Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość femme_woman

Tłuste włosy, jaki szampon?

Polecane posty

Ja używam tylko seboradinu z czarną rzodkwią skład ma ziołowy i zawiera same naturalne wyciągi. Kupiłam go w aptece ale w necie też można go kupić nawet wychodzi taniej jak się bierze całą serię na przykład http://www.seboradin.pl/sklep/produkty_do_pielegnacji_wlosow/seboradin_niger?PHPSESSID=76784e17e8338aabab425be65fb6f470 Świetny też jest lotion Niger. Kiedyś musiałam myc włosy codziennie teraz myję co 3 czasem nawet 4 dni i jest ok, przestały mi też wypadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 45683568
lekki nawilżający, to mi powiedział dobry fryzjer nalepiej dobrej firmy i koniecznie bez silikonów włosy przetluszczają się paradoksalnie bo są chronicznie przesuszone i słabe no i jak się za często myje ciepłą wodą to też bo za bardzo się aktywują gruczoły, nie wolno codziennie myć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie codzienne mycie jeszcze bardziej wzmaga przetłuszczanie się, ja płuczę włosy ciepłą ale nie gorącą wodą taka bardziej letnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia_lalka_nieduża
Przy przetłuszczających się włosach trzeba uważać na temperaturę wody - za gorąca i za zimna wzmaga produkcję sebum. Nie powinno się tez używać mocno oczyszczających szamponów, bo taka "przeczyszczona" skóra te może się bardziej przetłuszczać... Ja polecam delikatny szampon Biokap, ma bardzo dobry skład i jest delikatny, odpowiedni do częstego mycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz farbowane włosy to polecam "Szampon nawilżająco-regenerujący do włosów farbowanych z tendencją do przetłuszczania z olejkiem arganowym i melisą: ochrona koloru" można kupić go na e-naturalne. Stosuje go moja siostra i muszę powiedzieć, że bardzo fajne efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma_tylda
Bogowie wszystkich włosów! Co też Wy tutaj wypisujecie? Przetrzymać? Przetłuścić? Szampony dla dzieci? Chcecie dziewczynie pomóc czy zaszkodzić? Absolutnie zgodzę się, że używanie zbyt ciepłej lub zbyt zimnej wody wpływa na wydzielanie sebum. Ale jeśli chodzi o szampony - jest na rynku profesjonalnym (najlepiej w salonach fryzjerskich lub gabinetach trychologicznych) wiele takich, które dbają o optymalne nawilżenie skóry głowy a jednocześnie zapobiegają nadmiernemu wydzielaniu się sebum. Po prostu zapytaj o szampon anti-sebum. Będziesz miała problem z głowy a jednocześnie produkt na pewno zadba o to, żebyś nie przesuszyła sobie włosów. (Poszukaj w salonach Goldwell, Revlon Professional albo L'oreal)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria25
na pewno lekki i nie bardzo wysuszający, bo sprawisz, że skóra jeszcze więcej będzie produkować łoju. Możesz tez je przetłuścić i potrzymać np. z tydzień, będą mniej się przetłuszczać. Też stosuję ceranova z bratkiem, one działają na skórę, przede wszystkim na trądzik, ale zmniejszają również przetłuszczanie się włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja z krainy czarów2
ja też ma przetłuszczające się włosy. Rada ode mnie - nie wierz, że jak przetrzymasz to coś Ci pomoże, nic prócz koszmarnego wyglądu przez dni bez mycia nie zyskasz. Ja myję włosy codziennie bo zależy mi żeby były świeże. używam delikatnego szamponu biokap, który oczyszcza, ale nie ma agresywnych składników myjących dzięki czemu jest delikatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam szampon Dandrene, jest cholernie drogi, ale jednak widać poprawę. Także zdesperowanym walczącym z szybko przetłuszczającą się skórą głowy polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosuje szampon Timotei z różą z Jerycha. I dla mnie jest genialny naprawde bardzo go sobie chwale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie myc wlosow codzienie, myc szamponami bardzo lagodnymi najlepeij tymi dla dzieci bez sls i bez silikonow, raz na jakis czas szampon oczyszczajacy ziolowy, najzwyklejszy z drogerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli jest taka potrzeba, to należy myć włosy codziennie - tyle, że delikatniejszym szamponem, na pewno nie takim silnie oczyszczającym do tłustych włosów. Co to w ogóle za rada "nie myć codziennie"? Nie wyobrażam sobie chodzić z tłustymi, delikatnie mówiąc niezbyt przyjemnie pachnącymi włosami (choć sądząc po widokach i zapachach, jakie spotyka się w komunikacji miejskiej bardzo wielu osobom to nie przeszkadza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszelka74
