Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Gość Joasia79
eryba - Ja pierwsze dziecko rodziłam w Rydygierze na Sterlinga i teraz też zamierzam. Znam już ten szpital (zwłaszcza, że przed tamtym porodem leżałam 8 dni na patologii ciąży, czekając na poród), zwyczaje w nim panujące i trochę personelu medycznego. Pozdrawiam Was gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) rozpisałyście sie az miło:):) Ania gratuluje corci:):), ja nie myślałam o żadnym pasie wyszczuplającym, jakoś podchodzę do tego z dystansem wiec nic Ci nie doradzę:( ja już mam wybrany szpital w ktorym bede rodzić już od dawna, ale sama jeszcze sie nie pytałam co i jak, czy trzeba mieć swoje ciuszki, ile trzymają po porodzie itp. Wiem tylko ze są porody rodzinne i ze jak w razie co maleństwo bedzie sie \"pchało\" na świat szybciej to nie maja tam sprzętu do ratowania i przewozą do wojewodzkiego. Ale nie ma co myśleć o takich strasznych sprawach. Oj:O męczy mnie strasznie zgaga buuuu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kobitki czy Wy po tym jak sie dowiedziałyście co nosicie pod serduchem to myślicie ze tak bedzie? Już jesteście na 100% pewne. ja jakoś nie dokońca jestem przekonana ze to córcia( oczywiście radość jest ogromna) i czekam jeszcze na jedno ostatnie w 33 tyg wtedy gin mowił ze bdzie wiadomo na 100%. Sama nie wiem czemu tak jest. Mam też wrazenie ze moj brzusio ani drgną i stoi w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia27
Zagladam co jakis czas do kolezanki ktora juz ma dzidziusia i ona na spioszki zakłada skarpetki - mówi że tak dzidziusiowi wygodniej bo jak podkurcza nóżki to mu nie latają w spioszkach. Nie wiem, może faktycznie trzeba bedzie sie zaopatrzyc w skarpetki? Czytalam tez o malusich rekawiczkach dla naszych maluszków zeby sie nie podrapały i zeby miały ciepło w łapki:) Do szpitala planuje zabrac paczke Pampersów Newborn (44szt) z doklejonymi chusteczkami - kolezanka mowi ze powinno wystarczyc:) A Wy? Ile bierzecie pieluszek? Zaczynam sie niepokoic czy ze wszystkim zdazę na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryba a dlaczego uważasz że Ci się nie uda rodzić w wybranym szpitalu czyli w Matce Polce ? Co do pasa poporodowego to czytałam w jakiejś literaturze fachowej że jest polecany. Ale ja nie myślałam o tym. Nie potrafię nic doradzić. Joasiu ja też jestem zdecydowana na Rydygiera. Chodzisz do szkoły rodzenia? Ja zapisałam się na wtorkowe spotkania - raz w tygodniu ale musze się przyznać, że chodzę troszeczkę w kratkę jak mi praca pozwala. Roza ja też mam wątpliwości co do prawidłowego określenia płci. Wszyscy mówią, że wyglądam na chłopca. Nie wiem oczywiście po czy to oceniają ale tak mówią. Poza tym na USG nie widziałam monitora a ja jak sama nie zobaczę to nie uwierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dwóch lekarzy widziało siusiaka, więc jestem w 98% pewna. Te 2% to z przekory... :-) Ja zawsze miałam chętkę na kobitę, ale rodzina mojego męża jest \"obciążona genetycznie\" i rodzą się sami chłopcy, więc wynik USG mnie nie zdziwił. Czasem się śmiejemy, że faceci w rodzinie A produkują tylko plemniki Y. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brygunia
dziewczyny pomozcie jestem w 32 tygodniu ciazy i moj synek nadal lezy glowka do gory a nozkami do dolu. czy jest jeszcze czas na to , zeby zmienil pozycje , czy juz ostatecznie czeka mnie cesarka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj jeśli mam być szczera to z mojej wiedzy winika, że ma mało czasu. Zależy jaki jest duży i ile ma miejsca. Wiem, że czasem się bąble i w 33tc przekręcają. Jak będzie mial się przekręcić to pewnie poczujesz. Szansa zawsze istnieje, ale musisz przyzwyczaić się chyba do myśli, że może się to skończyć CC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renola
