Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Gość Gigig
Witam serdecznie, Jakis czas temu rowniez zalozylam sobie porcelanowe koronki na jedynki, niestety to bylo jedyne rozwiazanie na moje problemy. Bylam bardzo zadowolona, kolor forma itd sprawdzily sie, jednak pojawily sie szare paseczki na dziaslach i przy usmiechu to niesttey widac. Moj dentysta twierdzi,ze to jest normalne, moze i jest ale bardzo mi sie to nie podoba. Czy mialybyscie panie jakas porade jak sobie z tym radzic? czy jest jakas sprytna metoda na to?? Bede bardzo wdzieczna za wszelka porade Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizza
witam wszystich:) zadnych szarych paskow przy dobrze zrobionych koronach widac nie powinno!!! Gigig ja nie wiem co ty masz za dentyste ze ci tak powiedzial... nic juz na to nie poradzisz , niestety...ale są korony dodatkowo wzmocniane porcelana zamiast matalu przy odcinku przydziaslowym...pozdrawiam:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana kobieta przez zęby
ja się zastrzelę :o poczytałam wasze posty 😭 mam do zrobienia 12 zębów! Cały przód, sześć na dole, sześć na górze (wg mnie, ale jak znam życie, to lekarz jeszcze coś znajdzie, bo 6 gorna to mi lata jak chorągiewka) Mam niedorozwój szkliwa, zęby brzydkie jak noc listopadowa, a do tego już parę lat temu jedna jedynka na górze "odpadła", była po kanałowym i się złamała. Wstyd się przyznać, od tamtej pory noszę tzw "chwilówkę" akrylową. Dziąsło się zapadło... Cholera, a do tego boję się dentystów.. W dzieciństwie, przez te moje paskudki to się tyle wycierpiałam na fotelu... Marzę, żeby coś z tym zrobić. Czy oprócz tego gabinetu na Batalionu Skała znacie dobrego dentystę w Krakowie? I żeby nie zdarł ze mnie za dużo.. Takie ceny, porażka... kredytu nie styknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Systematyczna
Nigdy więcej koronki ! Bardzo dbam o zęby ale co z ztego. Po 5 latach od założenia koronki okazało się, że pod opiłowanym zębem - górną czwórką, na której opiera się koronka, zebrała się ropa. Czuję ją aż pod okiem. Od kilku tygodni lekarz leczy mnie kanałowo a ropa wciąż się pojawia. Obawiam się, że że przez koronkę stracę moją czwóreczkę. Tym razem zdecyduję się na implanty. Nigdy więcej opiłowywania zdrowych zębów !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wika12356
czy ktoś może mi polecić jakiegoś dobrego i taniego stomatologa na śląsku a najlepiej z okolic zabrza ,bytomia lub rudy śląskiej z góry dziękuje !!! moje zęby to tragedia i do tego krzywy zgryz bbbllll!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXXXXXXXXXXX10
Witam!! Właśnie zastanawiam się nad założeniem koronek.. Dwójki mam mniejsze od reszty zębów i zachodzą pod jedynki, trójki wyglądają jak kły u wampira;D Dużo czytałam na temat poprawienie estetyki zębów i wyniosłam z tego, że koronki są dobrym rozwiązaniem. Chciałabym zapytać jaki byłby koszt koronek na 6 zębów, ile ogólnie trwa to wszystko i jakie kornki są najlepsze i najtrwalsze. Dodam, że jestem w trakcie leczenia 2, która jest dość sporo połamana, dlatego napewno będzie trzeba w jakiś sposób ją odbudować, a przy okazji chciałabym poprawić estetykę reszty zębów, co od zawsze było moim kompleksem i w końcu chciałabym się z tym uporać...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISZAon
Witam nie masz się czego obawiać nie tak dawno na tym forum ja pisałem o swoim problemie i dzięki poradom szybko się z nim uporałem :))) tez zakładałem korony w sumie 4 szt na jedynki i na dwójki :) Tez miałem problem z jednym zębem a konkretnie z prawą jedynka też był wcześniej złamana później zaczęła się kruszyć stomatolog stwierdziła,że nic z tego zęba nie będzie i najpierw zrobiła mi kanałowe tej jedynki następnie mi ją ucięła nie wyrwał tylko ucięła i zostawiła korzeń parę dni siedziałem w w domu bezzęba ale później miałem już montowana taką tytanową śrubę i na tym była zamocowana korona oczywiście wcześniej były opiłowane w ten sam dzień kolejne 3 zęby i tydzień chodziłem z tym czasowymi koronkami po tygodniu miałem przymiarkę akceptacje i cementowanie i wreszcie mogę się uśmiechać jak normalny człowiek :D:D:D Jeśli chodzi o koszt to pierwsza wizyta kosztował mnie 60zł 30zł konsultacja i 30zł 2 zdjęcia rentgenowskie Druga wizyta czyli leczenie jedynki kanałowe 90zł Trzecia wizyta montowanie tytanowej śrubki koszt 150zł Czwarta wizyta to już było piłowanie 3 kolejnych zębów pod korony i zakładanie tymczasowych na wszystkie cztery :) za tą wizytę płaciłem połowę kosztów koronek czyli 1000zł Piąta i ost wizyta to była przymiarka koron porcelanowych akeptacja i cementowanie nast 1000zł Koronka pełno porcelanowa 1szt 500zł Jeśli masz pyt Pisz GG 7130131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXXXXXXXXXXX10
Dziękuję za informację:) W przyszłym tygodniu wybieram się do dentysty zapytać o te koronki.. zobaczymy co mi doradzi i na ile to wszystko wyceni.. I tak długa droga przedemną, bo najpierw muszę wyleczyć do końca tą dwójkę a moja aktualna denstystka oszacowała, że leczenie ma trwać pół roku.. coś mi się to nie widzi, dlatego mam zamiar wybrać się do innego gabinetu. Poza tym za każdą wizytę u niej, leczenie kanałowe płacę około 150zł, więc wydaje mi się to trochę za drogo. No nic.. zobaczymy co usłyszę w innym gabinecie, mam nadzieję, że jak najszybciej uda mi się spełnić w końcu to marzenie o pięknych ząbkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISZAon
Nie nie to nie tak ja płaciłem 500zł za korony na zębach własnych czy li w sumie na trzech zębach a na jednym miałem osadzaną koronę na metalu to wyszło mnie 650zł bo korona 500zł i tytan 150zł Z cenami jest różnie :) zależy gdzie mieszkasz jakie koszta pobiera stomatolog i jakie koszta życzy sobie technik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXXXXXXXXXXX10
Właśnie byłam pytać o kornki, cena za jedną to 350 zł czyli w sumie za 5 zębów 1750zł, a jeden ząbek na wkładzie 200zł. Tak, więc nie jest tak drogo, spodziewałam się większych kosztów:) Za tydzień idę dokładnie się umówić co i jak:) mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISZAon
Będzie wszystko ok zobaczysz sama powodzenia ściskam Michał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizza
witam was:) tak,ceny sa rozne, niestety w Warszawie jest hajdrozej:( ja bede robila caly przod (jak na razie przede mna jeszcze zabieg chirurgiczny) nie stac mi ma korony cerkonowe za 1500 za punkt,wiec robie na metalu. ciekawa jestem jak to bedzie wygladac i czy bedzie widac duza roznice pomiedzy korona a wlasnymi zebami .. na tyle ile sie orientuje w temacie to przy solidnie zrobionej pracy nie widac az takiej duzej roznicy ale jak to bedzie to sie okaze.. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koronki są piękniejsze niż własne zęby ale trzeba się do nich przyzwyczaić bo to już nie własny ząbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana kobieta przez zęby
MISZA - a gdzie są tAKIE ceny rewelacyjne???? Bo mój mąż za kanał zapłacił w Krakowie 500!!! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISZAon
Witaj załamana kobieto heheh Ja mieszkam 30km od Bydgoszczy a dokładnie jest to Nakło nad/Notecią wszytko robiłem prywatnie w Gabinecie lek.stom.Marty Jakś Naprawdę polecam ja za kanał płaciłem 90zł razem z całym leczeniem pod porcelanizacje no i korony 500zł za punkt pełnoceramiczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana kobieta przez zęby
dzięki MISZA za informacje... cholera, tylko że Nakło, to trochę daleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISZAon
Uwierz mi,że warto jak chcesz dam ci kontakt :) ja na początku chciałem leczyć zęby w Gdańsku ale nie wiedziałem,że jest ten gabinet u mnie na szczęście się dowiedziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana kobieta przez zęby
no to napisz :) chociaż telefon do tej stomatolog. A dużo kosztują hotele w Nakle? ;) Jak mi zęby spiłuje, to żebym miała gdzie przeczekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISZAon
Lek.stom.Marta Jakś Gabinet 052-386-21-99 i jest dopisek prosimy czekać do 8ego sygnału hehehe :D Komórki nie chcę tu pisać jbc to GG a co do Hoteli to Nakło jest małą miejscowością myślę,że doba w Hotelu zacisze nie kosztuję więcej niż 50zł PS: To podobno forum dla kobiet a ja jestem za równouprawnieniem hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana kobieta przez zęby
MISZA - dzięki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISZAon
Jak będziesz się wybierała możesz dać znać bo ciężko było nawet mi trafić na ta ul więc mogę ewentualnie ci pomóc trafić do hotelu i do gabinetu Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISZAon
No moje to są jeszcze słabe prace protetyczno-stomatologiczne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana kobieta przez zęby
MISZA - jeszcze raz dzięki, na razie zbieram kasę, bo mam duuużo do uzbierania ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISZAon
Ok Ok :) więc czekam na jakiekolwiek informacje odnoście twojej wizyty :) chętnie postaram się podzielić z innymi tym co i jak za ile mniej więcej itd wrażeniami nie ma się co dzielić heheh każdy przechodzi to inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizza
MISZA , mam pytanie na ile lat dostales gwarancje na koronki pelnoceramiczne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISZAon
Zizza hmm ja dostałem ROK na 4 korony pełno ceramiczne a znajoma z Katowic którą też tutaj poznałem dostała 5 lat ale ona miala robiony jeszcze jakiś mostek pełno ceramiczny więc być może dla tego 5 lat :) Pozdrawiam Michał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,założyłam 4koronki porcelanowe na metalu /1ki i 2ki gorne/w zeszlym tygodniu.Zapłaciłam za wszystko 1600zł.Chodziłam tydzien z opiłowanymi zębami/a raczej siedziałam w domu/bo moja dentystka nie chce zakładac koron tymczasowych "bo dziąsła muszą odpocząć" I jaki efekt?zarąbisty!wygladają jak moje naturalne zęby choc maja trochę inny kształt.Ja miałam krzywe,połatane plombami 1ki i 2ki,kazda w dosłownie innym odcieniu.Ja polecam takie rozwiązanie.7lat nociłam aparat ruchomy i nic.Zeby myję,dbam o nie,ale co chwle cos sie z nimi złego dzieje.Mam 31 lat-załuję ze zdecydowałam się tak późno-usmiecham się teraz szeroko a nie z zaciśniętymi ustami.Mogę spontanicznie się smiac a nie powstrzymywac emocji i zasłaniac usta ręka.Ja polecam.Jestem z Częstochowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×