Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość senda41

41-latki też mogłyby się spotykać na tym forum, co wy na to?

Polecane posty

Diarra ja chcę ten przepis na śledzie! Mam co prawda już swoje wypróbowane, ale lubię śledzie i w ogóle ryby wszelkiego rodzaju, więc może to będzie miła odmiana. Peny ja czasem też dodaję do bigosu śliwki, ale tylko kilka sztuk, Ty pewnie dodałaś ich za dużo. A czerwone wino dodajesz czasami? Poświęciłam oglądanie M jak M żeby do was napisac,[ ale jestem dobra, no nie? ;)], bo ciągle komputer okupuje córeczka. A teraz ją \"wywiało\" na serial. Witaj nasza nowa koleżanko!!! 🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirindo czerwonego wina też już dodawałam i jabłek innych wynalazków, ale lubię zwykły sprawdzony przepis. Śliwek też kiedyś dawałam ale zwykłych, a te były kalifornijskie i one sa za słodkie. Ja też witam nowa koleżankę, napisz nam coś o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peny Ja też dzisiajzrobiłam bigos. Tradycyjny, bez żadnych udziwnień. Nie dodaję żadnych śliwek ani wina. Kapusta, grzybki, boczek, kiełbasa i heja !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No może tym razem się uda połączenie , już mi brak słow czasami na ten internet . A teraz pora na sledzie. Składniki : 50 dag filetów śledziowych 2 łyzki cukru 1/3 szklanki oleju ćwierć szklanki octu 6 % 3-4 łyzki koncentratu pomidorowego 30 dag cebuli 2-3 ziarenka ziela angielskiego liść laurowy pół torebki ( 15g) ziarenek gorczycy W rondlu rozgrzac olej i zeszklić pokrojona w półplasterki cebule, dodac cukier, mieszając chwilkę smazyc. Wlac ocet, dodać liść laurowy,ziele,koncentrat pomidorowy, wymieszać dusić kilkanaścieminut. Zdjąć z ognia i dodac gorczycę. Wymoczone i suszone filety śledziowe pokroić w kawałki i ułozyć warstwami w słoiku przekładajć każdą ostudzonym sosem. Wstawic do lodówki na 2-3 dni . W lodówce moga stać ok.2 tgodni. Sa pyszne. uwierzcie. Ja już innych nie robię na zadną okazję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śledziki polecam, mogą postać do Sylwestra jesli nie zostaną przez rodzinkę \"wciągniete\". Ja bigosik robię tradycyjny , bez żadnych dodatków - kapusta, golonka i grzybki ( borowiki), a mam też mięsko z dzika i taki bigos to dopiero pychotka. Kiedyś robiłam tylko na dziczyźnie. Teraz ze zwierzyną jest krucho więc przeszłam na zwykła golonke. Mam jeszcze z ubiegłego roku borowiczki , bo w tym roku była kicha. Z ledwością starczy na pierogi ( same podgrzybki), bez których w naszym domu nie ma świat.:) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Słońca moje kochane!!!! Ja już w pracy! Chodzą mi malarze za plecami i zaraz będą odłączać komputer!! Więc szybko skrobię do Was. Dziewczyny, czy może Buber też..... coś mi się dzieje z beniaminkiem, sypią się z niego liście, nie wiem czemu? Może macie takiego fikusa? Szkoda mi go, już jest większy niż ja:D Na święta zrobiłam dopiero casteczka i nic więcej, a czytam, że Wy już jakieś bigosiki, śledziki, kurcze! muszę sie sprężyć:D całuski!!!! dużo całusków😘😘😘😘 Miłego i bardzo pracowitego dnia Wam życzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobaczcie co znalazłam;) No i coś wesołego dla was.. Mam nadzieję że podniosą się kąciki ust..? Drogi serwisie techniczny! W ubiegłym roku zmieniłam CHŁOPAKA na MĘŻA i zauważyłam znaczny spadek wydajności działania, w szczególności w aplikacjach KWIATY i BIŻUTERIA, które działały dotychczas bez zarzutu w CHŁOPAKU. Dodatkowo MĄŻ - widocznie samoistnie - odinstalował kilka bardzo wartościowych programów takich jak ROMANS i ZAINTERESOWANIE, a w zamian zainstalował zupełnie przeze mnie niechciane aplikacje PIŁKA NOŻNA i BOKS. ROZMOWA