Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość senda41

41-latki też mogłyby się spotykać na tym forum, co wy na to?

Polecane posty

Alja wedle życzenia przepis na łatwa i dobra babeczke. Składniki: 6 jajek 1,5 szkl. cukru 1,5 szkl. mąki pszennej 1 szkl. mąki ziemniaczanej( ja daje niepełną) 2 płaske łyżeczki proszku do pieczenia 1 kostka margaryny ( najlepiej palmy) Roztopic margaryne, ostudzić dodać wszystkie składniki wymieszac i piec 50 minut w srednio nagrzanym piekarniku. SMACZNEGO Mozna polać polewą kakaową: 2 łyżki śmietany 2 łyżki kakao 2 łyzki masła lub margaryny 4 łyżki cukru Masło stopic i ostudzić.Dodać śmietane i dobrze wymieszać. Dodac kakao, cukier, wymieszać i podgrzewac na małym ogniu aż bedzie błyszcząca. GORĄCĄ POLEWA POLAĆ ZIMNE CIASTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bea, wygląda prosto i tanio, to co? W sam raz, wyślę syna po składniki, bo ferie świąteczne i będę lepić, dam znać, co wyniknie, jezu ,trudno z tą nogą, ale dzięki...🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alja ja bym uznała, że 180. Mam też prosty przepis na babkę, podobny do przepisu Beatki: SKŁADNIKI 1 kostka margaryny 4-5 jajek (ja daję 4 i jest dobrze) 1 szklanka cukru 1 szklanka mąki 1/2 szklanki mąki ziemniacz.(może być też kisiel lub budyń) 1 łyżeczka proszku do pieczenia cukier waniliowy, ew. zapach - ja nie daję, bo nie lubię PRZYGOTOWANIE Jajka z cukrem rozetrzeć dodając stopniowo mąkę z proszkiem. Rozpuścić margarynę i wlać gorącą (!) do ciasta. Piec na wolnym ogniu ok.1 - 1,5 godziny. Alja ja też nie jestem specjalistką od pieczenia, ale ta babka udaje mi się zawsze ! Można polać lukrem lub inną polewą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteście niezastąpione... Mirinda, dzięki... No, zastosuję się do wskazówek... :) Czemu miałoby nie wyjść..., jeśli serce wkłada się w pieczenie + rady nieodzowne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczynki. Ja zamierzam jutro upiec piewrszy w zyciu sernik. Do tej pory robiłam tylko ciasta na zimno. Mam nadzieje, że się uda. Jutro już wyjeżdżam na Święta i przez pare dni nie będę sie odzywać gdyz rodzina nie ma dostepu do internetu. Życzę Wam wszystkim pieknym czterdziestoletnim wspaniałych Świąt. Oby nikt i nic Wam ich nie zakłóciło. Żeby mężowie byli mili, dzici nie krzyczały za bardzo i nie dawały Wam w kość, teściowe niech nie mówią, że żarcie niesmaczne a całe Świeta niech będa słoneczne, ciepłe i piekne. Oby nic Wam nie odebrało przyjemności świętowania. Ja własnie wyruszam po zakupy do sklepów, nabędę mnóstwo wina , nalewek adwokatów i innych rzeczy a jutro mam troche czasu na lenistwo i zrobienie urody, żeby przed rodzinką dobrze wypaść. Sprzatanie zupełnie olałam , umyłam wszystkie okna a podłogi wołają o ratunek. Nic z tego. Będę sprzatać po świetach. No to pa laseczki,. Trzymajcie się. hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć,czuję się lepiej.Dzisiaj pobrałam sobie krew i mocz na badania a również na hormon tarczycy.W nocy miałam podwyższoną temperaturę 38 .I trochę boli mnie gardło,aż dziw bo nie mam migdałów.Ale muszę się trzymać i coś przygotować na święta.Dzisiaj zaczęłam pieczenie ale nie najlepiej mi to idzie.Zawsze wychodziły mi ciasta a teraz pożal się Boże może dlatego ,że trzynasty,a rodzinka karze mi się nie przejmować byle by słodkie były. Ajia wejdź na stronę Wielkie żarcie tam znajdziesz mnóstwo przepisów sprawdzonych przez internautów,są tam liczne komentarze.A widzę ,że wspierają nas dobre kuchary Bea i Mirinda.Są w pogotowiu ,to wrazie wpadki nam pomogą:) Glamur z tym koniem trojańskim to nie są żarty,musiałaś coś otworzyć i się rozgościł ,jak będzie głodny to zeżre ci cały program itp.Więc wyłącz komputer z sieci i czekaj na speców od przepędzania koni. Haneczko,tyle alkoholu chcesz kupić ? To będziesz miała niezłe święta:0 Flori witaj,mężczyźni rozwijają się do 6 roku życia a później tylko rosną;) Senado,sama dobrze wiesz,żeby sprostać codziennym obowiązkom to trzeba się nie raz natrudzić ,a i psychika słaba.Nieraz człowiek jest bezradny.Dzięki za troskę ty też się pilnuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No laski,co jest z wami,pieczecie?smażycie?sprzątacie? czy nic nie robicie?Ja ciasta popiekłam prawie same zakalce:) a jutro chcę zrobić tort węgierski,pieczeń,sałatkę,kurczaka z ryżem i rodzynkami,posprzatac po raz 110.iść na cmentarz,pomalować jajka,bo w sobotę do pracy.A co wy pichcicie i co wam jeszcze zostało do roboty?I czy macie zamówioną pogodę na święta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkim przemiłym forumowiczkom na tym topiku zycze wspaniałych świa, pogodnych slonecznych i jak najbardziej rodzinnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze małe pytanie o babkę, no sorry, bo pewnie głupie, a w czym piec, bo ja nie mam odpowiedniej formy. Mam tylko taką foremkę prostokątną... Jezu, pewnie denne pytania zadaję... Mam też taką okrągłą, kiedyś