nie ma powodu do niepokoju - dziecko może w każdej chwili zmieni ułożenie - u mnie jest w poprzek ułożone i gin powiedział że to dobrze bo przynajmniej na szyjke nie naciska a do porodu jeszcze czasu a czasu (u mnie 30 tc). Moje pierwsze dziecko do ostatniej wizyty odwrócone było tak że miałam wyznaczoną cesarke a tu wody odeszły i zaczął sie poród i okazało sie że rodziłam naturalnie bo dziecko po prostu sie odwróciło prawidłowo. A ostatnio tez koleżanka o której pisałam (rodziła tylko godzine) to jeszcze na początku stycznia na usg miała inne ułożenie a w połowie miesiąca bedac na kolejnej wizycie okazało sie ze dziecko ułożone główką już pcha sie na świat. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brygunia
mam nadzieje , ze sie przekreci , bo bardzo chcialabym urodzic naturalnie. ´wydaje mi sie ze w ten sposob bardziej sie przezywa przyjscie dziecka na swiat . ale co ma byc to bedzie. a jak sie dzidzia przekreca tak w tak poznym tygodniu to czy to jest bolesne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczko27
Cześc mamusie:) Dziś byłam u mojego gina, wszystko ok. wyniki mam dobre i podwyższona glukoza też nie mam sie przejmować bo mieści sie w granicach normy.Na wadze przybyło mi 2kg czyli juz łącznie 7, podejrzewam że do końca ciązy dobije do 11 tak jak przy pierwszej ciązy.Ania 26 jeśli chodzi o pas po porodzie to też nie doradze bo ja zaraz po porodzie byłam płaska dosłownie byłam jak balonik z którego ktoś wypuścił powietrze, a mąz jak mi przyniósł na wypis moje ogrodniczki to prawie sie w nich utopiłam(żart).Sama byłam zdziwona bo inne dziwczyny z sali miały jeszcze dośc pokazne brzuszki po porodzie, ale widocznie taka moja natura. Roza ja 3 badania usg robiłam u trzech róznych ginów i każdy potwierdził że będzie córeczka więc chyba coś musi w tym być, chociąz ja na początku ciąży czułam się na synka. No ale teraz wszystkie przygotowania są związane córcią. Kasia27 ja też przy pierwszym dziecku zakładałam skarpetki na spioszki tak było przedewszystkim ciepklej synkowi w nózki, dobrze więc sie zaopatrzyć w skarpetki dla maluszka. Moja córcia jaest na razie ułozona skośnie, a wczoraj dowiedziałam sie ze moja kuzynka urodziła drugą córeczke, wiecie ile ważyła 4850, nie obyło sie oczywiście bez cc, ale wszystko przebiegło ok.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczko27
i jeszcze uzupełniam tabelke ęNick.....termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie....płeć...miast ************************************************************************************** RRR.............30.03.06.....6,5kg........98cm.......??..... Madeline.......01.04.06.....1kg........??...........??..... witch 3.........01.04.06....8 kg ...101CM......córcia.... Ania26..........02.04.06....14kg.....108cm..córeńka......Rzeszów kizia............02.04.06....4kg........89cm.......córcia..... Elizabetaa.....02.04.06....2kg........95cm.......??.......Bytom MEGI73.........04.04.06....2kg........89cm.......??....... Mo.nika.........04.04.06....2,5kg.....101cm......synek...... Przyszła Mama...05.04.06...2kg.......63cm........??...... gosik 28........05.04.06....????........???...........??...... Joasia79........06.04.06....6kg......???........córeczka.......