Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość jolka1234
Dziewczyny ja mam ogromny problem z owlosieniem na linii bikini.W zasadzie wlosy rosna mi na wewnetrznej stronie ud.Wyglada to okropnie.Na poczatku stosowalam kremy do depilacji ostatnio jednak depiluje to miejsce depilatorem.Niestety zawsze mam podrazniona skore i czerwone krostki,ktore utrzymuja sie do ponownego wyrosniecia wloskow.Nie wiem co robic.Marze o tym aby zalozyc kostium kapielowy, bardzo krotkie spodenki ale niestety to tylko marzenie.Badalam poziom hormonow i jest ok wiec nie wiem gdzie moze tkwic przyczyna mojego problemu.Zamierzam isc do kosmetyczki na depilacje cieplym woskiem.Tej metody jeszcze nie stosowalam.Przyznam szczerze,ze nie boje sie bolu tylko reakcji kosmetyczki.Wlosow mam naprawde duzo, az wstyd....Czy znacie jakis dobry gabinet kosmetyczny w Warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hair girl
Hejka!! Ja nie lecze sie...leczyłam sie kiedys diane chcialam androcur, spironol, nie wzielam w koncu a diane odsatwilam sama.kiedy pierwsze wyniki hormonow i USG jajnikow bylo ok odstawilam-po co sie truc. poczytalam ze leczenie i tak nie przynosi rezultatow albo przynosi tylko krotkotrwale. do onnaa->tych bluzek jest troche na allegro a ta kupujemy dla mojej kol.:] ta czerwona. ja sie ich naszukalam ze 2tyg. bo zawsze byly drogie, a udalo mi sie kupic nowa bardzo okazyjnie;]odwagi jeszcze nie ma co gratulowac bo jeszcze jej nie wlozylam;p jest ciut za duza ale cos z nia zrobie;p załamana na maxa---->ja nie uzywam czegos takiego jak maszynka, bo wiem ze po 1dnym uzyciu jej zniszczylabym cala moja prace czyli depilacje woskiem i rozjasnianie.tez mam lenia ale nieraz po prostu nakladam rozjasniacz biore gazete i siedze 30 min w bezruchu czytajac ja. po czym zmywam rozjasniacz i problem na jakieis 2 miechy z glowy. co do kol. odnosnie bikini-ja mam tak samo wlosy rosna na udach:/ depiluje tylko woskiem, choc wlosy sa mocne i raczej nie udaje mi sie ich wydepilowac wiecej niz tyle zeby nie wystawaly z majtek. mialam slady, poszlam wczoraj do solarium i oczom nie wierze-gładka jednolita skora! a wczesniej kropki przebarwienia. jestem w szoku;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hair girl
a pomyłka dziewczyny ta bluzka jest juz dostępna TUTAJ: http://www.allegro.pl/item162969140_przesliczna_bluzeczka_.html zeby nie bylo podejrzen to nie jest moja aukcja;] ja kupuje dla kol. tez czerowna z innej aukcji. z tylu ma same paseczki w poziomie.ta ma tyl inaczej rozwiazany ale tez fajnie. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana 21-latka
cześć wszystkim, przeczytałam kilka waszych postów i obawiam się, ze ta choroba dotyczy i mnie. Dziewczyny odpiszcie mi jak myślicie czy jestem chora czy może nie powinnam się przejmować bo jest w porządku... zatem jestem brunetką, raczej o nieciemnej karnacji, na twarzy mam tak jak każda kobieta, delikatny meszek i prawie niewidoczny wąsik, klatkę piersiową mam całą w jasnych takich może 5-6mm włosków, tylko, że są one na całych piersiach, delikatne cienkie i jasne, brzuch- też jasne i takiej długości te włoski na całym brzuchu i pośladki też na nich mam bardzo dużo włosków takiej samej długości i tej jasne i nie twarde, nogi całe owłosione bo gole je całe od dłuższego czasu, chociaż na udach to tylko z przodu mam już mocniejsze bo gole je, ręce kiedyś goliłam, a teraz już nic z nimi nie robie, nie są twarde i kłujące i nie takie ciemne bardzo. Problem w tym,ze jak przejeżdżam sobie ręką po brzuchu, piersiach czy pośladkach to czuje te włoski(kiedyś na brzuchu i piersiach zgoliłam) nie są one takie twarde, ale czuje je dotykając.Wiem,ze inne dziewczyny i te całkiem zdrowe mają włoski na ciele, każdy je ma, ostatnio mam taką manie,że w gazetach przyglądam się kobietom i często widze, że ich ciała też są we włoskach, zatem to normalne...ale co z moimi włoskami?One też są normalne?JA jestem bardzo załamana, nie chce sie spotykać z nikim, siedzę sama cały czas w domu. Proszę odpiszcie mi.Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hair girl
