Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jak to jest

Wada wzroku a poród

Polecane posty

Gość nie widze
na jedno oko-wynik operacji macicy. po utracie wzroku okulisci zakazali mi wysilku-nawet glupiego aerobiku. w ciazy cos sie dzialo z drugim okiem-robili usg-ale nie bardzo rozumiem co. chcieli robic laser, na ktory ja sie nie zgodzilam, bo wyczytalam, ze na "zachodzie" odradzaja robic laser kobietom w ciazy, wiec nie chcialam ryzykowac zdrowiem dziecka. to jak nie chcialam tego lasera, to oni powiedzieli, ze moge rodzic sn, ewentualnie ze skroceniem drugiej fazy porodu-co wcale nie oznacza cc, ale kleszcze badz proznociag. naczytalam sie jakie ludzie maja problemy po kleszczach i razem z mezem stwierdzilismy, ze kleszcze badz proznociag to bardziej kojarzy nam sie z aborcja niz z naturalnym porodem, wiec "zalatwilam" sobie cc. tez strasznie sie balam, ze po porodzie nie zobacze swojego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość La fee dansante
do nie widze , jak dzis wyglada Twoja sytuacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krecik1234
ja mam -11 i -20 do tego odwarstwiona siatkówka. bezapelacyjnie będę mieć cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama dwojki
Mam astygmatyzm i -5.75 & -6, mieszkam w Stanach, pytalam sie lekarki na ten temat kiedys z ciekawosci to mnie wysmiala. Urodzilam 2 dzieci normalnie, o wlasnych silach bez zadnych kleszczy czy innych takich. Pozwolili mi nawet nie zdejmowac soczewek do porodu (chociaz urodzilam w koncu w okularach, z wlasnego wyboru). Ze starszym dzieckiem bylam u okulisty po nowe soczewki z wielkim brzuchem juz po terminie (urodzil sie 2 tyg po terminie) i okulista nic nie wspominal o cesarce. Mieszkam tutaj 19 lat i nigdy nie spotkalam sie z tym zeby kroili ciezarowke przez zwykla wade wzroku, a swego czasu czesto sie udzielalam na tubylczych forach ciazowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rysiowa
ja tez podobno miałam siatki w porządku, a jednak siatkówka się rozwarstwiła i mam dziury, więc nie zawsze tak dobrze się kończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ja mam 18lat i jestem. 4Mc ciąży... i też mam bardzo duża wadę na obydwa oczy lewy 4,5 a lewy +3 i ja miałam wypadek bo spadam na grzejnik (kaloryfer) na lewo oko i nie miałam operacji oka bo mnie nie było stać (tzn mamę) i okulista mi powiedział ze mam.duży ubytek w oku) wiec ja też mogę się domagać o cc? Pomóżcie! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×