Częstość mycia włosów zależy od włosów. Każdy ma inne, więc trzeba dostosować do własnych potrzeb. Ja używam timotei do intensywnej pielęgnacji 2w1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje włosy strasznie szybko się przełtuszczają do tego często je farbuje. Ostatnio kupiłam szampon do włosów farbowanych Dove. i jestem bardzo zadowolona Stosuje 3 produkty z serii, szampon, odżywkę i taką fajną ekspresową maseczkę. Fajnie się to wszystko uzupełnia. Kiedyś zabrakło mi maseczki i przez jedno mycie jej nie stosowałam - od razu widziałam różnicę ;-( następnego dnia poleciałam do Rossmanna i kupiłam sobie maskę i znów jest git!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poranna rosa2
zgadzam się z wypowiedziami, że przy tłustych włosach powinnaś unikać mocnych oczyszczających szamponów, które spowodują jeszcze mocniejsze przetłuszczanie. Postaw na delikatne szampony oparte o naturalne składniki. U mnie znakomicie sprawdza się na przykład szampon Biokap, który świetnie dba o moje włosy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co jakis czas szare mydło i plukanie woda z cytryna a pomiedzy szampon z czarnej rzepy firmy eva natura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lebokka
Ja bym szukała raczej czegoś bez konserwantów, na bazie naturalnych składników, z wyciągami z owoców, albo ziół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oaza_spokoju
@lebokka ja tez mam takie wymagania, ostatnio używam Timotei z Różą z Jerycha i świetnie oczyszcza włosy, ale ich nie przesusza i nie niszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie włosy są tluste tylko skóra glowy się przetluszcza. Sama mam taki problem i nigdy nie kupuję szamponow tpowo do włosow przetluszczających się. O wiele lepsze są szampony nawilżające, moze byc loral, wella, glis kur albo clear.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na przetłuszczone włosy świetnie spisuje się szampon i odżywka Biokap, trzeba za nie zapłacić trochę więcej, ale efekt jest bardziej niż zadowalający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KMM
Tutaj piszą porostwlosow.pl/sposoby-na-przetluszczajace-sie-wlosy.html ze lepiej używać szamponów, które jak najmniej obciążają włosy, warto jest też używać szamponów typowo ziołowych z pokrzywą itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy ktoś z was próbował Biokapu? Bo w moim przypadku ten szampon zdziałał cuda! Włosy już tak szybko się nie przetłuszczają, są lśniące i puszyste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja testowałam Biokap i podpisuję się pod postem wyżej. Włoski mam teraz bardzo ładne, lśniące i puszyste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robik33
Mi bardzo pomogły kosmetyki marki Nisim (tu można zamawiać – www.nisim.pl ). Używam ich od dwóch miesięcy. Po pierwsze zatrzymały wypadanie włosów, a traciłem włosy całymi pękami już. Po drugie wyeliminiwały łupież, który też był moją prywatną tragedią, zawsze miałem pełno białych drobinek na karku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włosy przetłuszczają się od noszenia czapki. taki zimowy problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wysowianka66
ja miałam ostatnio kupiony z tej serii dx2 http://www.cefarm24.pl/?name=dx2 jest teraz taki nowy właśnie do przetłuszczających się włosów, póki co jest ok - no ale i tak włosy codziennie myję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może Jantar z Farmony farmona.pl/promowane-produkty/kosmetyki-do-wlosow-pl/? Ja używam od lat tylko takich naturalnych kosmetyków i nie mam problemów ani z cerą, ani z włosami. Zawsze to mniej chemii nakładamy na siebie a skóra się odwdzięcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepszy będzie ten trena.pl/szampony/3104-schwarzkopf-professional-bc-hairscalp-shampoo-deep-cleanser-200-4045787219999.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×