Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Go艣膰 rosa

Moja nerwica...

Polecane posty

Do Hola hola ...ze mn膮 to jest tak 偶e ja wychodz臋 sama ale tylko blisko domu . Nie p贸jde jednak ani do sklepu bo jest daleko i jest du偶y , ani nie wsiade do komunikacji miejskiej . nie wiem czy czyta艂as 偶e ja z tym 偶yje od 20 lat , ale od 5 dopiero jestem u艣wiadomiona co mi jest . Bra艂am wszystkie mo偶liwe leki i 艣rednio co kilka lat zmienia艂am psychiatre , bo nie czu艂am poprawy . 呕aden lekarz nie powiedzia艂 mi 偶e mog臋 i艣膰 na psychoterapie , nie zna艂am ludzi z t膮 chorob膮 wi臋c nie wiedzia艂am o niej nic . Bra艂am przecie偶 leki i czeka艂am kiedy one mnie wylecz膮 . Co do lek贸w ...wiem 偶e sa teraz leki kt贸re bardzo pomagaj膮 bo zwracaj膮 na nowo rado艣膰 z 偶ycia . Ja by艂am na lekach przez 15 lat ale nie wiedzia艂am 偶e bior膮c je musze r贸wnie偶 sama zmieni膰 podej艣cie do 偶ycia . Uwa偶am 偶e osoba kt贸ra nie mo偶e wyj艣膰 z domu bo ma takie l臋ki musi wspom贸c si臋 bo nie da rady inaczej . Ale wystarczy 偶e objawy troch臋 ust膮pi膮 trzeba szybko porozmawiac o tym co si臋 czuje z psychologiem i dopiero wtedy mo偶na 偶y膰 bez lek贸w . Zapytacie dlaczego ja ich nie bior臋 ? bo te leki kt贸re bra艂am to ju偶 mi wystarcz膮 . Teraz wiem 偶e musze sama pr贸bowa膰 bo nie mam ju偶 objaw贸w , nie mam ci膮g艂ych zawrot贸w g艂owy , b贸lu i innych niemi艂ych dolegliwo艣ci . Teraz wiem 偶e jak co艣 mnie boli to nic sie nie dzieje odr贸偶niam b贸l nerwicowy . Nie boje si臋 zostawa膰 sama w domu , nie boje si臋 ju偶 ludzi , nie mam natr臋tnych my艣li egzystencjonalnych ..z tego wszystkiego zosta艂a mi tylko lekka panika jak gdzie艣 dalej musz臋 i艣膰 ale to tylko w miejscu zabudowanym wielkimi blokami . Dlatego 偶e przecie偶 ja przez 15 lat nigdzie nie wychodzi艂am tylko do taks贸wki i do lekarza . Wsz臋dzie gdzie musia艂am tam podje偶dza艂am i szybko za艂atwia艂am sprawy . Teraz jest inaczej bo wiem 偶e podczas takiej wyprawy nigdzie nier umre , 偶e nic mi si臋 nie stanie ale moja wiara we w艂asne si艂y dopiero raczkuje na nowo . Dlatego ja wiem jak to jest , jak by艂o i widz臋 u siebie ogromne zmiany . To nie jest tak 偶e ja siedze teraz w domu i czekam . Teraz wiem 偶e jestem bezpieczna ale nadal robie wszystko tak jak mi pasuje . Ludzie kt贸rzy dopiero sa na pocz膮tku drogi mog臋 im to 艣mia艂o powiedzie膰 偶e leki pomog膮 ale do tego musza wiedzie膰 wi臋cej o chorobie 偶eby objawy ich nie straszy艂y , 偶eby leki mog艂y je szybko usun膮膰 i wtedy dopiero mo偶na co艣 zrobi膰 z chor膮 dusz膮 . Odmian nerwic jest