Łódź wera66..........07.04.06.....13kg....???........synek..........Ostrowiec Czekolada_29....08.04.06....0,5kg...82cm......??....... macieja8........09.04.06....10kg...???..........córcia?........Gdynia ANNA80........10.04.06......6kg.....???..........??...... Mina29.........10.04.06.....????......???..........??....... dowa...........10.04.06.....8kg......104.........córeczka....Łódź asiak27........11.04.06.....????.......???..........??....... Gabrysia*......11.04.06....17kg......???..........synek.....Wrocław. KASIUNIA10009.13.04.06...1kg......91 cm......??....... georginia.....15.04.06......2kg......???..........??......... Słonko80......15.04.06......-2kg.....???..........??......... 100krotka.....15.04.06......??.......??...........?? ............Opole ona27.........16.04,06.......????......???..........??............... grazie........16.04.06......10 kg......103cm.......synek....... Aga_ś.........16.04.06......???........???...........??......... aga_krz......16.04.06.....10kg.....97cm.......córcia.....Szamotuły anette1111..16.04.06.....12kg.....110cm.....córeczka.....Mielec dorota275....17.04.06.....3kg.....70cm.........córcia......... rybka25......19.04.06.......7g.......97m.........synek.......Rakoniewie renatajn......20.04.06.....???>.....???..............??............. Renola.........20.04.06....????.......??..............??.............. eryba..........20.04.06....7kg......??.............synek.....?? Silvia27........21.04.06......-2 kg......??........synek .....Wrocław Agnes78_Bdg..21.04.06.....9 kg......??.........córeczka...Bydgoszcz iwka chicago..21.04.06.....????.......??.............??.......... słoneczko27...21.04.06......7kg......104cm....córeczka...Gdańsk Irlandia....21.04.06....12kg....108cm....synuś.....Aleksandrów Łódzki EVI_1985......22.04.2006.....2kg.....70cm.........synek......... Lolcia..........23.04.06.........7kg.....93,5cm.........synek......... Monikaa_......25.04.06......9 kg........89cm..........córeczka..... magdek........26.04.06.....???.......??..............??........... Viki2...........26.04.06.....8,5 kg.....95cm.....córeczka??.......Krosno asiulak.........27.04.06.....0,5kg...??...............??............. Kasika1.......27.04.06......7kg...106............synek..........Rzeszów Roza...........29.04.06.....8kg....90cm.......córeczka......Olsztyn serek..........28.04.06.....5 kg .....95 cm.......córeczka........Łódź Kasia27........29.04.06.....9kg.......??...........córeczka........ alaa............??????..........???........???...........??............... gdusia.........??????.........???.........??............??............. sissi...........30.04.06.....4 kg......85 cm.......??...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eryba
Nie było mnie popołudniu ,bo jeżdrzę z córą na gimnastykę korekcyjną więc odpisuję teraz .Mieszkam za Pabianicami więc jak będzie się coś działo to pojadę tam do szpitala,ale wolałabym do Łodzi, bo tam miałam pierwszy poród i było wszystko ok. A o swioim szpitalu nasłuchałam się już same niemiłe opinie więc nie chcę tam wylądować. Ja swoją córę rodziłam 10 lat temu i nie było tak żle ,tylko wtedy miałam więcej komplikacji i musiałam się należeć.Teraz jest całkiem inaczej cały czas chodzę i brzuszek mam wysoko więc obawiam się ,że poród też będzie inny.Najważniejsze aby dzidzia urodziła się zdrowa . Pozdrawim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia79
