Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość rosa

Moja nerwica...

Polecane posty

Gość Kiziamizia123
dziekuje wam za dobre słowa ksiunia 👄 chetnie sie dziele swoim doswiadczeniem, wprawdzie najlepiej człowiek uczy sie na swoich błedach, ale moze moje słowa wywołają refleksję u innych i będą inspiracją dla własnych zmian . Ja również lubie czytać jak inni sobie radzą z ta chorobą a najlepiej byłoby gdyby powstał jakis program w telewizji, który by mocno wyczerpywał te temat, mogliby sie wypowiadac lekarze oraz pacjęci itd. Wychodzę z założenia , że po co szukać igły w stogu siana jak można zastosowac jakąś terapię leczącą sprawdzoną i skuteczną. piszcie dziewczyny jak sobie radzicie może same opracujemy jakis plan i metodę , opatentujemy ją, zbijemy jeszcze na tym majatek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomagajcie
a moze tak zalozyc osobny topic" metody walki z nerwica"??? co wy na to??????????/ Tutaj bysmy pisaly objawy i wyzalenia a tam tylko rady ktore sie sprawdzaja w razie ataku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosienka999
Ja czekam na kolejną fale...napadu złości. Narazie jest ok, ale jeszcze kilka dni i bede chciala pozabijac wszystkich, popłacze się i powyzywam meza od najgorszych. On chce isc ze mna do lekarza, ale chyba pojde tam sama. Zbadam sobie hormony, ale u mnie w miescie lekarze debile nie chca m dac skierowania na takie badania. Wiem, ze jest to płatne, zrobilabym sobie je sama i poszła juz z gotowymi wynikami do lekarza ale nie wiem co mam zrobic konkretnie . No odj**ało mi I tak już 3 lata....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jakas see
Kiziamizia dziekuje ci bardzo za to,ze odpisalas! rozumiem,ze sa gorsze i lepsze dni ale zawsze swiadomosc ,ze masz dla kogo zyc podnosi na duchu i mobilizuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosienka999
ja nic nie wklejalam jeszcze raz, cos sie chyba popierdzieliło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xanaxik
do pomagajcie-niezly pomysl!jest troche topikow o nerwicy ale maja po tyle stron ,ze ........... kazdy ma jakis sposob na przeczekanie ataku. nie ma co ! trzeba zalozyc topik.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jakas see
----_=,_ o_/6~/#\ \___|##/ ----/~''~\ ---/~~~#'-. ---\#|_~~~_'-. / ---|~/~\_( #~|" -C/...,----___/ pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co...a ja sobie myślę - że nie ma co zakładać drugiego topiku - ten jest naprawdę dobry - ja sama nie jestem tutaj od początku- ale jak chyba wszyscy którzy tu trafili znalazłam go w momencie najgorszej deprechy i wyjątkowo silnych napadów nerwicowych ...wiecie taki okres ciągłego wzywania pogotowia - bo jest się przekonanym że to już ostatnie chwile... i przeczytałam cały - nie za jednym \"przysiadem\" ale przez kilkanaście dni po trochu...i naprawdę niektóre wypowiedzi mi wiele pomogły...wyciągnęłam też wnioski że ..np założycielka tego forum już tu nie pisze - to znaczy że pewnie jest jej dobrze :)) i nie potrzebuje już wsparcia innych cierpiących... daje to nadzieję ...