Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

witajcie, znalazlam ten topic dopiero teraz a widze ze juz funkcjonuje pare lat. mam 21 lat i rowniez ten sam problem, nikomu o tym nie mowilam, mialam jednego "powazniejszego" faceta przez 3 lata i jemu nie przeszkadzalo a mam wloski wszedzie.. na twarzy wasik (depiluje go plastrami) mam czarne i mocne wloski, mam na brzuchu i udach, w okolicach intymnych i na nogach to juz koszmar, pod paszkami rowniez a na dodatek jak ogole to mam taki ciemny slad i wyglada jakbym nie golila wogole. masakra. Z brzuchem nic nie robie bo wiem ze beda jeszcze mocniejsze odrastaly, zaczelam prace i zbieram na laser nie ludze sie ze to cos pomoze ale chce sprobowac.. teraz spotykam sie z innym facetem, jestesmy juz po "randce rozbieranej" i nic nie mowil an moj brzuch chociaz wiem ze zauwazyl napewno bo nie da sie nie zauwazyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrrrrrrrrrrrrrrrrr tak w skrócie ujmując to najlepiej znaleźć DOBREGO lekarza (ale musisz być przygotowana na długie poszukiwania bo takiego to ze świeczką szukać) najlepiej żeby to był ginekolog i endokrynolog w jednej osobie ale nie koniecznie. Na początek powinno się wykonać podstawowe badania hormonów. Z tego co piszesz wskazuje na objawy PCOS czyli nieregularne miesiączki, problemy z trądzikiem, nadmierne owłosienie i dermatolog w tym przypadku nic nie pomoże, bo jeżeli trądzik ma podłoże hormonalne to trzeba go leczyć u źródła czyli obniżyć wysoki poziom hormonów męskich, bo to one go powodują tak samo jak i owłosienie. Jeżeli jesteś z okolic Krakowa to niedawno jedna z forumowiczek polecała lekarkę specjalizującą się w leczeniu PCOS i bardzo sobie ją chwaliła. A jakie miałaś robione usg przez powłoki brzuszne czy dopochwowo bo to pierwsze nie wykaże zmian w jajnikach jakie zachodzą przy PCOS. I taka moja rada co do luteiny jeżeli lekarz będzie Ci ją jeszcze kiedyś przepisywał to poproś o tabletki dopochwowe skoro nie odpowiadają Ci te pod język działanie będzie takie same. A co do facetów to ja też mam dużo włosów na ciele i twarzy a mojemu mężowi to nie przeszkadzało a poznaliśmy się jak już byłam owłosiona. Dziewczyny wierzcie mi prawdziwej miłości nadmiar włosów nie przeszkodzi :) a jeśli będzie miał jakieś "ale" i mówił że kocha tzn. że kłamał. Malinko co u Ciebie jak po egzaminach ? :) A efekty po laserze? daj znać jak się miewasz bo dawno Cię tu nie było, zresztą tak jak i mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Dawno mnie tu nie bylo, ale podczytuje was systematycznie ;) A chcialabym się was zapytać, bo przypomniało mi się, że mowilyscie tu o laserze na jasne włoski. Jaki to laser? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki:) Już 100lat tu nic nie napisałam, ale ostatnio znów zaczęłam tu zaglądać i śledzić wpisy z nadzieją, że wymyślili już coś na tą naszą przypadłość... ale niestety. Jedynie co dzięki wam zamierzam kupić to ten słynny telocopil czy jakoś tam :) Mój problem trwa już baaardzo długo i jest niestety nie leczony. Nie umiem trafić na lekarza, któremu zaufam i kończy się na jednej wizycie. Wracam znów do poszukiwań bo o ile kilka lat temu włoski rosły od stóp do głowy, to nie miałam problemu z brodą i policzkami. Niestety nie wiem co się stało w moim organizmie