Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość rosa

Moja nerwica...

Polecane posty

Gość bonzurek
Witam, Teraz trochę o mnie: Mam na imię Ewa. Mam 32 lata. Mam również wiele problemów ze zdrowiem. Moje dolegliwości to: zawroty głowy, mrowienia, drętwienia rąk i nóg osłbienia kończyn problemy z mową okresowo (nikt tego nigdy nie zauważył problemy ze wzrokiem (anizokoria, mamwrażenie napięcia 1 oka i uczucie ściągania go na lewo, mroczki. Problemy te mam już od 10 lat. Pojawiły się w czasie bardzo uciążliwej grypy. Po 4 latach moich dolegliwości zrobiłam na własny koszt tomografię komputerową, która wykazała poszerzenie lewej komory bocznej bez przemieszczeń i ucisków. Wreszcie zlitowano się i dano skierowanie na rezonans. Byłam pewna, że to sm choć żaden neurolog niechciał się z tym zgodzić (badania neurologiczne w normie. Twierdzili zgodnie, że to nerwica. Wynik rezonansu: W lewej komorze bocznej niewielka cysta ok. 9 mm bezprzemieszczeń i ucisków. Obraz w mózgu bz. Jednak stwierdzili, że moje dolegliwości nie są wynikiem tej cysty tylko nerwicy. Fakt nanerwicę cierpiałam od dziecka ( nerwica serca, wydawało mi się, ze się dusze, ale to przeszło. Po rezonansie mój stan poprawił się, ale nie całkiem, ciągle coś midolega. 2 lata poźniej znowu bardzo złe samopoczucie i kolejny rezonans (byłam pewna,że moja cysta urosła. Wynik: Obraz mózgu nie uległ zmianie. W tym czasie dałam sobie spokój z sm. Ciągle z przerwami lecząc się na nerwicę i tak przez 10 lat miesiac dobrze i mesiąc źle. W 2005 urodziłam kochanego synka Oliwierka (po 4 poronieniach wczesniejszych. Cała ciąża nerwy. W chwili obecnej jestem w Irlandii. Nie pracuję , jestem w domu z dzieckiem.Moje problemy ze zdrowiem znowu się nasiliły. I znowu myślenie o chorobie sm. Lekarz rodzinny twierdzi, że to nie jest sm, ale ja mam tyle objawów. W styczniu byłamu okulisty polskiegio, który sstwierdził żemoje oczy są ok (dno oka itd, potem byłamu u okulisty irlandzkiego, który również stwierdził, żemoje oczy są ok. Robiłam pół roku temu badania na vit b12 i wynik w normie, ale nadolnej granicy. Teraz teżzrobiłóam, ale jeszcze nie mem wyników. Co wy drogie dziewczyny o tym myślicie? Mam nadzieję, Że będę mogła do Was czasami wpadać i pogadać, przepraszam za tak długi monolog,alemusiałam się komuś wygadać Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okok
Mam podobne dolegliwości. Reznoans mozgu i tomografia ok. To raczej nerwica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonzurek
Witaj Okok, dzięki za zainteresowanie.Problem w tym, że od ostatniego rezonansu minęło ponad 3 lata i mam ciągletą myśl, że skoro źle się czuję prawie cały czas to pewnie coś miw tej głowie siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do filipa: moim zdaniem warto sprobowac a czy prywatnie czy nie to zalezy czy masz kase:) ja jej nie mam zbytnio wiec musze czekac... sa rozne opinie innym pomaga psycholog drugim nie a leki sa chyba dorazne nie leczą przyczyn nerwic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okok
Może połykaj troche magnez, potas i wapń. Jeden dzień magnez kolejny dzień wapń. Magnezu i wapnia lepiej nie łąćzyć. Podobne dolegliwości daje tężyczka - poczytaj sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okok
Podobne objawy daje tężyczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonzurek
Dzięki okok, poczytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala130779
