Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Go艣膰 rosa

Moja nerwica...

Polecane posty

Go艣膰 Ania3610
Sorki co艣 podw贸jnie mi sie wysy艂a-to pewnie przez te zawtoty g艂owy :))

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kiziamizia123
Do Ani, wiem o czym piszesz, te偶 tak mia艂am, ten objaw jest mocno wyczerpuj膮cy:( ale na pewno bedzie lepiej, przetrzymaj , to tylko lekki kryzys i mo偶e jaka艣 farmakologia z艂agodzi te niemi艂e chwile, to jest cholerstwo i musimy sobie pomaga膰 , to wa偶ne. Kreteczka fajnie,偶e mia艂a艣 wolne, troch臋 \"lenistwa\" nie zaszkodzi, a mo偶e pom贸c zregenerowa膰 organizm. Wszystkie ograniczenia siedz膮 w naszej g艂owie, jak ju偶 trac臋 nadziej臋, to powtarzam sobie to w k贸艂ko i jakby robi艂o mi si臋 lepiej. Kreteczka ja jak na pocz膮tku nie wiedzia艂am co si臋 ze mn膮 dzieje to by艂o najgorsze. Kiedy u mnie zdiagnozowano neriwic臋 l臋kow膮 i przyj臋艂am do siebie t膮 wiadomo艣膰 to zacz臋艂am du偶o czyta膰 na ten temat. Chocia偶 ju偶 wcze艣niej troch臋 wiedzia艂am na ten temat z racji uko艅czonych studi贸w, mia艂am psychologi臋 i psychiatri臋 dzieci臋c膮, wi臋c wgryza艂am si臋 w ten temat,po to aby u艣wiadomi膰 sobie to , 偶e podczas ataku nie umr臋, ani nic z艂ego mi si臋 nie stanie. Ta wiedza pozwala mi \"spokojniej\" opanowa膰 gorsze chwile, a teraz szukam mo偶liwo艣ci wyleczenia. Odnosze wra偶enie, 偶e znajd臋 spos贸b na wyleczenie - to ju偶 chyba mania;) teraz spotka艂am osob臋, kt贸ra zapozna艂a mnie z ciekaw膮 spraw膮 dotycz膮c膮 synchronizacji p贸艂kul m贸zgowych Denisona. Robi si臋 tak膮 fajn膮 gimnastyk臋, np . leniwe 贸semki, s艂o艅 itd. s艂ysza艂a艣 o tym? Dziewczyny piszcie jak sobie radzicie , co wam pomaga i same poszukajmy sposobu na to cholerstwo.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kiziamizia123
Do Ani, wiem o czym piszesz, te偶 tak mia艂am, ten objaw jest mocno wyczerpuj膮cy:( ale na pewno bedzie lepiej, przetrzymaj , to tylko lekki kryzys i mo偶e jaka艣 farmakologia z艂agodzi te niemi艂e chwile, to jest cholerstwo i musimy sobie pomaga膰 , to wa偶ne. Kreteczka fajnie,偶e mia艂a艣 wolne, troch臋 \"lenistwa\" nie zaszkodzi, a mo偶e pom贸c zregenerowa膰 organizm. Wszystkie ograniczenia siedz膮 w naszej g艂owie, jak ju偶 trac臋 nadziej臋, to powtarzam sobie to w k贸艂ko i jakby robi艂o mi si臋 lepiej. Kreteczka ja jak na pocz膮tku nie wiedzia艂am co si臋 ze mn膮 dzieje to by艂o najgorsze. Kiedy u mnie zdiagnozowano neriwic臋 l臋kow膮 i przyj臋艂am do siebie t膮 wiadomo艣膰 to zacz臋艂am du偶o czyta膰 na ten temat. Chocia偶 ju偶 wcze艣niej troch臋 wiedzia艂am na ten temat z racji uko艅czonych studi贸w, mia艂am psychologi臋 i psychiatri臋 dzieci臋c膮, wi臋c wgryza艂am si臋 w ten temat,po to aby u艣wiadomi膰 sobie to , 偶e podczas ataku nie umr臋, ani nic z艂ego mi si臋 nie stanie. Ta wiedza pozwala mi \"spokojniej\" opanowa膰 gorsze chwile, a teraz szukam mo偶liwo艣ci wyleczenia. Odnosze wra偶enie, 偶e znajd臋 spos贸b na wyleczenie - to ju偶 chyba mania;) teraz spotka艂am osob臋, kt贸ra zapozna艂a mnie z ciekaw膮 spraw膮 dotycz膮c膮 synchronizacji p贸艂kul m贸zgowych Denisona. Robi si臋 tak膮 fajn膮 gimnastyk臋, np . leniwe 贸semki, s艂o艅 itd. s艂ysza艂a艣 o tym? Dziewczyny piszcie jak sobie radzicie , co wam pomaga i same poszukajmy sposobu na to cholerstwo.