Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

żuczek

Kochani!!! jak zrobic najprostrze ciasto do PIZZY??? prosie o pomoc

Polecane posty

jestesmy glodniutcy (ja i moj promyczek :) i mamy ochotke na pizze domowej roboty.... jak zrobic ciasto???prosze o porady,wskazowki,przepisy dla laika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a drożdże
to pies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zrobcie sobie nalesniki
z farszem takim jak do pizzy i zapieczcie z serkiem zoltym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama fajny przepis ,moi przyjaciele z Włoch mnie nauczyli - taka robią bardzo często,tyle tylko,że to jest bardzo cienkie w zamiarze ciasto - chcesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mleko
do rorobienia tych drozdzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle,ze to musialoby byc dosc proste :) he,he wysublimowanym przepisom raczej nie sprostam(ja i lodowka rowniez...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz gg czy wolisz tu ? jak masz napisz do mnie 4148962 bo przypuszczam że bedziecie mieli pytania a jak wolicie tu to napisze tu tyle tylko ,że zaraz muszę iść spać bo ledwie siedzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest porcja na trzy cienkie pizze na okrągłej dużej blaszce jak chcecie propocjonalnie zmiejszycie sobie składniki choc to ciasto idealnie sie zamraża takie surowe i potem mozna go wykorzystać. 5 szklanek mąki , 1 1/2 szklanki wody i ok 30 g drożdzy/ około 1/3 tradycyjnej kostki drożdży/ ,szczyptę soli - wszystko to bez zbędnych ceregieli do miski i wyrabiać ręką - nie wygląda to za optymistycznie za początku bo nijak sie to nie lepi razem ale zacznie zaraz nabierac wyglądu .Wy wyrabiajcie ciasto a jak będę pisała co z tym dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie poświęcenie tylko maniakalnie śpię bo jestem w ciąży ale dzięki za docenienie chęci....piszę dalej... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak już to ciasto wyrobicie / a zapewniam w końcu się da wyrobić :) / oczywiście miejcie w zanadrzu trochę mąki i troche wody ale lepiej nie dodawajcie na razie te proporcje muszę się połączyć idealnie.Odstawiacie na chwilę do ciepłego miejsca.Po kilkunastu minutach / mnie się zdarza nie czekać wcale / dzielicie to ciasto na 3 lub 4 części osobno wyrabiacie tyle tylko,że jak to ma być jedna pizza dla dwójki / zalezy jakie macie mozliwości :) / zajmijcie się tą jedną lub dwiema częsciami,często co jakiś czas wyrabiajcie / musicie \"wydusić powietrze\" / a w międzyczasie możecie przygotować co macie \"na pizze \" cdn....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojejku co za dobry człek ;) :) DZIEKUJEMY CI! poluz sie spac,nie mam sumienia tak wykozystywac Twojej wiedzy :) mamy sklad a to podstawa chyba damy rade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak już to ciasto będzie ok / czyli jak już nie bedziecie mogli wytrzymać / rozwałkujcie , na blaszkę - nie musi rosnąć na blaszce i składniki na wierzch : najlepiej posypać lekko ciasto ziołami do pizzy ,ja smaruję sosem pomidorowym z mieszanka \"żywych\" ziół - może być ketchup z ziołami lub bez.Smarujecie cienko. odradzam pomidory ...bo parzą przy jedzeniu poza tym może byc cokolwiek - nie zapomnajcie że pizza to potrawa która narodziła się z biedy we Włoszech - czyli nie przejmujcie się brakiem składników akurat w tej chwili. polecam czosnek jak ktoś lubi salami jakakolwiek kiełbasa pieczarki usmazone / zywe są błeeee / papryka....itp. co tam macie na to ser ...oooo duzo sera - jak macie mozzarelę to polecam kilka kostek / 1 cm na 1 cm / porozsypywac po cieście / i do piekarnika nagrzanego na krótko :) / dobra wiadomość co ??? / Facet w tym czasie skacze po wino.... :) Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napiszcie jak wyszła jak nie dzisiaj to sprawdzę jutro ...i kawałek mailem możecie wysłać...a jutro jak mi czas pozwoli napiszę Wam przepis na lasagne :) Przypominam ciasto ma być cienkie na tą pizze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) dziekujemy Ci !!! wdzieczne my i niedoswiadczone glodomory :) ps.ciasto uwielbiamy jak jest cienkie ! :) pycha :) ;) milej nocy, pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) dziekujemy Ci !!! wdzieczne my i niedoswiadczone glodomory :) ps.ciasto uwielbiamy jak jest cienkie ! :) pycha :) ;) milej nocy, pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Juulka! jeszcze raz dzieki :) pomoglas naprawde wyszlo calkiem niezle :) pozdrowka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyy
przepis na dużą blache z piekarnika 3 szkl.mąki 1 szkl.mleka /ciepłe/+1 łyżka oliwy 1 paczka drożdży sypkich /w proszku/ 1/2 łyżeczki soli 1 łyżeczka cukru wsystko razem dobrze wyrobić,tak żeby ciasto było plastyczne i ładnie odchodziło od ręki,odstawić na ok.20 minut,żeby wyrosło. blache posypujemy mąką i wykładamy ciastem,ciasto sparujemy sosem lub przcierem pomidorowym,posypujemy startym żółtym serem ,kładziemy kawałki wędlin,salami,papryka w paski,oliwki,jak ktoś lubi czosnek-to co mamy i lubimy,wszystko posypujemy oregano,pieprzem i na koniec żołty ser.życze SMACZNEGO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OskiXD
yyy . zrobiłem pizze z tego twojego przepisu była pyszna dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynaa
Tez jakoby jestem zwiazana z tematem ... ahh duzo by gadac... test osobowosci wg dalay lamy - wyniki sa niezwykle (z trzech tylko pytan) tu ---> http://is.gd/Vin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junak es
Robiliśmy pizzę serowe Party z Party Pizza i w żaden sposób nie możemy uzyskać takiego efektu jak w tej pizzerii. W czym tkwi błąd? Może coś nie tak ze składnikami? O czym mogliśmy zapomnieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×