Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Gość MISZAon
Współczuje ci jak chodziłaś z unerwionymi spiłowanymi zębami ja w domu jak siedziałem wystarczyło ze z jednej 2ki mi odpadła tymczasowa korona to zwijałem się z bólu ;/ też chodziłem tydzień ze spiłowanymi ząbkami ale bez tymczasowych w ogóle nie mógłbym funkcjonować zasysać powietrze "Bół" jeść "Ból" nie dałbym rady ja miałem żelowe tymczasowe korony i wystarczyło mi,że z jedną się męczyłem tydzień A co do twojej Pani stomatolog to nie wiem czy dobrze zrobiła bo bo opiłowane ząbki mają praktycznie nerw na włos ;/ może wdać się zakażenie i jak wcześniej dziewczyny pisały może zacząć ropieć po założeniu koron Podsumowując najważniejsze,że jesteś już po i masz to za sobą moje życie też się odmieniło a mam dopiero 21 lat Pozdrawiam Michał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISZAon
Współczuje ci jak chodziłaś z unerwionymi spiłowanymi zębami ja w domu jak siedziałem wystarczyło ze z jednej 2ki mi odpadła tymczasowa korona to zwijałem się z bólu ;/ też chodziłem tydzień ze spiłowanymi ząbkami ale bez tymczasowych w ogóle nie mógłbym funkcjonować zasysać powietrze "Bół" jeść "Ból" nie dałbym rady ja miałem żelowe tymczasowe korony i wystarczyło mi,że z jedną się męczyłem tydzień A co do twojej Pani stomatolog to nie wiem czy dobrze zrobiła bo bo opiłowane ząbki mają praktycznie nerw na włos ;/ może wdać się zakażenie i jak wcześniej dziewczyny pisały może zacząć ropieć po założeniu koron Podsumowując najważniejsze,że jesteś już po i masz to za sobą moje życie też się odmieniło a mam dopiero 21 lat Pozdrawiam Michał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISZAon
Współczuje ci jak chodziłaś z unerwionymi spiłowanymi zębami ja w domu jak siedziałem wystarczyło ze z jednej 2ki mi odpadła tymczasowa korona to zwijałem się z bólu ;/ też chodziłem tydzień ze spiłowanymi ząbkami ale bez tymczasowych w ogóle nie mógłbym funkcjonować zasysać powietrze "Bół" jeść "Ból" nie dałbym rady ja miałem żelowe tymczasowe korony i wystarczyło mi,że z jedną się męczyłem tydzień A co do twojej Pani stomatolog to nie wiem czy dobrze zrobiła bo bo opiłowane ząbki mają praktycznie nerw na włos ;/ może wdać się zakażenie i jak wcześniej dziewczyny pisały może zacząć ropieć po założeniu koron Podsumowując najważniejsze,że jesteś już po i masz to za sobą moje życie też się odmieniło a mam dopiero 21 lat Pozdrawiam Michał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISZAon
Zwracam Honor zapomniałem,że na metalu ... :) coś nie tak z forum bo wcześniejsza wiadomość wysłałem raz a pokazała się 3 razy Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LenkaŁódź
Ja jestem po drugiej wizycie, na której dentystka zrobila wyciski moich zabkow. Za tydzien doklei mi porcelanowego zeba do tytanowego sztyftu, ktory mam w korzeniu martwego zeba. Leczony kanalowo byl 19 lat temu i juz dawno sie skuszyl. Pierwszy raz mialam zab na sztyfcie zalozony prawie 13 lat temu, ale miesiac temu odpadl razem ze sztyftem. Trzeba bylo na nowo czyscic kanal, umocowac nowy sztyft, ale w sumie po 2,5 tygodniach bede miala nowego zeba. Koszt w Łodzi, 100 zl ponowne czyszczenie i 400 zl ząb porcelanowy. W sumie 500 zl za trzy wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISZAon
Tez mam tak jedną jedynkę mocowaną ;) cena bardzo korzystna :) ja za łamanie + kanał + mocowanie sztyftu zapłaciłem 90zł + 500zł korona pełnoceramiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opolanin
