Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Nie wiem jak teraz ale moja mama (20 lat temu) stracila okres w wieku 36 lat i brala hormony, i niestety dostała stłuszczenia wątroby, kiedyś nie było innych leków, teraz może są lepsze, kiedyś nie zwracalo się może takiej uwagi na efekty uboczne i nawet badan krwi nie miała. Więc zwróć uwagę jak w tej chwili hormony wpływaja na organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem rzodkiewką czy gonda i mówię sama za siebie. Wiemy,że wszystkie leki mają skutki uboczne n.p. stłuszczenie wątroby. Dlatego radzimy się znajomych , których spotkało to samo co nas. Oprócz tego sami musimy mieć wiedzę i o siebie walczyć, bo nikt tego lepiej nie zrobi. Teraz też lekarze nie robią żadnych badań nawet prywatni tylko wszystko na oko. Sama musisz wiedzieć jakie badanie zrobić i jeszcze za nie zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Silencium
Mikolcia I tu w połowie masz racje.. Ponieważ jak już wcześniej wspomniałam jestem na etapie poszukiwań "właściwego" lekarza, więc mogę stwierdzić że różnie to bywa i bez względu czy wizyta jest w przychodni, czy prywatnie.. Niektórzy bez badań, bez zgłębienia problemu przepisują taśmowo te same "hormonki", na różne dolegliwości.., a co najlepsze złotym środkiem okazują się tabletki antykoncepcyjne?!! brrrr.. Ale trafiłam w końcu na lekarza który skierował mnie wyniki.... MMaaa............, a Twoja mama jak długo zażyawała "hormonki"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukaj lekarza i kieruj się własną intuicją. Przecież jak nie masz tarczycy to już chyba pobierasz hormony na tarczycę. Nie widzę dużego związku, dlaczego przestały funkcjonować jajniki ewentualnie przysadka. Moim zdaniem naprawdę weż na serio: dieta właściwa i oczyszczanie- to Ci na pewno nie zaszkodzdi a tylko pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa396
mikolcia ...masz jakąs diete oczyszczjącą którą można stosowąć przy hashimoto i prolaktynemii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z mojego doświadczenia- miałam te objawy co podaje silence : huśtawka emocjonalna depresje, dziwne apetyty, uderzenia gorąca, poty nie tylko w nocy czasem w dzień byłam spocona jak w czasie upałów, a była zima, wysokie ciśnienie leczone tricate. Zastosowałam u siebie dietę zgodną z grupą krwi oraz dużo różnych ziół oczyszczających. Trwa to już prawie rok i z powyższych objawów została tylko nerwica. Wszystkie pozostałe odeszły i nie biorę tabletek na ciśnienie chociaż miałam je używać do końca życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No ja tez chetnie wynajme
Co jak wywołać??? - Gonda Wszystko i na temat. Oj hiena nie ma gdzie pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No ja tez chetnie wynajme
mikolcia,nie jestes rzodkiewa,czy gonda a piszesz tak jak oni,wiec dlaczego im mamy nie wierzyc tylko Tobie skoro wiedza jest podobna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monaaa1122
witam! moj poziom TSH wynosi 21,79 przy normie do 4,2 co mam zrobic zeby zajsc w ciaze??prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
Monaa, idź do endokrynologa, bierz tabletki które dostaniesz i odczekaj, aż poziom hormonów się unormuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga500
Witam was wszystich .Ja ide 30 stycznia do endokrynologa,wynik mam z tsh 2,54,a tpo przeciw ciała 11,9.Chyba dobre,bo pytałam pielegniarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monaaa1122
czy ginekolog daje jakieś leki na obniżenie??dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
ginekolog nie, chyba że ma też specjalizacje z endokrynologii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Możecie rzucić okiem na wyniki bo nie do końca jestem pewna czy wszystko jest w porządku a więc tak ; Tsh 2.880 ft3 4.16 anty tg 15.52 anty tpo 5.00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby było jasne - nie jestem jedną z tych nawiedzonych osób, które uważają, ze jakaś "cudowna" dieta leczy np. nowotwory, nie uznaję homeopatii, bioenergoterapii, akupunktury, biorezonansu i innych tego typu praktyk... Ale jednak o diecie wspomnę :). Otóż spróbujcie (jeśli chodzi o Hashimoto) pójść tropem, który podpowiada medycyna normalna, konwencjonalna: autoagresja. Hashimoto należy do chorób autoimmunologicznych, podobnie jak reumatoidalne zapalenie stawów. Myślę, ze początkiem procesów autoimmunologicznych może być swego rodzaju alergia przede wszystkim na zboża. To coś podobnego do nietolerancji glutenu, który u wielu osób "cichcem" wywołuje spustoszenie w organizmie. Gluten należy bodajze do lektyn, lektyny zawierają zboża, wszelkie ziarna, a więc i strączkowe ( w tym fasola, soja) oraz orzechy. Moze sie okazać, że po odstawieniu zbóż unormuje sie praca tarczycy. Mozna też zrobić test na opóżnioną alergię pokarmową Food Detective, jednak jest on bardzo drogi, kilka lat temu płaciłam ok. 400 zł. Ja sama nie mam problemów z tarczycą, mam natomiast ze stawami, u mnie jest ewidentny związek z opózniona alergią pokarmową, a ta z kolei łączy sie z obecnościa nadmiernie rozwiniętej flory bakteryjnej i grzybów candida w jelitach. Jedno napedza drugie, bakterie spowodowały alergie, alergie utrudniaja pozbycie sie bakterii... Trafiłam kiedyś na ciekawy artykuł o lektynach, ale gdzieś mi się zawieruszył, jak znajde , to wkleję tutaj. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta czytam ten artykuł
i nie rozumiem do końca: czy chodzi o produkty z PSZENICY czy o wszystkie ZBOŻA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbGGGppp
"nawiedzonych osób" głupia sucz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbGGGppp
posluchajcie tych "nawiedzonych" osób a nie będziecie siedziec tutaj i jeczec !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta czytam ten artykuł
doczytałam do końca - chodzi o eliminację wszystkich zbóż:( czyli nawet kasza jaglana odpada?:( kurczę, mięso - niezdrowe, nabiał - niezdrowy, zboża - niezdrowe... to tylko warzywa, owoce i ryby zostały? ryby też nie tak do końca zdrowe:O to co tu jeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeść przede wszystkim
Zdrowe pozywienie,czyli chodowane w miejscach oddalonych od przemyslu i na natutalnych nawozach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LoLoLoLoLOLoLoLoLo
Jak to co jeść ? to co dała nam natura !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta czytam ten artykuł
ale konkretnie? co mam jeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta czytam ten artykuł
boża też dała nam natura, mleko też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta czytam ten artykuł
ZBOŻA miało być;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duszek łakomczuszek...