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kiziamizia765
Do Ani, wiem o czym piszesz, te偶 tak mia艂am, ten objaw jest mocno wyczerpuj膮cy:( ale na pewno bedzie lepiej, przetrzymaj , to tylko lekki kryzys i mo偶e jaka艣 farmakologia z艂agodzi te niemi艂e chwile, to jest cholerstwo i musimy sobie pomaga膰 , to wa偶ne. Kreteczka fajnie,偶e mia艂a艣 wolne, troch臋 \"lenistwa\" nie zaszkodzi, a mo偶e pom贸c zregenerowa膰 organizm. Wszystkie ograniczenia siedz膮 w naszej g艂owie, jak ju偶 trac臋 nadziej臋, to powtarzam sobie to w k贸艂ko i jakby robi艂o mi si臋 lepiej. Kreteczka ja jak na pocz膮tku nie wiedzia艂am co si臋 ze mn膮 dzieje to by艂o najgorsze. Kiedy u mnie zdiagnozowano neriwic臋 l臋kow膮 i przyj臋艂am do siebie t膮 wiadomo艣膰 to zacz臋艂am du偶o czyta膰 na ten temat. Chocia偶 ju偶 wcze艣niej troch臋 wiedzia艂am na ten temat z racji uko艅czonych studi贸w, mia艂am psychologi臋 i psychiatri臋 dzieci臋c膮, wi臋c wgryza艂am si臋 w ten temat,po to aby u艣wiadomi膰 sobie to , 偶e podczas ataku nie umr臋, ani nic z艂ego mi si臋 nie stanie. Ta wiedza pozwala mi \"spokojniej\" opanowa膰 gorsze chwile, a teraz szukam mo偶liwo艣ci wyleczenia. Odnosze wra偶enie, 偶e znajd臋 spos贸b na wyleczenie - to ju偶 chyba mania;) teraz spotka艂am osob臋, kt贸ra zapozna艂a mnie z ciekaw膮 spraw膮 dotycz膮c膮 synchronizacji p贸艂kul m贸zgowych Denisona. Robi si臋 tak膮 fajn膮 gimnastyk臋, np . leniwe 贸semki, s艂o艅 itd. s艂ysza艂a艣 o tym? Dziewczyny piszcie jak sobie radzicie , co wam pomaga i same poszukajmy sposobu na to cholerstwo.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kiziamizia765
No nie!!!!!!!!!!! Ania mnie si臋 potr贸jnie wysy艂a, chyba ze mn膮 juz ca艂kiem niedobrze:) sorki dziewczynki , jakie艣 psikusy

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kiziamizia765
no nie!!!!!!!!!!!! mnie ju偶 potroi艂o, niechc膮cy

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kiziamizia765
馃尰 sorki

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 gosia4775
