Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Gość Saalmaa
NIc na ten temat nie wiem. Logika wskazuje,ze do osadzenia mostka trzeba spiłowac 4 i 7 ... nie wiem jak piłowanie (zdrowej) 3 może w tym pomóc. martwe ,dobrze przeleczone i wzmocnione wkładami zęby to chyba dobra podstawa dla mostka- niemniej stomatolog może w Twoim konkretnym przypadku widziec jakieś przeciwwskazania... Jeśli masz wątpliwosci to pójdź koniecznie na konsultacje do innego stomatologa-szkoda poświęcac 3! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aviva
Dziękuję bardzo Saalmaaa :) Też tak uważam. Na jutro umówiłam się z innym stomatologiem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saalmaa
Zząbek, jak postępy w leczeniu kanałowym ? podjęłaś już jakieś decyzje odnośnie mostu? niecierpliwie czekam na info od Ciebie:) Aviva, jak przebiegła konsultacja u "nowego" dentysty, dowiedziałaś się czegoś ciekawego? ...mam gorącą prośbę ,żeby przypomniała mi się osoba, która prosiła o fotki koronek-niestety e-mail od tej osoby jakoś mi wyparował a na forum tez nie mogę się dopatrzeć nikogo, kto chciał ode mnie "fotodokumentacji" ;) fotki juz znalazłam i nie mam ich gdzie posłac :) pozdrawiam Was wszystkich serdecznie :*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aviva
Byłam u kolejnego dentysty i skierował mnie na prześwietlenie 4 i 7. Powiedział, że zrobi mi mostek na 4 i 7, ale na razie czekam na kolejną wizytę u niego , zdjęcie rtg już mam. Jeśli możesz, to prześlij mi zdjęcia koronek na mój adres (jest widoczny:) Dzięki Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareeee
Kilka dni temu załozyłam dwie porcelanowe koronki na górne jedynki.Kolor i kształt perfect, ale jeszcze sporo czasu upłynie zanim się przyzwyczaję,mój język czuje zgrubienia pod koronkami (a właściwie wkładami)za kazdym razem:) Fakt piłowanie do przyjemnych nie nalezy, ale ja u dentysty na ból nie narzekam tylko na głosnośc wierteł, a te od piłowania są wyjatkowo straszne brrrr. Oczywiście za koronki tymczasowe nic nie płaciłam.Za koronki plus wkłady plus leczenie kanłowe zapłaciłam 1340 zł, gratis kazdorazowo miałam po leczeniu i zakładaniu wkładów zdjecie rtg, by wszystko było pod kontrolą.Za 2 tyg czeka mnie kontrola, a do tego czasu mam masowac dziąsła z góry na dół i płukac płynem.Na szczescie podczas nawet szerokiego uśmiechu moje szyjki zebów sa zasłonete przez wargi, wiec dziąseł mi nie widac:) Koronki w moim przypadku były koniecznoscią, gdyz licówki, które miałam przez ponad 7 lat i założone na własnie te górne jedynki mocno mi te zęby osłabiły :( Szkoda,ze poprzedni dentysta mnie o tym nie uprzedził. Jeśli , by ktos chciał namiar na moja dentystkęto niech da mi znac, jestem z Krakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniadg
Witam. Dwa dni temu złamałam jedynkę. Była słaba( jak wszystkie moje zęby), leczona 3 razy. Nie wytrzymała. Byłam u dentysty i proponuje mi założenie 6 koronek na 1, 2 i 3, bowiem reszta zębów również jest słaba i krucha(jak się wyraziła pani doktor). Jestem umówiona na środę. Tylko że dopiero teraz zaczełam czytac i dowiedziałam się dokładnie jak to wygląda. Będąc u dentysty nawet w sumie niewiedziałam o co pytac. Wiem, że mają to byc koronki założone na wkłady umieszczone w korzeniu, no i ząbki spiłowane praktycznie do zera. Zaczynam się bac. Czy piłowanie nie boli? Trzy zęby w których mają byc wkłady były leczone kanałowo, ale jak się wyraziła pani doktor "nieudolnie", no i niewiem co w związku z tym. Czy po piłowaniu dziąsła bolą? I czy faktycznie tak jak się czyta, mogą wystąpic problemy z tymi koronkami? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nalala
