Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość medus_A
Młoda, ja bym poczekała z tydzień, dwa to może być podrażnienie, opuchnięcie po chorobie firlaaa, cała tarczyca o obniżonej echogeniczności najczęściej wskazuje na zapalenie typu Hashimoto opis guzka wcale nie brzmi groźnie :) nie ma cech, które najczęściej towarzyszą nowotworom złośliwym dla pewności lekarz może Cię skierować na biopsję, zwłaszcza, że zmiana nie jest bardzo mała ale tego się nie bój, bo to wcale nie jest bolesne badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bójcie się aż tak dziewczyny.U mnie sprawa była skomplikowana więc nie uniknęłam operacji.Tak jak stwierdził mój endo jestem ewenementem.Bierzcie hormony,jeśli takowe macie zapisane,chodźcie regularnie na badania a wszystko powinno być okey:D Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość firlaaa
Właśnie w opisie mam zalecenie, żeby mnie wysłać na BAC tarczycy. Ogólnie pani doktor wykonująca USG powiedziała mi, że szczególnie młodym osobom jest to zalecane, bo wtedy jest jednak większe prawdopodobieństwo, że to jest zmiana nowotworowa. Mam 19 lat. Zobaczymy co to będzie :) Znając moje szczęście to coś złego, ale w tym momencie mnie to nie martwi, bo po co się przejmować na zapas! Mi głównie zależy na tym, żeby pani doktor mi zaleciła większą dawkę ethyroxu, bo ja już nie chcę tyle spać. A właśnie, odebrałam też wynik TSH i wyszedł w normie, czyli jakieś 2,5. Co w takim wypadku? Bo mimo wszystko nadal nie czuję się dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
firlaaa, powiedz o tym swojemu endo każdy ma inny poziom hormonów, przy którym czuje się dobrze, najważniejsze to znaleźć właśnie ten poziom u mnie dopiero po zbiciu TSH do 1-1,2 poziom ft3 i ft4 się wyrównał na poziomie 70-80% zakresu normy i objawy niedoczynności ustąpiły pamiętaj, że TSH to nie wszystko, ważny jest też poziom samych hormonów tarczycowych, czyli ft3 i ft4 pisałaś wcześniej, że już je sprawdzałaś i że jest OK, ale pamiętaj że to było zanim zaczęłaś brać Euthyrox, czyli na pewno się zmieniły dobrze, jeżeli lekarz zleca jednocześnie badanie TSH, ft3 i ft4 na etapie ustalania dawki leku, wtedy łatwiej zinterpretować takie wyniki dodatkowo robiąc wywiad z pacjentem, samo TSH to często za mało mam nadzieję, że nie namieszałam Ci w głowie ;) ważne jest moim zdaniem to, żebyś nie dała sobie wcisnąć tekstu "TSH jest w normie i tak to zostawiamy, musi się panie przyzwyczaić do takiego samopoczucia" lekarz powinien dostosować leczenie do Twoich potrzeb, jeżeli nie będzie chętny do lepszego dostosowania dawki i dodatkowych badań, to zmień go bez zastanowienia ;) szkoda tracić cenny czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość firlaaa
Nie mam zamiaru się przyzwyczajać do tego samopoczucia i na pewno powiem, że to nie jest to. Przez pewien czas ta dawka działała, teraz już nie. Bardzo dziękuję za wszelkie rady :) Pewnie czekają mnie jeszcze jakieś 2 tygodnie tego sennego stanu. Najgorsze jest to, że też śpię na wykładach na których mam taką możliwość i to nie ze znudzenia, to mnie najbardziej wkurza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro pójdę do lekarza pierwszego kontaktu. I tak mam dać karteczkę od endokrynologa. Ale mam wrażenie jakby to coś się powiększało. Może po prostu panikuje. Chociaż na ostatniej wizycie nie miałam usg, jedynie badania z krwi. Kończę z dziwacznymi rozmyśleniami bo fioła dostanę:p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ejmii
Witam,jakiś czas temu a mianowicie mnw.3 miesiące chyba temu przypadkowo przy drapaniu się po szyi wyczułam guzka od razu zimnych potów dostałam,poszłam do ogólnego potwierdziła przy pomacaniu no i dała skierowanie do endo.lecz na nfz czeka się do śmierci.ale uprzednio zrobiłam sobie usg i : Prawy płat tarczycy o objętości 3,7 ml,lewy 3,8 ml. W prawym płacie tarczycy dwa guzki : płynowo lity o średnicy do 12 mm i lity 5 mm. W lewym płacie guzek o średnicy 4 mm. Po za tym echogeniczność tarczycy prawidłowa.Powiększonych węzłów chłonnych szyjnych nie widać . byłam u endo ,powiedziała że to torbielki i że tarczyce mam bardzo małą,że już wcześniej musiało coś się z nią dziać,nie wiem bo usg teraz po raz pierwszy robiłam ( mam 30 lat ),wcześniej nie wyczuwałam nic na szyi .ale kilkukrotnie miałam robione tsh i zawsze w normie,mam