Serek - do szkoły rodzenia chodzę w poniedziałki i czwartki i na razie chodzę raczej regularnie (raz opuściłam ze względu na wizytę duszpasterską czyli tzw kolendę) i raz jak była kąpiel (doszłam do wniosku, że spowodu posiadania już jednego dziecka jest mi to zbędne). Ten kurs kończy się już 13 lutego. A jestem bardzo zadowolona z tej szkoły. A Ty? Fajnie, że wybrałyśmy ten sam szpital. Brygunia - nie masz czym się martwić. Mojej kolezance odwróciło się dziecko dopiero w 36 tygodniu. I podobno nie ma czym się denerwować. Do 36 tygodnia może spokojn ie sie odwrócić, a czasami nawet później. I nie jest to bolesne. Słoneczko27 - widzę że miałyśmy tak samo. Ciekawa byłam jak to jest po porodziw, jak w brzuszku już dzidziusia nie ma, a brzuch jest duży. Ale tego nie doświadczyłam. Mąż się śmiał, że dobrze że zostawiłam sobie spódnicę na szelkach, bo tak bym, zgubiła gdzieś po drodze. Ale teraz chyba będzie inaczej. Bo mam dużo większy brzuch. Zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie że jest nas tyle z Łodzi i okolic. Co do porodu to ja rodzę w Madurowiczu więc tak jak Ty Irlandia. W pierwszej wersji miałam rodzić w CZMP lecz po wizycie w tym szpitalu, powiedziałam mojemu lekarzowi że jak by coś z małą było nie tak to oczywiście pojadę tam ze wzgledu na aparaturę, ale tak to w żadnym wypadku. Co do Rydygiera to słyszałam same dobre opinie. Co do płci to nikt nie wierzył że może byc dziewczynka, bo ponoć w 100% wyglądam na chłopaka. A tu taka niespodzianka.... Było tak dobrze widać na usg, że na pewno nic by tam nie wyrosło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witch3
WITAM WAS WSZYSTKIE Widzę ,że dziś pierwsza na topiku.Zaglądałam przed chwilką do marcówek juz jedna urodziła swoje maleństwo. Mam jeszcze jedno pytanie nieco dziwne ale może ktoraś podzieli się ze mną.Chodzi bowiem o sferę seksualna waszego zycia.Ja już mam taki duzy brzuszek że sex stwarza mi problemy.Szukam jeakiejś odpowiedniej pozycji i brakuje nam pomysłu bo pozycja bokiem też nie zabardzo wychodzi. ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) No to widzę ze Wy też nie jesteście do końca nastawione co do płci. Serek ja właśnie mam tak samo, każdy wybałusza oczy na wieśc ze dziewczynka :) Sama chetnie bym sie przeszła do gina prywatnie na usg, ale nie wiem , bo co mu powiem, przyjde taka z ulicy i powiem zeby zrobił mi usg? Ni z gruchy ni z pietruchy. Witch my to z mężem też nie mamy pola do popisu, ale najczęściej kochamy sie w pozycji od tyłu lub w takiej co on klęczy na podłodze a ty leżysz na łóżku ;):P pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i zapomniałam jeszcze co do skarpetek dla maluszka, to ja słyszałam ze na śpioszki sie powinno zakładać, bo maleństwo szybko marznie w nozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dowa to istnieje prawdopodobieństwo, że może się spotkamy! Ja co prawda mam termin dopiero na 21go, ale z moimi komplikacjami wiele może się zdażyć, chociaż zamierzam rodzić w kwietniu a nie w marcu. Ja dużo lezałam na OCP w Madurowiczu i tam się nasłuchałam historii o CZMP, dlatego m.in. nie chcę tam rodzić. Poza tym daleko a w Madurowiczu już wiedzą jak do mnie podejść i co ze mną jest. A jeśli chodzi o skarpetki to faktycznie się przydają tylko po co 6 par? Zobaczycie jak ktoś będzie przychodził z prezentem to albo z zabawką albo ze skarpetusiami, \"bo takie słodkie i nie mógł się oprzeć\". :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam słowa Irlandii. Skarpetki mogą być częstym prezentem. Ja już teraz dostałam od klientki na dobry początek. Pewnie do czas pojawienia się dzidzi będę miała te 6 par. Joasiu, zajęcia w szkole rodzenia mi się podobają, szczególnie ćwiczenia. To niesamowite jak ogromne jest zainteresowanie szkołą. Czy jak chodziłaś na zajęcia w pierwszej ciąży to też było tyle osób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witch3
