Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość hirsutka
Constance ty masz już doswiadczeniemjak to jest z depilacja do tych ipl,ja uzywam depilatora,nie wyobrazam sobie maszynki bo juz po paru godzinach jest klujacy odrost,w tym me my elos dolaczony jest depilator,ale tak czytam i czytam ,pisza zeby nie depilowac,jak to bylo jak robilas w salonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, wiem ze najlepszy jest light sheer, ale ile kosztuje!! :-( Elektroliza tez jest dobra, ale to raczej na twarz, bo z nóg museliby mi 30 lat usuwać.. :-) Ale ja nie moge sie nie depilowac przez miesiac by sie zapuscic do elektrolizy! Wiem, ze ipl to raczej jak depilator elektryczny (w sensie ze odrastaja po jakims czasie) ale po kilkunastu zabiegach zanikną zupełnie.. Przynajmniej częścowo no i zmiękną.. jak po telocapilu. Poli, Ewelka, nawet jak pójde do innego i nie z grouponu, to skąd bede miec pewność ze mnie potraktują jako klientkę "bez zniżki" i zrobią fachową robotę? Dlatego chce IPL RIO PRO by robić sobie bikini (i moze brode) sama. Mam link głównie dla Różyczki ale tez dla innych pcos-inek. Jest tam mowa o d-pinitolu, a jest to nasz poczciwy inozytol.. :-P i znowu wychodzi że mam rację :-P :-D Naprawdę, nie macie się czego obawiać.. to nie palma czy wierzbownica.. to tylko witaminka b8.. Jak bedziecie szukac mądrego polskiego ginekologa czy endokrynologa, to takowego nie znajdziecie w naszym kraju! I jedzcie niepaloną kaszę gryczaną! http://www.isto.pl/artykuly/dieta_pcos.pdf Emilko, widzę ze tez nie lekceważysz psychologicznego aspektu depilacji.. :-) Mnie też to weszło w nawyk i czuję sie o niebo lepiej! Ale rozumiem dziewczynki, trudno czasami znaleźć czas (czy ochote) gdy sie uczy / studiuje.. Fajnie, ze i na Twojej buzi dziala telo.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hirsutka, jak sie robi ipl to mozesz tylko sie golic albo veetem smarowac.. Ale nie wyrywac.. Wlosy nowe musza sie narodzic by zostaly znow po 4-5 tyg wszystkie razem wypalone..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynka, robi sie krzywa na glukoze i insuline.. tzn. pobieraja Ci krew na czczo, potem podaja Ci glukoze (chyba 75ml nie pamietam za cholere) i pobieraja Ci krew po 30 min i potem po 60 - 90 - 120 -180.. Cos w tym stylu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
constance07 No ja już kiedyś czytałam o tym, nie mam stwierdzonego PCO bo jajniki w porządku nie ma żadnych polipów itp ale nie miesiączkuję regularnie (tzn teraz biorę tabletki więc krwawienie z odstawienia jest ok) a wcześniej to jak chciało to było najkrócej 26 dni i to raz w życiu, może dwa razy 28 dni a tak to głównie 35 dni-65 dni ale częściej te dłuższe cykle przekraczające 40 dni, pomimo "okresowania" od 9 lat. Chciałam zrobić właśnie krzywą bo glukoza na czczo rano wychodzi mi super ale mam takie "jazdy", że normalnie w ciągu dnia słabnę, ręce się trzęsą, do tego często zawroty głowy i wymioty i kilka razy okazało się, że cukier był za niski pomimo śniadania, obiadu i dostarczenia cukrów nawet w najprostszej postaci. Ojciec ma cukrzycę tak więc sprawdza mi w takich sytuacjach, rodzinną to "wali" więc sama chciałam wykonać te badania. Nigdy nie udało mi się ustrzelić rano złego poziomu glukozy jak mam skierowanie. i tu moje pytanie czy jeśli pójdę prywatnie to czy pomimo tego muszę mieć skierowanie od lekarza z pieczątką? Czytałam, że nawet jesli chce się iść na własną rękę to powinno być coś takiego. Robiąc badanie na prolaktynę, ginekolog dała mi na kartce nazwę badania i pieczątkę (robiłam prywatnie). Badanie wygląda podobnie najpierw pomiar na czczo, podanie tabletki i kolejne badanie po godzinie. Pierwsze wyszło wzorowo a później wzrosło 4,5 raza czyli za dużo o 0,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania7718 tak jak pisałam po elektrolizie włosy