Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość monika_______
Najczęściej badane przeciwciała to anty-TG i anty-TPO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANKA6
Hej dziewczyny mam do Was takie pytanie Czy możliwe jest chorowanie na niedoczynność tarczycy ale bez powiększonego wola?? Mam prawie wszystkie objawy niedoczynności ;/ Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka6 ależtak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagadiga
jeśli z niedoczynności weszło sie w nadczynność (mało prawdopodobne ale możliwe) to co wtedy się robi? odstawia leki? jeśli w niedoczynności mam objawy nadczynności (mimo że jem to mam uczucie jakbym nic nie jadła - jakby mega szybko wszystko mi sie spalało) to co robić? w dodatku wizyta u endokrynologa dopiero 30 maja ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę_ o _odpowiedź
No właśnie nie czuję się za super, jestem niesamowicie senna, mam bardzo suchą skórę na zewnętrznej stronie dłoni, słaba pamiec, jestem niska i mam wolną przemianę materii. A badań na jakieś przeciwciała nie miałam nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę_ o _odpowiedź
A i jeszcze prawie non stop mam lodowate dłonie i stopy. Ale najbardziej przeszkadza mi senność, wzrost i przemiana materii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanusik
@proszę_ o _odpowiedź Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że masz niedoczynność tarczycy. Zrób sobie "Barnes Basal Temperature Test" (za darmo, w domu!)i będziesz miała dokładniejszą diagnozę niż wszystkie badania krwi razem wzięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do proszę_ o _odpowiedź
nie rozumiem cię. nie chcesz zrobić badań. tak wiem że lekarka nie dała ci skierowania na nie ale tarczyca to taka choroba w której raz częściej raz rzadziej robi sie badania. piszesz że nie zrobisz badań a źle sie czujesz to czego od nas oczekujesz??? w dodatku jesteś w okresie dojrzewania i naprawdę dziwi mnie że nie chce ci sie kontrolować swojej choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę_ o _odpowiedź
Już pisałam, że chciałam się tylko upewnić jeśli chodzi o wymiary tarczycy :) I tylko tego oczekiwałam, ale się po prostu rozpisaliśmy i tyle. To wszystko co chciałam napisać... czyli jednak 8 coś ml tarczycy to mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie no zlitujcie się
TARCZYCA TO NIE CHOROBA! TO GRUCZOŁ!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANKA6
Anka6 to jest Twoja odpowiedz?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do proszę_ o _odpowiedź
jeśli tarczyca ci sie zmniejsza to najprawdopodobniej masz Hashimoto - zapalnie tarczycy. twój organizm sam siebie atakuje i twoje przeciwciała zjadają tarczycę. No ale żeby to potwierdzić musisz zrobić to czego nie chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znaczy wszyscy zdrowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona_k_pie
mam wrodzonom niedoczynnosc tarczycy i czy mode się starac o rente 2 jestem bezrobotna mam stasz pracy 22 lat w spułdzielni inwalidów co mam zrobic podaie numer [skype piotr.messi] czekam ....iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nenana
sprawdzacie poziom żelaza? niedobór żelaza powoduje objawy nadczynności dlatego w pierwszej chwili lekarze stwierdzaja nadczynnosc a nie niedobór żelaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxy_84
Witam. Wizyte u endo mialam miec w kwietniu ale znalazlam w internecie, ze do mojego miasta przyj.profesor endok. wiec zadzwonilam i mialam szczescie bo akurat przyjmowal wczoraj. A ja dzien predzej robilam badania na PRL i pojechalam je odebrac wiec zrobilam jeszcze na TSH ft3 i ft4 wyniki po 2 godz. Lekarz bardzo kompetenty, wszystko swietnie wytlumaczyl. Powiedzial, ze nastepnym razem jak bede robila badania to przed tabletka bo jak robilam po tabletce to wyniki sa zanizone... Zwiekszyl mi z 50mg na 75mg po 6tyg. komplet badan+usg. PRL spadla mi z 70na30 a norma do 25. Wiec dr sadzi, ze jak zwiekszy dawke to i prolaktyna jeszcze spadnie a jak nie to wtedy leki na prl. Jesli chodzi o schudniecie to powiedzial, ze przy dawce 75mg moge miec wiekszy apetyt ale jesli ogranicze jedzenie to z ta dawka bedzie mi latwiej schudnac. Po wczorajszej wizyci troche mi lzej na sercu, jakos sie inaczej poczulam nie wiem czemu.... Kazal mi isc do kardiologa bo mam wysoki puls a przy dawce 75mg puls jeszcze wzrasta wiec kazl sie przebadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania.o
Poszukuje kontaktu do dobrego endokrynologa dziecięcego Na terenie Śląska! Moja corcia ma 2 lata i powiększone gruczoły piersiowe!!! Terminy z nfz są na wrzesien a ja nie mogę tyle czekać!!! POMOCYYYYY!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witaj może pomogę
Odpisałam Ci na Twoim wątku co do lekarza dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do proszę_ o _odpowiedź
Zastanów sie nad wizyytą u psychiatry. Myślę, że może to rozwiązać wiele twoich problemów. Zaopiekują sie tam tobą jak należy. A endokrynolog odpocznie.Zresztą skoro jest aż tak zły to dlaczego nie zmienisz specjalisty.Tylko pod przykrywką nicku (bo wątpię byś robiła to jawnie) ciągle go obrażasz. Jesli sama twierdzisz, że nienajlepiej się tobie powodzi, to nie gadaj, że utrzymujesz lekarzy. Twoje wpływy do budżetu są pewnie znikome i ja oraz mój mąż musimy utrzymywać takich pasożytów jak ty. Mając do wyboru lekarzy i głupie pacjentki wolę dokładać do tych pierwszych, bo czasami do czegoś się jeszcze przydają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izuka33