Witam wszystkich nerwusk贸w chyba dzis jestem pierwsza:) o dziwo u mnie od dokladnie 4 dni nic sie nie dzieje ale to praktycznie nic, nawet nic mi nie dolega, tylko og贸lne os艂abiebnie ale to akurat nie jest jakis wiekszy problem. moze to dlatego ze przestalam ciagle myslec o najgorszym. jak przestalam sobie wmawiac choroby to wmowilam chlopakowi oczywiscie bez zadnych podstaw ze on jest smiertelnie chory i sie zalamalam, ale wkoncu przestalam wariowac i jest mi lepiej.czasami wiadomo cos zaboli cos sie zatrezsie i juz umieramy, ale przeciez przed nerwica tez nas co jakis czas cos bolalo ale tak nie panikowalismy tylko top olewalismy dlaczego teraz tak nie mozemy tylko zaraz panika ze juz umieramy. ja juz wmowilam sobie chyba wszystkie mozliwe rodzaje raka,poprostu wszystkie, jak nie ten to inny.jaka chorobe nie znalazlam w necie to ja ja mialam. kiedy zaczyna nas cos bolec szukamy w necie po ksiazkach czego to sa objawy i wyskakuje nam multum roznych chorob bo chooby maja to do siebie ze kazda ma podobne objawy:( dlatego tak wariujemy. ja jak sobie wmowie ze mam chorobe kosci to bola mnie kosci, jak wmowilam sobei ze mam chore nerki to bolaly mnie nerki, jak myslalam ze mam raka krtani to scisnelo mnie w gardle.dlatego musimy przestac myslec o glupotach.teraz jaki jest sposob zeby skonczyc z tym raz na zawsze?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kiziamizia123
witaj Gosia fajnie to uje艂a艣, mam podobne podej艣cie do tej sprawy, wygono膰 t膮 choler臋 na zawsze mog膮 nasze my艣li wi臋c my艣l臋 , 偶e jest OK. papa

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Ania3610
Do kiziamizia-oto chodzi 偶e nie bior臋 偶adnych lek贸w a dzisiaj to ju偶 wog贸le czuj臋 sie do kitu. Dziewczyny napiszcie jakie leki bierzecie,czy na sta艂e,czy dora偶nie i jak po nich sie czujecie bo ja mam juz za艂amk臋...Obieca艂am sobie 偶e dzisiaj to ju偶 napewno wezm臋 te co psychiatra mi przepisa艂,,,,ale nic z tego-boj臋 si臋 i ju偶.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Do Lamia2505 : S艂oneczko - poczytaj o refluksie - Twoje objawy s膮 klasyczne - by膰 mo偶e masz problemy z \"zarzucaniem tre艣ci 偶o艂膮dkowej\" do prze艂yku - powoduje to k艂ucie w klatce piersiowej imituj膮ce b贸le serca oraz mi臋dzy innymi b贸l gard艂a - bo jest ono podra偶nione kwasami z 偶o艂膮dka...proponuj臋 i艣膰 do gastrologa.... Ta choroba niestety te偶 cz臋sto jest spowodowana stresami...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 POLISH STANDARD
witam w gronie nerwiczek, te偶 mam nerwic臋- nawet wymiotuj臋 w nocy z nerw贸w

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
No cze艣膰, Ptysie:-) A my dzi艣 z m臋偶em mamy rocznic臋 艣lubu:-D Tak si臋 pochwal臋:-) A co do lek贸w to ja bior臋 na sta艂e, od dawna, Luxet臋 (sertralina). Po odstawieniu trzy lata temu Effectinu obieca艂am sobie, 偶e ju偶 nie wr贸c臋 do psychotrop贸w, ale moje samopoczucie tak dramatycznie si臋 pogorszy艂o (napady l臋ku prawie non-stop, objawy depresyjne), 偶e posz艂am zn贸w do psychiatry (innego) i dosta艂am w艂a艣nie Luxet臋. By艂am zdesperowana, nie mog艂am normalnie funkcjonowa膰, wi臋c zdecydowa艂am si臋 ja bra膰 (na szcz臋艣cie niewielk膮 dawk臋, 50 mg