ale od kilku miesięcy pojawiły się już na brodzie i policzkach i są czarne :( o ile z brodą bym sobie poradziła to nie wiem co z policzkami. Depilując sam wąsik to już jest straszne, ponieważ pojawiają się ciągle krosty:/ a policzki to już aż się boję pomyśleć co by było. Wy policzki zostawiacie czy nie macie z nimi problemu? Idę do pani gin. i się przełamie żeby dostać skierowanie na badania. Mam nadzieje, że mnie nie oleje. I mam jeszcze pytanie, czy na udach też macie takie twarde? Bo ja czasami mysle, że jestem najgorsza z najgorszych:/ I z jakich części Polski jesteście? Pozdrawiam was gorąco!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
smuciara, jak na razie byłam u mojej Pani ginekolog. Wiem, że nie jest najlepsza ale wysłała mnie na badanie hormonów (testosteron, progesteron i prolaktyna) dziś byłam na pobieraniu krwi i na środę jestem umówiona znowu do niej na odczyt wyników. Powiedziała, że zobaczymy jakie wyjdą i podejmiemy dalsze leczenie. Co do prześwietlenia jajników to miałam takie i takie i było wszystko w porządku , teraz tylko tak podotykała i też mówiła, że ok. Już się dowiedziałam, że w moim mieście nie ma ginekologa - endokrynologa, ale do Krakowa mam 45 min autostradą, także jak coś to tam bd szukać. Dziewczyny a powiedzcie mi, czy Wasze niechciane włoski wyszły w okresie dojrzewania czy dopiero potem, bo wydaje mi się, że problemy z hormonami najczęściej pojawiają się z pierwszą miesiączką czyli w czasie tego okresu dojrzewania prawda? a ja mam już 21 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0sweetness0
Ta dolegliwość jest bardzo przykra ,ale możecie zamaskować tą niedoskonałość dbając o całość swojego wyglądu przy pomocy [url=http://stylowi.pl]Stylowi.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
wrrrrrrrrrrr, witaj:) Ja podpisuję się pod tym co napisała Ci smuciara. Twoje objawy mogą wskazywać na PCOS, ale nie muszą, bo może to być spowodowane także innymi schorzeniami.Jeśli chodzi o trądzik, też się z nim zmagam. Przed wykryciem zab. hormonalnych leczyłam się bez efektu u dermatologa. Teraz od 2, 5 mies. znowu powróciłam do leczenia derm. i już efekty są, ale jednocześnie zbijam androgeny. A co do USG przez brzusznego, to nie jest tak do końca, że nie wykaże PCOS. Wszystko zależy od lekarza. Zwykli ginekolodzy rzeczywiście najczęściej nie potrafią rozpoznać PCOS na tym USG (tak było i u mnie). Może być też tak, że faktycznie, nie będzie widać pęcherzyków. U mnie kilku gin. twierdziło, że wszystko jest ok., trafiłam do tej gin., która zajmuje się leczeniem PCOS i jajniki wyszły całe w pęcherzach. Nie musisz brać Luteiny doustnie, ja brałam Duphaston (to samo, co Luteina), normalnie się go połyka bez konieczności ssania. Doczytałam, że masz niedaleko do Krakowa. Ja mam PCOS i leczę się w Krakowie u bardzo dobrej ginekolog, jeśli chcesz, mogę podać namiary. Ta lek. pracuje w klinice Endokrynologii Ginekologicznej, więc z badaniami raczej by nie było problemu. Co do Twojego ostatniego pytania- ciężko tak przez internet określić czy Twoje owłosienie to już hirsutyzm czy nie. Hirsutyzm dotyczy występowania tzw. owłosienia ostatecznego (przypominającego łonowe- ciemne, grube włosy) w nietypowych dla kobiet miejscach (broda, klatka piersiowa, brzuch, uda). I tak, hirsutyzm zwłaszcza jeśli ma podłoże chorobowe i jest nieleczony, rozwija się z wiekiem. U mnie tak było. Pierwszą mies. miałam w wieku 12 lat, a od 13 r.