wiele , m贸j zesp贸艂 l臋ku napadowego z czasem przeszed艂 w agorafobie . Ale gdybym wtedy mia艂a dost臋p do innych ludzi bym nigdy nie dopu艣ci艂a do tego 偶eby bior膮c leki zamykac si臋 w domu ... ja nie wiedzia艂am i jestem z艂a na siebie 偶e by艂am nie艣wiadoma . Oczywi艣cie jestem za lekami tymi kt贸re nie uzale偶niaj膮 bo w swojej chorobie bra艂am g艂贸wnie benzo : afobam , xanax , tranxene, medazepam . Bra艂am jeszcze pramolan , prozac i lorafen ..troche tego by艂o ..dodam jeszcze 偶e wszyscy czterej moi lekarze to byli prywatni bo wydawa艂o mi si臋 偶e szybciej mnie wylecz膮 i mog臋 im podzi臋kowa膰 偶e w koncu sama wpad艂am na pomys艂 o co tu chodzi 偶e przecie偶 to ja musze do lek贸w do艂膮czyc swoj膮 siln膮 wole i sama walczy膰 . Nioo ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
witam wszystkich. adu艣 co sie wydarzy艂o ze ostatnio by艂o 藕le u ciebie? ja my艣le ze na temat brania lek贸w lepiej zebysmy za duzo si臋 nie wypowiadali.mysle ze to sprawa indywidualna kazdego z nas. jedni radz膮 sobie bez brania inni lek贸w potrzebuj膮 by w miare normalnie funkcjonowa膰.lekarz powinien doradza膰 i decysowac co dla kogo jest lepsze.stwierdzenia typu ja po tym leku mia艂am to czy tamto s膮 naprwd臋 nie dobre.osoby biorace leki moga poprostu sie wystraszy膰 i odstawi膰 a to moze miec bardzo z艂e skutki. jak np. poczuje si臋 osoba kt贸ra ma przepisany afobam a pelasia stwierdza ze po nim stan臋艂o jej serce.na mnie dzia艂a艂 bardzo dobrze i nie mia艂am zednych skutk贸w ubocznych.dlatego nie nakr臋cajmy si臋 wzajemnie bo to zbyt powa偶ny temat.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witaj Efcia!:DBardzo ladnie to opisalas.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
madziapek, od pewnego czasu zwracam uwage jak oddycham,czyli wdech nosem wydech ustami, tak jak mi sie przypomni albo zauwaze ze wstrzymuj e oddech, albo podczas spaceru na prawa to a na lewa tamto. takze czwesto wtedy przypominam sobie o rozluznieni miesni, zwlaszcza brzucha, to niewiele ale w chwilach niepewnej sytuacji( ale takiej lekkiej)pomaga mi sie opanowac, np, przed wystapieniem porzed wieksza iloscia osob. basiaijuz,, tak teraz sobie przypomnialam juz mi mowilas , och ta glowa.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witaj Necia! Widze ze dziewczyny sie zbieraja.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Adusia ..s艂onko gdzie艣 by艂a jak Cie nie by艂o ? martwili艣my si臋 o Ciebie 馃尲 Ja my艣la艂am 偶e ostatnie wiatry odci臋艂y ci臋 od 艣wiata ..