nie będą odrastać w ogóle bo zostaje zniszczony mieszek włosowy ale to jest kosztowne i niekomfortowe. Te krostki po depilacji to zapalenie około mieszkowe, fajnie z tym radzi sobie Sudocrem. Moja wykładowczyni od pracowni kosmetycznej radzi klientkom które przychodzą regularnie na depilacje woskiem a mają problemy z wrastającymi włoskami na łydkach, żeby od czasu do czasu ogoliły nogi bo włos wtedy lepiej się przebija jest ostry a przy depilacji jest okrągły. Ja golę teraz tak jak już wspomniałam i mniej mam teraz wrastających, na te które wrosły w powierzchniowych warstwach naskórka najlepszy jest peeling ale często też wrastają głębiej to brałam igłę taką najcieńsza z apteki ale później była masakra na nogach więc teraz robię tylko peeling parafinowy z Zjaji (co prawda jest do rąk ale skóra na nogach jest super bo parafina robi film na skórze). Kosmetyki z gliceryną po pewnym czasie mogą powodować wysuszenie go gliceryna "lubi wodę" i ją przyciąga, tak więc zwracajcie uwagę na to. Ja na zmianę używam Ziaja mleczko oliwkowe i balsam z Ziaja MED do skóry suchej (ale nie da się go stosować codziennie bo zaczyna zapychać pory w skórze), mój numer 1HEMPZ z wyciągiem z konopii (ale on jest cholernie drogi bo 90 zł za 500 ml, ja ustrzeliłam go za 35 zł, jest super nawet po 12h skóra jest jak zaraz po nałożeniu balsamu), fajnie nawilża też Dove Visible Effect ostatnio dostałam i powiem, że posmaruje się wieczorem a rano skóra dalej delikatna i jedwabista, podoby efekt do HEMPZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudyna, z tego co sie orientuje (a moge sie mylic) to jesli to badanie po metoclopramidzie nie jest przekroczone o 10 x od tego podstawowego, to jest wszystko ok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginka jak zobaczyła wynik to stwierdziła, że lekko przekroczyło. wiesz z tego co kiedyś czytałam to wzrost powinien być od 2-4 razy, a przy hiperprolaktynemii jest nawet 10 krotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dokladnie aspekt psychologiczny przy naszej chorobie jest bardzo wazny nie mozna sie doprowadzic do stanu zarosniecia :) polinda, babydream ma lepszy sklad :)chyba nwet jest tanszy? kocham telocapil uzywam go do twarzy od paru zaledwie dni i to co sie dzieje to szok constance dzieki za ten pomysl !!!!!!!! :* :):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a te peelingi o ktorych pisalam sa dostepne w Polsce w drogerii natura gdzie indziej ich nie widzialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Constance, ale nikt nie mówi, że nie masz racji;p Wiem oczywiście, że dobra dieta to podstawa, ale nie tak łatwo ja utrzymać jeśli mieszka się z rodziną. Dzięki za link, poczytam na pewno:) Klaudynka, tak, jak pisała Constance, krzywą cukrową robi się właśnie tak: najpierw pobranie krwi na czczo, potem podają Ci do wypicia 75 g glukozy rozpuszczonej w roztworze (mega słodkie, mnie nieźle mdliło) i potem pobierają krew. Mi oznaczali poziomy po 2 h, czasami robi się badanie kilku punktowe, ale ostatnio czytałam, że teraz coraz częściej jest właśnie tylko po 2 h. Ja robiłam badania hormonów i ogólną morfologię z poziomem cukru na własną rękę i nikt nie pytał o skierowanie. Sama mówiłam, co chcę zbadać i tyle. Mój tata też ostatnio badał cukier bez skierowania. Ja wczoraj ogoliłam żyletką uda (po raz pierwszy, do tej pory nie mogę się przyzwyczaić. Dziwnie się czuję, jakoś nieswojo. Kto by pomyślał, że będzie mi brakować tych włosków heh;) We środę ruszam z depilatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mam problem
