Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość rosa

Moja nerwica...

Polecane posty

Gość madziarka27
jest wcześniutki poranek a ja znowu ślęczę nad papierzyskami z roboty bo nie wyrabiam czasowo. niezłe ognisko by z tego wyszo .he he moja stara(szefowa) już szykuje dal mnie zajęcie na weekand a sama wybiera się na urlop i ma wszyszczytko w d.... zawsze szuka naiwnej do wykonywania najgorszej roboty. Tą naiwną jestem ja z wyboru najczęściej. Sama nie wiem czemu daje się tak wykorzystywać chyba tylko dla świętego spokoju. kiedyś się zemszczę szczyt beszczelności??? Nasrać naczelniczce na biurko i poprosić o papier...... miłego dzionka ;0) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawee
Krew wpływa na nasze myśli Krew nie tylko dostarcza mózgowi tlenu i substancji pokarmowych, ale też wpływa na aktywność komórek nerwowych i na to, jak myślimy - twierdzi prof. Christopher Moore z Massachusetts Institute of Technology na łamach "Journal of Neurophysiology". Teoria Moore'a może mieć znaczenie dla zrozumienia m.in. choroby Alzheimera, schizofrenii, stwardnienia rozsianego, epilepsji. Powszechnie uważa się, że związane z przepływem krwi objawy tych chorób są konsekwencją uszkodzenia neuronów. Moore twierdzi jednak, że przyczyną procesu chorobowego może być również sam przepływ krwi. To z kolei oznaczałoby, że możliwe są całkiem nowe sposoby leczenia chorób neurologicznych. Na przykład osoby chore na epilepsję często mają nieprawidłowe naczynia krwionośne w części mózgu odpowiedzialnej za występowanie drgawek. Być może to właśnie nieprawidłowy przepływ krwi pobudza do drgawek i zapobiegałyby im leki zmieniające ten przepływ. Stosowany obecnie w badaniach czynności mózgu funkcjonalny rezonans magnetyczny (fMRI) pozwala obrazować lokalne zmiany w przepływie krwi - na przykład w płatach czołowych czy potylicznych mózgu. Okazało się, że gdy więcej krwi przepływa przez cześć mózgu odbierającą bodźce czuciowe z końców palców, ludzie bardziej odczuwają ich lekkie dotknięcie. Potwierdzałoby to, że krew wpływa na miejscową aktywność mózgu. Prawdopodobnie krew działa na komórki nerwowe dzięki rozpuszczonym w niej substancjom, które potrafią przenikać poprzez ściany naczyń. Im więcej przepływającej krwi, tym więcej aktywnych substancji przedostawałoby się do komórek. Poza tym zarówno komórki nerwowe, jak i podtrzymujące i odżywiające je komórki gleju mogłyby reagować na mechaniczne działanie wypełniającej naczynia krwi oraz zmieniającą się wraz z przepływem temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziusia........24............nerwica natręctw..............Berlin Pelasia 78........29............gorafobia........................War szawa Hexa..............29............nerwica lękowa.................Gorzów Punca24..........24............nerwica natręctw..............Sosnowiec Basiaijuz.........46............nerwica lękowa- była...........Łódź Liduszka.........37............ner. lękowa.agorafobia........Jaworzno Pipek.............44.............nerwica lękowa..................Warszawa Netka30..........32............nerwica lękowa.depresja .....Włocławek MamaJulki........30............nerwica lękowa,depresja..... małopolska Dana39...........40.............nerwica lękowa..................Kujawy Efka43............43.............n.lękowa , agorafobia..........Gdańsk Iiyama(Tunia)...50...deprecha z napadami lęku panicznego....Łódź Rrenka037.......39.....nerwica lękowa z deprechą...........Warszawa Marijke...........23......nerwica lękowo-depresyjna.........Warszawa Aniołek21........21..............nerwica lekowa................. Poznan Ammarylis .......46 ......nerwica lekowa z agorafobią.... Ostrów Wlkp Olabasia.........52...............nerwica lękowa..............Warszawa Zgredek.........31......................depresja........ . ..............Konin Tamara...........35...................agorafobia........ ..............