załamana 21-latka Jesteś "normalna" :]:] nie ma sie czym przejmwoac!wyjdz do ludzi i nie martw sie o nic;] to Twoje "owłosienie" to żadne owłosienie wiec nie masz sie czym matwic, a co do nog polecam wosk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic..a jednak coś
...łzy same płyna mi po policzkach...zęby mocno zaciśnięte zeby przypadkiem nie wdobył sie tak usilnie tłumiony bol!!!ta choroba zabrała mi tak wiele...radosć życia,pewność siebie..ale przede wszystkim tak wazne poczucie własnej seksualności a tym samym kobiecości!!z każdym dniem staje sie sama dla siebie coraz bardziej obca...boje sie...tak bardzo się boje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do poprzedniczki
Nawet nie wiesz, jak dobrze Cię rozumiem... Chociaż ja mam coś innego, nie hirsutyzm... Ale też odbiera urodę i kobiecość. Mam co prawda cudownego narzeczonego, który kocha mnie i pożąda. Teraz, ale co będzie dalej, jak mój stan się pogorszy (a pogorszy się na pewno)? Trzymaj się. Jakoś. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baja89
No coz i ja sie przyznam ze to niszczy czlowieka od strony psychicznej chyba bardziej niz od strony fizycznej. Pozostaje uparcie walczyc i wierzyc w siebie mimo wszystko choc i czesto noga sie podwija i brakuje sily i checi. MY ZAWSZE JESTESMY KOBIETAMI!-pamietajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sd
mam myśli samobujcze nie moge juz tego owłosienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mahijka
sd przestań, nie jestes sama, nawet tak nie myśl, tez tego nie akceptuje, jestem sama z powodu tych włosisków, ale życie jest za piękne, by popełniac samobójstwo. Trzymaj się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego od razu myśli samobójcze?? z tym da sie żyć ja teżmam problem z włoskami na brodzie ,szyi, nogach a do tego waga 87 kg przy 164 cm wzrostu i nie mam myśli samobójczych .owszem szczęśliwa nie jestem ale żeby zaraz się zabijać???a nie masz rodziców co z nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 tygodnie temu byłam na laserowym usuwaniu włosków na brodzie jeden zabieg to koszt ok 300 a potrzeba ich ok 3-4 wiem strasznie dużo ale to nowa metoda w polsce mam nadzieję ze z czasem stanieje i będzie bardziej dostępna bądżcie dobrej myśli pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, zauważyłam, że w większosci przypadków, jesli macie mocne czarne owołosienie, to w nagrode obdarzone jestescie innymi przymiotami - ladnymi twarzyczkami, zgrabnymi figurami, coż nie mozna byc idealnym:) jakbyscie byly swiat bylby niesprawiedliwy:) Głowy do góry, znam wasze atuty, eksponujcie je, wtedy nikt nie zauwazy wad w postaci meszków i włosów, które zresztą mozecie usunąc raz na zawsze! Ciemne wlosy na nogach, udach, bikini usuncie laserem, ten wydatek sie oplaca bo w 90 proc. znika w zupelnosci, wydacie kupe kasy ale juz pozniej ani zlotówki na preparaty i golarki, bedziecie mogly byc beztroskie i zapomnicie ze musialyscie nietore miejsca w ogole golic, reszte meszku zminimalizujcie rozjasniaczem sally hansen i opalajcie sie na solarium (z umiarem), cienkie wloski beda malo widoczne. Poza tym naprawde wiecej uwagi zwracajcie na swoje zalety i je eksponujcie, wszystko przekuwajcie w atuty: poczujcie sie jak kobiety hidnsukie, one są czarne, wyobrazcie sobie jak one musza sie trudzic z goleniem, ale one swoją niecodzienną urodę przekuwają wlasnie w atut, slicznie się ubierają, tanczą taniec brzucha.Kobiety które mają w sobie duzo testosteronu mają tez wiecej energii, wyobrazni, poczucia humoru, są bardziej odwazne od innych, smiale, wy tez takie potraficie byc!!! Wszystko co napisalam oparlam na wlasnym doswiadzceniu. Ściskam wszystkie kobiety!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goudus