mam dwie jedynki (gorne) koszmarne, mama mowi mi ze sa czarne w porownaniu z innymi, niestety sa to martwe zeby leczone kilka lat temu kanalowo. obecny dentysta polecil mi dwie rzeczy albo koronki porcelanowe i chyba cos z jakims metalem czy czyms ( bylam zdenerwowana wiec sama nie wiem z czym to dokladnie mialo byc) albo plyn wybielajacy. z tym plynem byloby tak ze musialabym 4 razy przychodzic i placic za umieszczanie go w obu zebach po 60 zl za jednego czyli kosztowaloby mnie to 480 zl przy tym, ze bylyby ladniejsze ale nie takie jak pozostale i tylko na jakis czas, kilka miesiecy czy cos nie byl w stanie okreslic. dlatego tez doszlam do wniosku ze chyba lepiej koronki, ale tu pojawia sie problem i pytanie do Was, mianowicie dentysta mowi mi ze pasowaloby zrobic tez na dwojki zeby sie nie odroznialy od siebie, oprocz tego ze koszt z 1200zl za dwie jedynki (wklady + korony) zwieksza sie do 2tys zl to jeszcze nie wiem czy to ma sens zebym swoje prawdziwe zeby usuwala, co myslicie? byly juz leczone, ale nigdy kanalowo, maja taki sam kolor jak wszystkie poza jedynkami. zastanawiam sie nad tym bo szkoda mi ich, myslicie ze moglyby byc zrobione tylko jedynki i nie bedzie widac roznicy? przeraza mnie to scinanie zebow bo tak to dentyska okreslil, na pewno nastepnym razem zapytam sie go czy dostane jakies tymczasowe koronki, bo czytalam wypowiedzi na tym forum nawet sprzed dwoch lat i sa naprawde przerozne wypowiedzi wiec popytam o wszystko chodze do scanmed-u w krakowie macie jakies zdanie o tej poradni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareeee
nalala nie wiem, czy trzeba robic koronki tez na dwójkach, moja dentystka twierdzi,ze jeśli inne zęby (w tym dwójki) sa zdrowe to nie ma potrzeby ich piłowac pod koronki, wystarczy zrobic jedynki i dobrze dopasowac kolor.Jesli tylko jedynki masz martwe i ciemne to zrobiłabym koronki tylko na nich, poradziłabym sie na Twoim miescu jeszcze innego dentysty.Wybielanie martwych zebów u osób , które znam nie zadowałało efektami, nie da si edobrze wybielic tak jak inne zdrowe zeby, skuteczniejsze sa licówki, które ja zakładałm 7 lat temu, ale po licówkach, które tak naprwde daj efekt jedynie kosmetyczny musiałam założyc koronki , które raz,ze wygladaja estetycznie, a dwa wzmacniają osłabione zeby.Moja dentystka nikogo, by nie wypusciła z gabinetu bez tymczasowych koronek(ja miałam tymczasówki prawie jak korony porcelanowe, sa tez akrylowe, ale one wyglądają już nieciekawie), a jeśli trzeba za tymczasówki u kogoś dodatkowo płacic lub nie dostajemy ich wcale to znak,zeby dany gabinet omijac szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piłowanie nie jest przyjemne, ale raczej bezbolesne, a na pewno w przypadku zębów leczonych kanałowo, ponieważ pozbawione są nerwów.Jeśli zęby są słabe( a takie są zęby martwe) należy wzmocnić je wkładem korzeniowym. Sama mam takich kilka i na szczęście nic się nie dzieje. Strach ma wielkie oczy :) i nie bójmy się pytać dentystę o wszystko, co nas nurtuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareeee, masz rację. Najlepiej skonsultować się z innym lekarzem. Ja nie poświęciłam zdrowego zęba pod koronkę, dlatego, że tak "by pasowało" Dobry fachowiec powinien dobrać koronki do pozostałych zębów. Nalala, jeśli dentysta Ci założy koronki na dwójki,to może za chwilę wyskoczy z propozycją założenia koronek na resztę zębów, żeby był komplet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareeee
aviva wiesz jak to jest ,dentysta dentyście nierówny , a i ich opinie tez :) Moja dentystka mawia,że zęby póki ma się swojei zdrowe trzeba o nie dbac by się je miało jak najdłużej,wiec piłowanie ich nie ma sensu. A koronki sa wybawieniem dla tych zebów, którym licowanie juz nie pomoze i sa po prostu słabe lub połatane, a czyms trzeba gryźc, no i uśmiech tez fajnie miec ładny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zębunia1111
Mam też dylemat odnośnie koronek nie wiem co mam zrobic straciłam jedynkę a druga jedynka i dwójka mi się złamały :(( Pani doktor mi ładnie wszystko opiłowała (tą jedynk i dwójkę) no i czekamy aż wygoi się miejsce po tej straconej jedynce mam na razie taką sztuczną protezkę wklejoną no i jakoś wyglądam przynajmniej nie straszę domowników i kolegów z pracy:)) pani doktor chce mi zrobic koronki z porcelany ale one mają w środku miec coś metalowego (koszt jednej to 400zł) ja się trochę tego metalu w zębach boję wolałabym całe z porcelany no i ona mówi że są takie ale one są na bazie cyrkonu czy jakoś tak i że są znacznie droższe bo jedna to koszt 800zł nie mam zielonego pojęcia co zrobic !! jeśli ktoś się w tym więcej orientuje proszę o rade:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareeee
Do zębunii Jak Cię finansowo stac i widac Ci dziasła w usmiechu to koronki założ na cyrkonowych wkładach.Ja zalożyłam te z wkładem tytanowym i jestem zadowolona, bo zamierzam kiedyś sobie bardzo mocno rozjasnic zęby, a to dodatkowe koszty, bo koronki tez trzeba wtedy wymienic pod kolor do pozostałych zebów.Mnie nic metalowego nad dziąsłami nie przebija, ani paska szarego nie mam, ale myśle ,ze to kwestia indywidualna dziaseł.A tem mit,że niby koronki z wkładem tytanowym sprawiają,ze odcien zebów jest szary trzeba między bajki włożyc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonim12321
slyszalem, ze od koron porcelanowych na metalu robia sie szare dziasla - o co tu dokladnie chodzi? dziasla sie jakos odbarwiaja na stale, czy wygladaja na szare przez to, ze metal przeswituje? jezeli bede mial np. taka korone na metalu przez 5 lat i potem ja zdejme, to dziasla beda dalej szare i juz bede je takie mial do konca zycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonim12321
slyszalem, ze od koron porcelanowych na metalu robia sie szare dziasla - o co tu dokladnie chodzi? dziasla sie jakos odbarwiaja na stale, czy wygladaja na szare przez to, ze metal przeswituje? jezeli bede mial np. taka korone na metalu przez 5 lat i potem ja zdejme, to dziasla beda dalej szare i juz bede je takie mial do konca zycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonim39328
slyszalem, ze od koron porcelanowych na metalu robia sie szare dziasla - o co tu dokladnie chodzi? dziasla sie jakos odbarwiaja na stale, czy wygladaja na szare przez to, ze metal przeswituje? jezeli bede mial np. taka korone na metalu przez 5 lat i potem ja zdejme, to dziasla beda dalej szare i juz bede je takie mial do konca zycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie mysleliście ze
korony to na kilka lat jedynie? dziąsła sie obniżają to normalne i koniec z końców odsłonią sie wam te metalowe części albo korzenie... kazdy wkład korzeniowy jest tymczasowy jesli ząb jest martwy to korona na nim nie potrzyma dłuzej niz parę lat... neistety martwy ząb nie jest odżywiany i po prostu korzeń niszczeje, kruszeje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareeee
To jest kwestia indywidulana jak długo koronka sie utrzyma, jak ktos nie dba o higienę to i najlepsza koronka mu nie pomoże i szybko sie zużyje.Nie wiem jak to jest z martwymi zebami, bo ja mam załozone koronki na dwóch zywych zębach.Moja mama, koronkę zakładała chyba ponad 12 lat temu,bada ją regularnie i ostatnio badała ja u dentysty,zrobiła RTG , ale wyszło,ze koronka ma sie świetnie ,zab pod nia tez i na razie nie ma sensu jej wymieniac.Więc nie generalizuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tak mareeee, święta racja! Znów się z Tobą zgadzam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawoszka1111
Witam ludziki, mam wielką prośbę - jeśli ktoś miał robione koronki na górnych i dolnych zębach - jedynki, dwójki i trójki, to czy może przesłać mi zdjęcia? Mam mieć właśnie taki zabieg, ale chciałabym zobaczyć, jak to wygląda, zanim się zdecyduję. W końcu to około 5 tys. :( Z góry dziękuję, mój e-mail to karolinaczarnecka@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawoszka1111
adres bez spacji - karolinaczarnecka@poczta.onet.pl :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porcelanka