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ja nie wiem co mi jest od paru dni mam dziwny przyp艂yw energii,podw贸rko sprz膮tni臋te na 5 ,dom te偶 jak na 艣wi臋ta ,pieke ciasta ,ca艂y czas jestem w ruchu .Moze ja mam adhd .Dzieciaki stwierdzi艂y ,偶e na艂yka艂am si臋 proszk贸w .

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ada to swietnie ze tak jest-kolezankaNNNNposzla!!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
efcia a ja duzo si臋 dowiedzia艂am o tej chorobie dzi臋ki tobie.kazdy tw贸j post czytam z uwag膮.jak wiem ze jestes to czuje si臋 tak jako艣 bezpieczniej.nie wiem z czego to wynika.czesto gdy 藕le si臋 czu艂am przypomina艂am sobie twoje wypowiedzi.bardzo mi to pomaga艂o 馃憚

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Efcia troche mojego z艂ego samopoczucia przeobrazi艂o si臋 w wol臋 sprz膮tania.Mo偶e mnie nawiedzi艂a teraz nerwica natr臋ctw i b臋de lata膰 ze szmat膮.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
czesc pipek. dziewczyny remont uko艅czony. meszkanie wyglada rozpieszczalsko :-) za dwa tygodnie moj facecik wraca i pewnie bedzie niez艂e bzykanko na nowej chacjendzie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 hola hola
no tak tylko netka wychodzi sama a Efcia tyle wie i rozumie i juz nie ma objawow a "jedynie" ma agorafobke,kobieto nie jedynie tylko A呕!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ada ja tez ostatnio niez艂y wycisk mia艂am ze sprz膮teniem.dawno juz tak szmata sie nie namacha艂am. ale ty o jakis z艂ych dniach pisa艂a艣 a przeciez same pozyteczne rzeczy zrobi艂a艣 oststnio

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Pipku nie posz艂a ca艂y czas j膮 czuje.Wczoraj musia艂am jechac do ZUS-u za艂atwi膰 swoje sprawy to jest jakie艣 30 km.Pojecha艂am ze znajomymi.Dzie艅 przed uswiadomi艂am sobie ,偶e nie ma tam szpitala i co ja biedaczek poczne.Trzepa艂o mnie p贸艂 drogi ,ale ca艂y czas gada艂am i jako艣 przesz艂o ,w urz臋dzie troche mnie zatrz臋s艂o ,ale to z powodu pani ,kt贸ra bierze chyba co艣 na spowolnienie obrot贸w.Sprawe za艂atwi艂am i szcz臋艣liwie powr贸ci艂am do domu.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dzieki Iiyama za rade - wiesz z tym oddychaniem to niedawno moja pani psycholog zauwazyla ze wstrzymuje czesto oddech - zaczelam to sprawdzac i kontrolowac - okazalo sie ze najczesciej to robie jak sie czegos boje albo jestem na kogos zla a nie chce tego po sobie pokazac (najczesciej w pracy) no i od tego momentu sie zaczelo pojawiac wrazenie jakbym w ogole nie umiala oddychac a przeciez 25 lat juz to robie! rety jak ja juz mam tego dosc :( czuje teraz potworny bol w gornym odcinku plecow - tak jak piszesz jestem potwornie spieta i nie potrafie sie rozluznic oj chcialabym miec chociaz miesiac takiego przyjemnego spokoju zebym miala sily dalej z tym walczyc :( dlaczego ja nie moge normlanie zyc :( dzieki jeszcze raz za rade

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
No dwa dni mia艂am takie jakie艣 smutne ,nie zeby mnie co艣 bola艂o ,ale tak jako艣 dziwnie mi by艂o.Dzisiaj kiedy by艂am z psem zauwa偶y艂am jeszcze co艣 dziwnego ,kiedy wychodz臋 z domu to musze si臋 rozkr臋ci膰 ,na poczatku ci臋偶kie nogi itp ,ale potem tak jakbym nie mog艂a si臋 zatrzyma膰.W g艂owie ci臋偶ko ,ale tak bym sz艂a i sz艂a ,tylko kiedy wracam do domu mam wra偶enie ,偶e nie starczy mi si艂.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
hola hola kazdy z nas pami臋ta siebie z pocz膮tku choroby.je艣li efcia pamieta jaka by艂a kiedy艣 i pozby艂a si臋 tylu objaw贸w to agorafobia wydaje sie mniejszym problemem. ja wychodze sama bo musze pracowa膰.m膮偶 w delegacji wiec wszystkie sprawy musz臋 za艂atwia膰 sama. ale gdyby sytuacja by艂a inna np. nie musia艂abym je藕dzi膰 do pracy,m膮z by艂by na mieejscu i wszystko za艂atwi艂 to mog艂oby by膰 ze mn膮 inaczej.mog艂abym zamkn膮c sie w domu. ka偶dy z nas inaczej przechodzi chorob臋 i r贸偶ne ma sukcesy.dla jednych sukces to wyjazd na narty jak dla marijke a dla innych p贸jscie samemu do osiedlowego sklepu. ja by艂am w tkim stanie na pocz膮tku ze gdy wysz艂am z domu z m臋偶em na spacer polesie to czu艂am sie jakbym uczy艂a sie chodzi膰.boze jaka ja bylam wtedy wystraszona.a teraz jest o niebo lepiej.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Magdzia te偶 艂apie si臋 na tym ,偶e mam strasznie spi臋te plecy ,ale wieczorem kiedy si臋 k艂ade staram si臋 jako艣 rozlu偶ni膰 .