że może kiedyś i nam będzie równie dobrze:)) A co do wynalezienia sprawdzonej metody ! Ja jestem ZA i za zarabianiem na tym rownież! Bo tak naprawdę - jakby można było znaleźć lek który wylecza a nie zalecza na chwilę nerwicę - to można by kupę pieniędzy na tym zarobić! ..gorzej z tymi koncernami co teraz na nas zarabiają...:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj miałam wizytę u neurologa powiedziałam mu co się ze mną dzieje stwierdził z całą pewnością że to nerwica dał skierowanie do psychiatry od dziś biorę się za siebie naprawdę postaram się przetrzymywać wszystkie ataki muszę z tym wygrać nie ma innej rady przepisał mi lerivon do brania przed spaniem ale będe brała na początek leki ziołowe jeżeli nie wytrzymam to dopiero zacznę brać ten lek podejmuje walke sama ze sobą życzcie mi powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Nerwusow-tych starszych i tych mlodszych stazem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozdrawiam
……………………._.;_'.-._ ……………………….{`--♥.-.'_,} ……………………{;..\,__...-'/} ....._.;_'.-._ …{..'-`.♥_;..-'; ...{`--.♥-.'_,}…`'--.._..-' ....._.;_'.-._ .{;..\,__...-'/}…._.;_'.-._ ...{`--.♥-.'_,} .{..'-`.._;..-';.{`--.♥-.'_,}.{;..\,__...-'/} ....`'--.._..-'.{;..\,__...-'/.{..'-`.._;..-} ........,--\\..,-"…`'--.._..- .....--.._..- ...... ....._.;_'.-._..... ||......// ..........{`--.♥-.'_,}.,-"-.....//.,-"-.. ........{;..\,__...-'/....'-.\.// (..'-...\ ………..{..'-`.._;..-'. ,/. // ;---, ......../....-'.)\\......... /.,-"-....\ ........\,---'`...\\.......//. (..'-.....\ .....................\\ ..// ................../_\\Y//_\ .................(_,-}={-,_) ...................\_//((\_/ .....................//))(\ ....................(/..)) ........................(( .........................\) P O Z D R A W I A M :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xanaxik
witam wszystkie nerwuski.dzisiaj mam duzo lepszy dzien .dziadostwo dalo sobie spokoj.jak milo;) niech nie wraca! marzenia....... gam23-bierz sie za siebie!pozytywne nastawienie.tak trzymac.ja 4 lata temu sie nie wzielam(albo za pozno sie za to wzielam)i padlam na depresje.to dopiero meczarnia.... pewnie wiecie o topiku ktory zalozylam. piszcie tam wszystko co kiedykolwiek wam pomoglo,a w przypadku "cudownego ozdrowienia"wpis obowiazkowy;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do xanaxik
Wiesz co ten topik co zalozylaś mysle ze jest nie potrzebny -glupota.Takie szukanie .BEZNADZIEJNY POMYSL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla wszystkich nerwuskow
Serdeczne pozdrowienia ..... _______________________@___ _________________________@___ __________________________@__ ________________@@@@_____@ _______________@@@@@@___@_ ______________@@@@@@@@@ ______@@@@@@__@@@@@@@@ ____@@@@@@@@@@@@@@@__ __@@@@@@@@@@@@@@@____ _/@@@@@@@@@@@@@@______ __@@@@@@@@@@@@@@______ __@@@@@@@@@@@@@_______ ___@@@@@@@@@@@@________ ___@@@@@___@@@@@________ ___@@@@_____@@@@_________ __@@@@@@@@@@@@@_______ @@@@@@@@@@@@@@@@___

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiziamizia123
do xanaxksik ======a jak go znależć? co trzeba wpisać aby się wyświetlił? pomysł jak kazdy (głupota to troche za ostre słowo;) ) Bądżmy dla siebie miłe , krytyka jest dobra byle konstruktywna;) 🌻 każdy ma mozliwość wyboru więc zobaczymy czy się przyjmie ja szczerze to lubie tu sobie poklikać, jedyne co mnie denerwuje to nazwa tego topika "moja nerwica" bo nie chcę aby była moja a jednak programuje swoja podswiadomość za kazdym razem jak chcę wejść cielawe czy mozna zmienic ta nazwę ????? nie znam się na tym życze miłego dzionka pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wszystko możliwe
Kiziamizia123 !!!!! TO TYLKO ZALOŻ nowy topik , jak cie ten denerwuje , czuj luz bluz wszystko można , przynajmniej będzie wiecej topików o tej samej chorobie , ale o innej nazwie , będzie co czytać i skakać sobie z jednego topiku na drugi , trzeci , a może i czwart i piaty.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czlowiek a nerwica