witam wszystkim i serdecznie pozdrawiam ciesze sie ze znalazlam ta stronke gdzie na bierzaco mozna pisac o tym co nam jest bo w koncu tutaj tylko potrafi kazdy nas zrozumiec :)ja juz od 2 miesiecy walcze z ta okrutna nerwica nie wiedzialam co mi jest najpierw mialam dziwny bol glowy pozniej paniczne ataki nie wiedzialam co sie dzieje siedzialam i plakalam do teraz mi jest trudno sie pogodzic z tym ze mam nerwice bo to przewrocilo moje zycie do gory nogami nie wiem nieraz jak mam dalej zyc a mam 5 letnia coreczke siedze i albo placze albo jestem taka spieta ze nie umiem sie uspokoic i ta glowa mnie ciagle boli nie moge sie skoncentrowac i normalnie myslec mam straszne mysli i rosze boga zeby mi to przeszlo bo juz nieraz nie mam sily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okok i inni. tak tylko odnośnie witamin. kiedyś czytałam że jak najbardziej witaminki trzeba łykać,najlepiej oczywiście w naturze, ale tabletki też. wczoraj słyszałam ze witaminy łykane regularnie szkodzą i to jak;/ sama biorę witaminy. teraz może nie bo faktycznie duzo owocow i warzyw. no ale dajcie spokoj ,co za świat;-/ .jacyś tacy wszyscy na nmie dziś obrażeni w domu, hmm pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okok i inni. tak tylko odnośnie witamin. kiedyś czytałam że jak najbardziej witaminki trzeba łykać,najlepiej oczywiście w naturze, ale tabletki też. wczoraj słyszałam ze witaminy łykane regularnie szkodzą i to jak;/ sama biorę witaminy. teraz może nie bo faktycznie duzo owocow i warzyw. no ale dajcie spokoj ,co za świat;-/ .jacyś tacy wszyscy na nmie dziś obrażeni w domu, hmm pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania3610
Fluanzol czekam niecierpliwie na odpowiedz kto go brał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania3610
przepraszam -Fluanxol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiziamizia123
Ja brałam Fluanxol jest to lek o szerokim działaniu . w małych dawkach do 3mg działa przeciw lękowo, przeciwdepresyjnie i aktywizująco. Ja go dostałam bo byłam ciągle zmęczona i na nic nie miałam siły. ataki lęków mocno wyczerpują energetycznie , brałam go dwa tygodnie w dawkach 0,5mg jak byłam w sanatorium a potem przestałam, sama nie wiem czy dobrze czy źle, a na jakie objawy dostałaś ten lek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiziamizia123
witajcie wszyscy jak tam humorki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania3610
Do KIZIAMIZIA 123 ja dostałam ten lek na leki jakie mam tzn, ciągle mam przeczucie że zaraz coś żłego może się stać ,bardzo boję się o dzieci jak są w szkole,boję sie gdy zadzwoni telefon a nie wszyscy domownicy są pod moim okiem,że to napewno coś sie stało,poza tym nic mi się nie chce ,nie mam siły na nic...Powiedz jak czułas sie potym leku? Ja mam brać go przez pół roku,wtedy podobno wyeliminuję ten lek u mnie lęki.Tylko mam jeden problem ,noszę go w torebce bo boję się ponicznie brac leki... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam BONZUREK JA NAPISZE O SOBIE bo mam podobne objawy jak ty i juz ho ho sporo lat mam zawroty jakas czasem dziwna glow oslabienie czasem organizmu jak bym miala zemdlec zle samopoczucie mysli pesymisty czasem zle pole widzenia odech tez czasem nie taki i wogle jest mi smutno jak mam wyjsc sama to dostaje zawrotow i miekie nogi mi sie robia i juz sama niewiem co mi jest niby nerwica kazdy tak mowi biore leki sulpiryd i fevarin ale czy to pomaga to juz niewiem tak ze cie EWO POZDRAWIAM I MUSIMY Z TYM WALCZYC PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiziamizia123