dziennie). No i tak ju偶 jad臋 na tej sertralinie dwa lata. Nadal sama nie wychodz臋 (najwy偶ej b.blisko domu), ale napady paniki mam rzadko (po odstawieniu effectinu dostawa艂am napadu nawet b臋d膮c p贸艂 godziny samej w domu, na luxecie mog臋 godzinami siedzie膰 sama i nie mam lek贸w), nastr贸j normalny, bez jazd depresyjnych. Wyprowadzi艂am si臋 z m臋偶em od moich rodzic贸w, obecnie mieszkamy w UK (cho膰 absolutnie nie wierzy艂am, 偶e jestem w stanie tu przetrwa膰, a bez wi臋kszych problem贸w i bez wizyt u lekarza (!) wytrzyma艂am tu juz prawie p贸艂 roku!). Tak 偶e niew膮tpliwie mi pomaga. Czas jednak by艂by odstawi膰. Mam 25 lat, jeste艣my dwa lata po 艣lubie i zaczynamy my艣le膰 o dziecku... No a na psychotropach to nie bardzo... Boj臋 si臋 okropnie tego odstawienia, ale jako艣 trzeba b臋dzie wzi膮膰 byka za rogi i to zrobi膰... Przyjazdu do UK te偶 si臋 ba艂am i... jako艣 偶yj臋:-) Na branie dora藕ne, w razie silnego l臋ku, mam zawsze przy sobie xanax, ale nie u偶ywam:-p Bra艂am go dos艂ownie trzy czy cztery razy i musz臋 powiedzie膰, 偶e nie czu艂am si臋 potem dobrze. Otumaniona (cho膰 bra艂am minimaln膮 dawk臋) i g艂owa mnie bola艂a... Wi臋c unikam. Pozdrawiam wszystkie nerwuski i uciekam do m臋偶a;-) To ju偶 dwa lata po 艣lubie, wierzy膰 mi si臋 nie chce!:-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
No cze艣膰, Ptysie:-) A my dzi艣 z m臋偶em mamy rocznic臋 艣lubu:-D Tak si臋 pochwal臋:-) A co do lek贸w to ja bior臋 na sta艂e, od dawna, Luxet臋 (sertralina). Po odstawieniu trzy lata temu Effectinu obieca艂am sobie, 偶e ju偶 nie wr贸c臋 do psychotrop贸w, ale moje samopoczucie tak dramatycznie si臋 pogorszy艂o (napady l臋ku prawie non-stop, objawy depresyjne), 偶e posz艂am zn贸w do psychiatry (innego) i dosta艂am w艂a艣nie Luxet臋. By艂am zdesperowana, nie mog艂am normalnie funkcjonowa膰, wi臋c zdecydowa艂am si臋 ja bra膰 (na szcz臋艣cie niewielk膮 dawk臋, 50 mg dziennie). No i tak ju偶 jad臋 na tej sertralinie dwa lata. Nadal sama nie wychodz臋 (najwy偶ej b.blisko domu), ale napady paniki mam rzadko (po odstawieniu effectinu dostawa艂am napadu nawet b臋d膮c p贸艂 godziny samej w domu, na luxecie mog臋 godzinami siedzie膰 sama i nie mam lek贸w), nastr贸j normalny, bez jazd depresyjnych. Wyprowadzi艂am si臋 z m臋偶em od moich rodzic贸w, obecnie mieszkamy w UK (cho膰 absolutnie nie wierzy艂am, 偶e jestem w stanie tu przetrwa膰, a bez wi臋kszych problem贸w i bez wizyt u lekarza (!) wytrzyma艂am tu juz prawie p贸艂 roku!). Tak 偶e niew膮tpliwie mi pomaga. Czas jednak by艂by odstawi膰. Mam 25 lat, jeste艣my dwa lata po 艣lubie i zaczynamy my艣le膰 o dziecku... No a na psychotropach to nie bardzo... Boj臋 si臋 okropnie tego odstawienia, ale jako艣 trzeba b臋dzie wzi膮膰 byka za rogi i to zrobi膰... Przyjazdu do UK te偶 si臋 ba艂am i... jako艣 偶yj臋:-) Na branie dora藕ne, w razie silnego l臋ku, mam zawsze przy sobie xanax, ale nie u偶ywam:-p Bra艂am go dos艂ownie trzy czy cztery razy i musz臋 powiedzie膰, 偶e nie czu艂am si臋 potem dobrze. Otumaniona (cho膰 bra艂am minimaln膮 dawk臋) i g艂owa mnie bola艂a... Wi臋c unikam. Pozdrawiam wszystkie nerwuski i uciekam do m臋偶a;-) To ju偶 dwa lata po 艣lubie, wierzy膰 mi si臋 nie chce!:-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