dziewczyny a próbowałyscie z laserem?? ja spróbowałam w tamtym roku ....bałam sie ,ze nic nie pomoże ...uważam ze to moje najlepiej zainwestowane pieniądze, naprawde !!!!! warto spróbowac a jesli efekt bedzie spodziewany to bedziecie przeszczęsliwe....jesli nie spróbujecie to sie nie przekonacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilko.. :-) :-) brak mi slow.. :-) ja zaczynam wyrywac z twarzy jakies niesamowicie cienkie, jasne, i plytko osadzone wloseczki! :-) Dziewczyny, chyba po 6,5 roku od zalozenia tego topiku wreszcie udalo nam sie poskromic te wlosiska.. No ale nie mowie hop.. :-) Aha, kiedys zrugalam Poli ze smaruje sie bioxetem i telo prawie ze na raz, a sama kombinuje, co by bylo gdyby pomieszac je ze soba, nawet jesli bioxet jest niesamowicie gesty.. Ale moze jakby tak polaczyc 2 enzymy roslinne ze soba to by zadzialaly ze zdwojona sila? :-) sama juz nie wiem.. Pewnie jestem jakas "boczna linia" Einsteina.. No po kims to musialam odziedziczyc.. :-) P.S. zaloze sie ze Emilka odrzuci moj projekt.. :-) Rozyczko, troche dobrej woli.. :-) ugotuj sobie szklaneczke kaszy gryczanej i trzymaj ja w lodowce i podgrzewaj do obiadku. A mama bedzie miec mniej ziemniaczkow do obierania :-) i wszystkim to wyjdzie na zdrowie :-) do "tez mam problem" o jakim laserze mowimy? :-) tym prawdziwym light sheer? czy ipl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mam problem
ja chodziłam na light sheer, naprawde polecam , troche kosztuje ale jaki spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
tez mam problem, a można wiedzieć ile zabiegów miałaś? Masz h. idiopatyczny czy hormonalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynka Ja jeszcze a propo tej prolaktyny, nie mialas tak duzo przekroczone, bo ja na poczatku mialam 236.66 a po godzinie mialam 2711.75 wiec ja juz mialam dosyc ta hiperprolaktynemie, bo az 11x, a moja gin mi jeszcze powiedziala, ze nie jest zle, ze spodziewala sie, ze bedzie gorzej hehe :DAle to byl ten test po tej tabletce, a jak chcialam skontrolowac to endo napisal mi "badanie" i juz nie mialam tabletki czy czegos poprostu raz pobrali i do widzenia. I tak sie zastanawiam czy to dobrze czy nie, ze raz test a potem badanie, oczywiscie miescilam sie w gornej normie "badania" ,ale jakos nie daje mi to spokoju, bo teraz tez mam zlecenia na "test" a nie "badanie" i jak myslicie to jakas roznica? A z badaniem krzywej jest tak (a przynajmniej ja tak mialam) ze po wypiciu tej jakze slodkiej glukozy(tez mnie mdlilo caly dzien) to pobierali krew co pół godziny pięć razy. Ja akurat mialam dobrze... Oj no dziewczyny, pewnie ze sie ciesze ze sa gole placki, ale gdzies tam wierzylam, ze moze tak wiecej tego zniknie, zwlaszcza ze zmiany widze tylko na nogach, jesli chodzi o biale placki, bo na rekach to gorzej, ale mysle ze tez dziala. ;) Emilko super, ze to wszystko na ciebie dziala, jestes poprostu podatna na te rzeczy i bardzo dobrze, bo zobacz palma, wierzba, nagietek, telo, bioxet i jak? Cieszysz sie życiem! ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mam problem
przyznam ,ze nie jestem leczona endokrynologicznie....po prostu nie byłam u lekarza....nie wiem skad nadmierne owłosienie, podejrzewam ze lata na to pracowałam, długie lata...goląc sie . Sprawa wygladała paskudnie, nogi , brzuch i okolice bikini straszliwie zarosniete, naprawde...o wyjsciu na plaze nie było mowy, chyba ze w tym samym dniu kiedy sie goliłam...później, juz na drugi dzien były takie podraznienia ze goiły sie bardzo długo...wrastajace włosy, krosty, paskudna skóra, z brzucha wyrywałam pensetka, bikini i nogi goliłam...po laserze ,juz po pierwszej serii- zniknał problem wrastania i podraznienia, to jest ogromny komfort psychicny; nie wiem czemu tak długo zwlekałam ale nie wierzyłam ze pomoże, moze i wstydziłam sie isc , takze koszty mnie przerażały . Jednak koszty nie sa az tak wysokie, biorac pod uwage ze zabieg powtarza sie w odstepach wielotygodniowych...na nogi były 3 zabiegi , na bikini i brzuch 5.........nie uwierzyłabym wczesniej, ale spróbowałam i naprawde , twierdze ze warto było i nie załuje zadnej złotówki ; nawet gdyby cena była o wiele wyzsza to powtórzyłabym swoja przygode z laserem....niesamowita ulga i komfort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Poli, ja miałam 2 razy badanie samej prolaktyny (bez testu). Wyniki były jak najbardziej w normie. Gin.