mam pytanie do tych dziewczyn co mają zaburzenia hormonalne, wlosy na brodzie, szyji i chodzą na laser. Ja mam zaburzenia i mialam juz 7 laserow , nie pomoglo nic, dopiero jedn apani dermatolog powiedziala mi ze poki nie wyleczę hormonow laser pomoze tylko na chwile albo i nie a wlosy i tak bedą rosnąc bo hormony tak dzialają ze mieszki ciągle produkują wlosy, mozna je na chwile osłabic a potem znowu rosną, podobni ejak elektroliza. Moze ja mialam jakis przestarzały laser ale dermatolog ktora mi to robila zapewniala ze na pewno pomoze teraz rozklada ręce i udaje głupią, wiedziala ze mam problemy z hormonami a jednak polecila mi laser. teraz zaczynam inne leczenie i nie wiem ile mam czekac,jedni mowią ze az 2 lata poki sie hormony nei wyregulują, inni mowią ze juz teraz mozna zaczynac laser ale ja nie mam ochoty znowu utopic tyle kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wekrowna
eh laseczki laseczki.... a ile goli wasik,zadna nie powie a wiele robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goudus, no niestety wywaliłaś kasę w błoto, bo faktycznie dopóki nie obniżysz poziomu testosteronu to laseru nic nie wyjdzie :( Dlatego musisz koniecznie pójść do ginekologa-endokrynologa, zrobić badania i rozpocząć leczenie i dopiero jak testosteron będzie spadał wybrać się na laser. A swoją drogą to kto jak kto, ale dermatolog powinien doskonale wiedzieć, że bez leczenia laser nic nie da, chciała chyba tylko zarobić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a depilacja cukrowa
ja mam na twarzy pełno włosków. nad gorna warga, broda, policzki... ale to taki meszek... tyle, ze wiekszy niz u wiekszosci dziewczyn. do tego mam taka obsesje, ze ciagle siedze przed lusterkiem w dobrym swietle i je wyrywam pesetka lub woskiem. albo kremem do depilacji... a obsesja zaczela sie jakies 10 lat temu kiedy jeden kolega patrzac na mnie pod swiatlo powiedzial, ze mam brode. w domu popatrzylam i rzeczywiscie mialam, ale tylko kilka takich dluzszych wloskow. wyrwalam je, ale pozniej zaczelo sie przygladanie twarzy i wyrywanie nawet tych malutkich. i w koncu mialam dosc wyrywaniai ogolilam cala twarz maszynka... no i po tym sie zaczelo na dobre... rosly jak szalone. coraz grubsze... teraz juz po tylu latach chyba je oslabilam i jest lepiej bo od dawna nie gole maszynka tylko wyrywam. ale jak zrobie pare dni przerwy to nieciekawie to wyglada. ostatnio odkryłam depilacje cukrowa i jestem zachwycona! czy wy to stosujecie na twarz? czy na takie grubsze wlosy to nie działa? bo mi np. na nogach nie udaje sie wyrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie jestem specjalnie zwolenniczką depilacji cukrowej, bo robią mi się siniaki i takie jakby malinki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakchantka
do smutnej malgosi i innych owlosionych jak ja kobietek 1. zrób badania hormonalne i koniecznie kariotyp, którey okresli czy nie masz zaburzeń genetycznych. 2. tylko gorący wosk jest dobry na depilację, bo włoski odrastają po nim jasniejsze i mniej 3. Stosuj podkład maxfaktor lastingperformans mi żwietnie zakrywa miejsca po depilacji i czerwone slady 4. mój maz twierdzi ze to normalne, bo wiekszosc moich znajomych ma conajmniej wasik i wiekszosc chodzi na wosk pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakchantka
ja wydałam fortune na depilacje i dopiero potem okazało sie ze mam zmiany w jajnikach które zamiast estrogenów produkowąły testosteron! Nie chce nikogo straszyc ale musialam je usunąć bo zrobił mi sie guz, wiec nie lekcewazcie swojego zdrowia, bo włosy na ciele to moze byc tylko skutek uboczny powaznych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sjustynka
Witajcie Dziewczyny. jestem studentką kosmetologii i piszę pracę licencjacką na temat:"hirsutyzm jako problem kliniczny i społeczny" Mam do Was małą a może co dla niektórych z Was dużą prośbę. Pozniżej umieściłam link. Właśnie tam zamieściłam anonimową ankietę, która pomoże mi bardzo w opracowaniu wyników mojej pracy. Jest ona krótka, bez opisowych pytań i gwarantuję że jej wypełnienie zajmie nie więcej jak 4 minuty. http://www.ankietka.pl/420/nadmierne_owlosienie_u_kobiet_hirsutyzm_jako_probl.html Każdemu kto odwiedzi moją stronkę z gory dzikuję . bardzo mi w ten sposób pomożecie. z poważaniem sjustynka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goudus
