Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

masakra teraz to dopiero mi zamieszaliście w głowie!!narazie sie wstrzymam z tą jodyną,muszę mieć więcej info na ten temat.a co do kosztu badań na anty tpo to ja płaciłam około 40zl.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oj...!
Uważajcie! Niektórzy ludzie mają alergię na jodynę i skutki wypicia mogą być opłakane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jusia331 a jakie miałaś wyniki z anty typo? Ja nigdy nie miałam tego badania.Jestem na stronach angielskojezycznych czytam,czytam i czytam... Muszę wiedzieć czy nie mam haschi,jutro pojdę zrobić wynik. Jodyne piłam 3 dni ,uczulenia nie mam no ale cóż potrzeba tu jasności co do przeciwciał.Oczywiście przerwałam picie jodyny,ale są zioła które proponuja lekarze właśnie na tych stronach są bezpieczne nawet dala haschi z niedoczynnością lub sama nedoczynnością.Będę się starała je wprowadzić. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małoszka
Błagam, napiszcie, jak radzicie sobie przy niedoczynności z wypadającymi włosami... Bo ja już płaczę po każdym myciu....;/ Na co dzień, czesząc itp nie widzę, zeby znacząco wypadały, chyba że mam mocno potargane. Ale jak je umyje i potem próbuję rozczesać czy to na mokro czy na sucho to jest jakaś masakra... Łamią się, wypadają.... Ograniczyłam ich mycie do razu na 2-3 dni, piję pokrzywę, łykam belisse.... I nic;( Boję się, że do lata to mi nic już nie zostanie na głowie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam zrobiłam wynik anty-TPO 19,16 IU/ml max 35,00 czy jeszcze jakieś badanie mam zrobić ,wykluczające hasimoto??? proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arlekina a robiłaś tez anty-tg?bo to tez jest potrzebne oprocz tego zeby lekarz miał pełny obraz zrob usg tarczycy czy niema stanu zapalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usg robiłam i lekarz nic nie mówił ,że mam stan zapalny....to jeszcze w takim razie muszę to drugie badanie zrobić,a ja myslałam że anty-TPO określi czy mam hashi,czy nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arlekina to dziwne że lekarz nic ci niemowil czy masz hashi czy nie,moze poprostu niemasz.bo to glownie na usg widac jest stan zapalny to wtedy jest hashi.tak moj lekarz mowil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdybym wiedziała,że mam hasi to nie robiłabym wyników,leczę się u lekarza ale nigdy mi nie powiedział że mam hasi.Dopiero się tym zainteresowałam jak chciałam pić jod.Nigdy też mnie nie skierował na badania w tym kierunku,chociaż usg mi robił.Wiec sama pomyślałam ,ze może trzeba sprawdzić!Leczę niedoczyność tarczycy nie bardzo znam sie na hasi,ale żeby stwierdzić chyba trzeba zrobic badanie.Tak mi sie wydaje,może ten mókj lekarz jest do d...y?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jusia331 nigdy też nie zadałam pytania o hasi,myślałam że jak jest endokrynologiem to wie co robi....Teraz jednak myslę ,że trzeba zbadać krew w tym kierunku,no bo jak można inaczej stwierdzić hasi??? A ty jusia ,co o tym sądzisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arlekina mysle ze ten twoj lekarz faktycznie jest jakis walniety,bo moj zeby dokladnie stwierdzic czy mam tylko niedoczynnosc czy tez z hashi na dzien dobry kazal zrobic wrzystkie badania,nawet te podstawowe(morfologiaitp)ale tak jak wspominalam to glownie potrzebne jest anty-tpo,anty-tg i usg.moze zmien lekarza jak masz mozliwosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w chwili obecnej nie mam możliwości zmienić lekarza,dzisiaj idę zrobić anty-tg.Mysle ,że te badania wystarczą -jeżeli nie bedzie przeciwciał ,znaczy nie ma hasi? TAK MI SIE WYDAJE. Jeszcze jest taka mozliwość ,że tarczyca nie wykazywała odczynów zapalnych w usg i może dlatego nie kazał robic dodatkowych badań?.Jednak jakby na to nie patrzeć lekarz jest WALNIĘTY,tak jak napisałaś.Powinno się wykluczyć badaniami hasi... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapraszam na forum
gazeta.pl hashimoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Chciałam zasięgnąć rady od Was. Moja historia jest taka że po 2 poronieniach dopiero jak zmieniałam gina to kazał zrobić badanie na hormony tarczycowe i zrobiłam. TSH przekroczone reszta w normie trafiłam do endokrynologa i kazała zrobić przeciwciała i USG. Wynik przeciwciał >1000, usg: tarczyca stosunkowo mała o niejednorodnej budowie, brak zmian ogniskowych. Czy to hashi ? Jestem na etapie brania euthyroksu 2x 50 dziennie oczywiście stopniowo to wprowadzałam wg zaleceń lekarza, zaczęłam od 50 dziennie. Na początku było ok. ale teraz strasznie źle się czuję tzn. czuję się jakbym pijana była, tak jakoś nie w swojej skórze, ciężko mi się mówi bo mam uczucie jakby mój mózg wolniej działał, bucha mi gorąco