za sobą dwie ciąże,ost.w 2011 roku .Lekarka powiedziała że przez ciąże tarczyca się powiększa i kurczy ....,pytała czy dużo chorowałam na gardło ...w 2011 od listopada do maja 2012 zaliczyłam średnio co 2,4 tygodnie 5 angin co za tym idzie antybiotyki jeden po drugim,nie wiem czy to może mieć wpływ jakiś na tarczycę.zapytała też kiedy miałam 1 miesiaczkę ,powiedziałam że w wieku 14,15 lat nie pamiętam dokładnie to odpowiedziała że za późno ,że tarczyca wtedy musiała nadrabiać coś tam ... W dzieciństwie uprawiałam od 5 roku życia przez 5 lat gimnastykę wyczynową co wiązało się z okropnym stresem i wysiłkiem fizycznym koszmar .nabawiłam się przewagi lewej komory ale unormowało się,.Od wieku dojrzewania nabawiłam się silnej strasznie i przeokropnie nerwicy lękowej ( później stwierdzonej) i tak do dziś czasem mnie łapią ataki paniki,,ale najbardziej serce łomot i nierówne bicia,oczywiście mam za sobą w 2005-i 8 roku echo,holter,ekag,wizyty u kardiologa,no i wszystko w normie było to się uspokoiłam,No i aż do teraz znowu mnie coś gniecie ..wszystko jakby zaczęło się dziać pieprzyć po tych wszystkich antybiotykach ..nabawiłam się tez jak już 3 lekarzy zdiagnozowało IBS .ale robię badania kału aby potwierdzić bądź powykluczać świństwa ,pierwsze badanie na pasożyty ujemne ,. No,dobra bo jak u lekarza hehhe,no ale chciałam napisać o sobie coś , kazała mi zrobić badania ,zrobiłam .. i to wyniki :FT4-16,97 A-TPO -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ejmii
za długa wiadomość bo mi ucieło widzę no, jeszcze raz ,wyniki moje teraz to FT4-16,97 A-TPO -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
może wstawiasz jakiś symbol, z którego obsługą jest na kafe problem i pisz normy laboratoryjne też, bo kazde laboratorium ma swoje (zwłaszcza ft3 i ft4) endo nie dał Ci skierowania na biopsję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zatem jeszcze raz . Ft4 -16,97 normy 12-22 a-tpo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bladego pojecia nie mam czemu nie chce dodawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ft4 ,16,97 ( 12,22), ft3,4,9 (3,1,6,8),atpo, 5,00 ( do 34),prolaktyna 290,2 (72,511),tsh 2,25 (0,27,4,2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
tajemnicza sprawa ;) spróbuj tak: atpo 333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodało się :),nie nie mówiła nic jeszcze o biopsji ,zabaczę jak polezę do niej co powie na te wyniki,bo chce mi dac jak mówiła dożywotnio leki ..nie wiem kurcze no .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
jak na zniszczoną tarczycę wyniki masz całkiem dobre :) endo przepisała Ci hormony? większy problem widzę z prolaktyną, niż z hormonami tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale tu tez widac ze ta prolaktyna miesci sie w normie ,kolezanki sie pytalam co ma podwyzszona to mówila ze chialaby taka miec ..ona ma 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
ok, wybacz, źle przeczytałam masz albo miałaś jakieś typowe objawy niedoczynności? myślę, że suplementacja hormonalna w tym przypadku jest dobrym pomysłem - da trochę odpocząć tarczycy, która wyraźnie jest zniszczona, może to zapobiec powstawaniu kolejnych guzków i uchroni Cię przed bardzo nieprzyjemnymi objawami niedoczynności tarczycy - wyniki ft3 i ft4 masz już takie na granicy prawidłowych, w połowie normy, TSH trochę za wysokie i z tarczycą w takim stanie nie ma co liczyć na poprawę, raczej spodziewać się pogorszenia i dobrze, że lekarze szukają innej przyczyny, chora tarczyca faktycznie może dawać takie objawy, o których piszesz, ale w Twoich wynikach nie widać aż tak zaawansowanych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zobaczymy,co mi zasugeruje, objawy ,,,włosy nie widze aby wypadały mocno,nerwowa jestem całe zycie ,,,ale jak pisalam ,miewam nerwice od dawna czasem mocniej czasem mniej,obecnie chyba bardziej z racji tych wszystkich badan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurczę, ja znowu czytałam,
że jeśli tarczyca w miarę dobrze pracuje, to lepiej nie suplementować jej euthyroxem z racji tego, że rozleniwia się, to prawda? a z tym kiedy dostało się pierwszą @ to nie sądzę by miało się to jakoś do pracy tarczycy ja dostałam pierwszą @ w wieku 11 lat i 9 miesięcy i też zrobiła się niedoczynność po pierwszej ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do kobiet lub lekarzy! Co powiecie o tabletkach antykpncepcyjnych przy niedoczynności tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeannny212121