No cze艣膰, Ptysie:-) A my dzi艣 z m臋偶em mamy rocznic臋 艣lubu:-D Tak si臋 pochwal臋:-) A co do lek贸w to ja bior臋 na sta艂e, od dawna, Luxet臋 (sertralina). Po odstawieniu trzy lata temu Effectinu obieca艂am sobie, 偶e ju偶 nie wr贸c臋 do psychotrop贸w, ale moje samopoczucie tak dramatycznie si臋 pogorszy艂o (napady l臋ku prawie non-stop, objawy depresyjne), 偶e posz艂am zn贸w do psychiatry (innego) i dosta艂am w艂a艣nie Luxet臋. By艂am zdesperowana, nie mog艂am normalnie funkcjonowa膰, wi臋c zdecydowa艂am si臋 ja bra膰 (na szcz臋艣cie niewielk膮 dawk臋, 50 mg dziennie). No i tak ju偶 jad臋 na tej sertralinie dwa lata. Nadal sama nie wychodz臋 (najwy偶ej b.blisko domu), ale napady paniki mam rzadko (po odstawieniu effectinu dostawa艂am napadu nawet b臋d膮c p贸艂 godziny samej w domu, na luxecie mog臋 godzinami siedzie膰 sama i nie mam lek贸w), nastr贸j normalny, bez jazd depresyjnych. Wyprowadzi艂am si臋 z m臋偶em od moich rodzic贸w, obecnie mieszkamy w UK (cho膰 absolutnie nie wierzy艂am, 偶e jestem w stanie tu przetrwa膰, a bez wi臋kszych problem贸w i bez wizyt u lekarza (!) wytrzyma艂am tu juz prawie p贸艂 roku!). Tak 偶e niew膮tpliwie mi pomaga. Czas jednak by艂by odstawi膰. Mam 25 lat, jeste艣my dwa lata po 艣lubie i zaczynamy my艣le膰 o dziecku... No a na psychotropach to nie bardzo... Boj臋 si臋 okropnie tego odstawienia, ale jako艣 trzeba b臋dzie wzi膮膰 byka za rogi i to zrobi膰... Przyjazdu do UK te偶 si臋 ba艂am i... jako艣 偶yj臋:-) Na branie dora藕ne, w razie silnego l臋ku, mam zawsze przy sobie xanax, ale nie u偶ywam:-p Bra艂am go dos艂ownie trzy czy cztery razy i musz臋 powiedzie膰, 偶e nie czu艂am si臋 potem dobrze. Otumaniona (cho膰 bra艂am minimaln膮 dawk臋) i g艂owa mnie bola艂a... Wi臋c unikam. Pozdrawiam wszystkie nerwuski i uciekam do m臋偶a;-) To ju偶 dwa lata po 艣lubie, wierzy膰 mi si臋 nie chce!:-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dieta a nastr贸j W zaburzeniach nastroju, takich jak zesp贸艂 niedoboru skupienia uwagi, depresja, zaburzenia l臋kowe i agresja - dieta r贸wnie偶 mo偶e by膰 pomocna, wtedy gdy zawiod膮 lekarstwa albo jako uzupe艂nienie leczenia farmakologicznego - wyja艣nia dr Bill Sears, zast臋pca profesora pediatrii ds. klinicznych w Szkole Medycznej Uniwersytetu Kalifornia w Irvine. Istnieje sporo dobrych bada艅 dotycz膮cych m贸zgu i jedzenia, szczeg贸lnie strefy kwas贸w t艂uszczowych omega-3 - m贸wi Sears. - W rzeczywisto艣ci pierwszy „lek”, jaki przepisuj臋 dziecku z