ROZA -dzięki za odpowiedź bo ja jakoś powoli zaczynam źle się czuć -jak typowa babcia- chodzić mi ciężko nie wspomnę o staniu i jeszcze niewypały w łóżku.Powoli zaczynam dołki łapać. Jeśli chodzi o Twoje wątpliwości dotyczące prywatnego usg to ja poszłam dodatkowo prywatnie w 20 tygodniu.Miałam ułatwione zadanie ponieważ ten lekarz nagrywa całe usg na kasetę wideo.Powiedziałam ,że w przyszłości będę miała prezent dla mojego maleństwa.Co najlepsze przy usg towarzyszyła mi moja mama a jeśli chodzi o tą kwestię to powiedziałam,że to pierwszy wnuk mojej mamy a za jej czasów takich badań nie robiono.Poprostu użyłam wdzieku i dyplomacji.Jutro też wybieram się do tego Pana prywatnie na usg po kolejną kasetę ,bo teraz dzidziuś większy i wszystko lepiej będzie widać. Jeżeli chodzi o Ciebie możesz coś wymyslec,że naprzykład chciałabyś płeć dziecka powtierdzić.Zresztą prywatnie ....wiadomo Ty za to płacisz więc po co takiemu lekarzowi argumenty??? POZDRAWIAM pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam ten art. odnośnie ruchów, może którejs z Was sie przyda - oby wszystko było ok. zajrzę tutaj jutro. pa. Karta ruchów płodu wg Cardiff jest prostą i skuteczna metodą nadzorowania stanu płodu w warunkach domowych. Metoda ta polega na liczeniu i rejestracji ruchów wykonywanych przez dziecko w jamie macicy w kolejnych dniach począwszy od trzeciego trymestru ciąży. Sposób wykonania Obserwację rozpoczynamy codziennie o 9.00 rano i kończymy o 21.00. Kiedy kobieta poczuje dziesiąty ruch, wówczas na karcie odnotowuje aktualną godzinę poprzez zaznaczenie odpowidniego kwadratu. W dniu w którym zaobserwowano 10 ruchów kończy się obserwację i do końca dnia nie liczy się ilości ruchów płodu. Dopiero następnego dnia należy ponownie od godziny 9 rano podjąć liczenie ruchów dziecka. Jeżeli do godziny 21:00 kobieta zaobserwowała mniej niż 10 ruchów, to ich ilość należy nanieść poniżej grubej kreski karty w kwadrancie odpowiadającym liczbie odczuwanych ruchów. Przykład Jeżeli dziesiąty ruch zauważono o godzinie 11:25 wówczas zamazać należy cały kwadrat przy godzinie 11:30 natomiast jeżeli dziesiąty ruch odczuwany jest o godzinie 18:50 to zamazać należy kwadrant znajdujący się przy godzinie 19:00. Wnioski Jeżeli zarejestruje się mniej niż 10 ruchów w ciągu dwóch kolejnych dni obserwacji, to należy następnego dnia niezwłocznie zgłosić się do lekarza prowadzącego ciążę. Jeżeli po całym dniu obserwacji nie zarejestruje się żadnego ruchu płodu wówczas należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betiiiiiii
czesc dziewczyny a nie dokuczaja wam hemoroidy? ja jestem w 7 moiesiacu i jakos chyba mam z tym problem nie bylam u lekarza bo ten problem mam od 2 dni gdzies przeczytalam ze to samo ustepuje ale to jest bardzo nieznosne piecze swedzi i co najgorsze boli, mam takie wypuklenie jakby to chyba hemoroidy, co uwazacie powinnam isc do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzupełniam tabele. ęNick.....termin porodu.....kg. nabyte......cm w pasie....płeć...miast ************************************************************************************** RRR.............30.03.06.....6,5kg........98cm.......??..... Madeline.......01.04.06.....1kg........??...........??..... witch 3.........01.04.06....8 kg ...101CM......córcia.... Ania26..........02.04.06....14kg.....108cm..córeńka......Rzeszów kizia............02.04.06....4kg........89cm.......córcia..... Elizabetaa.....02.04.06....2kg........95cm.......??.......Bytom MEGI73.........04.04.06....2kg........89cm.......??....... Mo.nika.........04.04.06....2,5kg.....101cm......synek...... Przyszła Mama...05.04.06...2kg.......63cm........??...... gosik 28........05.04.06....????........???...........??...... Joasia79........06.04.06....6kg......???........córeczka.......