ż. zaczęło się pojawiać coraz więcej włosów. smuciara, myślałam ostatnio o Tobie, fajnie, że się odezwałaś:) Sesja zdana, na szczęście już za mną. Efekty po laserze są super. Wąsika brak, albo czasem pojawią się pojedyncze włosy (ale to idzie do poprawek w kwietniu), na brodzie też tylko dosłownie kilka włosów (2-3). Poza tym rewelacja, oby tak zostało:) Martwi mnie tylko broda, bo wiadomo, że laser jasnych włosów nie usuwa, a na podbródku niestety teraz takie mi odrastają, ale radzę sobie z tym jakoś, na razie je tylko przycinam. A tak poza włosami, to jest różnie. Czekam w stresie na wizytę u gin. (za 2 tyg.), bo mam mały problem i denerwuję się trochę... A co u Ciebie?:) poli, witaj, jak dawno Cię nie było:( Osobiście nie wiem jak ten laser się nazywa, wiem, że nie jest on niestety jeszcze rozpowszechniony... Co u Ciebie słychać? warix, ja mam problem z policzkami, mam okropny mech na nich (tak, że lek. już po policzkach rozpoznają, że mam problem z owłosieniem:( ) i coraz częściej pojawiają się ciemne włosy między nim. Ja dawniej usuwałam woskiem, ale straszne podrażnienia miałam po nim. Teraz przerzuciłam się na przycinanie nożyczkami. Tak, na udach, mam twarde. Ja jestem z Małopolski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Malinowa_Róża ja teraz nie biorę żadnych tabletek na nieregularne miesiączki, jak na razie najbardziej martwi mnie to pojawiające się owłosienie na moim ciele ;/ i to co jest tym spowodowane . Jak ta ginekolog nie powie mi nic konkretnego to od razu zmieniam, po prostu chciałam się zapisać jak najszybciej do byle kogo i sprawdzić co mi powie. Jutro idę na odczytanie wyników. Mam pytanie, jeżeli te hormony wyjdą w normie to co może być jeszcze przyczyną powstawania tych włosów? Może być to jakieś po prostu przejściowe ? Czyli przy hirsutyzmie włosy od razu wyrastają grube jak napisałaś te "łonowe" to ja takich nie mam, no oczywiście na nogach, pod pachami i na bikini to takie są ale to normalne, ale na rekach, brzuchu, piersiach są rzadkie, cienkie, a na brodzie jasny meszek i na policzkach się zaczyna robić i ten wąsik. Jak się dowiem co mi dolega chciałabym te włosy na twarzy usunąć woskiem u kosmetyczki, czy to dobre posunięcie? Ja już nie wiem :( chciałabym żeby to był jakiś zły sen i żeby te włoski mi wypadły za niedługo. Nawet sobie wmawiam, że to kara za to, że byłam ostatnio taka szczęśliwa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa Róża dziękuję za odpowiedź. Czekam na wizytę u lekarza. Aż się boje dowiedzieć co jest u mnie przyczyną hirsutyzmu:/ Kiedyś miałam robione USG dopochwowe, ale doktor powiedział że wszystko jest OK. Tylko ze doczytałam się że zwykły lekarz często nie umie zdiagnozować PCOS. Myślałam że tylko ja mam takie twarde te włosy. Zazdroszczę blondynką. A teraz Malinowa Różo nic nie robisz z policzkami? Ja właśnie mam wrażliwą skórę z natury, dlatego już od samego początku boję się ingerować w tak delikatne miejsce jak policzki:( załamka. Choć na razie tam są miękkie. Najbardziej mnie przestraszyło to że przez kilka lat było jak było ale nie postępowało. Az tu pewnego dnia z dnia na dzień. I czemu jest tyle lekarzy na całym świecie i żaden nie chce się tym zając i wymyślić jakiś cudowny lek.... I dziewczyny jeszcze jedno jak mam odmierzyć 50g kremu do telocapilu? nie jest to to samo co 50ml???? bo się niestety nie znam. Tylko się nie śmiejcie ... :) I na ile starcza te najmniejsze opakowanie???? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i mam nadzieje że nie zamęczam za bardzo. Aha a ja jestem z Śląska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