jakimkolwiek zaburzeniem uczenia si臋, zachowania lub nastroju to wysokie dawki omega-3. Badanie dra Josepha Hibbelna z Narodowego Instytutu Zdrowia z 1998 roku wykaza艂o, 偶e w krajach o najwy偶szym odsetku wyst臋powania depresji spo偶ywano najmniej ryb, podczas gdy tam, gdzie odsetek ten by艂 najni偶szy, jedzono ich najwi臋cej. Hibbeln donosi tak偶e, 偶e u kobiet, kt贸re maj膮 w mleku wysoki poziom DHA (kwasu dokozaheksaenowego), jednego z kwas贸w t艂uszczowych omega-3 znajdowanego u ryb, rzadziej wyst臋puje depresja poporodowa ni偶 u kobiet z niskim poziomem DHA. W styczniowym przegl膮dzie medycyny komplementarnej i alternatywnej ukazuj膮cym si臋 w Current Opinion in Psychiatry naukowcy z Uniwersytetu Zachodniej Australii w Perth napisali, 偶e dane dotycz膮ce skuteczno艣ci omega-3 w kontrolowaniu depresji s膮 obiecuj膮ce.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 neverka
O lekach: Bra艂am Xanax przez 2 miesi膮ce. Pomaga艂, ale uzale偶nia艂 i mia艂am bardzo przykre efekty odstawienia. Podczas zmniejszania dawki straszne l臋ki, uczucie umierania, wra偶enie nierealno艣ci. Teraz bior臋 od miesi膮ca Rexetin (to m贸j g艂贸wny lek) oraz dora藕nie Hydroxixin臋 (gdy pojawia si臋 niepok贸j). Pierwsze 3 tygodnie brania Rexetinu musia艂am wspomaga膰 mocho Hydroxyzyn膮. Ale po 3 tygodniach lek zacz膮艂 ju偶 w pe艂ni dzia艂a膰 i od tygodnia czuj臋 si臋 "normalnie", jak dawniej. Niepok贸j jest niedu偶y. L臋ki pojawiaj膮 si臋 bardzo rzadko (najwy偶ej 1 dziennie) i trwaj膮 kr贸tko. Jest mi 艂atwiej je opanowa膰. By艂am raz u psychologa. W lipcu wybieram si臋 na psychoterapi臋. Wczoraj by艂am drugi raz u psychiatry. Cieszy艂a si臋 z poprawy. Rokowania: p贸艂 roku lek贸w. Opr贸cz lek贸w psychoterapia (nie wiem jak d艂ugo). Poprawia mi nastr贸j zagl膮danie tutaj :) Lepiej mi, gdy my艣l臋, 偶e walczymy z nerwic膮 i depresj膮 :) i gdy my艣l臋, 偶e nie umr臋 w czasie ataku :) Pozdrawiam :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 gosia4775
Czytam wasze posty co jakis czas tu zagladam wciagu dnia i az trudno mi uwiezyc ze wiekszosc z was tak bardzo potrzebuje lekow zeby to przetrwac i bierzecie je tak dlugo. ja choruje na nerwice niecale pol roku, na poczatku bylo tragicznie, ataki non stop, ale przeszlam to bez lekow. w trudnych chwilach rozmawialam z rodzicami o tym co sie dzieje i rozmowa zawsze mi pomagala bardzo. kiedy porzyszedl najgorszy okres przez dwa tygodnie bralam sympramol, ale to nawet nie sa psychotropy tylko leki uspokajajace i przeciwlekowe, ale bardzoi delikatne, po dwoch tygodniach bylo super, ale wiadomo jak to nerwica tak szybko nie da o sobie zapomniec.biore teraz sympramol tylko wtedy gdy jest naprawde zle, a tak jakos sobie zyje z dnia na dzien, staram sie myslec pozytywnie, zajac sie czyms, duzo chodze, na spacery, kdziekolwiek, lubie