Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość stesknionamonia
Do pytanko mam takie... Jeśłi chodzi o mnie mam ciemne włoski i na brodzie i pod brodą :(:(:(:( poprostu ... obrzydliwe.... na dodatek grube i czarne.... a wiesz jak sobie z tym poradzić... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yas_min
Dzisiaj byłam w poradni ginekologiczno - endykrologicznej, i miałam przez to cały dzień do d... szanowny pan dr zamiast pomóc to wpędził w jeszcze w większą depresję. Przedstawiłam dla niego swój problem, pokazałam wyniki a on mówi że nie musi patrzeć na nie żeby stwierdzić co mi jest. Dla niego testosteron " te liczby" nie są potrzebne, a jajniki jakie mam to mam, ludzie mają gorsze problemy. Przepisał mi Dian35 a na pocieszenie dodał że może kiedyś spotkam kogoś kto mnie zaakceptuje, powiedziałam już ze mam, no to zaproponował żebym wzięła go za rączkę i poszła na spacer, w końcu jest taka ładna pogoda. Nie dał mi dojść do słowa a żadne tabletki prócz Dian nie wchodziły w rachubę - bo Dian jest dobra. Niestety ja nie mam dobrych wrażeń po Dian. Był taki szczery że już w gabinecie nie mogłam się powstrzymać od płaczu. Dziękuję Baja95 za adres endykrologa w Warszawie, jak tylko będę miał więcej czasu, to się wybiorę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yas_min
Ja już nie widzę sobie ratunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yas_min
i nie mam żadnej pomocy, wszystko nie tak, nie mam już sił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stesknionamonia
do yas_min Kochana nie pogrążaj sie... pomyśl sobie ze ten u ktorego byłaś to nie jest lekarz do którego nalezy pomoć ludziom potrzebującym pomocy... to jakiś zwierz... który tak naprawde jest juz znudzony swoim zawodem... za takie potraktowanie dałabym mu popalić... nie rozpłakałabym sie tylko bym mu powiedziała co myśle o takich jak on ... co on sobie nie myśli... ze kim jest ... NIe mozesz sie załamywać ... jesli masz kogos kogo kochasz i dla kogo mozesz zyc... to tylko powoó do dumy... bo kochac i czuc sie kochanym to najpiekniejsze co nas spotyka... głowa do góry... choć wiem ze nie jest ci łatwo... Musimy sie jednoczyć dziewczyny i stawiać czoła problemom codzienności nie dajmy sie zniszczyc przez brak tolerancji i jakis takich nie odpowiednich ludzi na zajmowanych stanowiskach.... Trzymam za Ciebie kciuki wierze ze odbudujesz swoja wiare w siebie... pozdrawiam Cie serdecznie ... Monia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzydotka
Yas_min nie jesteś sama,my jesteśmy z tobą,więc głowa do góry.Czy będziesz miała ten krem o którym pisałaś Vaniqa? Orientujesz się może ile on kosztuje i czy jest on dostępny w każdym kraju w którym jest sprzedawany pod tą nazwą "Vaniqa" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yas_min
Myślę że tak nie brzydotko, tylko piękna. Miałam się dzisiaj dowiedzieć czy będę miała ten krem, ale jakoś jeszcze dochodzę do siebie, szczeże mówiąc siedzę i płaczę, próbując choć trochę wbić se do głowy angielski. I nie dam rady. Przepraszam dziewczyny, ze traktuję to forum jak publiczny pamiętnik. Dobranoc wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama rama