w opolu na dzis koronka porcelanowa to 600zł,robie sobie 4-ke i wyniesie mnie ona 1040zł. 2 włokna szklane 180x2 odbudowa zeba -80 korona trzonowa -60 = korona porcelanowa -600 tanio nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISZAon
2 włókna szklane 180x2 odbudowa zęba -80 korona trzonowa -60 Korona 600zł u mnie 500zł ale o tym co napisałeś wcześniej jeszcze nie słyszałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klimat
a do czego są te włókna szklane???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISZAon
Właśnie ja też się nad tym zastanawiałem :) Po porostu myślałem i myślę do tej pory,że koronki pełno porcelanowe są tylko z ceramiki a nie powyższych składników hehe ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizza
pewnie autor mial na mysli wklady z wlokna szklanego:) tez bede miala takie wklady:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISZAon
Wkłady z włókna szklanego ,a co macie konkretnie na myśli "KLIF" hmm ja mam tytanowy z tego co wiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizza
Misza, jaki klif???? ty masz wklad tytanowy a są wklady i z innych materilów m.in ze stali, zlota czy wlokna szklanego...pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Mławie w Centrum Uśmiechu (przy ulicy Sienkiewicza aby nie było wątpliwości) korona porcelanowa na sztyfcie srebrno palladowym kosztowła mnie 2600zł. Kiedy stomatolog pani G. zaproponowała mi koronę pierwszy raz na sztyfcie zwykłym (zapewne zwykły metalowy sztyft)za 1500zł łącznie z koronką tymczasową , zgodziłam się. Zrobiono mi odcisk zęba. Miała być zrobiona koronka tymczasowa i sztyft, a porcelanowa dopiero za miesiac. Wróciłam do domu poszperałam w internecie i dowiedziałam się ze mozna tez robic koronki na sztyftach z metali szlachetnych. Zadzwoniłam natychmiast do gabinetu, pani doktor była zajęta powiedziano i ze oddzwoni do mnie później. OK. Nie zadzwoniła. Następnego dnia poszłam osobiście i zaproponowałam taką koronę na sztyfcie srebrno pallaldowym. Powiedziano ze tak jak najbardziej mogą to zrobić ale musze zapłacić za juz zrobiony zwykły sztyft 400zł. OK. Zapłaciłam. No więc całkowity koszt miał wynosić 1500zł+ cena srebra i palladu + 400zł za zrobiony juz niepotrzebny sztyft. OK. Zgodziłam się. Na następnej wizycie założono mi srebrno palladowy sztyft i koronkę tymczasową. Koronka tymczasowa spadła po pierwszym kęsie jedzenia w domu. OK. Chodziłam ponad miesiąc z gołym sztyftem. Nawet nad tym nie ubolewałam bo to ząb piątka. Po około 40 dniach od pierwszej wizyty koronka była gotowa. W sumie 2600zł. Bez sztyftu zwykłego ktory się okazał dodatkowym zbędnym kosztem(300zł), który zgodziłam się pokryć to i tak sporo bo 2300zł. A zuzycie materiału na koronkę to dokładnie 0,82grama srebra i palladu. Koszt samej koronki na stopie srebrno-palladowym bez sztyftu to 1500zł! Podczas gdy cena czystego srebra za gram to nie więcej niż 2zł ( to nie jest biżuteria) a palladu ok 40zł/g. Hmmm. Aha i jeszcze jedno. Gabinet ten nie szanuje prywatności pacjentów. Pani doktor wychodzi na poczekalnię i mówi na głos do recepcjonistki, co pacjent w danym dniu miał zrobione. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Mławie w Centrum Uśmiechu (przy ulicy Sienkiewicza aby nie było wątpliwości) korona porcelanowa na sztyfcie srebrno palladowym kosztowła mnie 2600zł. Kiedy stomatolog pani G. zaproponowała mi koronę pierwszy raz na sztyfcie zwykłym (zapewne zwykły metalowy sztyft)za 1500zł łącznie z koronką tymczasową , zgodziłam się. Zrobiono mi odcisk zęba. Miała być zrobiona koronka tymczasowa i sztyft, a porcelanowa dopiero za miesiac. Wróciłam do domu poszperałam w internecie i dowiedziałam się ze mozna tez robic koronki na sztyftach z metali szlachetnych. Zadzwoniłam natychmiast do gabinetu, pani doktor była zajęta powiedziano i ze oddzwoni do mnie później. OK. Nie zadzwoniła. Następnego dnia poszłam osobiście i zaproponowałam taką koronę na sztyfcie srebrno pallaldowym. Powiedziano ze tak jak najbardziej mogą to zrobić ale musze zapłacić za juz zrobiony zwykły sztyft 400zł. OK. Zapłaciłam. No więc całkowity koszt miał wynosić 1500zł+ cena srebra i palladu + 400zł za zrobiony juz niepotrzebny sztyft. OK. Zgodziłam się. Na następnej wizycie założono mi srebrno palladowy sztyft i koronkę tymczasową. Koronka tymczasowa spadła po pierwszym kęsie jedzenia w domu. OK. Chodziłam ponad miesiąc z gołym sztyftem. Nawet nad tym nie ubolewałam bo to ząb piątka. Po około 40 dniach od pierwszej wizyty koronka była gotowa. W sumie 2600zł. Bez sztyftu zwykłego ktory się okazał dodatkowym zbędnym kosztem(300zł), który zgodziłam się pokryć to i tak sporo bo 2300zł. A zuzycie materiału na koronkę to dokładnie 0,82grama srebra i palladu. Koszt samej koronki na stopie srebrno-palladowym bez sztyftu to 1500zł! Podczas gdy cena czystego srebra za gram to nie więcej niż 2zł ( to nie jest biżuteria) a palladu ok 40zł/g. Hmmm. Aha i jeszcze jedno. Gabinet ten nie szanuje prywatności pacjentów. Pani doktor wychodzi na poczekalnię i mówi na głos do recepcjonistki, co pacjent w danym dniu miał zrobione. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaalllllllllliiiiiiii
moje jedynki i dwojki tez sa szare bo byly leczone kanalowo.wczoraj mialem juz czyszczone kanaly,za tydzien beda szlifowane i dostane tymczasowe zabki,a za dwa tygodnie bede mial korony porcelanowe :) mam nadzieje ze bede zadowolony bo juz mam dosyc zakrywania ust jak sie usmiecham:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISZAon
Myśle,że będziesz zadowolony w 100% ja ja trafiłem to pierwszy raz to też byłem bardzo skryty pisałem dokładnie to co ty też balem się uśmiechać a teraz chodzi jak dziecko wciąż Banan na Ustach hehe :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misienka88
O jak miło - widzę, że nie tylko ja mam 22lata i korony;) He he po krótce opisze moją historię - jakaś torbiel czy cóś pojawiło mi się nad lewa jedynką - to Pani dr zarządziła kanałowe leczenie - ok, myślę - ona się na tym zna...Lekarstwo założyła mi w środę, a w sobotę ok. 13:00, gdy jadłam mięciutką bułeczkę z cheesburgera, usłyszałam zgrzyt - jedynka się złamała przy samym dziąśle - no i później trafiłam do protetyka do Wrocka - oczywiście na tą jedynkę, a w sumie na to co z niej pozostało korona, na drugą jedynkę też( kiedy skończyłam 11 lat - zaczęłam leczyć przód,a mam bardzo słabe zęby - były przebarwione, nie tyle żółte, co plamiaste;p)Więc jedna jedynka nie mogła być piękna gładka, a druga w plamki;) To odrazu po całości i na jedną dwójkę też koronę trzeba było zrobić - kiedyś mi się troszkę ułamała, dentysta próbował ją odbudować, ale mu nie wyszło za bardzo - no i to martwy ząb, więc wybielić się go nie da. No dobra - i teraz tak - jedna korona pełnoceramiczna 1400 zł, do tego 3 wkłady z włókna szklanego i koszt piłowania ząbków -750 zł, myślę sobie - dam te 5 tysi, to muszę widzieć efekt - no to co mi zależy (przy tych 5 tysiącach jeszcze 1 - świat się nie zawali) wybielanie nakładkowe - 700 zł. W sumie z dodatkowymi kosztami ok.6.000 zł. Dopiero za 2 tyg. odbieram korony stałe, narazie mam tymczasowe, ale efekt już jest - na każdym zdjęciu kto się śmieje najbardziej? Monka :) A dodam tylko, że przez jakąś połowę mojego życia miałam straszne kompleksy na pkt tych zębów a z takim charakterkiem osoby, która nawet przy głupim "dzień dobry" się uśmiecha to był koszmar, normalnie jakbym mogła to całe życie miała bym banana na twarzy:) Pozdrawiam serdecznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISZAon
No to super :) ale ceny sa u was traszne masakra ;/ Ja też się ciesz,że jestem już po wszystkich zabiegach w końcu po paru latach znalazłem sobie kobietę i nie byle jaką bo jak dla mnie idealną i piękną :) w końcu mogę się uśmiechać nie tylko do niej ,rodziny i znajomych ale przede wszystkim pracodawcy heheh :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liga
a ja mam koronki akrylowe już 5 lat i też mam bialutki uśmiech :)) jestem córką dentystki i znam sie troche na rzeczy, ale nie robiła mi ich mama ale znajoma. Chcieli mi wcisnąc porcelanowe, bo akrylowe mówli, że sie łamią, spadają i takie inne duperele wciskają, ale kasa dla nich ważniejsza, bo zdecydowanie droższe, więc wolą konkrety robić i zarabiać.... ale ja nie chciałam, uparłam się i mam akrylowe. Mam założone na dwie dwójki leczone kanałowo, zrobiły się jakieś sine, dlatego te nakladki zrobiłam, chrupie jabłka i wsio, trzymają się jak rzepy i jestem bardzo zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaalllllllllliiiiiiii
zalozyla mi dzis tymczasowe i sa ochydne!!! tzn sa wielkie jak gumy orbit w pastylkach :( mowila ze to tylko tydzien i takie sa tymczasowe.ale ja mam dola!boje sie ze te na stale tez takie zrobi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISZAon
Ja też takie miałem i nie masz się o co martwić hahahah też mówiłem o moich ,że orbitki mam wsadzone ;p ale te prawdziwe są jak naturalne wec bez stresu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzarota1
Witam,otóż kilka dni temu mialam robione koronki na zeby u swojej dentystki w lodzi.na ten czas przylecialam specjalnie na 9 dni z Irlandii.Na zakladanie koronek detystka umowiła sie wieczor przed moim wylotem,na co jej powidziałam,ze nie bedzie czasu na poprawki,ona powiedziała ze z koronek Pani technik wszyscy sa zadowoleni, a jesli cos bedzie nie tak,to wróce do irlandii z tymczasowymi(na 5 miesiecy?).W rezultacie obie koronki na górne jedynki wyszly ładne kolorystycznie i dopasowane do sasiednich zebów.Niestety nie jestem zadowolona z tego ze mają one troche za duzo bruzd,a jedna z nich taka którą widać pod niektórymi katami padania promieni slonca i wyglada jakby dzielila zeba na pół.Ogólnie resztę zębów mam bardzo gładkich i nie wiem czemu Pani technik zrobiła tyle tych nierówności?Sa tam dwie takie małe, które uważam żeby wystarczyły...Rozumiem ze chciała by wygladaly naturalnie ale w rezultacie wygladają troszeczkę nieestetycznie dla mnie tym bardziej ze spodziewałam sie efektu gładkich zebów... Ogólnie to te bruzdy dopiero zauważylam na lotnisku jak wracałam do Irlandii,za koronki z robocizna i tymczasowymi zapłaciłam 1400 zł. Nie mogę sie przyzwyczaić do tych bruzd a mineło juz kilka dni.Co w takim wypadku?Dentystka jest bardzo dobra i zawsze u niej lecze zeby,mam,moge składać reklamacje? w Polsce bede dopiero za kilka miesiecy bo nie mam teraz za bardzo kasy zeby przyleciec.CZy ktoś miał podobny problem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam zalozone korony pelnoceramiczne na 1 i 2 gornej na poczatku wymiana plomb w dwoch jedynkach i dwojce gornej pozniej