Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lolek42

PRAWDA-JEST CZY JEJ NIE MA ?

Polecane posty

Lolku42 jesteś niesamowity, Tobie nie trzeba wielu słow Ty już po jednym słowie mnie rozszyfrowałeś, gratuluję:D \"Kim jest Ten Bez-Imienny, który zechciał objawić się w głosie? Który mówił tak do Abrama, jak mówi Człowiek do człowieka? On, Abraham, uwierzył Temu, który Jest, z Kim rozmawiał, kiedy szedł za Głosem, przed Kim otwierał drzwi swego namiotu, w gościnę Jego zapraszał, z Nim obcował. Gdy ludy i ludzie sami sobie tworzyli bogów, przyszedł Ten, który JEST Wszedł w dzieje człowieka i odsłonił mu Tajemnicę zakrytą ...\" JAN PAWEŁ II jednyny z ludzi, który wiedział.....widziałam GO i wiem ... Jola Cz. pewnie też wie i Y. \"Kto ma uszy niechaj słucha\" to chyba Mateusz NIe miałam pojecia KOD LEONARDA DA VINCI Dan Brown znajduje się na czarnej liscie lektur zakazanych, powinnście ukamiemować go od razu. Pozdrawiam z sekty ja należę do \"kościół rzymsko-katolicki\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan Paweł II jeszcze \"Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd. Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj, wiesz, że ono musi tu gdzieś być — Gdzie jesteś, źródło???... Gdzie jesteś, źródło?! Cisza... .. Strumieniu, leśny strumieniu, odsłoń mi tajemnicę swego początku! (Cisza — dlaczego milczysz? Jakże starannie ukryłeś tajemnicę twego początku.) Pozwól mi wargi umoczyć w źródlanej wodzie odczuć świeżość, ożywczą świeżość... \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz 13,1-23 Owego dnia Jezus wyszedł z domu i usiadł nad jeziorem. Wnet zebrały się koło Niego tłumy tak wielkie, że wszedł do łodzi i usiadł, a cały lud stał na brzegu. I mówił im wiele w przypowieściach tymi słowami: «Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, niektóre padły na drogę, nadleciały ptaki i wydziobały je. Inne padły na miejsca skaliste, gdzie niewiele miały ziemi; i wnet powschodziły, bo gleba nie była głęboka. Lecz gdy słońce wzeszło, przypaliły się i uschły, bo nie miały korzenia. Inne znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je. Inne w końcu padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny. Kto ma uszy, niechaj słucha!». Przystąpili do Niego uczniowie i zapytali: «Dlaczego w przypowieściach mówisz do nich?». On im odpowiedział: «Wam dano poznać tajemnice królestwa niebieskiego, im zaś nie dano. Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. Dlatego mówię do nich w przypowieściach, że otwartymi oczami nie widzą i otwartymi uszami nie słyszą ani nie rozumieją. Tak spełnia się na nich przepowiednia Izajasza: Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie(...) Lolek42 Siewca jest obecny i nikt poza NIM nie ma prawa oceniać, czy całe ziarno jest stracone. Pozdrawiam Cie serdecznie z mojej SEKTY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Przeczytałam jedynie ostatnich kilka stron: NIESAMOWITE, NIESAMOWITE, NIESAMOWITE:) a już myślałam, że tylko ja tak mam. Jak to było?Jak to ktoś mądrze powiedział: nie próbuj uczyć świni śpiewu, stracisz swój czas, a i świnię zdenerwujesz;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maalutka, mimo prośby Lolka, nie podałaś źródeł, nie napisałaś skąd wzięłaś cytaty, które w swoich postach przytaczasz. Twoim zdaniem źródła, z jakich pochodzą cytaty nie są ważne. Malutka, ważne