wrrrrrr, rozumiem, że chciałabyś jak najszybciej coś zrobić, ale uwierz, że czasem lepiej poczekać i dostać się do sensownego lekarza. Ja przez 2 lata byłam diagnozowana przez różnych zwykłych ginekologów, którzy nie potrafili wykryć PCOS. Ale życzę Ci oczywiście, żeby ta lek. okazała się dobrym gin.:) Jeśli hormony wyjdą w normie, a Twoje włosy to rzeczywiście hirsutyzm, wówczas określa się to mianem hirsutyzmu idiopatycznego. Ta postać hirsutyzmu występuje u większości kobiet borykających się z problemem nadmiernego owłosienia. Najczęściej przyczyną wystąpienia h. idiopatycznego jest miejscowa nadwrażliwość receptorów meszków w skórze na androgeny. Nadmiernie owłosienie możne być też dziedziczne, tzn. jeśli Twoja mama ma podobne problemy, to możliwe, że odziedziczyłaś to po niej. Nie, to nie jest przejściowe, włosy nagle nie znikną niestety. Nie, przy hirsutyzmie nie od razu muszą wyrastać ostateczne włosy. Hirsutyzm najczęściej postępuje i możesz mieć jasne włosy, po czym one nagle mogą zacząć ciemnieć. Z tego, co piszesz, to Twoje owłosienie nie wygląda na hirsutyzm jak dla mnie. Wąsik ma wiele kobiet bez hirsutyzmu. Tak, wosk u kosmetyczki to dobra opcja. warix, lepiej znać przyczynę, bo wtedy można to jakoś kontrolować, tj. np. leczyć. Jest tak jak piszesz, zwykli ginekolodzy bardzo często nie potrafią rozpoznać PCOS. Teraz tylko przycinam mech na policzkach, ale nie wiem czy wkrótce ponownie nie wrócę do wosku. Hirsutyzm niestety najczęściej postępuje:( Z telocapilem nie pomogę, bo nie używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko i tak dziękuję. Biorę się za siebie.... . Co nam innego pozostało. Ale właśnie patrzałam na stare zdjęcie z pudelka z pewną panią http://www.pudelek.pl/artykul/21580/dlaczego_akurat_z_nia/ no i ja mam trochę gęstszy mech na policzkach i baki bardziej. Ale rozkład podobny... :-/ Może wpadnie tu ktoś z mazideł :) A widziałam że są tu dziewczyny które mają dzieci. I ciekawi mnie czy przy h... nie ma problemu z zajściem w ciąże???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze a w mojej rodzinie też są kudłacze.... ale sami mężczyźni... Może za następne 700 stron znajdziemy ziarno tego kiełkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
warix, nie ma za co;) Nie, hirsutyzm sam w sobie nie oznacza ewentualnych problemów z płodnością, dopóki nie wiadomo co jest jego przyczyną. Tzn. w przypadku h. idiopatycznego, kiedy hormony są w normie, nie ma to żadnego wpływu na organizm, jedynym problemem jest defekt kosmetyczny. Natomiast inna kwestia jeśli hirsutyzm ma podłoże chorobowe (najczęściej PCOS lub WPN- wrodzony przerost nadnerczy). Wtedy ciężko jest przewidzieć jaki ma to wpływ na płodność. Niektóre kobiety z PCOS w ciąże zachodzą bez problemu, mimo, że lekarze nie dają im na to szans. Niestety chyba większość ma problem z zajściem w ciążę, ale wtedy podaje się leki i ogólnie prowadzi leczenie w kierunku ciąży, które zazwyczaj kończy się powodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mngg