Łódź wera66..........07.04.06.....13kg....???........synek..........Ostrowiec Czekolada_29....08.04.06....0,5kg...82cm......??....... macieja8........09.04.06....10kg...???..........córcia?........Gdynia ANNA80........10.04.06......6kg.....???..........??...... Mina29.........10.04.06.....????......???..........??....... dowa...........10.04.06.....8kg......104.........córeczka....Łódź asiak27........11.04.06.....????.......???..........??....... Gabrysia*......11.04.06....17kg......???..........synek.....Wrocław. KASIUNIA10009.13.04.06...1kg......91 cm......??....... georginia.....15.04.06......2kg......???..........??......... Słonko80......15.04.06......-2kg.....???..........??......... 100krotka.....15.04.06......??.......??...........?? ............Opole ona27.........16.04,06.......????......???..........??............... grazie........16.04.06......10 kg......103cm.......synek....... Aga_ś.........16.04.06......???........???...........??......... aga_krz......16.04.06.....10kg.....97cm.......córcia.....Szamotuły anette1111..16.04.06.....12kg.....110cm.....córeczka.....Mielec dorota275....17.04.06.....3kg.....70cm.........córcia......... rybka25......19.04.06.......10kg......103cm.......synek.......Rakoniewie renatajn......20.04.06.....???>.....???..............??............. Renola.........20.04.06....????.......??..............??.............. eryba..........20.04.06....7kg......??.............synek.....?? Silvia27........21.04.06......-2 kg......??........synek .....Wrocław Agnes78_Bdg..21.04.06.....9 kg......??.........córeczka...Bydgoszcz iwka chicago..21.04.06.....????.......??.............??.......... słoneczko27...21.04.06......7kg......104cm....córeczka...Gdańsk Irlandia....21.04.06....12kg....108cm....synuś.....Aleksandrów Łódzki EVI_1985......22.04.2006.....2kg.....70cm.........synek......... Lolcia..........23.04.06.........7kg.....93,5cm.........synek......... Monikaa_......25.04.06......9 kg........89cm..........córeczka..... magdek........26.04.06.....???.......??..............??........... Viki2...........26.04.06.....8,5 kg.....95cm.....córeczka??.......Krosno asiulak.........27.04.06.....0,5kg...??...............??............. Kasika1.......27.04.06......7kg...106............synek..........Rzeszów Roza...........29.04.06.....8kg....90cm.......córeczka......Olsztyn serek..........28.04.06.....5 kg .....95 cm.......córeczka........Łódź Kasia27........29.04.06.....9kg.......??...........córeczka........ alaa............??????..........???........???...........??............... gdusia.........??????.........???.........??............??............. sissi...........30.04.06.....4 kg......85 cm.......??............... Co do sexu to u mnie umarł śmiercią naturalną. Po prostu już tego nie robimy bo ostatnim razem to się namęczyliśmy a przyjemności jakoś nie było. Hemoroidów nie mam więc nie odpowiem co z tym zrobić ale podobno w ciązy to normalne a jak bardzo bolą to idź do lekarza może coć da aby nie były takie dokuczliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Strasznie duzo nowych nickow sie pojawilo :) Jakos dopiero wczoraj okazalo sie, ze stojac prosto i patrzac w dol nie widze swoich stop ;) Golenie rzeczywiscie nie jest juz takie proste jak kiedys no i znow pojawily sie nocne wycieczki do toalety. Ach, uroki 3 trymestru ;) Roza - co do pokarmu to podobno wielkosc piersi nie jest absolutnie zadnym wyznacznikiem w tej kwestii, wiec glowa do gory :) A jesli chodzi o ta wizyte prywatnie u gina to przeciez nie musisz sie z niczego tlumaczyc! Jestes w ciazy i