nie działa zupełnie, a aplikacja SPRZĄTANIE DOMU po prostu zawiesza system. Uruchamiałam aplikacje wsparcia KŁÓTNIA, aby naprawić problem, ale bezskutecznie. Desperatka. Droga Desperatko! Na wstępie pragniemy zwrócić Twoją uwagę, iż CHŁOPAK jest pakietem rozrywkowym, podczas gdy MĄŻ jest systemem operacyjnym. Spróbuj wprowadzić komendę: C:\\\\MYSLALAM_ZE_MNIE_KOCHASZ ściągnąć ŁZY oraz zainstalować WINĘ. Jeśli wszystko zadziała jak powinno, MĄŻ powinien automatycznie włączyć aplikacje BIŻUTERIA i KWIATY. Pamiętaj jednak, iż nadużywanie tych aplikacji może doprowadzić MĘŻA do wystąpienia błędu GROBOWA_CISZA lub PIWO - PIWO jest bardzo nieprzyjemnym programem, który w pewnych sytuacjach może włączać plik GŁOŚNE_CHRAPANIE.MP3 Cokolwiek byś nie robiła, pamiętaj jednak, żeby nie instalować TEŚCIOWEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrypinko super tekścik! Ja na szczęście mam CHŁOPAKA haha i jeszcze w Nim wszystkie aplikacje działają:D! Acha, dla Diarry - Diarreńko ta kawka to taka parzona \"siekiera\" ze szczyptą imbiru i dwoma szczyptami cynamonu - pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymcia Witaj wśród nas ! Zaglądaj i pisz ! Dziewczyny! Ale mam dzisiaj w pracy nastrój świąteczno-imprezowy ! Buziaczki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Dziewczyny przepis Diarry sprawdzony, ja od paru lat robie takie śledzie a mój mężuś nie chce jeść innych.Spróbujcie naprawde warto. Ja już na nic nie mam siły zaplanowałam sobie że zrobie uszka i pierogi i naj normalniej w świecie sił mi brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć laseczki, witaj Szymcia. dziewczyny tyle się dzisiaj napisałam i mi to gdzieś wcięło. No więc napiszę jeszcze raz. Bigosik chyba uratowany, bo przed chwila był syn z dziewczyną i jedli i nie poczuli żadnych sliwek, powiedzieli że bigosik pyszny jak zwykle. Diarruniu sledziki według twojego przepisu zrobię jutro. Majeczko fkus benjamina bardzo nie lubi przestawiania a nawet obracania doniczki. Często wtedy reaguje zrzuceniem liści. Zobacz czy na tych lisciach nie ma od spodu takich rdzawych plam bo być może to przędziorek. To wtedy trzeba kupić oprysk. Bea jak jesteś przemęczona to się nie dobijaj tymi pierogami. Lepiej kupić pierogi w garmażerce niż rozchorować się w święta. Pamiętaj o sercu. Agrypinko tekścik super, szczera to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peny słonko dzięki za troske ale szkoda mi tego farszu ,który od dwóch dni stoi w lodówce i czeka na mnie. Ide sie troche położyć i do roboty .Całuje Beata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lodówka powoli się zapełnia. Od czwartku wielkie gotowanie - chyba wpadłam juz w amok przedświąteczny jak się was czyta co zrobiłyście !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymcia Asertywność wobec rodzinki? A czym Ci tak zaszli za skórę, że nie chcesz z nimi spedzać świąt ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flow co gotujesz na święta, pochwal się. Ja w czwartek zrobie pierogi, a w piątek będę piekła mięsa, ugotuję kapustę z grzybami na wigilię, może wieczorem zrobię też barszcz i zupę grzybową. W wigilię to tylko rybę będę smażyć i może rosołek już na niedzielę ugotuję. Szymcia napisz może coś wiecej o sobie i swojej rodzinie, no i zrób się czarna, bo do czerwonych podchodzimy nieufnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peny Wigilia tradycyjnie : zupa grzybowa, karp i pierogi z kapustą i grzybami. W pierwsze świeto ide do przyjaciół (tradycyjnie!) więc kupiłam mały koniaczek i wypad ! A w drugie mam u siebie kumpelę z facetem (może tez mój randkowicz?) więc zrobię sałatke gyros, śledziki wg przepisu Diarry, śledzika pod pierzynką, bigos (już mam) i rybę po grecku. Oczywiście troche ciasta to kupię - nie jestem specjalistą od ciast ! :D A Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymcia Wystarczy, oj wystarczy ! Rozbroiłaś mnie zupełnie ! To masz taki mały nalot armii krajowej ! :D Ale to ma swój urok - wierz mi. Będę trzymała kciuki za Twoją (anielską?) cierpliwość ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochani🌻 Widze, że u nas świeta na całego.... Jak pachnie i jest miło .... Ja jutro będę gotowała bigosik i robiła druga porcję pierogów z grzybami no i oczywiście sledzie. A w piatek ( mam wolne) upiekę ciasto z makiem. Ja na Wigilię idę z Madzią do mojego taty, pierwszy dzień mam jeszcze wolny, w drugi idę do brata. W pracy dzisiaj było cichutko i jakoś w miarę przyjemnie , nie było naszego szefa. A od jutra nie ma mojej kierowniczki ( jędzy) więc powinno byc jeszcze przyjemniej, pomimo ,iż musimy już sprezac się do roboty tej najgorszej czyli pakowania akt do przeprowadzki. Ale niczym jest praca fizyczna bez stresy jaki nam zgotowuja niektóe osoby w pracy.... Oj jak się cieszę. ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju🌻 Ja też mam beniamina, ale ma się dobrze, a ze na kwiatkach za bardzo się nie znam to niestety ci nie pomogę. Moje kwiaty muszą być w moim domu bardzo dzielne, bo nie mam dla nich czasu i przypominam sobie o nich dopiero jak dracenie opada suckienka ( liście kulą się do pnia) - sygnał, ze trzeba je podlac. Ale wyglądają nie najgorzej. A jakie ciasteczka robisz? :) Dzieki za przepis na kawkę, musze kiedyś spróbowac. Agrypina🌻 super tekst.:P Szymcia 🌻 witaj w naszym gronie , zaczernij się i napisz coś więcej o sobie :) Skąd jestes , co porabiasz. No faktycznie spora ta rodzinka, ale jakie rodzinne te świeta , a niektórzy sami .... Flow 🌻 Beatko 🌻 🌻🌻🌻🌻 dla wszystkich Peny 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flow u mnie jest wigilia jak co roku odkąd zmarła ukochana babcia mojego męża, która była obłędna. Przedtem wigilia była zawsze u mojej teściowej a potem szlismy do mamy na drugą. Teraz mama i teściowa przychodzą do nas i w tym roku jeszcze doszła dziewczyna syna, co mnie bardzo cieszy bo mało nas przy tym stole. Moja mama przynosi zawsze na wigilię takie kluski z makiem i bakaliami, które bardzo lubimy, a teściowa pierogi. Reszte robię ja. W pierwszy dzień świąt przyjdzie syn z dziewczyną do nas już na obiad i może teściowa bo mama idzie do mojej siostry, a w drugi dzień świąt spotkamy się u mamy. To tyle. Szymcia ale masz wspaniałą rodzinę. To niby kłopot, bo gdzie ich wszystkich posadzić i położyć, ale jak potem radośnie i miło przy choince. Kiedyś tak było w moim domu rodzinnym jak przyjeżdżali dziadkowie i brat mamy z dziećmi, fantazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flow u mnie jest wigilia jak co roku odkąd zmarła ukochana babcia mojego męża, która była obłędna. Przedtem wigilia była zawsze u mojej teściowej a potem szlismy do mamy na drugą. Teraz mama i teściowa przychodzą do nas i w tym roku jeszcze doszła dziewczyna syna, co mnie bardzo cieszy bo mało nas przy tym stole. Moja mama przynosi zawsze na wigilię takie kluski z makiem i bakaliami, które bardzo lubimy, a teściowa pierogi. Reszte robię ja. W pierwszy dzień świąt przyjdzie syn z dziewczyną do nas już na obiad i może teściowa bo mama idzie do mojej siostry, a w drugi dzień świąt spotkamy się u mamy. To tyle. Szymcia ale masz wspaniałą rodzinę. To niby kłopot, bo gdzie ich wszystkich posadzić i położyć, ale jak potem radośnie i miło przy choince. Kiedyś tak było w moim domu rodzinnym jak przyjeżdżali dziadkowie i brat mamy z dziećmi, fantazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×