Śląsk Starababa........59................n.lekowo-depresyjna.. .Gorzów Wlk. Zuza..............35.................nerwica, depr................Dziwnów Maleństwo........29................agorafobia........... ......Warszawa Marska...........42............nerwica lękowa....................Kujawy Jagoda...........45...................nerwica lękowa...........Katowice Marzena.........47..................agorafobia.......... .............Łódź Ada7777.......36........n.lękowa, agorafobia,hipochondria..Zach.Pom. Angel61......... 27...............nerwica natręctw i lęki....Warszawa Magdziapek.......25...........n.lękowa.......... .................Śląsk Kasia100...........43...........n.lękowa.......... .............Poznań Nadzia26...........27............n lękowa............................ślask Asix90...............17......n. lękowa (n. serca)...................Toruń nusia 35.............35.......n.lękowa i inne.........................Kraków Bianka...............39.........n.lękowa, hipoch................okol.Gliwic Sloneczko.mw......24.......nerwica lękowahipohondria.....Wrocław DUSIKA ..............34 nerwica depresja i inne................WROCŁAW GUNIA24......24.......nerwica lekowa i hipochondria.............TCZEW diabel-na-obcasach.....23.......n.lękowa .................. Biała Podlaska goofer1982.... 25.......n.kękowo-depresyjna..............Częstochowa Jaco20 ........20...........n.lekowo-depresyjna..................Wr oclaw Amiga_Gdynia......21..............n.lękowo-depresyjna ........Gdańsk mazanek...........35..............nerwica lękowa...............kraków kitti77..............30............nerwica lękowa,........świętokrz bzium.........24.........n. lekowa, n. jelit, hipochondria!......wrocław Afobamka........30.......nerwica lękowa.................podkarpacie Ania ..............36.......nerwica lękowa.................Tychy Agais..............29.......nerwica lękowa.................Keflavik kokardka 25.......26......n lekowo - depresyjna ............ Slask Beatea.... 34.....nerwica lekowa,panika ,depresja....Nowy Jork( oryg.B basia19g....22....nerwica lekowa.....dolnyśląsk Izolinda....37......nerwica lękowa....Warszawa Malina....25....nerwica lekowa, hipochon...Krakow madziarka27...27...n.lękowo-depresyjna,n.natręctw.....Mi kołów Nika28.......28.......n.lękowa,hipochondria,n.serca..... .Warszawa Elaga......45.........lęki z napadami paniki.......Toruń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziś miałam sen że spotkałyśmy się i było super. Elaga jesteśmy w tym samym wieku, niby \"stare\" a sercu wiosna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziarka ten pomysł z wyjazdem do Liduszki jest fantastyczny. Liduszka czy przyjmiesz pod swą strzechę dwie znerwicowane Hanyski??????;) Tylko na małą kawkę;) Termin do uzgodnienia pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seronilla
Hejka nerwuski! Czy znacie coś na nudności? Oprócz herbatki imbirowej? Ilekroc mam się spotkac z nowa osoba, moj zoladek dostaje szalu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Renka i Seronilla. Renka co u Ciebie słychać ? Seronilla Twoje pytanie jest świetne na psychoterapie. Można to świetnie przerobić bo jest konkretny problem i konkretny objaw. Nie ma takiego lekarstwa które rozwiąże Twoj problem lęku przed nową sytuacja czy osobą . Nudności i inne sensacje żołądka to objaw somatyczny twoich myśli i obaw przed nową sytuacją. Ale musze ci napisać, że wiekszość osób ma jakieś mniejsze lub większe obawy tak jak ty. Seronillo a chodzisz na terapię? Pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziarko \"kto rano wstaje temu Pan Bóg daje\" :) Ciekawe co dobrego dostajesz za to poświęcenie ;) Ja też wstaje kolo 6-tej a jak zaśpię to jest to związane z moim \"jeszcze pięć minut\". Kto to zna?????;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie wszyscydługo tu nie zaglądałam wiele nowych postaci :) ❤️ i witaj Rodzynku 🖐️ zaraz zauważyłam kochajcie siebie... ale to takie trudne ... lepiej mi wychodzi kocham wszystkich ale nie siebie...siebie jedynie akceptuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam i lecę robić obiadek, u mnie juz sypał śnieg, brr... no i co z zimnem sie wiąże jak dla mnie spadek poczucia bezpieczeństwa, zimne myśli i znowu ogarnia mnie samotność,:( Powinnam wziąść się za siebie nim będzie zbyt późno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaaczego
raz jest mamajulki a drugim razem mamaJulki??????? To jest ta sama osoba czy dwie różne????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Nerwuski :-) Smutny dzień, ale my mamy słoneczko w serduszkach i nie damy się!!! Zazdroszczę Wam dziewczynki, że możecie się spotkac. Ja już dawno pisałam, że to byłoby wspaniale móc się wspierac \"na żywo\". Niestety te odległości są najgorsze. Byłoby fantastycznie, gdyby ktoś założył Stowarzyszenie Nerwusków z siedzibami w większych miastach. Może wtedy łatwiej byłoby nam się spotkac. No cóż pomarzy można. Uciekam do obowiązków domowych. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej soboty i niedzieli. Pa. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seronilla
Jagódko chodziłam na psychoterapię raz w tygodniu, ale potem mój psycholog wziął sobie urlop i przez miesiąc nie jeździłam, i teraz za cholerę nie wsiądę do tramwaju, czy autobusu, by do niego jeździć. $0 minut męki nie ma mowy, już przeżywałam ten scenariusz, że płakałam jak bóbr z bezradności w autobusie. Ale dziś dałam radę :) Postanowiłam zając myśli czymś innym, chodziłam na zakupy, potem sprzątanko, aż wybiła 16 i ja się nie bałam :) Zawsze się boję, że mnie głupawka strzeli (czyt. nerwica lękowa) i że nie będę mogła się skupić na rozmowie, tylko będę chciała uciec. P.S Ale mięta mi pomaga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Dziewczyny!!!! Dzisiaj sie tak dobrze czuje,ze az sie sama dziwie,nawet puls mam jakis niższy i tak dobrze spałam dzisiaj,wybudziłam sie nocą ,ale bez ataku paniki tylko tak normalnie spokojnie. Ach...chciałabym zeby to juz było tak cały czas!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka witam wieczorowa pora 🖐️ No pewnie ze dziewczyny wpadajcie do mnie tylko sie zgadamy kiedy i kawka sie znajdzie nawet duza Izolinda przyłącz sie do nas jak tylko masz ochote na kawusie Pogoda faktycznie nie za ciekawa dzisaij była ale co zrobic lepiej juz nie bedzie :( Nika super ze dobrze było oby tak dalej :):) Ewcia 🖐️🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagódko dziś trochę lepiej się czuje, ale na prochach jadę od samego rana. Mam nadzieję że jutro będzie w miarę dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam oczywiście nie tylko mamęjulki ale jej dawno jej nie słyszałem ups czytałem :) WSZYSTKIE WAS MOCNO CAŁUJĘ niestety tylko wirtualnie :( :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodzynek to ja zmienił sobie nick na Rodzynek_ . Czasami trzeba coś zmienić no \"nowy model\" :) Dziewczyny nie wiem czy to wina zaokienngo oziębienia czy mich rzadkich wizyt ostatnimi czasy ale coś tu mi za chłodno się robi. Mam pomysł aby każdy z nas napisał co go dziś wesołego spotkało a może coś więcej niż wesołego. żeby Was zachęcić sam pierwszy napiszę. Dziś Piątek tak więc od samego rana mam dobry humor.....BO JUTRO WOLNE !! i można poleniuchować w łóżeczku trochę dłużej.. no chyba że mój poranny ptaszek ( bez pod tekstów drogie koleżanki) czyli Szymek zaskoczy nas o 6 rano. :) Druga optymistyczna sprawa to to że mamy piątek :) i będę mógł poświęcić mojej żonce więcej czasu dziś wieczorem...... i tu już możecie sobie powyobrażać.... oj może się dziać oj może. Trzecia pozytywna moja wiadomość to taka że jest dopiero piątek wieczorem i mamy jeszcze DWA DNI wolnego tak więc nic tylko szaleć i odpoczywać. MIŁEGO WEKENDOWANIA ... czy jak tam się to pisze. Pozdrawiam jeszcze raz bardzo gorąco moje dziewczynki i chetnie poczytam co napiszecie. Rodzynek_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×