przebywac wsrod ludzi wtedy wogole o tym nie mysle. i jakos to leci.nie ladujcie w siebie tyle lekow bo potem jak bedziecie odstawiac to znowu to bedzie wracac bo bedziecie panikowac ze jak juz lekow nie bierzecie to napewno umrzecie albo cholera wie co innego. u mnie naprawde bylo krucho uwierzcie mi mialam to wszystko i do teraz miewam to co wy ale leki w tym nie pomoga uspokoja nas na kilka godzin tylko. sprubujcie zebrac w sobie cala sile i powiedzie cchorobie do艣膰! teraz wy bedziecie nia sterowac a nie ona wami!!!!!!!!!!1

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Gosiu, wszystko zale偶y od lek贸w. SSRI nie uspokajaj膮 na kilka godzin, dzia艂aj膮 ca艂y czas, dop贸ki si臋 je bierze i nawet jeszcze przez jaki艣 czas po odstawieniu. Prawd膮 jest, 偶e lepiej nie bra膰 i gratuluj臋 serdecznie, 偶e Tobie si臋 uda艂o:-) Jednak po dziewi臋ciu latach walki z nerwic膮 l臋kow膮 i obserwacji walki mojej Mamy z nerwica i depresj膮, ju偶 nie jestem niczego pewna, ani sk艂onna do jednoznacznych opinii o lekach. Raczej stoj臋 na stanowisku, 偶e lepiej je bra膰 i funkcjonowa膰, ni偶 by膰 \"czystym\", ale sparali偶owanym chorob膮 lub... nie 偶y膰 (a moja Mama mia艂a my艣li samob贸jcze i je艣li to leki s膮 odpowiedzialne za to, 偶e ona jako艣 si臋 z tego wygrzeba艂a, to jestem jak najbardziej za tym, 偶eby je bra艂a). Jeszcze raz gratuluje si艂y i pozdrawiam!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Gosiu, wszystko zale偶y od lek贸w. SSRI nie uspokajaj膮 na kilka godzin, dzia艂aj膮 ca艂y czas, dop贸ki si臋 je bierze i nawet jeszcze przez jaki艣 czas po odstawieniu. Prawd膮 jest, 偶e lepiej nie bra膰 i gratuluj臋 serdecznie, 偶e Tobie si臋 uda艂o:-) Jednak po dziewi臋ciu latach walki z nerwic膮 l臋kow膮 i obserwacji walki mojej Mamy z nerwica i depresj膮, ju偶 nie jestem niczego pewna, ani sk艂onna do jednoznacznych opinii o lekach. Raczej stoj臋 na stanowisku, 偶e lepiej je bra膰 i funkcjonowa膰, ni偶 by膰 \"czystym\", ale sparali偶owanym chorob膮 lub... nie 偶y膰 (a moja Mama mia艂a my艣li samob贸jcze i je艣li to leki s膮 odpowiedzialne za to, 偶e ona jako艣 si臋 z tego wygrzeba艂a, to jestem jak najbardziej za tym, 偶eby je bra艂a). Jeszcze raz gratuluje si艂y i pozdrawiam!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Gosiu, wszystko zale偶y od lek贸w. SSRI nie uspokajaj膮 na kilka godzin, dzia艂aj膮 ca艂y czas, dop贸ki si臋 je bierze i nawet jeszcze przez jaki艣 czas po odstawieniu. Prawd膮 jest, 偶e lepiej nie bra膰 i gratuluj臋 serdecznie, 偶e Tobie si臋 uda艂o:-) Jednak po dziewi臋ciu latach walki z nerwic膮 l臋kow膮 i obserwacji walki mojej Mamy z nerwica i depresj膮, ju偶 nie jestem niczego pewna, ani sk艂onna do jednoznacznych opinii o lekach. Raczej stoj臋 na stanowisku, 偶e lepiej je bra膰 i funkcjonowa膰, ni偶 by膰 \"czystym\", ale sparali偶owanym chorob膮 lub... nie 偶y膰 (a moja Mama mia艂a my艣li samob贸jcze i je艣li to leki s膮 odpowiedzialne za to, 偶e ona jako艣 si臋 z tego wygrzeba艂a, to jestem jak najbardziej za tym, 偶eby je bra艂a). Jeszcze raz gratuluje si艂y i pozdrawiam!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 petylyl