-endo. zlecił mi znowu test na prolaktynę. Z tym, że endo. mówiła, że mam tych badań narazie nie robić. Z tego, co czytałam w internecie, to test na prolaktynę wykonuje się w przypadku, gdy sama prolaktyna jest podwyższona. Z tym, że znowu lekarze często bagatelizują wynik testu, ponieważ prolaktyna (podobnie jak np. kortyzol) rośnie pod wypływem stresu, a wiadomo o stres podczas badań nie trudno. tez mam problem, dzięki za odp. Ja się zastanawiam nad light sheer'em na twarz, ale to raczej nie w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
constance07 Tarczycy to chyba każdy się mnie czepia, każdy lekarz na wstępie i jeszcze pamiętam pediatra, później ginekolog, pielęgniarki w szkołach bo ponoć jakaś wystająca. Rodzinna rok temu zbadała mnie palpacyjnie powiedziała, że tam któryś płat jest powiększony, dała skierowanie na TSH ale wyszło w normie. Jeśli chodzi o tą prolaktynę to piszę, co czytałam i co powiedziała ginekolog. Może od 2-4 razy jest w normie i nie powoduje żadnych zaburzeń, a powyżej tego mogą być już jakieś zaburzenia no mi powiedziała, że nieznacznie ponad normę ale nie na tyle, żeby rozchwiać mi tak cykle. Malinowa_Róża ponoć sporo kosztuje ta krzywa coś 130 zł wyczytałam ktoś tak na jakimś forum pisał ale czy to prawda? Muszę się przejść w któryś dzien i zobaczyć jakie to koszta. Kurcze za prolaktynę z testem mtc płaciłam 56 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co, Klaudynka, ja sie nie znam na tych wszystkich hormonach, wiec nie bede sie tu madrowac.. Ale z reguly lekarze daja skierowanie i na te badania.. A Ty masz jakies "wole" wiec chyba jednak to tarczyca Ci nawala.. Szukaj dobrego endo. Ja kiedys tez mialam tarczyce powiekszona i bylam spiaca caly czas.. Bralam jodid, wczesniej eltroxin.. Aha, tez euthyrox (to chyba to samo co jodid albo eltroxin). I ktoregos dnia odstawilam to w cholere. Czulam, ze problem lezal gdzie indziej. Potem jakos wszystko sie wchlonelo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie własnie dostałam Telocapil z jakim balsamem go zrobic najlepiej ktos mowił ze z rossmanna a jaka nazwa i ile kropelek w niego wkropic pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniusia, chodzi o lotion babydream w blekitnej butelce (ok 8 zl 250 ml), ale nie uzywaj go od razu calego, dobrze Ci radze.. :-) Ja wzielam cos w rodzaju sloiczka (umytego i wyschnietego), postawilam go na elektronicznej wadze kuchennej i odmierzylam 50 gramow, co odpowiada 50 ml balsamu.. I tam dalam 25 kropli telocapilu i wymieszalam porcelanowa lyzeczka (moze byc i plastikowa, ale nie radzilabym metalowej). Zrob najpierw probe by sie przekonac na ile Ci starcza taka miksturka.. Ale wydaje mi sie, ze lepiej nacierac sie swieza, niz trzymac ja 10 dni, nie? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Klaudynka, nie wiem ile kosztuje ta krzywa. Ja ją miałam robioną w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Mnie kiedyś radziła Emilka że telocapil musi się przegryżć z balsamem w lodówce. Bo wczesniej rozrabialam go na dłoni przed aplikacją. W każdym razie działa - to sie liczy. Malinowa Rózo - napiszę moje wyniki ale teraz nie mam ich niestety w zasięgu ręki . Wogóle nie mam neta - tak jak Luisa korzystam z laptopa brata :) Pozdrawiam Was Dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e tam nie mieszaj bioxetu z telocapilem moze sie zdarzyc tak ze ich skladniki wejda w reakcje , po co mieszac jesli kazdy z nich pomaga ? :) ja sie szpikuje ta wierzba i palma mam nadzieje ze mi nie zaszkodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×