Czy ktoś korzystał lub coś wie o leczenia tarczycy prądami bernarda przez pana Viktora Żenni? Będę wdzieczna za informacje, mam problemy z tarczycą i chcę poszukać metody innej niż operacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maliy
Witam Wszystkich! poradźcie coś bo czasami jestem tak załamana.., dostawałam lęków, budziłam się w nocy, uderzenia serca..od lat wypadały mi włosy garściami ale mam gęste to nie było tak widac tylko po każdym myciu pełno w wannie, paznokcie od lat rozdwajane na końcach. Nie wiedziała z czego to, łykałam vitapil, tran, nic nie pomagało latami..aż coraz gorzej się poczułam strasznie, poszlam do rodzinnego lekarza,potem do endokrynologa. O kilku miesięcy miałam wahania z okresem raz mialam co 2 tygodnie a potem co 2,5 miesiąca..wtedy zemdlałam ..Wyniki tarczycy mi wyszły źle podobno, biorę eurothyrox n25 ..czy to jest nadczynność czy nieodczynnosć, nie schudłam ani nie przytyłam waga raczej ta sama ale mam biegunki i ogolnie źle się czuję ja myslałam, ze wyniki mieszcza sie w normie ale podobno mam złe mam 0,502 a norma min 0,350 max4,940 to co ja mam????:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milay
Lekarz rodziny widział te wyniki i mówił że to nadczynnosć a endokrynolog, ze niekoniecznie, biorę propranolol i terapie h. też wszystko na raz, nie moge spać, w szyi nic nie czuje, nie widac żadnego gulka nic ale jest w srodku bipsja ma wykazac. Dawniej zawsze było mi gorąco teraz mi zimno a leze pod koldra. Czy macie takie objawy???, rano przewaznie mam biegunke :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxy_84
Ciezko jest mi powiedziec. Lekarz'niby' wie najlepiej. Widzisz ja mam niedoczynnosc ale nigdy nie mialam problemow z zalatwianiem, caly czas mam rozstroj, jade prawie kazdego dnia na stoperanie:) Przy niedoczynnosci powinno czuc sie ciagle chlod a ja nie, mi ciagle jest goraco!!! Nie wiem sama co Ci poradzic. Zawsze mozesz zmienic sobie endo na innego i sprawdzic co Ci powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxy_84
Dziewczeta nie wiem czemu ale na twarzy zasypalo mnie krostkami:( biore euthyrox 75. Moze to po nim mam te krostki? wczesniej nie mialam a teraz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wesoła_czytelniczka
Pewnie coś Cię uczuliło, w obecnych czasach nie trudno na reakcję alergiczną, nie wiązałabym tego z euthyroxem, gdyby wszystko wiązać z tarczycą i lekiem na nią to można by popaść w skrajność ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxy, to może byc
tradzik różowaty,często występujący przy zaburzeniach hormonalnych-idz do dermatologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milay
roxy dzięki, jeden tak mówi drugi tak a objawy mam i nad i niedoczynnosci pomieszane:(( zazywam ten euxyrox czy to się zmiejszają te guzki??? po jakim czasie bo się amrtie jak mi każą wyciąć:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxy_84
Nie wiem. Ja mialam tydzien temu robione usg i guzkow nie mam wiec na ten temat jestem zielona. Nie chce wypowiadac sie zle na ten temat ale sadze, ze jesli masz guzki i zrobia ci biopsje i wyjdzie ona zle to wtedy chyba usuwaja a jesli dobrze to co jakis czas musza sprawdzac. Najlepiej jakby sie wypowiedzial ktos kto to przeszedl, albo cofnij i poczytaj troche postow moze cos znajdziesz. Na twoim miejscu to ja bym poszla do innego lekarza a jesli cie stac to najlepiej prywatnie(chociaz raz) wiesz za kase to zazwyczaj lekarze sa mili i ci odpowiedza na kazde twoje pytanie wiec sie moze czegos dowiesz. Ja chodze prywatnie bo na nfz nie chce mi sie w kolejce czekac a i lekarze nie sa super rozgdani. Moja tesciowa chodzi do takiego jednego na nfz i przez 1,5 roku nie zrobil jej zadnych badan! tylko tsh! jak ja jej pwoiedzialam, ze mi zalecil komplet roznych badan to kazala mi zapisac by mogla go POPROSIC o skierowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny!ja rownież choruje...mam nadczynność tarczycy, która została wykryta dosłownie 2 tyg temu gdy wylądowalam na dermatologii z ostra pokrzywka...poronienia. zly stan zdrowia-drżenie rąk, potliwość, senność, szybko spadek wagi no i w końcu ta pokrzywka wyjaśniły co sie ze mna dzieje...obecnie pokrzywka utrzymuje sie ponad 2 m-ce, od paru dni zażywam Tfurozol 2 razy dziennie przez 10 dni a potem 1 raz dziennie...dzis pierwszy raz zaobserwowalam, ze stan mojej skóry jest zadowalajacy...czy sa dziewczyny w podobnej sytuacji...jakie zauważyłyście skutki zażywania Thyrozolu i po jakim czasie wyniki tarczycy ulegaja poprawie...bardzo chce miec dzidziusia, wiem ze pzrede mna 2 lata leczenie , nei chce ryzykowac, ale czy sa jakies szanse na szybsza poprawe ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marieta.
Parę miesięcy temu zaczęły mi wypadać włosy . Zaniepokoiłam się i wybrałam się do lekarza ten napisał mi skierowanie na pobranie krwi TSH i FT4 wyniki wyszły takie sobie w czwartek mam wizytę u endokrynologa . Nadczynność tarczycy jest o wiele poważniejszym schorzeniem m.in : Guzki tarczycy . . . Trzymaj się cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×