mleko dała natura cielakom, a ty możesz siaganć cyca jakiejś karmiiącej skoro masz ochote na mleko, zboża jedz w wersji nieprzetworzonej dkoro ci je natura dała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie chodzi o tzw. OPÓŹNIONĄ alergię pokarmową. Ta alergia może być na różne rzeczy - np. ja miałam na kukurydzę, ryż, ale i na ...marchew, czekoladę i parę innych rzeczy. Różne osoby mogą reagować alergicznie na różne pokarmy. I ta alergia pokarmowa może zdaniem niektórych URUCHOMIĆ procesy autoimmunologiczne, a więc np. reumatoidalne zapalenie stawów, Hushimoto, procesy zapalne w nerkach itp, choroby OFICJALNIE dzisiaj uznane za choroby z autoagresji (czyli autoimmunologiczne). Autoagresję mogą powodować przede wszystkim lektyny, obecne zwłaszcza w zbożach - i to zboza są NAJBARDZIEJ podejrzane. Gluten jest też rodzajem lektyny. Ale moze wystąpić tez nietolerancja kazeiny - białka mleka krowiego. Nasza dieta opiera sie w dużym stopniu na zbożach i na mleku, a choroby z autoagresji też maja "epidemię" w naszej cywilizacji - to wszystko (jak dla mnie) układa się w jakąś całość... Z rozpoznawaniem nietolerancji jest tak, ze albo robi sie testy (Food Detective), albo próbuje się eliminować próbnie różne pokarmy i sprawdza się, jak to wpływa na dolegliwości. Pierwszy sposób jest szybszy, od razu wiemy, czego sie wystrzegac. Sposób drugi zabiera masę czasu, jemy tyle różnych rzeczy, trudno wytypować, co konkretnie nam szkodzi (zwłaszcza, ze ta szkoda nie jest spektakularna, bo nie puchniemy, jak przy "normalnej" alergii, tylko skutki są odwleczone w czasie, czasem do kilku dni!!! a poza tym łatwo je "zwalić" na inne przyczyny). Przy tym drugim, chałupniczym sposobie eliminacji to najlepiej zacząć od zbóż i od mleka (bo ich nietolerancje występują statystycznie najczęściej) Odstawić na czas, na jaki poleca się odstawienie glutenu (nie pamiętam, trzeba by było poszukać w necie) i jeśli się po tym czasie poprawi, można wprowadzać po jednym zbożu do diety i tak co dwa, trzy tygodnie, jak zacznie sie znów pogarszac po którymś, to "mamy" winowajcę. Nie jestem specjalistką od diet, ani od alergii - po prostu chciałam zasugerować, by przyjrzeć się bliżej tej informacji, która przeciez podaje medycyna akademicka, że jest to choroba autoimmunologiczna, i aby pójść po prostu tym tropem... W necie sa materiały na temat opóżnionej alergii pokarmowej, problem moze zreszta dotyczyć praktycznie kazdego pokarmu, nie tylko zbóz i mleka (są alergie na ryby, białko jaja kurzego, a lektyny to także orzechy i rośliny strączkowe, często alergie opóżnioną wywołuje soja )Ważne: opóżniona alergia pokarmowa to jest inny "szlak" odpowiedzi immunologicznej, niż "zwykła" alergia, ta zwykła czasem zagraża życiu, a ta opóżniona cicho i przez całe lata podgryza nam zdrowie. Najlepiej poszperajcie trochę w necie za materiałami na temat nietolerancji glutenu i opóznionej alergii pokarmowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krótko mówiąc: nie mogę Ci powiedzieć, czego masz unikac, bo nie wiem, co konkretnie powoduje u Ciebie nieprawidłowa odpowiedz immunologiczną. Musisz sama tego poszukać... A zboża i mleko to typuję ze względów hmmmm... statystycznych. Jest spore prawdopodobieństwo, ze "winowajcę" znajdziesz wsród nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×