Nerwicę najkrócej można określić jako chorobę emocji, które reagują na otoczenie w sposób nieadekwatny, utrudniający funkcjonowanie w świecie i powodujące duży dyskomfort i cierpienie. Nerwica jest zaburzeniem psychicznym. Chociaż często nerwica objawia się zaburzeniami funkcji organizmu, jej przyczyną nie są choroby ani somatyczne, ani procesy fizjologiczne dotyczące funkcjonowania nerwów. Objawy nerwicy są bardzo różnorodne. Rozciągają się od zaburzeń funkcji organizmu (bóle, dysfunkcje narządów i układów organizmu, utrata czucia zmysłowego, omdlenia, drżenie rąk, itp.), aż do występującego bez wspomnianych objawów somatycznych lęku, który nie tylko stwarza dyskomfort, ale w znacznym stopniu wpływa na sposób myślenia, postrzegania rzeczywistości oraz na zachowanie. Różnorodność objawów, z jakimi wiąże się nerwica pozostaje niewyjaśniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aby powstala nerwica
Aby powstała nerwica musi wystąpić zaburzenia osobowości( bez tego niema nerwicy). Zaburzenia (problemy)+sytuacja trudna = zaburzenia nerwicowe. W trudnej sytuacji pojawia się frustracja, sytuacja deprawacji(pozbawienie czegoś), sytuacje stresujące. Koncepcje zaburzeń nerwicowych · Freud – konflikt między popędami biologicznymi (libido) a normami społeczno – kulturowymi · Leder (1971) – rola czynników biologicznych, psychologicznych i społeczno-kulturowych · Podatność uwarunkowana genetycznie · Neuro przekaźniki - Deficyt, GABA - Nadmiar CRF – uwalnia w podgórzu przysadki nadnerczy hormon stresu · Układ limbiczny Tu działają neuro przekaźniki w sytuacjach łękowych. Czynniki predyspozycyjne do powstania zaburzeń nerwicowych · niedojrzałość emocjonalna ( przewaga mechanizmów popędowo – emocjonalnych ) · Deprawacja · Patologia między rodzicami · Osobowość rodziców · Urazy psychiczne" Objawy Nerwic ( Kępiński 1978) · Objawy osiowe - lęk - egocentryzm - zaburzenia czynności układu autonomicznego · Objawy brzeźne - swoiste ps. wyróżniamy wiele nerwic. Przyczyny / typologia depresji · Depresja endogenna · Depresja wywołana silnym stresem · Depresja sezonowa · Depresja maskowana ( objawy somatyczne, agresja) · Typy depresji specyficzne dla kobiet - depresja przed menstruacyjna - depresja poporodowa - depresja około miesiączkowa · Depresja u dzieci matek z depresją · Depresja anaklityczna u dzieci ( ma związek z rozdzieleniem z matką ) · Depresja starcza · Depresja spowodowana choroba somatyczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka moja teoria
..... która tłumaczyłaby wszystko językiem dla mnie zrozumiałym: jeśli człowiek doznał wielu cierpień, szczególnie w okresie bycia dzieckiem i w wyniku tych cierpień nie czuł się kochany, nie otrzymał wystarczająco dużo ciepła i miłości oraz opieki a na dodatek różne sytuacje były traumatyczne, to człowiek taki wykształcił w sobie różne reakcje (mechanizmy) obronne, które na tamte chwile pomagały mu przetrwać stłumione i nagromadzone emocje wychodzą przez lata oraz po latach w postaci różnych lęków i objawów objawy mogą być przeróżne i w zależności od predyspozycji danej osoby oraz różnych czynników zewnętrznych jak np. działania lecznicze lęki i inne objawy wyjdą na światło dzienne albo w postaci nerwicy albo pod postacią depresji, pal to sześć co to będzie, ważne, że to wylezie po to aby zająć się sobą dla chorej osoby nie powinno być moim