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Netka ja te偶 uwa偶am ,偶e wyjazd m臋偶a tylko wyszed艂 mi na dobre,bo musze rano wsta膰 ,zrobi膰 rzeczy kt贸re tylko on robi no i papierosk贸w mo nikt nie kupi,bo dzieci jeszcze nieletnie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
magdziapek tez mam ten sam cholerny problem z oddychaniem.ale ja oddycham tylko przez nos.czasami 艂apie si臋 na tym ze musze g艂臋boko odetchn膮膰 ustami ale tak by poczu膰 to powietrze w p艂ucach tak na maxa.wkurza mnie to cholernie.ale c贸偶 mam nadzieje ze z czasem minie.wiem ze si臋 nie dusz臋 bo to tylko cholerne my艣li nakr臋caj膮.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ada masz racje.jestesmy zmuszone ruszy膰 pupcie i wszystko zrobi膰.musze je藕dzi膰 autem bo szofera ;-) nie ma.a tak kto wie co by by艂o

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Neciu kochana 馃憚 dzi臋kuje za te s艂owa ...ale im same wi臋cej b臋dziemy wiedzia艂y tym szybciej przestaniemy si臋 ba膰 . Skoro jest tak du偶o ludzi kt贸rzy maj膮 to samo tak samo czuj膮 i nic im si臋 nie dzieje to w ko艅cu w naszych g艂贸wkach te偶 co艣 zaczyna ja艣nie膰 i czujemy si臋 bezpieczniej . Stale powtarzam 偶e wiedza du偶o pomaga przez niewiedz臋 ludzie cierpi膮 . Ja nie mia艂am ju偶 ochoty na nic , resztki mnie zacze艂y s艂ucha膰 innych . Na mojej drodze wtedy staneli ludzie kt贸rzy dawali i nadal 艣wietnie daj膮 sobie rade . Sami podr贸偶uj膮 , pracuj膮 , ucz膮 si臋 ... wr贸cili do 偶ycia ! To jest trudno ale to jest mo偶liwe ...My wszyscy mamy w sobie si艂臋 ,kazda z Nas potrafi pokona膰 to co m臋czy ale na to trzeba czasu i zrozumienia . Ja nie ufa艂am ludziom dlatego si臋 ich ba艂am , by艂am uleg艂a i mia艂am niskie poczucie warto艣ci , nie wiedzia艂am co to jest szcz臋艣cie i mi艂o艣膰 ..zna艂am tylko strach i l臋k . Teraz nauczy艂am si臋 i poznaje na nowo to wszystko i w艂asnie w nerwicy o to chodzi 偶eby zmienia膰 swoje podej艣cie do r贸偶nych spraw . Trzeba w koncu uwierzy膰 w siebie przecie偶 wszyscy jeste艣my warto艣ciowi kazda z nas jest jedyn膮 w swoim rodzaju . Skrywamy uczucia i zale 偶eby nie rani膰 innych bo wolimy same cierpie膰 , ale wystarczy powiedzie膰 ...do艣膰 nie zrobie tego czy tamtego i tak si臋 nic nie stanie ... Wstydzi艂am si臋 tez ludzi bo my艣la艂am 偶e oni si臋 ze mnie 艣miej膮 bo m贸j ojciec by艂 alkoholikiem . Ale przecie偶 to on by艂 nie ja ! i ju偶 nie mam czego si臋 wstydzi膰 ! A najwa偶niejsze jesli przez kogo艣 cierpimy to dla w艂asnego dobra trzeba wybaczy膰 tej osobie i zamkn膮膰 ten przykry rozdzia艂 . Jesli jest mo偶liwo艣膰 to trzeba nawet powiedzie膰 tej osobie co si臋 czuje ..nawet jak to b臋dzie bardzo trudne . Zanim cz艂owiek poczuje tak膮 si艂e mo偶e zdecydowa膰 czy da rade bez leku czy z lekiem podj膮膰 walke .

