jeszcze dać wam, dziewczyny, pewną radę, o ile w ogóle mogę się poczuwać do roli doradczyni :) a mianowicie zaakceptujcie hirsutyzm jako pewien rodzaj prawdy o sobie. Jako część swojego życia. Mam włosy tu, tu i tu, nie lubię ich, ale tam są. Wiem o tym, rozumiem to i akceptuję, że to część mojego ciała. Owszem, to taki wrzód na d... :) ale bez niego nie byłybyście tymi wrażliwymi, akceptującymi inność osobami. Podejrzewam że nikt tak jak my nie potrafi zrozumieć drugiego człowieka, pokochać go pomimo jego wad.. To jest nasza bardzo silna strona! Hirsutyzm to wyzwanie, lekcja, z której możemy wynieść coś dla siebie. A jak dużo, to tylko od nas zależy! Trzymajcie się ciepło i dobranoc :* 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość el.
jeszcze jeden post z serii wujek dobra rada :) Zauważyłam, że ludzie zazwyczaj są po prostu zaskoczeni stanem naszego owłosienia, a nie obrzydzeni, tak jak nam się może wydawać. Właściwie to normalna zdrowa reakcja: wyglądasz nietypowo, więc ci się przyglądam, bo jest to dla mnie coś nowego. Poczucie odrzucenia powstaje wyłącznie w naszych głowach. To MY niepotrzebnie się wycofujemy z różnych sytuacji nawet mając okazję zrobić coś spontanicznego. Nikt mi nigdy nie powiedział, że jestem włochata i dlatego mnie nie lubi. Albo ogol się, to cię zaproszę na kawę. NIE! To nie tak! To MY same się wykluczamy z życia społecznego, bojąc się, że zostaniemy odrzucone. A prawda jest taka, że nikt nas nie odrzuci jako osoby ze względu na włoski! A tymi pojedynczymi jednostkami, które próbują nam umyślnie sprawić przykrość nie powinnyśmy się przejmować. Jeśli przejmiemy się ich docinkami i zrobi nam się przykro - wygrają. A przecież zrozumienie i ciepło osób bliskich jest milion razy ważniejsze! Dobrej nocy :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×