markotka ja mam juz badania zrobione i mam hirsutyzm, hyperandrogenizm i zaczynam wlasnie leczenie hormonalne, ale dogadac sie z ginekologoem nie moge na temat wlosow, nei wiem kiedy mam zaczac ten laser, bojednak sie na niego decyduje bo inne srodki to tylko polsrodki, chce sie ich pozbyc na amen, nei bede robila depilacji cukrowej bo to ciagle odrasta, to jest dobre na nogi a nie na twarz, elektroliza boli i tez nie jest zbyt skuteczna. mam duzy testosteron, dhea-s, prolaktyne a maly estradiol, czy ja jestem na zawsze skazana na kozią bródkę? a dermatolog owszem chciala zarobic, i nic jej nie zrobie teraz ze mi wlosy ciagle rosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hair girl
Hejka! wypowiadałam sie czasem na forum teraz powróciłam:) czytałam ze niektóre z was zdecydowały sie na laser... ja kiedyś sam próbowałam chyba wszystkiego, oprócz laseru...byłam na elektrolize ale czy skuteczna:/ laser podobno pomaga ale nie likwiduje włosów na zawsze! po kilku latach moga znow wyrosnac wlosy, moga pojawic sie owe mieszki wlosowe. zapytajce kosmetyczek, czy jakis szczerych lekarzy. choc to napewno metoda najtrwalsza ze wszystkich. ja nadal rozjasniam depiluje tylko woskiem i przy tym pzosotaje. nie ma owłosienia na brodzie-chyba jedyne miejsce mi sie ukryło przed włosami tzn raz na wkartał rosnie mi tam jeden ciemny włos:/myslalam wlasnie o elektrolizie na niego;d heh trzymacjie sie i powodzenia w leczeniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goudus na laser wybierz się ponownie jak testosteron obniży się chociaż o 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia3003
Witam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziunia3003
Wcześniej juz pisałam na tym forum. Staram sie żyć z tym normalnie ale już zaczynam się załamywać.Cierpię na to od 19-ego roku życia(teraz mam 34).miałam stwierdzony hirsutyzm II stopnia: wąsik, pare włosków wokół brodawek, nogi poniżej kolan.Żyłam tak jakbym nie miała tych włosów. Aż tu nagle szok. Od maja zeszłego roku włosy zaczęły rosnąć jak głupie i to wszędzie. Wtedy biegiem do lekarza i okazało się że to chore nadnercza.Biorę Verospiron od ok 2 miesięcy i nie ma poprawy.A co gorsza jest coraz gorzej! Wiem że na poprawę trzeba czekać ale nie powinno się nasilać! Dziewczyny błagam poradźcie coś! lekarka kazała brac mi też jasmine ale nie wzięłam jeszcze bo czekam na okres! Czy ktoraś z was brała jednocześnie verospiron i jasmine! Pozdrawiam i czekam na odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam od 3godz tu jestem i czytam sobie...tez mam ten problem;(wczoraj poklocilam sie z chlopakiemi jest mi okropnie..dlaczego tak musi byc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka_20
Hej,też czytam te wszystkie wypowiedzi i ja też mam ten problem niestety:(:( zastanawiałam sie czemu to akurat mnie dotknelo..inne dzieczyny mają gładkie buzie a ja nie:( włoski rosna na wąsikach brodzie i troche na policzkach...nogi jeszcze jako tako gorzej przy bikini..też próbowałam wielu metod po depilatorze całe lato chodziąłm w długich spodniach bo włoski mi strasznie wrastałay i porobiły sie stany zapalne..naszczescie teraz znikneło...to jest straszne:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej hek hek
czyli ze to sie nasila?? ja nie moge.... :(:( mam 18nascie lat i zauwazylam u siebie meczek na szyji... i wasik z tym ze na wasik chodze do kosmetyczki... hmm gdzie mozna stwierdzic ze naprawde jestem chora na hirsutyzm?? u jakiego lekarzA?? prosze qas dziewczyny polecicie mi jakies plasry z woskiem w miare dobre i tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mtt
cześć dziewczyny, też mam ten problem, kiedyś robiłam badanie na poziom testosteronu i wyszedł mi jak najbardziej w normie, więc nie wiem czy to problemz hormonami, moze jeszcze jakiś hormon powinnam sprawdzić? jestem teraz po 2 zabiegu laserowym, jak na razie średnio widzę poprawę, zobaczymy jak będzie po nastęnych dwóch - mam nadzieje, ze dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×