zdaniem ważne jak się nazywa to zaburzenie ale jakie ma nieprzyjemne objawy i jak się może ich pozbyć? pomaga praca nad poczuciem wartości i to jest jeden z głównych sposobów wydobycia się z dołka, co jakiś czas sobie to uświadamiam:) życzę wszystkim borykającym się z problemem depresji czy też nerwicy, aby znaleźli w sobie dużo siły i tę siłę zużyli nie na definiowanie nazwy swojego zaburzenia ale na pracę nad polepszeniem swojej samooceny oraz sytuacji życiowej, aby energię zużywali na działania konkretne i dające wymierny efekt to tyle co powiem o różnicach między depresją a nerwicą;P pomaga bardzo praca nad emocjami(uczuciami), nauka odróżniania ich i czucia, bo inaczej pojawaiją się jako lęki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xanaxik ile masz lat?:) wiesz u mnie tez to wszytsko jest przez rodzicow, wiem ze mnie kochaja, niby dbaja o mnie do tej pory,ale nie potrafia powiedziec ze mnie kochaja, nie przytula....ja nie potrafie sie im zwierzyc....:(mam wielki żal do nich za to jaka jestem:( bo to oni ukształtowali w dziecinstwie moj charakter:(nie pozwole oby mojemu dziecku stała sie taka krzywda:( no a oprocz problemow z rodzicami, pieniazkami itp dochodzi jezszce zespoł jelita drazliwego:( Chcialabym zmienic swoje zycie na lepsze ale nie wiem jak:( /Mam nadzieje ze psycholog mi pomoze, zeby juz nie myslec o przyszłosci o tym co bedzie za chwile , TYLKO ZEBY CIESZYC SIE KAZDA CHWILKA:*CHCIALABYM ZYC W TAKICH PRZEKONANIU 24 GODZINY NA DOBE,ALE SIE NIE UDAJE... Przychodza chwile ze sie zadreczam wtedy sa takie glupie objawy... a potem uczucie niesmaku zycia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiziamizia123
nie napisałam , że mnie topik denerwuje tylko jego nazwa nie napisałam, że chcę zakładac nowy topik chcę abyśmy się wzajemnie rozumiały i szanowały poprzez kulturalne odzywanie się do siebie tylko tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiziamizia123
Stres-stop dzieki za podpowiedź ten wcześniejszy nie chciał mi sie otworzyć - jestem troche atechniczna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do stres-stop
jak sobie radzisz z zespolem jelita? Bierzesz leki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrenko ❤️ Pipuś ❤️ ....akukuk ;) pozdrawiam 🖐️ Witam wszystkie starsze i nowsze nerwuski i nerwusów ..🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arlecia39
witam wszystkich serdecznie- jestem tu pierwszy raz.Jak wiekszosc z was takze choruje na nerwice-a wlasciwie mecze sie zta przypadlscia juz 10 lat.Oczywisci bywaly okresy lepsze i gorsze bo jak doskonale wiecie to nie jest na szczescie tak ze ciagle jest zle. obecnie niestety bywa nie najlepiej , niekiedy jestem juz naprawde zmeczona sama soba.Ciagle leki: bole glowy,brzucha ,dusznosci, nocne koszmary,poczucie zagrozenia- strasznie utrudniaja mi normalne funkcjonowanie, aprzeciez mam dom ,cudowna corke ,kochanego meza,prace i powinno wszystko byc dobrze.Nie poddaje sie wciaz z tym paskudztwem walcze lecz nie jest latwo a wrecz wydaje mi sie ze z wiekiem coraz trudniej.duzo pomaga mi w zlych chwilach ksiazka POTEGA PODSWIADOMOSCI - naprawde szczerze polecam-jest wspaniala,daje sile ,pozwala zupelnie inaczej spojrzec na nasze problemy.jeszcze raz pozdrawiam wszystkich i jesli mi pozwolicie chetnie pozagladam na to forum by troche pobiadolic a moze niekiedy komus w jakis sposob pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arlecia39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×