Och Ci lekarze zamiast pomagać to jeszcze potrafią człowieka zdołować! Jestem z Tobią Yas_min! Zaczynam się zastanawiać nad tym, że te nasze problemy często prowadzą do różnych załamań, można bardzo łatwo wpaść w depresję. Sama to wiem ze swojego doświadczenia, nie jestem silna, jestem raczej osobą wrażliwą i bardzo łatwo mnie zranić. Byłam już w takiej sytuacji, że z powodu właśnie tych niechcianych włosów popadłam w jakiś totalny dół z którego absolutnie nie widziałam wyjścia, miotałam się tylko ze łzami w oczach. Teraz wiem, że tylko prawdziwi przyjaciele, rodzina będąc przy mnie pomogli mi się jakoś z tego wydostać. Teraz z prespektywy czasu patrzę, że nie ma sytacji bez wyjścia, i że każdy człowiek ma problemy - wiem, że te słowa nie zawsze są pocieszające, życzę Wam i sobie nie poddawajmy się! Bądźmy silne! Kiedyś słyszałam o takiej terapii dot. akceptacji siebie. Wstajesz rano i patrzysz w lustro mówisz do siebie : "dzień dobry ślicznie dziś wyglądasz, uśmiechasz się do siebie..." i tak każdego dnia, aż wreszcie stanie się to na tyle przekonujące, że stanie się normalne i oczywiste jak słońce. Życzę dużo uśmiechu! pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yas_min
Dziękuję wam dziewczyny. Nie wiem co ja bym sama zrobiła. Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yas_min
Terapia o której piszesz Sama rama, może być trafna, podobno nasza podświadomość potrafi nas uleczyć, tak samo jak wpędzić lub pogorszyć chorobę. Trzeba tylko wierzyć, świadomie myśleć że jest ok, co podświadomość przyjmuje za prawdę, i będzie dążyła do jej realizacji. Ale to jest takie trudne. Jest taka książeczka "Potęga podświadomości" - Josepha Murphy`ego. Pokazuje jaką siłę ma nasz ludzki umysł. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stesknionamonia
Yas_min... Bedzie dobrze w jedności siła... i myslę ze dla każdej z nas te forum jest swoistym pamietnikiem... odkąd Was znalazłam strona kafeterii jest moja startową strona na necie... to tez dodaje mi siły bo wtedy moja podświadomość mówi mi ... nie jesteś sama... i ani ja , ani TY... nikt poprostu nie jest sam ... mamy siebie... :):):):):):):) Pozdrawiam i buziaki dla Was... :*:*:*:*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asa82
sonia81 ja mieszkam niedaleko Katowic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatitas
Ja też całkiem niedaleko, w każdym razie do szkoły dojeżdżam codziennie do Sosnowca... Kochane, ja może nie mam aż takich problemów narazie, ale boję sie że mogą się nasilać.. po moich spostrzeniach... Wiadomo, że to jak wyglądamy, jak postrzegają nas inni wpływa na to jak czujemy się we własnym ciele, czy jesteśmy szczęśliwe.. Pisałyście wielokrotnie, ze macie swoich Ukochanych, którzy akceptują was .. Ja np. mam problemy z zaakceptowaniem swoich piersi z włoskami, choć wiem, że mój Luby nie ma z tym problemu (przyajmniej nie tak dużego jak szybkie odrastanie włosków, albo raczej kolców na nogach) ;) ..nio ale póki nie będę miała pieniążków i pewności że usunięcie jest w pełni bezpieczne, bo różne opinie słyszałam to muszę je też jakoś zaakceptować.. Jest tyle poważniejszych chorób.. Mam nadzieję, że medycyna, technika będą szybciej się rozwijać oraz że w Polsce te rzeczy, kosmetyki będą bardziej dostępne i coraz tańsze.. i obym się nie nadziała tą swoją nadzieją :) Trzymajcie się ciepło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatitas
Jeszcze mam do was takie pytanie.. a właściwie dwa :) Mój poziom poziom testosteronu jest w porządku, czy wasz też jest w normie mimo owłosienia, które się nasila.. równolegle mam problem z włosami na głowie :/ niebawem ołysieję chyba. Ciekawa jestem też, czy orientowałyście się jaka jest cena laserego usunięcia włosków właśnie na piersiach, interesują mnie właściwie gabinety na śląsku i najlepiej w pobliżu właśnie Katowic-Częstochowy (mieszkam pomiędzy) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzydotka
Właśnie,dużo zależy od podświadomości i w jakimś stopniu akceptacji samej siebie,no ale cóż,nawet jeśli staramy się żeby tak było a za pare dni zachodzimy do świetnego przemiłego i kompetentnego lekarza,który zamiast leczyć gada jakieś pieprzone teksty i dołuje nas jeszcze bardziej,to wszystko staje się trudniejsze a psychika człowieka z problemami jest krucha jak szkło,ale w takich sytuacjach trzeba przemóc się i naprzykład wylać wszystko na forum lub na papier albo wygadać się a nawet wypłakać dla kogoś zaufanego i będzie nam lżej.Kurcze trzeba se jakoś radzić,bo nic innego nam nie pozostaje,trzeba podnieść głowe do góry i iść dalej przed siebie,a raczej przez życie.Yas_min pytałaś kto jest z Białego,otóż ja jestem z podlasia,jakiś czas mieszkałam w Białym,ale zmieniłam miejsce zamieszkania w Polsce,a tak wogóle to mieszkam za granicą, przyjeżdżam do PL czasami.Jak będe w PL,to będe czasami w Białymstoku,więc możemy nawet się spotkać jeśli chcesz i pogadać,fajnie i miło spędzić troszke czasu,oczywiście byłabym z córeczką.Kto wie może byśmy się zakumplowały hehe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzydotka
Ja dokładnie nie wiem ile może kosztować depilacja piersi,ale to i tak zależy pewnie od gabinetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yas_min
Hey dziewczyny, dzisiaj już mi lepiej, ale wczoraj użalałam się nad sobą chyba do 1 w nocy, a dzisiaj rano wstałam z zapuchniętymi oczyma. Niestety nie miałam się komu wczoraj wypłakać, nie zawsze mój "przyjaciel" może być przy mnie, a częściej to ja go odrzucam. Kiedyś było między nami strasznie burzliwie... i w sumie nie wiem czy jesteśmy razem, spotykamy się... i wiem że mu zależy na mnie, dużo mi pomaga, dzięki niemu i Kafeteri czyli Wam dziewczyny jakoś się trzymam. Tak bardzo chciałabym wszystkim pomóc a nie mogę nawet sobie samej. Brzydotko, nie wiem jeszcze czy będę miała krem... ale jak tylko się się wyjaśni to napiszę. Myślę że w każdym kraju jest sprzedawany pod tą nazwą: "Vaniqa", bo jak wpisuje w google to wyszukuje... no w sumie angielskie strony. Ale w Niemczech kosztuje on ok 50 EURO, ale nie wiem czy jest w każdym kraju teraz, strona na której czytałam o nim była z 2006 r. Jesteś teraz zagranicą więc zorientuj się w aptekach pod nazwą "Vaniqa", potrzebna bedzie recepta, ale bez kłoptu może ją lekaz wypisać. No i bardzo chętnie się z Tobą spotkam jak przyjedziesz do Polski, o ile ja z tąd nie wyjadę, bo finansowo krucho. Daj proszę znać jak będziesz :) Dzisiaj mam kolejny dylemat... ale to juz zawodowy... mam okazę wykazać się w czymś co zawsze chciałam robić... a to wymaga dużej komunikatywności i człowiek w centrum uwagi... czego zawsze unikałm. No i wniosek: jak zła samoocena w dużej mierze dzięki pomocy innych ludzi, może być dla nas przeszkodą. Wszystkim z całego serca życzę osiągnięcia swoich celów i żeby "uroda" jaka mamy nie zamykała drogi do bycia szczęśliwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssssssssssssssssssssss
hej dziewczyny:):( po co pisac wiecej, mam to samo. najgorsza jest twarz;( mam tzw baczki:( tragedia:( wyrywam to woskiem ale za jakis czas odrastaja:( nie wiem juz co mam robic, na laser mnie nie stac:( zalamka:( mysle nad tym KALO INHIBITOR albo jedna dziewczyna pisala o PLANT EXTRACT LOTION. wlasni czy ktoras z was wie cos wiecej o tym drugim specyfiku? czy jest dobry? i czy mozna go kupic na necie? jak tak to prosze o link. a wlosy na twarzy to nie tylko backi ale tez na calych policzkach jak u faceta:( moze nie takie czarne i mocne jak maja mezczyzni ale one tan sa!!! nawet nie chce ich depilowac aby nie byly mocniejsze:( rozjasniam je woda utleniona 6%, ale podraznia to skore:( zastanawiam sie nad tym kremem sally hansen, cos trzeba ze soba robic. czasem jestem tym tak wykonczona ze juz nie daje rady;( jestem teraz przy stronie 15, wlacze sie do zycia jak juz wszystko poczytam. aha, i dzieki za ten topik, jest wspanialy!! bardzo pomaga, wiec starajmy sie aby nie umarł!!! do uslyszenia towarzyszki niedoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k.j.sandurska
