Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Ja mam dokładnie 64,38 ng/dl a norma to 81. Jest podane stosujące antyoncepcje 15-80 i po menopałzie a tsh norma dla kobiet w ciąży 0,2-3.5 ulU/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Tak więc testosteron jest w normie. Ale to są podstawowe badania zupełnie. Nie wiem, w jakim celu je robiłaś, ale jeśli w kierunku hirsutyzmu, to dobrze by było jeszcze zrobić min. androstendion, testosteron wolny i 17-Oh progesteron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u ginekologa i mi kazała zrobić takie bo mam nie regularne miesiączki. No i pytała mnie o nadmierne owłosienie i potwierdziłam ze jest wiec na to mnie wysłała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
To zdecydowanie za mało badań przecież. Ja mam PCOS, a testosteron wyszedł mi podwyższony dokładnie 2 razy na ok. 10 badań, za to inne hormony są sporo podwyższone, więc sama widzisz...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero zaczynam na ppoczatek kazała mi to zrobić ide 7 lutego do niej i będzie mnie dalej wysyłać... Mówiła coś o tabletkach anty ale chyba przytyje od tego i włoski szybciej rozną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Sorry, ale to jakieś brednie. Ja nie przytyłam, a biorę tabl. anty. Owszem, mam zwiększony apetyt, ale od kilku dni z tym walczę. Poza tym jestem na diecie i chudnę, co wcześniej było niemożliwe. Włosy na tabl. powinny wolniej rosnąć, ale to zależy od tego, jakie tabl. lekarz Ci przepisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie brałam więc nie wiem mówię tylko z tego co słyszałam... Ja nie lubię jeść więc może bym nie przytyła ale znam kilka osób które przytyły więc myślałam że już tak jest... Dzięki trochę mnie przekonałaś do tych tabletk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
czarnakawa93, no niestety zdarza się, że dziewczynom zatrzymuje się woda w organizmie lub zwiększa apetyt. Mnie dopadło niestety to drugie, a mam spore problemy z utrzymaniem stałej wagi i nie powiem, bardzo mi to przeszkadza. Ale trzeba dać organizmowi czas na przyzwyczajenie się (3 mies), jeśli potem problem nie mija, należy zmienić tabletki. Poza tym nie zakładaj od razu, ze będziesz brała tabsy. Może wyniki będą idealne (czego Ci życzę;) ), a może to będzie coś z nadnerczami i wtedy leczenie nie będzie zakładało podawania tabl. anty.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolałabym ich nie brać.. Ale te miesiączki są strasznie nie regularne chyba nigdy nie miałam co do dnia, mam po tygodniu opóźnienia czasem nawet 2 i 3 wiec wątpie że unikne ich ;) Ale jest plus bd mogła się kochać bez prezerwatyw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jest mini afera z tą dianą 35 . Myślałam że się wścieknę jak usłyszałam że apelują aby nie odstawiać po usłyszeniu komunikatów na temat tego leku bo m.in. można bardzo szybko zajść w ciążę z bardzo poważnymi konsekwencjami a mnie jakiś czas temu "ginka" chciała go przepisać właśnie w celu szybkiego zajścia w ciążę! PARAOJA. I jak tu ufać lekarzom. Malinko byłaś już na kolejnym laserze czy wkrótce idziesz bo o ile pamiętam jakoś mniej więcej w tym czasie miałaś iść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rada Mamy 48 x
Dziewczyny,chciałabym Wam polecic krem zinalfat dostępny w aptekach Jest to krem gojąco -regenerujący. Łagodzi podrażnienia po depilacji również laserowej .Dobry jest również na zmiany trądzikowe /ranki szybciej się goją /moją córkę jakby tego było mało męczy również trądzik od 10 lat. Krem nie jest tani pojemnośc 50 ml .W dużych miastach cena waha się od 28 do 38 zł ale warto go kupić. Jeśli go kupicie to napiszcie wasza opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