jest nie tylko podanie autora tekstów, które cytujemy, bowiem możemy być posądzeni o plagiat, ale również źródła pochodzenia tekstu. Dopiero poznając całość jakiegoś artykułu, utworu, możemy sami dokonać jego interpretacji. Trudno jest odnieść się tylko do fragmentu tekstu. Ponieważ zaznaczyłaś w swoim poście, że nie znasz autora cytowanej rozmowy Boga z Hiobem, pozwól, że ja go wskażę. Fragment ten pochodzi ze sztuki Roberta Frosta A Masque of Reason i został przetłumaczony przez Leszka Kołakowskiego. Leszek Kołakowski posłużył się nim w swoim artykule na temat przeglądu ludzkich rozmyślań na temat zła. Nazwa tego artykułu brzmi „Leibniz i Hiob: Metafizyka zła i doświadczenie zła”. Poniżej wklejam link z adresem strony, na której można znaleźć powyższy tekst. http://serwisy.gazeta.pl/ksiazki/1,20752,1052259.html?as=1&ias=2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna perła dziękuję:) nie podałam, bo zwyczajnie nie znałam. Dyskutowałam kiedyś na podobny temat i miałam sam tekst, zaznaczyłam że to cytat. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutkaa, Jolu - jestesmy niepoprawni. Lolek zalozyl sobie \"swoj\" topik a my mu tutaj smiecimy, mieszamy ludziom w glowach. A mialo byc tak pieknie ;-) Widzisz lolek jak twoj egoizm i zdewotczenie zatruly twoj umysl... Rzeczywistosc jest bardziej zlozona i nie jest tak ze twoja prawda jest uniwersalna i najprawdziwsza. Najwyzszy dal ludziom niezliczone drogi do Niego tak aby kazdy mogl wybrac najlepsza dla siebie, przeciez ludzie sa tak rozni. Tymczasem takie lolki zawlaszczaja sobie jedna z tych drog i probuja zwalczac inne. Tak! zawlaszczaja! Zarzucasz to nam a robisz dokladnie to samo. Latwiej zobaczyc zdzblo w oku blizniego... No a ten tekst ze jestem z sekty rozwalil mnie totalnie :-) Ja nawet buddysta nie jestem bo nie bardzo mnie ciagnie do jakichkolwiek grup, zwiazkow itp. Lolek, nakladli ci glupot do glowy na Oazie i teraz nie wiesz co sam myslec. Corka znajomych od kiedy chodzi na jakies oazowe spotkania bardzo sie zmienila. Caly czas mowi o Bogu, pozrywala stare przyjaznie teraz licza sie tylko ci z Oazy. Miala isc na studia lekarskie ale chyba zawali wszystko, popadla w jakas depresje, stracila kontakt z rodzicami. Mowi zupelnie jak lolek... Ide czytac teraz Szatanskie Wersety Dona Browna a potem zorganizuje orgie w mojej jednoosobowej sekcie ;-) Pa pa, Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yaqui :D idę z Tobą heheheh Jola Cz. miałaś rację, dołączam do Ciebie Słoneczko:) Pozdrawiam z mojej sekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
należy odróżniać dyskusję od manipulacji ... cieszę się, że malutka zaczęła wreszcie podawać źródła ... (aczkolwiek nadal robi to chaotycznie) ale smucę się, że niezupełnie rozumie to, co przytacza ... najwyraźniej chce coś powiedzieć, ale nie wie co, więc wrzuca coś na oślep ... i wychodzą z tego .... manipulacje ;) mój osąd bardzo optymistyczny .... ;) dzięki suniu i czarna za pomoc ... a dla innych .... hm ... obowiązkiem katolika jest pouczanie nieumiejętnych ... ;) nikomu nie zabraniam iść swoją ścieżką ... pokazuję swoje poglądy ... sądy i poglądy niezgodne, według mnie, z religią chrześcijańską wrzucam na tapetę i pytam się o sens ... ale brak sensownych odpowiedzi ... a jedynie próby manipulacji ... nie ma się co denerwować ... :) uczyć się uczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek ale moze w koncu odpowiesz mi na moje pytania? Unikanie konfrontacji po prostu obnaza twoja slabosc ;-) Zaslaniasz sie wiara chrzescijanska bo w kupie razniej ale chce sprawdzic CIEBIE. To odpowiesz czy nie? Pozdrawiam, Y. PS. hipokryta z ciebie. teraz piszesz ze nie zabraniasz nikomu isc swoja sciezka a przed chwila oskarzales mnie i innych o to ze wybralismy mamone i ze manipulujemy ludzmi. Oj nie ladnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech ... może się Y... i nawrócisz ? ;) tak usilnie prosisz ... Wal śmiało z pytaniami .... nie zabraniam ci wybierać mamonę i iść tą drogą ... :) zacznij odróżniać przestrzeganie od zabraniania ... :) wszak nie mam cię w swoim dowodzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To Ty masz juz dowod??? ;-))) No dobra. Wiec pierwsze pytanie jak pamietam bylo jaki jest sens pobytu Jezusa na pustyni i kuszenia go przez szatana. Zaznaczam nie chodzi mi o tzw dobra odpowiedz bo to nie jest zagadka w stylu \"co to jest: po wodzie plywa..\". Chce po prostu zobaczyc co masz do powiedzenia na ten temat. To na tyle. Jeszcze pytanie ale to tak przy okazji: co to znaczy \"nawrocic sie\" wg Ciebie? Pozdrawiam, Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BLuuu____cafee
Lolku42 są tacy to nie żart dla których jesteś wart ......................... ze stopki Księdza;) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DoDa ElEkTroda
19:49 lolek42 a ja, moi drodzy, trzymiem rękę na pulsie i dzisiaj znów brak rozbrykanych aut wiecie ... zaczynam powoli żałować, że tak was odgoniłem od samochodowego seksu ... nie mam z kogo się śmiać no i jestem zdziwiony wielce, że tak bardzo się wystraszyliście ... Yaqui Ty chcesz z lolkiem dyskutwać;) wybacz ciekawosc nie boisz się?:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sens ten sam od wieków ... ;) który zresztą non-stop przeplata się w całej Biblii ... masz wolny wybór ... świat jest pełen pokus ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DoDa ElEkTroda
jak ty lolek trzymiesz reke na pulsie to ja też bym sie bała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to widać po nicku, ale może tak coś byś od siebie ? widać, że koniecznie chcesz coś napisać, ale do główki jeszcze nic nie przyszło .... poczekamy ... może uda ci się wreszcie coś do rzeczy napisać ? kto wie ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BLuuu____cafee
lolek niezaspokojenie popędów wywołuje stan frustracji i prowadzi do różnego rodzaju zaburzeń i nerwic hihihihhii coś taki pies ogrodnika? chłopie daj życ innym jak sam już nie możesz:P hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej nieodpowiedzialne próbow2anie zaspokajania popędów prowadzi do nerwic i zaburzeń ... na przykład niespodziewany dzwonek u drzwi może powodować chęć wyskoczenia przez okno, tudzież chowanie się po szafach .... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek: wmawiasz mi nieprawde tzn ze wystepuje pod innym nickiem. Totalna bzdura. Skladasz nieprawdziwe swiadectwo przeciw blizniemu. Ty widze uzurpujesz sobie monopol na prawde. Z takim kims nie mozna rozmawiac bo jak to sie mowi: \"tylko glupcy nie maja watpliwosci\". Ty ich nie masz i myslisz ze masz racje. Widze po twojej odpowiedzi ze twoje rozumienie jest bardzo pobiezne, tyle co ci ksiadz powiedzial na lekcji religii. Totalna zalamka. W takiej sytuacji nie ma co dalej pisac bo, jak mowi pismo: \"nie rzucajcie perel...