Witam, mam 21 lat i czuję się fatalnie - leca mi strasznie wlosy, stracilam juz polowe,pogorszyla mi sie cera, jestem wiecznie spiaca, mam problemy z koncetracja itd... do tego przytyłam. 4 lata temu miałam niby subkliniczna niedoczynosc tarczycy(tsh max 5,5, za to ft4 i ft3 byly b. dobre) bralam 3 miesiace euthyrox n25, pozniej wyniki byly niby dobre, nie leczylam sie.... Teraz moje wynii to: TSH 1,9 ( miesiac pozniej 1,7) FT4 1,1 (norma 0,93-1,7) FT3 3,56 (norma 2,2-4,4) no i widac ze ft4 troche niskie choc niby w normie(4 lata temu mialam ft4 wyzsze) tsh tez chyba nieidealne? natomiast bylam juz u 2 endo i obydwoje twierdza, ze z moja tarczyca wszystko ok i nie zapisali mi euthyroxu :/ mam tez podwyzszona prolaktyne co jest podobno czeste przy niedoczynosci. dostalam na to bromergon, biore od 2,5 tygodnia i nie widze na razie zadnych efektów.. (0,5 tabletki)... prosze o analize moich wynikow i porade....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitowa_
hej moze ktos pomoc w interpretacji wyników badania robiłam w 5 dniu cyklu Testosteron 43,92 TSH 3,420 LH 4,73 DHEA-SO4 356,10 Estradiol 16,86 Androstendion 6,50 17- hydroksyprogesteron prolaktyna 244,20 FSH 3,86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitowa_
juz się poprawiam :) Testosteron 43,92 ng/dl TSH 3,420 badanie wykonano testem firmy Roche metodą elektrochrmiluminescencji na aparacie Cobas IU/ml LH 4,73 mIU/ml DHEA-SO4 356,10 ug/dI Estradiol 16,86 pg/mI badanie wykonano testem firmy Roche metodą elektrochrmiluminescencji na aparacie Cobas Androstendion 6,50 ng/mI oznaczenie wykonane metodą immunochemiczną z odczytem chemiluminescencyjnym (ChLIA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitowa_
Testosteron 43,92 ng/dl min 8,40 max 48,10 TSH 3,420 badanie wykonano testem firmy Roche metodą elektrochrmiluminescencji na aparacie Cobas IU/ml min 0,270 max 4,200 LH 4,73 mIU/ml f pecherzykowa 2,4-12,6 owulacyjna 14-95,6 lutealna 1,0-11,4 po przekwitaniu 7,7-58,5 DHEA-SO4 356,10 ug/dI 20-24 lata 148-407 czyli moj przedział wiekowy Estradiol 16,86 pg/mI badanie wykonano testem firmy Roche metodą elektrochrmiluminescencji na aparacie Cobas f.pecherzykowa 12,5- 166 , owulacyjna 85,8- 498 , f lutealna 43,8-211 po przekwitaniu 5,05-54,7 Androstendion 6,50 ng/mI oznaczenie wykonane metodą immunochemiczną z odczytem chemiluminescencyjnym (ChLIA) min0,40 max 4,10 Flaga H 17- hydroksyprogesteron 0,84 ng/ml faza follikualarna 0,2-1,3 ng/ml ,lutealna 1,0-4,5 ng/ml po menopauzie 0,2-0,9 prolaktyna 244,20 mIU/ml min 102,00 max 496,00 FSH 3,86 f pecherzykowa 3,5-12,5 owulacyjna 4,7-21,5 po przekwitaniu 25,8-134,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitowa ile masz lat?
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitowa_
mam 22 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdynianka34
.....Moje drogie cały czas apeluję nie stosujcie chemii typu Chiński meizitang to błędne koło i pewne jo-jo. Z własnego doświadczenia jeżeli już to zachęcam do picia suszu Ziół Tybetańskich ale tylko oryginalnych. Nigdy tabletki czy proszki typu Alli, Lida, Linea, Sibutril, Adipex NOVOSLIM lub ASYSTORSLIM i itp. Chińskie wynalazki. Zawsze tylko naturalny susz ziołowy. Oraz dodatkowo oprócz ziół trochę ruchu to klucz do szybkiego i zdrowego schudnięcia bez jo-jo naprawdę. Ja przez 5 miesięcy bez diet i bez wyrzeczeń pijąc Tybet zioła schudłam tak 16 kilogramów.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdynianka34 o co Tobie chodzi? Tutaj ludzie maja problemy tarczycowe. A jak wiadomo zmienia sie metabolizm, wysiłek i diera nic nie dają jeżeli hormony się unormują. Ja np przytyłam 14kg, zrzuciłam 2 i mam nadzieję, że bardziej nie schudnę. Niedoczynność tarczycy wyleczyła mnie z błędnego postrzegania swojego ciała. Wyglądałam jak wieszak. Jestem za wysoka, żeby chcieć dawną figurę:p. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florecita
Moja mama ma tarczyce do tego doszly czerwone plamy na szyi ... przed wizyta u endokrynologa mama powinna zrobic badania u lekarza rodzinnego ?? jakie to powinny byc badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×