to jest juz wystarczajacy powod zeby miec usg ;) kirrikirri - czytalam gdzies, ze przebarwienia na skorze w ciazy sa normalne, znikaja same po porodzie. Kasia27 - ja zaczelam cwiczyc i chodzic na spacery. Robie to dopiero od kilku dni, ale musze powiedziec, ze jakos tak lepiej sie czuje. A jak reszta dziewczyn? Pozdrawiam Was i brzuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witch skąd ja to znam, też już mi brzusio przeszkadza, ale jeszcze troszeczkę i bedziemy miały maleństwa przy sobie:) Ja juz nie moge sie doczekać, prawie co noc mi sie śni nase maleństwo:) Dzieki za podpowiedzi co do usg, bo wiecie czeka mnie jeszcze tylko jedno w 33 tyg a chciałabym aby mąż też poszedł, no i ta godzina na ktorą jestem umowiona nie zbyt pasuje:O Dowa fajnie że ściągnełaś ta metodę, a czy Wam gin juz kazał liczyc ruchy, mnie jeszcze nie. Lolcia ja tez juz nie widzę swoich stupek a i problem sie robi z zawiązaniem butów:O, a piersiami już się nie martwię, widocznie taki moj urok:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski.Wczoraj bylam u gina i potwierdzil ze to bedzie dziewczynka, a ja jestem pewna bo sama widzialam i to dosyc dokladnie. Teraz moge juz mowic do dzidzi w brzuszku Oliwia. A wy macie juz imona dla swoich dzieciaczkow i jak wam sie podoba imie ktore wybralismy z mezem? mam prosbe wpiszcie mnie do tabelki: 12 kg. do przodu a w pasie99 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie! Widzę, że poruszony był temat piersi. Ja mam małe i też z tego powodu mam obawy, ale dośiwadczone mamy mi w kółko powtarzają, że to nie ma znaczenia. I siary też jeszcze nie mam co tez przez moment wywołało u mnie stres. Ruchów w domu jeszcze nie liczę, ale idę w czwartek do szpitala to pewnie będę liczyć a jak wrócę to pewnie zacznę stosować tę metodę, którą zanlazła dowa. Podoba mi się! Ja spaceruję codziennie, bo ćwiczyć mi nie wolno! :-( Chociaż tyle, bo bym zgnuśniała zupełnie! Też już nie wiem jak wyglądają moje stopy i łono. A na zimę mam półdługie martensy - wyobrażacie sobie moją gimnastykę żeby je zawiązać? A młody jak się wtedy złości, że go ściskam! Goli mnie od jakiegoś czasu mąż, co niewątpliwie sprawia mu jakiś rodzaj przyjemności... A sex? Coraz rzadziej a wogóle to od początku raczej ostrożny i po wielu wahaniach. Lekarze to by wogóle zabronili, ale w końcu jestem tylko człowiekiem... Pozwolili na zbliżenia, ale okazjonalne i raczej \"plytkie\". Jak to powiedziała moja gin: \"Są przecież inne sposoby sprawiania sobie przyjemności\" I z nich skwapliwie korzystamy. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam wszystkim. Viki2 - Oliwia to fajne imię. U mnie imię wybiera mąż oczywiście po mojej akceptacji. Co chwila ma jakieś inne propozycje i w końcu nie wiem na czym stanie. Sprawia mu to ogromną radość. Brzuch też mi już czasami przeszkadza, szczególnie przy kucani i schylaniu się. Ja przytyłam tylko w brzuszku i nieznacznie powiększył mi się biust, biodra i inne wymiary stoją w miejscu. Moje piersi wyglądaj całkiem nieźle, nie widzę rozstępów. Są za to bardzo wrażliwe i przeczulone, siarę mam już w nich od ponad miesiąca. Może poproszę moja ginekolog, żeby zbadała mi piersi podczas najbliższej wizyty. Ruchów dziecka na razie nie liczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Ja też miałam nazwac jak by była córka Oliwia, ale okazało się że to chłopczyk to będzie miał na imie Oskar. Chociaż na ostatnim USG potwierdził doktor, że to będzie chłopczyk, ale ja tak do konca nie jestem pewna. Co do piersi to ja mam małe roztępy, ale smaruje kremem. Pa Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×