leczenie kanalowe pod korony 1 i 2- mialam duzo wypelnien wiec zeby byly slabe dlatego leczenie kanalowe pozniej zalozenie sztyftów z wlokna szklanego, pilowanie, korony tymczasowe i za tydzien korony docelowe calosc: ok 500zl - wymiana wypelnien 2x250zl - leczenie kanalowe 1 i 2 2x250zl - sztyfty do 1 i 2 2x40zl - korony tymczasowe 2x950z - koszt koron pelnoceramicznych = 3480zl woj. śląskie (pod Katowicami) efekt rewelacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukam dobrego gabinetu stomatologicznego w Mławie lub okolicach (moze byc Warszawa), który uczciwie i solidnie wykonuje usługi dentystyczne. Koszt koronki na sztyfcie srebrno palladowym w Centrum Usmiechu ( bez leczenia kanałowego, kanał leczony był 10 lat wcześniej) to 2600zł. A efekt mierny. Kolor porcelany źle dobrany. Koronka jest żółciejsza od pozostałych zębów. A teraz o tym jak mi dobierano kolor: Za pierwszym razem pani stomatolog wraz z praktykantem zdecydowali oglądając moje zęby przy dziennym świetle przy samy oknie że to będzie kolor A2. OK. Koronka przyjechała na przymiarkę. Kolor według mnie był OK. Ale pani stomatolog powiedziała: Nie, ten kolor jest za jasny, będzie świecił, trzeba przyciemić. Pomyslałam: OK, ona zna się na tym lepiej. Kiedy koronka przyjechała za drugim razem juz przyciemiona, pani doktor powiedziała: Przy tym sztucznym świetle koronka wygląda trochę ciemniej ale przy dziennym będzie wyglądała inaczej. I mam żółciótką koronkę na tle moich białych zębów. Na szczęscie to ząb piątka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Catsy
Mam pytanko , czy ktos moze mi polecic dentyste (sprawdzonego ) w Zielonej Gorze ??? ktory robi koronki porcelanowe ??? Mam do zrobienia 4 na gorze . Mieszkam na stale w Anglii a tutaj ceny kosmiczne wiec chce je zrobic w Polsce . z gory dziekuje za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Catsy
Mam pytanko , czy ktos moze mi polecic dentyste (sprawdzonego ) w Zielonej Gorze ??? ktory robi koronki porcelanowe ??? Mam do zrobienia 4 na gorze . Mieszkam na stale w Anglii a tutaj ceny kosmiczne wiec chce je zrobic w Polsce . z gory dziekuje za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaalllllllllliiiiiiii
juz mam nowe zabki i sa bardzo ladne i biale,nawet bielsze od moich pozostalych:) jestem bardzo zadowolony,nawet nie czuje ze mam cos obcego w buzi :) ale cos mi nie daje spokoju,przy dziaslach widac ze jest takie troche ciemniejsze,a jak nicia dentystyczna podnioslem dziaslo to tam mi to dziwnie wyglada. czy tez tak ktos ma???czy te dziasla najda mi bardziej na te koronki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1633
Wczoraj dentysta z Wolsztyna usunął mi zęba (martwego, rozkruszył sie) zostawił korzeń (podobno) i wsadził lekarstwo. w ciagu 2ch tyg. mam zrobic sobie koronke, bo inaczej dostane infekcje korzenia. U niego kosztuej to 1tys zł. Ale ja znalazlam dobrego, starszego dentyste z Babimostu i u niego to kosztuje 400zł . Ale jak mu powiedzilam ze został mi korzeń był bardzo zdziwiony, powiedział ze to niemozliwe zebym miala wyrwanego zęba bez korzenia. Ja jzu sama nie wiem. To teraz wyrwie mi ten kozrzeń? Czy te koronki nakłada sie na dziąsło z korzeniem czy bez? jestem umowiona na 18 lutego dopiero, ale sama jzu nie wiem czy jechac do tego droższego czy tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość max7x
aaaaalllllllllliiiiiiii nie powinno widać nic ciemnego chyba że przy szlifowaniu za mało dentystka podniosła dziąsła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×