smuciara, tak, afera nie zła... Przede wszystkim trzeba pamiętać, że Diane nie jest lekiem antykoncepcyjnym, więc dziwne jest, że ginekolodzy go tak chętnie przepisują. To jest silny lek anty- androgenny, powinien być przepisywany w celu leczenia ciężkiej postaci trądziku i hirsutyzmu. Antykoncepcja to efekt uboczny tego leczenia. No i leczenie nie powinno trwać dłużej niż 6 mies... Ja byłam dzisiaj na depilacji, bolało jak cholerka. Ostatni wg kosmetyczki zabieg mam mieć przed wakacjami już i będę płaciła za niego tylko 100 zł. Poza tym za mies. mogę iść na bezpłatne poprawki jeśli włoski się pojawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko to super że niedługo będziesz miała to już z głowy :) ( chodzi mi o włosy na twarzy) a na te bezpłatne poprawki możesz iść kilka razy czy to jest tylko jednorazowa usługa? Ile w sumie będziesz miała tych zabiegów nie licząc bezpłatnych poprawek? Dla mnie laser pozostaje tylko słodkim marzeniem :( Miłego weekendu drogie forumowiczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
smuciara, oby tylko efekt jakiś był...;) Choć z włosami na twarzy i tak się dalej zmagać muszę, bo mech na policzkach cały czas jest. Poprawki to chyba jednorazowa usługa raczej, wierzę, że więcej zabiegów nie będzie potrzebnych, poza tym ostatnim. W sumie wyjdą 4 zabiegi, oby...:) Ja również miłego weekendu życzę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odebralam wyniki testosteronu wolnego 88 robiony pod koniec cylku mam tu normy -okres rorodczy 9-109 -owulacja 9-109 po menopauzie 12-130 czyli wychodzi ok.ale czy pod koniec cylku wynik moze byc miarodajny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
gazeciarka, teoretycznie powinno się robić badania na początku cyklu, ale sporo (jak nie większość) lek. nie każe robić badań w określonych dniach i po prostu dopasowuje wynik do norm. Z tego, co wiem z tymi badaniami na początku cyklu, chodzi tylko o to, żeby omijać okres owulacji, bo wtedy androgeny mają najwyższy poziom i ciężko realnie ocenić wyniki. Natomiast wg mnie jeśli badanie robiłaś pod koniec cyklu, to jest w porządku. Ja już kilka razy badania robiłam pod koniec cyklu, bo inaczej nie miałam możliwości i żaden lek. się o to nie czepiał. W szpitalu tak wyszło, że badania miałam między 12 a 15 dniem cyklu, teoretycznie okres owulacji (która chyba u mnie nie występowała, ale mniejsza o to) i też jest ok. Podsumowując, myślę, że wynik jest prawidłowy. A jak reszta badań? Dziewczyny, co u Was słychać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość light sheer
Malinowa Rozo, jak u Ciebie postepy zwiazane z laserem? Ja musze przyznac, ze po pierwszym zabiegu efekty sa zdumiewajace! Jutro minie 3 tyg, golilam sie po zabiegu codziennie, ale od soboty zaniechalam i jest juz 5 dni jak sie nie gole! :-) sa tylko 2 wlosy, ktore rosna, ale one chyba nie maja pigmentu i dlatego nie chwycil ich laser, albo dermatolog je pominela.. Za 10 dni kolejny zabieg! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
light sheer, na razie jestem bardzo zadowolona. Wciąż tylko wyciągam włoski, a nowych brak;) Oby tak pozostało... Pamiętaj, że po zabiegu przez tydzień trzeba włoski wyciągać pęsetą, a nie golić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość light sheer