robiłam w niej sernik na zimno, jasne, pewnie nie o to chodzi... Pomóżcie, kucharki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie już wszystkie śpicie, a więc niech Wam się przyśnią same najprzyjemniejsze rzeczy................... Ja dopiero w tej chwili usiadłam, dziś cały dzień sprzątałam, byłam z dzieckiem na gimnastyce korekcyjnej i zakupach. Jestem zadowolona choć padnięta. Beatko👄 dziękuje za przepisy, wydrukowałam sobie i jutro będę coś modzić. Ja ostatnio piekłam podobny sernik, tylko jeszcze robiłam na wierch bezę. Alja 👄 moja mama też już mi mówiła o swojej znajomej, która właśnie była przez cały rok leczona na różne dolegliwości, aż w końcu okazało się, że to kłopoty z tarczycą. Dzielna jesteś tą swoją nogą, brawo, tak trzymaj. Napisz czy nie drapie Cię i nie piecze skóra pod gipsem, mój mąż miał z tym kłopot. Smieszne to, ale w gips wkładał sobie gałązkę, zawsze to mu pomagało. A tą babką to się nie przejmuj, upiec w tej okrągłej formie, sądze, że ta prostokątna będzie za duża. A jakie robisz kartki, mnie zawsze takie rzeczy bardzo interesują Mirinda👄 Twoja babka też jest bardzo ciekawa, szczególnie długość pieczenia. Mnie zawsze ciasto babkowe nie wychodzi, ale jeszcze raz zaryzykuję. Zahir👄 ty może nie doleczyłaś ostatniego przeziębienia, trzymaj się, gdy się żle czujesz to może kup półprodukty, zawsze mniej czasu poświęcisz na przygotowanie, a trochę więcej na odpoczynek. Ja z ciast piekę sernik, no myślę,że babki też, ananasowca i dużo mazurków/nimi zajmujemy się z dziewczykami, dajemy z życzeniami znajomym, przyjaciołom/. No jakieś tam mięsa na zimno, schab i karczek, sałatkę grecką, bigos, zimne nóżki. I nie wiem co jeszcze. Pogoda będzie superrrrrrrrrrr Pa dziewczyny🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to raz jeszcze dobranoc wszystkim pieczącym Babeczki, czyli Babeczkom... Senda - jasne, ze swędzi, właśnie obmyślam skuteczne sposoby, ale łatwo mi się dostać, bo gips właściwie lata mi wokół nogi, szczerze mówiąc, nie wiem, czy to dobrze...Kartki moje? Wszystko, co robię, zawsze rozdam, ale ostatnio, na Walentynki, robiłam, tzn. na kiermasz w szkole, i sfotografowałam je na pamiątkę. Jeśli chcesz, mogę wysłać, ale musiałabyś adres mailowy podrzucić. :) Nie ma sprawy, będzie babeczka w formie okrągłej, jutro zacznę działać...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero zorientowałam się Senda, że tych starań i wypieków na święta to też w twoim przypadku kobieto zdecydowanie za dużo! Miałaś odpoczywać... i o zdrowie dbać!!! Definitywnie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczy i chłopaku. Zyczę Wam dobrego dnia. Pa zabieram się do pracy w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, super, babeczka pięknie wyrosła, jeszcze lepiej pachnie, no jestem w niemałym szoku, że się udało!!!! Mirinda, dzięki, sprawdzałam twój przepis, dokładnie, jak napisałaś. Gdy ostygnie, zrobię polewę wedle wskazówek Zahir! Bosko, cieszę się jak dziecko! :) :) :) :) :) :) Właściwie to zapraszam do jedzenia i tak nie dotrwa do świąt!!! Częstujcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alja _____dobrze ,że jesteś, bo jak napisałaś ,ze babeczkę do pieca wrzuciłaś, to sie obawiałem czy czasem Ty z tą babka do pieca nie wpadlaś:D:D 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli babkę poleje się tą polewą, to ona sama tak zgęstnieję, czy trzeba \"coś\" przy tym jeszcze odczyniać... Pewnie coś trywialnie prostego, o czym nie mam bladego pojęcia. A jeśli macie, Kochane, jakieś własne modyfikacje tejże babki, to dawać sprawdzone przepisy. Pewnie znalazłabym dużo w necie, ale do was mam zaufanie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahahaha...Buber, Babeczką nazywam również moją Małoletnią. To by było, normalnie jak u Prusa, na kilka zdrowasiek do pieca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego \"Alleluja\" 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj nie mogę się zorganizować,Julka broi niemilosiernie,wlaśnie przed chwilą wylała wiaderko wody na podłogę drewnianą.W całym domu rozpiździaj,nie wiem w co mam ręce wsadzić ,a jutro do pracy na cały dzień i muszę wszystko zrobić dzisiaj.Dziękuję Buber za życzonka ,mam nadzieję ,że pomagasz żonie,bo mój miły wypadł na ogród i robi porządki,a pogoda u nas marna co chwilę pada i jest wietrznie.Jak znajdę trochę wolnego czasu to przyślę wam też zyczonka.Narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie piątkowo. Ja na moment bo dzisiaj u mnie zagościła jakas wstretna chandra i mam wszystkiego dość. Alja 🌻uszku polewa tą która ja robie bardzo ładnie gęstnieje i jest smaczna, dlatego polewa się ją gorącą. Narazie uciekam wpadne do was później , buziaki ,papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
We właściwym czasie przyszła odpowiedź, Bea... To już czekam tylko, aby zgęstniała. A jaką ty robisz polewę, też tak, jak Zahir?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×