Witam Czy kto艣 z was bra艂 " petylyl " jak si臋 po nim czujecie jakie skutki uboczne ja go biore od paru dni i jak narazie zamulam na maksa a do tego oczy mi si臋 klej膮 dos艂ownie nie do zycia czy to przejdzie czy odstawi膰 ?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kropka-78
witam wszystkich . nie bylo mnie tu jakis rok a moze dluzej....tak czytam i z westchnieniem wspominam ubieg艂y rok . bez NERWICY!!!! ktora wrocila jak bumerang . a juz myslalam ze jest oki ale nie jest. dawno temu zazywalam afobam... ( NIE IERZCIE TEGO NIGDY!!!), potem po uzaleznieniu moja cudowna pani neurolog wyprowadzila mnie za pomca sulpirydu... potem sama odstawilam i bylo cudnie przez taki dlugi okres a teraz znowu to samo.... DRAMAT!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam!!!! Kropka,a pod jakim nikiem pisalas kiedys,jesli moge wiedziec?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 okok
Witam wszystkich. U mnie by艂o lepiej. Teraz gorzej zawroty, 艣ciskanie g艂owy i mrowienia :( Sesja pe艂n膮 par膮. Polecam ksi膮偶ki OSHO czytam o rado艣ci - bardzo fajna... Czekam weekendu kiedy spotkam sie z moim facetem. Przy nim zapominam o N choc na troche........!!!! POZDrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 okok

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 okok
gosiu ja te偶 nie biore lek贸w. Uwa偶am 偶e inne rzeczy pomagaj膮 mi bardziej ni偶 leki ;) To kwestia podej艣cia. Moje jest pasymistyczne ale daje rade. 艁apie w 艂apki ksi膮zke, ide na rower, spotykam sie z moim facetem --- o ten czas uwielbiam, sprzatam, gotuje. Robie to na si艂e mimo 偶e opadam ze zm臋czenia. Robie pranie choc mam zawroty. I to odpuszcza. Ostatni tydzie艅 by艂 ok.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 okok
A zapomni艂am bierzcie magnez. W czasie stresu on nam ucieka z organizmu. A niedob贸r magnezu to nawet depresja.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
witam jesli piszecie o lekach >>>> to nieraz nieda rady niebrac ja naprzyklad meczylam sie dlugo bez to jest okropne az trafilam do lekarza i musze brac bo nie daje rady biore sulpiryd i teraz 2 miesiace fevarin jest troche lepiej mniejsze mam zawroty ja sama w domu bardzo nie lubie byc czasem musze i to wiekszosc lepiej sie czuje w gronie ludzi ale nie zawsze sa >>>>>..maz zagranica ale juz wraca w lipcu na stale to moze bedzie lepiej pozdrawiam wszystkich

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×