Malinowa Rozo, a czemu to tak? Stosowanie pesety wiaze sie z ryzykiem wyrwania wloskow! Dlaczego nie mozna golic? Ja golilam codziennie i potem jeszcze wyciskalam czarne resztki wlosa, takie luski, ktore zawsze zostaja, przy IPL tez tak jest. Tak wiec jak bylam 17.01. na pierwszym light sheer i golilam sie codziennie, tak dopiero w zeszla sobote zaniechalam golenia bo nawet nie bylo potrzeby. Dzisiaj jednak wolalam zgolic te odrosty, bo mimo ze cienkie, to byly szare i mozna je bylo dostrzec po prawie 7 dniach zapuszczania :-) No ale tuz po laserze wlosy nadal rosna przez pare dni wiec bez golenia ani rusz.. :-) A ile juz zrobilas zabiegow? Staralam sie odszukac Twoje posty na ten temat ale za duzo tego wszystkiego i sie pogubilam.. :-) pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinowa roza- reszte wynikow mam w normie .ten zrobilam sobie przy okazji badan kontrolnych do pracy. az nie moge uwierzyc ze wyniki mam w normie a jestem zarosnieta jak dobrze obdarowany mezczyzna.moj maz ma mniej wlosow na nogach niz ja ,twarz tez goli co 2dni.masakra jakas . dzis mi mija dokladnie miesiac po laserze i juz znowu zaczynaja mi odrastac czarnuchy-bardzo cienkie ale jednak.pamietam ze poprzednio nagle mnie wysypalo bylo super az tu ktoregos dnia spogladam doklanie pod brode a tu czarna .pewnie za jakies 2-3 tyg znowu pojde na laser. tylko cholera najgorsze te moje poparzenia po zabiegu -musze wziasc urlop w piatek a zabieg zrobic w czwartek zeby normalnie wygladac w poniedzialek. nastepnym razem pogadam zeby moze moc zmiejszyli mam ciemna karnacje skory i pewnie ona pochlania sporo tych promieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
light sheer, tak pęseta służy wyrywaniu włosków i właśnie o to chodzi przez ok. tydzień po zabiegu. Po depilacji włosy poddane działaniu lasera pozostają martwe pod skórą i trzeba je delikatnie wyciągnąć, w żadnym przypadku golić.I tak, masz rację, po zabiegu włosy rosną, ale sporo z nich daje tylko taki efekt złudzenia, a tak naprawdę są to martwe włosy, które jedynie próbują się wydostać na zewnątrz. Miałam robione 3 zabiegi, w kwietniu będę miała poprawki, a ostatni zabieg będzie przed wakacjami. gazeciarka, jeśli reszta wyników też jest w normie, to wg mnie z hormonami wszystko jest w porządku. Możesz mi wierzyć, że wiele bym dała, żeby być w takiej sytuacji;) Niestety zaburzenia hormonalne wiążą się z nieustannym kosztownym leczeniem, ciągłymi wizytami, badaniami... Ty najwidoczniej masz hirsutyzm idiopatyczny, zatem laser powinien przynieść oczekiwane rezultaty:) Wiesz co, ja po dwóch pierwszych zabiegach goliłam się nieustannie już po ok. tygodniu od depilacji, tak szybko włosy rosły... Teraz jestem 1,5 tyg. po depilacji, wąsik w ogóle nie rośnie, a na brodzie rosną jasne włoski, jest super:) Te poparzenia nie są normalnie, porozmawiaj o tym koniecznie z panią wykonującą zabieg. Ja mam jasną karnację, nigdy nie byłam poparzona, co najwyżej miałam drobne strupki i tyle. Po zabiegu przez kilkadziesiąt minut mam zaczerwienioną skórę i tyle. Jedynie po ostatnim, przez kilka dni miałam opuchniętą brodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość light sheer