muszę się szybko rozebrać a za chwilę jak ochłonę to mi zimno, zrobiłam się nerwowa i czasami jakieś lęki mnie napadają. nie wiem czy to zła dawka czy muszę lek zmienić?. Jutro idę do endo a dzisiaj już nie brałam leku bo muszę w pracy jakoś funkcjonować. Myślałam że leki mają pomagać i będę czuła się dużo lepiej anie gorzej :( Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebede ci doradzac bo niejestem lekarzem,ale w moim usg tez niemialam zadnego stanu zapalnego i lekarz powiedzial ze niemam hashi.mysle ze tak jak ja masz sama niedoczynnosc tarczycy.a z tym zlym samopoczuciem po lekach to niewiem czemu sie tak czujesz,powinno byc lepiej nie gorzej.moze za duza dawka?daj znac co powiedzial lekarz.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jusia331:) Dzięki za odpowiedz ja tez jestem trochę skołowana tym wszystkim. Dzisiaj nie wzięłam rano leku i czuję się już teraz wieczorem o niebo lepiej. Jak będę po wizycie to napiszę co i jak. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wunia. a jakie masz tsh?bo ja 5.20 i przyjmuje euthyrox N25 1tabl.dziennie.moj glowny problem to mała tarczyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jusia331 - widzisz dokładnie to nie pamiętam bo zlecone miałam przez endo i to zrobione na skierowanie i nie mam wyniku przy sobie tylko jest u lekarki ale jak jutro tam będę to wszystkiego się dowiem i zapiszę. Przyznam się że trochę to zaniedbałam, myślałam że dostanę lek i będzie ok. ale nie tak łatwo to będzie. Widzisz ja też mam małą tarczycę ale b dużo tych przeciwciał. I chyba jak są te przeciwciała takie duże to jest hasi. Tak wyczytałam z netu ale na jutro wypiszę listę pytań. Zależy mi na jak najszybszym unormowaniu tarczycy bo już mam za sobą 2 poronienia i chciałabym zacząć starania o dziecko. Chyba jednak tak szybko to nie będzie, kurde wszystko się pieprzy- sorry za wyrażenia ale już czasem brak sił. Walczymy już długo i stertę badań przeszliśmy aż dopiero ta tarczyca się pokazała że nie pracuje prawidłowo. Miałam nadzieję że to się zreperuje i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jusia 331 :) dzięki za zainteresowanie się moim wpisem ❤️ Mam pytanie do Ciebie- czy odczuwałaś jakieś objawy niedoczynności bo ja w sumie to nie. Może jedynie to to że zawsze mam zimne stopy i ręce ale myślałam że to słabe krążenie i lubię spać to fakt. To też tłumaczyłam sobie że jestem po prostu śpiochem. Gdyby nie zlecenie gina na badanie hormonów tarczycy to dalej żyłabym w nieświadomości. Pewnie kolejne dziecko też obumarłoby. Ach to życie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wunia. No ja juz od dłuższego czasu mialam objawy niedoczynnosci tj.sennosc,tak jak ty zimne stopy,brak koncentracji,zła pamieć(nawet w sklepie z zakupami mam zawsze problem),kolatanie serca,i ogolnie zemeczenie.Ale wiesz jak jest,nigdzie z tym nieszlam bo myslalam ze mam za niskie cisnienie i tyle.Ale moj mąż wkoncu mnie zmusil bo sie martwil.Mamy corke ale w przyszlosci chcemy sie starac o rodzenstwo dla niej i troche sie tym martwie..chociaz lekarz mi mowil ze gdybym byla w ciazy i niewiedziala o niedoczynnosci to jest to bardzo niebezpieczne dla dziecka,ale jak wiem to trzeba regulowac hormon i wrzystko bedzie ok.Wiec,glowa do gory napewno bedzie dobrze tylko lekarz musi ci ustalic dobra dawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jusia331 :) Ty to miałaś objawy a ja to nigdy nie miałam problemów z pamięcią. Ostatnio mi się tak po tym leku porobiło że zapominałam co robiłam wcześniej- masakra. Coś to forum słabo się kręci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy pamiętacie drogie panie
że Euthyrox bierze się na czczo co najmniej pół godz przed jedzeniem. Dawka tego leku zalezy od wagi pacjenta. Ja ważę 58 kg, przyjmuję Euthyrox No 75 jedną tabletkę rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy pamiętacie drogie panie
ale ja nie mam tarczycy. Mam usuniętą ponad 20 lat temu. Teraz TSH mam na poziomie 0,630 albo jeszcze mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro masz usunieta
to musisz sztucznie uzupełniać brak tyroksyny, endo powinien przepisać Ci właściwą dawkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamietam,pamietam lekarz mi to dokladnie wyjasnil jak przyjmowac;a to forum trzeba rozkrecic!!!!wiec dziewczyny do roboty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja szwagierka tez ma usunieta niedawno(nowotwór tarczycy z przezutami na węzły chłonne)i mowi ze teraz niedoczynnosc przechodzi jej w nadczynnosc i tak w kolko,juz niepamietam ile bieze leku ale to sa duze dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xscscdcdv
do czy pamiętacie drogie panie taka duza dawke bierzesz i masz nadczynnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×