Dziewczyny jak się dowiedzialyscie o tym że to hirsutyzm? Ją mam lekki wzrost na brodzie i piersiach. Zauważyłam że przed okresem jest większy. Czy to już choroba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
U lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko, nie było mnie racja, bo nie mialam wlasciwie o czym pisac, mam tego hirsa idipatycznego, choc cos mam z jajnikami i w wakacje bede szla do dobrego endo z tym, to poza tym nic sie nie zmienia. :) Jestem po trzecim zabiegu lasera tak jak ty i efekty są u mnie tez bardzo widoczne, ale boli mnie to ze nie dziala to na ciut jasniejsze ale wciaz bardzo widoczne wlosy, bo teraz mam malo wlosow na bialej kresce, ale ponad pepkiem i na calym brzuchu mam taką myszke ciemnobrązową i kurde pozbyc sie tego nie da...dlatego szukam tego lasera... Bardzo się ciesze ze u ciebie sa az tak zaskakujace efekty! :) I ze wszystko u ciebie dobrze ;) Z jakimś problemem do gina? Mozesz powiedziec co się dzieje? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
poli, aha, ja również cieszę się, że u Ciebie tak dobre efekty są:) Faktycznie szkoda, że laser nie działa na jasne włosy:( Do gin. idę generalnie w sprawie anty., trzeba podjąć decyzję czy zostaję na tych tabl. czy zmieniamy. A o drugiej sprawie nie chcę za bardzo tutaj pisać. Mam nadzieję, że moje obawy się nie potwierdzą, ale tu mnie tylko wizyta u gin. uspokoi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
poli, podaj mi swój nr gg:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko, podam ci maila i wtedy gg jak się do mnie odezwiesz ok? ;) polinda1@wp.pl :) No wlasnie i dlatego poszukuje tego lasera drugiego by pozbyc sie tego w calosci ;) albo choc troche ...eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ok, to ja Ci wyślę mój nr na maila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Malinowa Różo, dziękuję Ci bardzo, że odpowiadasz na każdą moją wiadomość :) Widzę, że już jesteś bardzo obeznana w tym temacie. Lekarka nie wydaje mi się żeby była dobra ;/ Ja jej mówie, że zauważyłam u siebie ostatnio nadmierne owłosienie na ciele to nawet nawet mnie nie oglądnęła tylko od razu w kartę wpisała i powiedziała, że to się hirsutyzm nazywa ;/ Tyle to ja też wiedziałam ;/ W takim razie jeżeli hormony bd w normie i okaże się, że to hirsutyzm idiopatyczny to on jest uleczalny? Wiem, że włosy, które wyrosły już nie znikną od tak, ale czy przestaną rosnąć przy odpowiednich lekach? trzeba brać je całe życie? Przepraszam, że tyle pytań zadaje ale chciałabym wiedzieć jak najwięcej :) Co do dziedziczenia owłosienia to nie wydaje mi się żeby w mojej rodzinie miał ktoś z tym problem, może ciotki i babcie w czasie czy po menopauzie mają jakieś pojedyncze włoski na brodzie ale to by było na tyle. Moja mama też nie ma z tym problemu, od czasu do czasu wyrasta jej jeden włos nad górną wargą haha i trochę ma meszek na policzkach ale nie widoczny, ja mam dodatkowo na brodzie. Może i moje owłosienie na razie nie wygląda jak hirsutyzm ale jak mówisz, może zrobić się ciemniejsze. Jak do tej pory miałam włoski