Malinowa Rozo, i tak i nie.. :-) tzn. wlosy wysuwaja sie po zabiegu, to prawda, ale jeszcze mocno trzymaja sie korzenia i nie wolno ich wyrywac tuz po laserze czy ipl-u! Nie chce sie tu wymadrzac absolutnie; bardzo mi zalezy na Twoich spostrzezeniach. To jest po prostu porada dermatolog od light sheer'a, kosmetyczki od ipl i zalecenia znalezione w internecie.. Nie rozumiem co tu szkodzi golenie? Wrecz przeciwnie zalecaja go wszyscy by nie naruszac cebulki i korzenia, chociaz przyznaje ze i mnie z poczatku wydawalo sie to bzdura, no bo jak raz laser uszkodzil wlos to po co czekac az sam wypadnie? :-) no a jednak cos w tym jest.. :-) ogolnie jednak efekty sa i zastanawiam sie czy czekac, az odrosnie wiecej wlosow do nastepnego zabiegu, ktory bedzie juz w przyszly czwartek.. Niby minelo 4 tygodnie ale moze to za malo? Gazeciarka, a Ty tez robisz light sheer? Wiesz, moze rzeczywiscie powodem pooparzen jest Twoja karnacja? Chociaz ja mam jasna cere i tez mnie poparzylo, ale dermatolog powiedziala, ze za drugim razem bedzie o wiele lepiej. Ja tez robilam pierwszy zabieg w czw. i w pt wzielam sobie wolne :-) W ogole przez 3 dni mialam znieksztalcona brode przez spuchlizne.. :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
light sheer, no cóż, ja tak słyszałam od kosmetyczki i dziewczynom z innego forum też tak zalecano... Ja chodziłam na zabiegi co 7-9 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakwy
hej... dziewczyny a macie moze małe włoski na dekolcie ,szyi i piersiach??? bo ja zauważyłam,że mi sie pojawiaja i jest ich coraz wiecej;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tylko laser
Idźcie do kosmetyczki na depilację laserową. Moja znajoma miala brodę jak marynarz. poszła na kilka zabiegów i teraz mja gładką buzię. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izkuu :)
Hej :) Macie jakieś dobre sposoby na depilację? Mam włosiska od połowy pleców do kostek jak jakaś małpa. Golenie pomaga na dzień, potem pojawia się boląca wysypka i wrastające włoski... A depilowanie ud z tyłu depilatorem to jakaś masakra. Na kosmetyczkę mnie nie stać ;/ Możecie coś poradzić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Cześć, jestem tu nowa. Widzę, że ten wątek ciągnie się już od kilku lat. Do tej pory nie wiedziałam nic o hirsutyźmie, nawet nie wiedziałam, że taka choroba istnieje. Chciałabym Wam opowiedzieć o mojej historii i moich obawach :( mam nadzieje, że mi poradzicie co mam zrobić . Za 3 miesiące kończę 21 lat, od pierwszej miesiączki męczę się ze strasznymi bólami menstruacyjnymi, prawie nigdy nie dostałam okresu w terminie, nie raz mam co 40 dni do półtorej miesiąca. Podczas miesiączki nie chodziłam do szkoły przez pierwsze dwa dni bo tak bardzo mnie bolało, brałam nawet do 10 tabletek dziennie (wiem, głupie). Teraz wydaje mi się, że ten ból jest mniejszy, nie muszę się już tak faszerować tabletkami jak kiedyś, biorę ich o połowę mniej, ale miesiączka jest nadal nieregularna. Byłam z tym u ginekologa, zrobił mi badania, usg i wyszło wszystko w porządku. Przepisała mi tylko jakąś luteinę ale szczerze wam powiem, wzięłam ją tylko parę razy bo była tak niedobra, że ciągnęło mnie na wymioty. Tabletkę trzeba było wkładać pod język a rozpuszczała się chyba z pół dnia. Moim drugim problemem od czasów gimnazjum jest trądzik , leczę się od kilku lat, zmieniałam dermatologów, jedna mówiła, że to od czekolady i od ostrego jedzenia, zawsze się śmiała bo ja czekolady praktycznie nie jem, mogłaby dla mnie nie istnieć. Lekarki przepisywały mi jakieś robione w aptece spirytusiki i tabletki bez recepty. Dawniej miałam zasypane całe czoło, po tym całym okresie dojrzewania w końcu mam gładziutkie czoło, natomiast od jakiegoś roku na policzkach wychodzą mi takie podskórne pryszcze, nawet nie wiem jak to nazwać ;/ zmieniłam dermatologa, zapisała mi znowu jakieś gówniane tabletki po których nic mi nie przeszło. W końcu znalazłam chyba najlepszego dermatologa w moim mieście, zapisałam się pierwszy raz prywatnie. Zapisała mi antybiotyk oranex, na razie