\" Doda: nie boje sie lolka. Juz mnie probowal obrazac z marnym skutkiem zreszta. Pozdrawiam, Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka, nie ma za co. Pozwoliłam sobie wskazać autora za Ciebie, ponieważ akurat wiedziałam czyj jest ten tekst. Mam nadzieję, że nie będziesz chować do mnie z tego powodu żadnej urazy. :) Jolu, post Lolka odnośnie zapoznania się z przypowieścią o Hiobie, najprawdopodobniej skierowany był do mnie (czy to prawda Lolku?). ;) Myślę, że Lolek napisał go, po przeczytaniu dopisku adresowanego do Ciebie w jednym z moich ostatnich postów. Właśnie dopisek ten dotyczył cierpienia i wiary. Jolu, każdy, kto zechce, będzie szukał swojej prawdy również i w księdze Hioba. Ta prawda była, jest i będzie przez wielu szukana, myślę, że właśnie m.in. po to, aby pogodzić się z cierpieniem (mniejszym, większym), jakie w różnych momentach życia ziemskiego jest udziałem każdego człowieka, bez względu na jego przekonania religijne. Pozdrawiam Was. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ucieklem Lolek tylko po prostu ty mowisz jedno a ja drugie i nie mozemy sie dogadac. A pewnie mowimy o tym samym tylko kazdy na swoj sposob. Poza tym lubisz \"dowalic\" (przynajmniej tak ci sie zdaje) i piszesz nieprawde (chocby o tym nicku czy o sektach). Nie chce rozmawiac na tym poziomie. Mienisz sie byc Piewca Prawdy a jednoczesnie rzucasz gnojem w ludzi ktorych nawet nieznasz bo maja inne poglady. Nie wzbudza to szacunku a raczej politowanie. Nigdy nie atakowalem religii chrzescijanskiej, co najwyzej niektorych jej \"obroncow\" (takich jak ty) ktorzy swoja zaciekloscia raczej nie dodawali jej splendoru. Nie wiesz nic o medytacji a juz od razu zakladasz ze jest zla. Zainteresuj sie raczej chrzescijanskimi mistykami (Anthony de Mello byl Jezuita, Thomas Merton Trapista). Poczytaj Mistrza Eckharta (Dominikanin), Sw Jana Od Krzyza i innych. Wtedy podyskutujemy. Na razie nie mamy o czym :-( Pozdrawiam, Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tekst o Hiobie dotyczył zeznań Jolki ... wiele osób po tragedii nie może się podnieść ... (16) bo prawy siedmiokroć upadnie i wstanie, a występni w nieszczęściu upadną. (Ks. Przysłów 24, Biblia Tysiąclecia) wiele osób po tragedii zastanawia się czemu właśnie to oni ... Księga Hioba dostarcza wiedzy na ten temat ... ;) co do Y... nie gniewaj się waldek ... ;) (1) Za żądzą idzie odludek i z każdą radą wojuje. (2) Głupi nie lubi się zastanawiać, lecz tylko swe zdanie przedstawić. (3) W ślad za występnym idzie pogarda, wraz z godnym pogardy - hańba. (Ks. Przysłów 18, Biblia Tysiąclecia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba zgłupiałam ;) :D ale ni cholery Cie lolek42 nie rozumiem... Czytam, myślę, czytam wspak, myślę, czytam znów, myślę i ... nic w dalszym ciagu nie rozumiem... Bełkoczesz, bijesz pianę, nie odpowiadasz na pytania,argumenty przemilczasz, , nie walczysz ...tylko z uporem maniaka próbujesz pokazać nam SWOJĄ najprawdziwszą prawdę. Taką samą jak ta, że kobiety są złymi kierowcami :D:D:D JolaCz, maalutka, czarna perła - pozdrawiam. Ja narazie szukam... Wiem coraz więcej ale okazuje się, że w efekcie coraz mniej... Ale staram się. I nie poddaje się. Czytam \"Rozmowy z Bogiem\" . Rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×