dookoła jednej brodawki na lewej piersi a dziś podczas kąpieli zauważyłam, że robią mi się na drugiej ;/ . Jeszcze pytanie co do tego wosku. Jeżeli wydepiluję nim twarz to po jakim czasie włosy zaczną odrastać? będzie ich więcej i staną się grubsze? Czy wręcz przeciwnie, będą rzadsze i słabsze? Wygląd jest dla mnie bardzo ważny i może dlatego to tak wszystko przeżywam, zresztą kto by nie przeżywał :( Nie żebym się uważała nie wiadomo za jaką piękność, ale nigdy nie miałam problemu np z tym żeby podobać się chłopakom. Na dodatek jestem szczupła, zawsze byłam. I kolejne pytanie czy dziewczyny z hirsutyzmem zazwyczaj nie mają nadwagi? Przepraszam, nie chcę nikogo urazić ale z tego co czytałam na różnych stronach to tak pisało, może coś nie doczytałam. A co do meszku na twarzy to zaczyna mi sie robić takie coś : http://www.plotek.pl/plotek/1,78648,5813560,Madonna_ma_wasy__Foto_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
wrrrrrrr, cieszę się, że mogę pomóc;) Co do lek., hirsutyzmu nie stwierdza się tak łatwo. Hirsutyzm stwierdza się za pomocą skali Ferrinmanna- Gallweya (nie wiem czy dobrze napisałam nazwiska). Lekarza oceniają owłosienie w poszczególnych partiach w punktach, sumują je i dopiero wynik min 8 pkt pozwala zdiagnozować hirsutyzm. Hirsutyzmu idiopatycznego najczęściej się nie leczy. Ale jeśli są zaburzenia hormonalne, to tak jak piszesz- leki cały czas i nowych włosów być nie powinno, ale stare nie znikną, jedynie mogą wolniej odrastać. Ja na wosk do kosmetyczki chodziłam co 2 tyg.,a w międzyczasie co dziennie wyrywałam włosy z brody pęsetą... Ale większości kobiet pomaga na ok. 4 tyg;) Włosy będą słabsze po wosku. Dziewczyny z hirsutyzmem mogą mieć nadwagę, jeśli h. jest spowodowany zaburzeniami hormonalnymi. Hormony oddziałują niestety także na wagę, metabolizm, zwłaszcza w przypadku niektórych chorób, jak np. PCOS. Ale nie ma reguły na to, są dziewczyny szczupłe, a zburzenia hormonalne mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrrr... Ja mam hirustyzm idiopatyczny i hormony w normie ( tylko swego czasu prolaktyna była za wysoka) i włosy po goleniu odrastają normalnie a i nowych przybywa.. choc w takim przypadku podobno skuteczniej dziala trwale usuwanie cebulki włosa ;) tak jak malinka pisała, przytyje się tylko wtedy jeżeli hormony szaleją a ja osobiście nie przytyłam :) Malinko, wysłałam ci coś na pocztę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
A więc byłam dzisiaj u ginekologa na odczytanie wyników . Wszystko wyszło w normie PROLAKTYNA 13.3/1.3-25.0 PROGESTERON 1.02/1.50-20.00 i TESTOSTERON 0.51/0.10-0.90. Także stwierdziła, że to hirsutyzm idiopatyczny, ale nadal mnie nie oglądnęła ;/ Powiedziała, że może odziedziczyłam to po kimś z rodziny i że się tego nie leczy bo defekt tkwi po stronie kosmetycznej i ona nic na to nie poradzi. I jeżeli przeszkadza mi owłosienie w miejscach widocznych to pomoże laser i inne zabiegi kosmetyczne. Czyli co, mam się cieszyć, że to tylko H. idiopatyczny? przechodzi się go w jakiejś łagodniejszej formie? Polinda a Ty jak sobie radzisz z tym hirsutyzmem idiopatycznym? włosy są grube i gęste czy tylko drobny meszek? Malinowa Różo mogłabym Cię prosić o namiary na tą klinikę w Krakowie i na tą Panią doktor? Z góry dziękuję ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