Brałam go krótko i nic nie odczuwałam ze skutków ubocznych ale tak jakbym miała więcej powera tylko nie wiem czy po leku czy w skutek odpoczynku w sanatorium. jednak wiem , że lek jest dobry , pochodzenia duńskiego, zobaczysz jak się bedziesz czuła, a w jakiej dawce masz go brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiziamizia123
witaj kierowniczko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiziamizia123
Okok pytałaś jak tam moje czytanie?:) Czytam teraz "Życie bez leku" dobra dla mnie książka, bo ja chcę zrozumieć co się ze mną dzieje, więc czytam o tych wszystkich mechanizmamach, jak to jest fizycznie jak ma się atak paniki. Wiedza na ten temat pozwala mi łatwiej przejść przez te trudne chwile, bo one jeszcze przychodzą, niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiziamizia123
🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiziamizia123
🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonzurek
Witaj kierowniczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonzurek
Witaj kierowniczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. fizycznie nawet nieźle ale te oto objawy charakterystyczne dla nerwicowców mam w tej chwili prawie wszystkie naraz_____>>>>>>podwyższony poziom niepokoju, niski próg frustracji, zawyżone aspiracje, skupienie na sobie, poczucie mniejszej wartości, brak akceptacji siebie, poczucie krzywdy, niechęć do samoanalizy, lęk przed oceną, trudności w relacjach z innymi ludźmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania3610
Kiziamizia123-mam brac ten lek 1 tabletkę rano -dawka 0,5mg ale strasznie sie boję ,że coś mi się stanie,chociaż lekarka powiedziała że można łączyć go z innymi lekami czyli z moją chydroxiziną którą w ostateczności wezmę.Przez 2 tygodnie brałam kalms-lek ziołowy i czułam się nie żle ale doktórka mi nagadała że ziołowe leki to trucizna,że nie mają nic wspólnego z ziołami i przestałam brać-czuję się tak sobie...Pozdrawiam wszystkich. DO INNA 72-i jak podoba Ci się ta kafeteria? Pomaga Ci chociaż troszkę? Trzymaj się nie jesteś sama,przecież czytasz co tutaj się dzieje-ale czytaj sa tu fani ludzie i rozumieją to co przechodzimy a i potrafią coś doradzić i pocieszyć.Ja już wiem,że nie umieram to tylko siedzi w naszej główce.Całuski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania3610
Kiziamizia123-mam brac ten lek 1 tabletkę rano -dawka 0,5mg ale strasznie sie boję ,że coś mi się stanie,chociaż lekarka powiedziała że można łączyć go z innymi lekami czyli z moją chydroxiziną którą w ostateczności wezmę.Przez 2 tygodnie brałam kalms-lek ziołowy i czułam się nie żle ale doktórka mi nagadała że ziołowe leki to trucizna,że nie mają nic wspólnego z ziołami i przestałam brać-czuję się tak sobie...Pozdrawiam wszystkich. DO INNA 72-i jak podoba Ci się ta kafeteria? Pomaga Ci chociaż troszkę? Trzymaj się nie jesteś sama,przecież czytasz co tutaj się dzieje-ale czytaj sa tu fani ludzie i rozumieją to co przechodzimy a i potrafią coś doradzić i pocieszyć.Ja już wiem,że nie umieram to tylko siedzi w naszej główce.Całuski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esejek
heej, wróciłam dopiero od rodziny. cały dzień jakiś lękliwy miałam i bolała mnie głowa.. ps. może załóżcie osobone forum pt. biorę leki co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiziamizia123
aniu ja też tak brałam, ale nie odczuwałam nic niepożądanego jak pisałam wcześniej, to jest niska dawka więc niczym nie ryzykujesz a może pomoże i chociaż trochę ustapią objawy. takie leki bez recepty nie mogą szkodzić toteż kalms i inne są dla wszystkich dostępne, ale może one łagodzą stany takie tylko poddenerwowania , a my potrzebujemy specjalistycznych leków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×