nie widzę różnicy bo wzięłam dopiero 4 tabletki, teraz mam 6 dni przerwy a potem znowu 4 tabletki itd. Napisałam teraz o tych wszystkich rzeczach, ale potem spróbuję połączyć to w jakąś sensowną całość. Teraz przechodzę do rzeczy. Raczej nigdy nie miałam problemu z owłosieniem, a przynajmniej tak mi się wydaje, goliłam, nogi, bikini, pachy jak każda normalna zdrowa dziewczyna, na drugi dzień te miejsa nie były już gładkie, ale to chyba normalne. Po wizycie u dermatologa, a dokładnie kilka dni później, wstałam rano, popatrzyłam w lustro i zobaczyłam nad wargą wąsik :( trochę mnie to zdziwiło bo zawsze miałam może z 2 malutkie, cieniutenkie włoski na krzyż nad kącikami ust i nigdy nic z tym nie robiłam . obejrzałam dokładnie swoją twarz, popatrzyłam z jednej strony i z drugiej, zauważyłam więcej włosów przy baczkach i jakby rosły w stronę policzków ;/ na brodzie i zaczyna mi się robić jasny i wydaje mi się coraz bardziej widoczny meszek. Po tym co zobaczyłam, byłam tak spanikowana, że aż mi niedobrze było. Pokazałam się mamie , ale powiedziała mi że każdy takie ma i że ona nic nie widzi. Co z tego jak to wcale mnie nie pocieszyło ani nic. Chwilę później zaczęłam dokładnie oglądać swoje ciało. Odwinęłam rękawy i na rękach mam dużo więcej włosów niż zwykle, na dłoniach zaczęły mi wyrastać takie cienkie czarne włosy , powyżej łokci i na ramionach, na brzuchu to samo, rosną cienkie czarne włoski , zauważyłam też na klatce piersiowej , u spodu piersi i dookoła brodawki na lewej piersi. Po tym wszystkim co zobaczyłam już byłam tak spanikowana, popłakałam się w łazience :( Od 3 tygodni codziennie siedzę z głową w internecie i czytam . To co wyczytałam przeraziło mnie jeszcze bardziej :( jestem po pierwszym załamaniu nerwowym, dzień w dzień płakałam wieczorami bo nie wiem co się ze mną dzieje, teraz już mi jest trochę lepiej . Na jutro jestem umówiona do ginekologa, powiem mu o swoim problemie, przy okazji pójdę do tej Pani dermatolog u której byłam ostatnio i poproszę żeby mnie przyjęła. Teraz zaczynam się zastanawiać czy moje problemy z miesiączką i wypryskami na twarzy nie mają czasem z tym coś wspólnego? a teraz w skrócie o tym co mnie również martwi, tak jak wszystkie inne dziewczyny :( chodzi mi o odrzucenie przez ukochaną osobę :( Byłam 5 lat w związku z chłopakiem, wydawało mi się, że jestem szczęśliwa, że go kocham i że będziemy razem już do końca życia. Przez ostatnie lata bardzo się kłóciliśmy, nie mogliśmy się porozumieć ze sobą, doprowadziliśmy to wszystko do takiego stanu, że zdecydowaliśmy się rozejść. Jakiś czas temu poznałam chłopaka, jesteśmy ze sobą z półtora miesiąca, czuję, że pierwszy raz w życiu jestem na prawdę szczęśliwa i prawdziwie zakochana :) w życiu nie czułam nic takiego ! przy nim czuję się tak wyjątkowo, jest całkiem inaczej jak w poprzednim związku, nie ma nawet co porównywać. Mówiłam mu o swoim problemie ze skórą, ale on odparł, że mu t w ogóle nie przeszkadza i że nie powinnam brać tych wszystkich leków. Ale boję się, że jak okażę się, że jestem chora na to cholerstwo to on już nie będzie taki wyrozumiały :( :( Dlaczego jak zaczęłam być tak na prawdę szczęśliwa to musiało mi się przytrafić takie coś :( Wiem, że może panikuję na zaś, ale to co wyrosło na mnie to już nie zniknie tak po prostu tylko będę musiała to zdepilować a co będzie się działo potem to już nie wiem :( Dziewczyny pomóżcie mi ! :( czy to na prawdę może być hirsutyzm? i dlaczego pojawił się dopiero teraz a nie wcześniej? Jestem załamana :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×