Ja korony porcelanowe na metalu nosiłam 8 lat. Z uwagi na ciemne obwódki przy dziąsłach nie wyglądały zbyt estetycznie dlatego postanowiłam je zmienić. Zgłosiłam się do protetyka, który stwierdził, że były źle wykonane, nie porcelana nie dokładnie pokryła metal. Obecnie jestem na etapie wymiany koron na nowe również porcelanowe na metalu. Dziwią mnie niektóre wypowiedzi iż protetyk czy stomatolog zostawia pacjenta z opiłowanymi zębami bez zabezpieczenia.Ja po opiłowaniu jedynek i dwójek miałam założone ząbki identyczne jakie miałam przed zdjęciem starych koron.W tej chwili mam drugie korony tymczasowe już bardziej podobne do tych które będę miała docelowo.Poprzednio korony zakładała mi pani stomatolog. Teraz jestem bardziej doświadczona w tej dziedzinie i zgłosiłam się bezpośrednio do protetyka. On sam pobiera wyciski, sam wykonuje prace i w całości za to odpowiada. Innym radzę to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porcelanka
Do kawoszki. Nie sugeruj się zdjęciami innych. jak będą wyglądały Twoje ząbki zależy od Twojego protetyka noi oczywiście od Ciebie jakie postawisz wykonawcy wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawoszka1111
Hm... Tylko boję się, że powiem stomatologowi, co chcę dokładnie, a jednak efekt nie będzie taki, jak chcę. Najbardziej boję się efektu sztuczności. Wiadomo, że zęby nie mogą być zbyt białe, ale słyszałam też, że bardzo dużo psuje rozmiar - jak sprawdzić, czy nie dostanę "zębów jak koń"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porcelanka
Protetyk pobiera odciski z Twoich dotychczasowych zębów właśnie po to by koronki w zasadzie nie rózniły się od nich. Potrzebny jest jedynie dobry protetyk no i oczywiście pieniążki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassiA86
Ja obecnie noszę aparat ortodontyczny w celu wyleczenia wady zgryzu i oczywiscie wyprostowania moich ząbków....po jego zdjęciu (juz niebawem) chcę od razu założyć koronki porcelanowe na 4 górne przednie ząbki.Macie może jakiś dobry namiar, kogos godnego polecenie zaufanego, do kogo mozna sie udac na konsultację i oczywiscie na założenie koronek ;-) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassiA86
Ja obecnie noszę aparat ortodontyczny w celu wyleczenia wady zgryzu i oczywiscie wyprostowania moich ząbków....po jego zdjęciu (juz niebawem) chcę od razu założyć koronki porcelanowe na 4 górne przednie ząbki.Macie może jakiś dobry namiar, kogos godnego polecenie zaufanego, do kogo mozna sie udac na konsultację i oczywiscie na założenie koronek ;-) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvaniavv
witam ja byłam dziś u dentysty robiła mi odcisk abym później mogła mieć koronę zastanawiam się właśnie nad porcelanową, ale jak tu czytam na forum ze dziąsło od tego trzonka metalowego na którym ma się ona trzymać zacznie zmieniać kolor to się boję, fakt iż to jest martwa 5. I teraz na prawdę się zastanawiam czy dobrze zrobiłam godząc się na tą koronkę, boję się ze od tego metalu dostane jakiegoś uczulenia czy coś będzie się działo. Po za tym ile one się mniej więcej trzymają i czy szczególnie trzeba na nie uważać podczas jedzenia ( wiadomo że nie orzechów) i czy jedzenie nie wchodzi pod nią??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stiga10
Witam mam male pytanie poniewaz w zeszlym roku stracilem zab niestety byla to jedynka usunieto mi korzen i teraz pytanie na co sie zdecydowac implant ponoc dobry ale kosztuje niemoge wstawic na sztyft bo niemam korzenia pozostaja te trzypunktowe koronki z oszlifowaniem zebow i nasuwa mi sie pytanie jak to jest z trwaloscia tego nowego zeba?? czy dwa poboczne zeby beda sie trzymaly?? czy jest on twardy?? i czy sa jakies inne sposoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stiga10
Witam mam male pytanie poniewaz w zeszlym roku stracilem zab niestety byla to jedynka usunieto mi korzen i teraz pytanie na co sie zdecydowac implant ponoc dobry ale kosztuje niemoge wstawic na sztyft bo niemam korzenia pozostaja te trzypunktowe koronki z oszlifowaniem zebow i nasuwa mi sie pytanie jak to jest z trwaloscia tego nowego zeba?? czy dwa poboczne zeby beda sie trzymaly?? czy jest on twardy?? i czy sa jakies inne sposoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×