a przepraszam wcześniej źle napisałam Progesteron mam poniżej normy i dostałam na to jakieś tabletki, które mam brać przez 7 dni ;p Wysyłam wiadomość jeszcze raz. A więc byłam dzisiaj u ginekologa na odczytanie wyników . Wszystko wyszło w normie PROLAKTYNA 13.3/1.3-25.0 PROGESTERON 1.02/1.50-20.00 i TESTOSTERON 0.51/0.10-0.90. Także stwierdziła, że to hirsutyzm idiopatyczny, ale nadal mnie nie oglądnęła ;/ Powiedziała, że może odziedziczyłam to po kimś z rodziny i że się tego nie leczy bo defekt tkwi po stronie kosmetycznej i ona nic na to nie poradzi. I jeżeli przeszkadza mi owłosienie w miejscach widocznych to pomoże laser i inne zabiegi kosmetyczne. Czyli co, mam się cieszyć, że to tylko H. idiopatyczny? przechodzi się go w jakiejś łagodniejszej formie? Polinda a Ty jak sobie radzisz z tym hirsutyzmem idiopatycznym? włosy są grube i gęste czy tylko drobny meszek? Malinowa Różo mogłabym Cię prosić o namiary na tą klinikę w Krakowie i na tą Panią doktor? Z góry dziękuję ;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrrr... ja kiedys myslalam ze to straszne miec h. idiopatycznego bo nie moge tego leczyc, ale teraz sie ciesze, bo nie mam zaburzen hormonalnych, nie musze brac tabletek ani nic, bo wtedy cale zycie uzalezniona od nich bede. Mysle ze wlosy w naszym przypadku to roznia się, bo to zalezy od organizmu a i od krewnych, ktorych mieli/maja ten problem. Moje wlosy to nie jest meszek, w niektorych miejsach jeszcze niedepilowanych sa dlugie i ciemniejsze i musze ogolic ale tez nie chce bo bedzie potem gorzej. Wiec ogolnie depiluje się prawie calutka, niestety, a miejsca te bardziej owlosione i ciemniejsze to mam te same co moj tato, wiec to glownie jego wina ;p Dlatego korzystam z lasera, chwilowo kreska biala i pachy a pozniej jak bede miala pieniadze to reszte ale tez szukam tego do jednych wlosow, gdyz np. na calym brzuchu mam ciemne wloski i tak smiesznie to wyglada kiedy mam gladką skore na lini bialej a reszta to wlosy, tak samo krzyz, bo wedlug mojej kosmetyczki laser nie zadziala...ehh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Polinda, czyli w naszym przypadku nie pozostaje nic innego jak znaleźć dobrą kosmetyczkę i jazda z depilacją ;/ powiedz mi jak wyglądały początki hirsutyzmu u Ciebie? jak radzisz sobie z włosami na twarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Zazdroszczę Wrrrrrrr że masz już wyniki. Też bym chciała, a na wizytę jeszcze muszę czekać. A już męczę się z tym tyle lat że już daaaaaawno mogłam być po. Ja zawsze byłam szczupła, a nawet swojego czasu chciałam przytyć a nie mogła. Natomiast od kilku lat, może nie jestem gruba ale okolice brzucha to mój druki kompleks bo tłuszczyku nie mogę się pozbyć. Może faktycznie to wina hormonów. Pożyje zobacze :) A chciałabym sobie kupić wosk z podgrzewaczem, a wiem że ktoś na forum (przepraszam nie pamiętam kto) nabył taki. Chciałam zapytać czy jest on dokładniejszy? bo tak mi się wydaje. Depilatorem to strasznie długo trwa zanim pochwyta te wszystkie kudły. A tak za jednym razem.... Wrrrrrrr ja mam taki sam mech, tylko że ja jestem brunetką i mech też jest niestety ciemny. I tak się zastanawiam czy go nie rozjaśnie. Pozdrawiam dziewczynki :*****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×