hej dziewczyny. szukam informacji w internecie o odwlasianiu/epilacji/ IPL, etc. natknelam sie na to forum. zdozylam do tej pory przeczytac tylko o 2 laserach: alexandrite & diode. zanim zaczniecie wykonywac zabiegi laserami, powinnyscie wiedziec na jakiej zasadzie taka epilacja jest wykonywana: 1. po pierwsze: zaden lekarz w PL nie ma nawet 1godz. wykladow na studiach o laserach. oni nie maja o tym w ogole pojecia. gdyby mieli, to by na pewno nie wykonywali epilacji laserami. 2. roznica pomiedzy laserem a IPL jest nastepujaca: mamy ogromne skale fal: fale radiowe (kazdy z nas zna), fale Rentgena, etc Laser ma tylko jedna jedyna dlugosc fal, w przeciwienstwie to IPL, gdzie skala do epilacji wynosci od 615 do 900 nm (nanometrow). Alexandrite ma 755nm, a diode (np. Nd:YAG) ma 1024. Jezeli chodzi o ta dlugosc fal: wlosy rosna na roznej glebokosci w skorze i fale np. Alexand. 755nm wchodza tylko na jedna jedyna glebokosc do skory. Dlatego tez nie mozna za pomoca tych laserow wykonac odpowiednio depilacji. 3. Do tego wszystkiego dochodzi Energia. Aby rzeczywiscie usunac wlasy na zawsze, trzeba przy cebulkach wlosow osiagnac conajmniej 70 stopni C. Jezeli ten warunek nie bedzie spelniony, to wlosy w 100% sie zregeneruja! i znowu zaczna wyrastac. Jest jeszcze cala masa punktow na ktore trzeba zwracac uwage przy depilacji. Jeszcze krotko o ilosci zabiegow. Jezeli ktokolwiek wam powie, ze zabiegi nalezy 5-7 razy wykonywac, no... albo wiecej razy - to sie bardzo myli. wszystko zalezy od fal wzrostu wlosow. Sa 4 fazy: anagen, katagen, etc. tylko i wylacznie w anagen fazie mozna wykonywac odwlasianie. wtedy wlosy sa calkowicie wyrosniete. Zabieg nalezy powtarzac co okolo 6-8 tygodni (wtedy najlepsze rezultaty). Co do ilosci zabiegow. Wszystko zalezy jaki region ciala. np. na nogach w tej chwili jest tylko 20% wlosow w anagen fazie - tylko te mozna usunac (na zawsze!). powyzej ust jest tylko 15% wlosow w tej fazie a pod pachami i bikini 30%. Kazdy moze sobie teraz obliczyc: jezeli chcemy usunac wlosy z pod pach - to nalezy zabieg okolo 3 razy powtorzyc: najpierw pierwsze 30% usunac, pozniej nastepne 30%.... etc. tak samo z owlosieniem u kobiet na twarzy: 15%.... 6-8tyg przerwy....15%..... i tak dalej. Max powinno byc do 6-7 zabiegow z wloasami na twarzy. Jezeli jakiekolwiek pytania. Mozna do mnie majla napisac. Codziennie zajmuje sie IPL, znam teorie i praktyke. k.j.sandurska@hotmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana gosia
Witam wszystkie dziewczyny. Wydaje mi się, że ta przypadłość dotyczy także mnie :( Mam włoski na piersiach, nie chodzi mi o takie czarne twarde i długie przy sutkach, tylko całe piersi mam w takich włoskach 6 milimetrowych, te włoski zależy w jakim świetle na nie spojrzeć, czasami ich wcale nie widac a czasami takie lekko szare,czasami są takie troszke widoczne, ale nie ciemne, jeśli chodzi o grubość to nie są grube tylko, że jak dotykam piersi to je czuje...jeśli chodzi o brzuch to mam ze 4 włoski twardsze od pępka w dół a tak to normalne jak każda zdrowa dziewczyna,chociaz cały mój brzuch jest tez w takich 4-6mm włoskach i też niby jasne...ale zalezy jakie śwaitło pada na brzuch. Na buzi mam tylko meszek, tak jak każda dziewczyna natomiast nogi nie są bardzo owlosione , ale włoski rosną mi bardzo szybko, że nawet kiedy je depiluje to raz na tydzien bo tak szybko rosną. Dziewczyny czy ja też jestem chora? Co sądzicie o moim owłosieniu? Co z tym robić, usuwać czy zostawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatitas
Myślę, że nie powinnaś sie martwić :) i nie ruszać włosków. Ja też jak byłam młoda i głupia miałam 4 włoski pod pępkiem i je potraktowałam maszynką (o zgrozo) aż mi wyrosło więcej :P ale teraz traktuję je pęsetą i da się żyć. Zazdroszczę Ci strasznie, bo gdy ogolę nogi rano to wieczorem już mam kiełki, baaa nawet i po kilku godzinach znika uczucie gładkości :( dlatego myślę o wosku, tyle że pojawia się tu również problem wrastania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goudus
do jk sandurska>>>powiedz mi czy polecasz elektrolizę, ja juz mialam kilka laserów na twarz i nie ma poprawy, czy elektroliza jest lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stesknionamonia
Hej dziewczyny ... Chce sie z wami podzielić informacją a mianowicie chyba pierwszy artykuł w prasie na temat usunięcia wąsika.... Dzisiejsze wydanie gazety "TINA" nr 314 - 28 marzec 2007, cena jedynie 1,50 oczywiście bez dodatku... :):):) pozdrawiam i zycz e miłej lektury ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hankaskakanka
Hej, Ja także zaczynam miec coraz większy problem z owłosieniem, mam włosy na brzuchu, które całe szczęscie da sie rozjaśniać (chociaż te około pepka to wyrywam), no i tez mi wszytsko szybko odrasta. No i ten wąsik, tez rozjaśniałam ale chyba wydepiluje bo takie jasne to głupio wygląda. Jedna z Was pisała o badaniach hormonalnych i mnie sie wydaje że jak sa hormony w normie to może być kwestia policystycznych jajników (chyba tak to sie pisze). Ja nie mam ani tego ani tego tylko długo biore tabletki ale takie z małą ilością hormonów. Genralnoe to chyba my wszytskie powinnysmy sie udac do endokrynologa z kompletem badań. Pozdrawiam i powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama rama
hankaskakanka Ja miałam robione badania na poziom testosteronu i androsteronu takie mi zleciła endokrynolog, okazało się że w normie robiłam ich kilka w różnym czasie a jajniki też badałam u ginekologa tj. miałm usg od wewnątrz i wszyszło mi, że wszystko jest wporządku. Też myślałam, że chodzi o policystyczne jajniki , ale lekarz mnie wyprowadził z błędu. Ja natomiast ciągle się zmagam z niechcianym owłosieniem. Czekam, na jakiś super specyfik, który będzie redukował włos u podstawy i nie będzie miał skutków ubocznych. Może ktoś wkońcu coś wymyśli! :( Pozdrawiam ciepło pa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzydotka
Po przeczytaniu textu k.j.sandurskiej nie dziwie się że tak wiele dziewczyn zostaje poparzone laserem,no i uważam że osoba nie przeszkolona nie powinna zajmować się depilacją laserową,bo nie umie rozpoznać czy owłosienie da się usunąć na zawsze,jeśli u osób u których nie da się usunąć owłosienia laserem na zawsze,to moim zdaniem,to jest jak naciąganie na kase.Tak wiele dziewczyn marzy o laserze,ale je nie stać,a tu się okazuje że ci co wykonują te zabiegi to nie mają o tym zielonego pojęcia,żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatitas
:) Pochodzę z małej miejscowości - Myszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baja95
Hejka Co do laserow- czytalam duzo na ten temat bo kosmetyczkom nie wierze. I najglebszy laser to y-dymowy. Nie diodowy. I sadze ze mam po nim lepsze efekty niz po tamtym. A zwykle tanie zabiegi w malych salonikach u "kosmetyczek" to droga zabawa i ryzyko. POzdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×