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 hola hola
no wlasnie netka czujesz sie lepiej bo musialas i chcialas wyjsc z domu i tak naprawde nie chcialabys sie w nim zamknac a Efcia nie musi walczyc z samodzielnym wychodzeniem bo zwyczajnie sie poddala ma meza ,syna ktorzy za nia zrobia zakupy itp. wiec co sie bedzie kobieta stresowac-lepiej siedziec w domu i udawac ,ze tak chce......szkoda ,bo madra z niej kobieta a tak sie poddala .Efcia zacznij walczyc za przykladem innych tu na forum ,chociazby popatrz na ade ktora probuje a dlaczego bo nie ma chwilowo meza i musi sobie radzic nikt jej w tym nie wyreczy.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny ... Ada7777 a w jaki sposob starasz sie rozluznic? bo ja juz nie wiem co robic chcialabym sprobowac chodzic na masaze ale po pierwsze to kosztuje a po drugie niebardzo mam kiedy Netka30 wlasnie te mysli tak nakrecaja - tez staram sie co jakis czas gleboko ustami zaczerpnac powietrza - czasami nawet otwieram okno zeby poczuc chlodne powietrze - ale jak dopuszcze do siebie mysl ze dzieje sie cos zlego to juz po mnie .... rety rozbeczalam sie teraz (dawno juz tego nei robilam bo po prostu nie potrafilam jakos zawsze staralam sie wszystko w sobie trzymac bo myslalam ze nie wypada ....) boje sei ze ze mna cos nie tak ze to poczatek choroby psychicznej :( ze nie bede mogla zalozyc rodziny ze chlopak mnie zostawi bo sie wystraszy ze nie bede dobra matka rety jak juz zaczne wymieniac czego sie boje to juz boje sie tego co napisze :) ech mam kompletnego dola dzieki jeszcze raz dziewczyny i przepraszam ze tak WAm psuje wieczor ale musze sie gdzies wygadac ...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Hola hola a偶 mo偶liwe ... ale ja rozumuje moj膮 agork臋 tak 偶e nie lubie t艂um贸w poniewa偶 nie lubie jak kto艣 le偶y mi na plecach , albo wdycham czyje艣 opary ;) nigdy nie lubi艂am zgromadze艅 nawet jako dziecko . Agorka pozwala mi natomiast funkcjonowac i to ca艂kiem dobrze w ma艂ych miastach gdzie nie ma tego p臋du 偶ycia i mo偶esz z kazdym po drodze sobie pogada膰 . Jak wyjezdzam na wies to czuje si臋 jak ryba w wodzie i tam nic nie mam nawet najmniejszej paniczki . Teraz moje ataki paniki to s膮 u艂amki minuty , bywa艂o 偶e potrafi艂am trwac w panice ca艂y dzie艅 bo sama sie nakr臋ci艂am . Ja jestem z Siebie dumna 偶e a偶 tyle osi膮gne艂am i sie zmieni艂am ..znaczy podej艣cie do 偶ycia .

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Magdzia ja k艂ade si臋 na plecach ,g艂owe mam trocze wy偶ej i zamykam oczy i staram si臋 sama rozlu偶ni膰 ,pomy艣l wtedy o czym艣 spokojnym ,dobrym.Uda si臋 napewno.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×