Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość martulkaaaa_________
hashimotka, jak coś odkryjesz, to daj znać ;) i tak, jakie zdanie, poglądy i doświadczenia? nic takiego nie piszesz, tylko bzdurne uwagi bez najmniejszej wartości i sensu, nie zaśmiecaj wątku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chudnę...jest rewelacyjnie-może przesada ze snem ale ogólnie jestem zadowolona. Mam problemy z zaśnięciem ale już mam 63kg. Libido mi się poprawiło i ogólnie czuję się jakbym mogła góry przenosić. Myślę, żeby z czystej ciekawości zrobić sobie w następnym tygodniu badania(ciekawi mnie czy wyniki również się poprawią i o ile). Uważam że naturalne leczenie jest nic nie arte(na pewno te które tutaj ktoś niby polecał, nic a nic nie pisano jak to leczenie ma wyglądać). Jak już bym się miała uprzeć i wymyślić jakiś sposób, to może przeszczep tarczycy;p...to chyba byłoby sensowniejsze i pewniejsze niż "te naturalne metody";).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
z badaniami lepiej poczekaj z 6 tygodni od zmiany dawki, to jest podobno taki okres, po którym poziom hormonów we krwi stabilizuje się po zmianie dawki, teraz te badania mogą być niemiarodajne i gratulacje :) super, że lepiej się czujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa396
Mam już dość tego Hashimoto tej prolaktynemi i wogóle wszystkiego.Wkurza mnie to wszystko....biorę leki i co i znowu mam nerwice(mało powiedziane) jak biore leki żeby zbić prolaktyne to poszła mi wątroba.Przestałam brać bromergon(na prolaktyne)to zatrzymała mi się miesiączka:( a poprawiły próby wątrobowe.A lekarz powiedział mi że jestem dziwnym przypadkiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danka G -
Witam wszystkich, walczę (dosłownie) z grzybicą i hashimoto - bez rezultatu. straciłam nadziej i motywacje. Maz znalazłam to forum i namówił mnie, żeby zapytała WAS o poradę: leczę od dwóch lat grzybice przełyku. Lekarz gastrolog zalecił nystatynę - badania wymazu pokazały, że na ten lek moja candida jest wrażliwa. Brałam zalecona nystatyne raz prze dwa tygodnie i grzybica zniknęła.Po kilku miesiącach znów ja miała. Dbałam cały czas o odpowiednią dietę. Wcześniej spożywałam bardzo dużo słodyczy. Tafiłem na lekrza, który wydawał się kompetennty (znany ordynator łodzkiego szpirala). Wtedy dostałam nystatyne na pół roku. Robiłam badania kontrolne organizmu. Grzybica zniknęła, ale niestety po 4msc wróciła. Mam także zdiagnozowana chorobę hashimoto z guzkami na tarczycy TSH jest teraz w normie, ale przeciwciała mam ponad często w okolicach 1000. Czy ktoś z Państwa ma może jakiś pomysł na dobrego lekarza imunologa endokrynologa? Dbam o dięte, Od dwóch lat regularnie dbam o kondycje fizyczną - popularne kije,. Spożywam czosnek, grejfruty itp. Nic to nie pomaga. Jestem zdesperowana. Szukam pomocy nie tylko w okolicach łodzi. Każdy specjalista w każdym miejscu będzie dla mnie ratunkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonda
nowa396,nie ze jestes dziwnym przypadkiem,tylko za duzo chemi połykasz i organizm cały juz siada,kto to widział tyle chemi przyjmowac???zatrujesz sie całkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonda
danka G -,Nestatyna nie jest zadnym rozwiazaniem,a jesz kiszone ogórki,kiszona kapuste kwasne mleko pijesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123131
Czary mary i po sprawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danka G -
Tak, ale po dłuższym spożywaniu kiszonej kapusty wyniki trzustki zaczęły dziwnie wariować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa396
gonda... a co proponujesz zamiast leków?naturalne środki?te na mnie wcale nie działają.Muszę brac bromergon i eutyrox nie mam innego wyjścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. ja z tarczycą walcze od 4 lat... hashimoto i guzki z limfocytarnym zapaleniem tarczycy.zażywałam euthyrox 25, ale strasznie po nim chudłam.chodziłam do endo, zmieniał mi dawki i nic. wkońcu sama go odstawiłam przed własnym ślubem ale niechciałam na własnym ślubie wyglądać jak cień:( wyobrażdzcie sobie przy wzroście164cm moja waga doszła ledwo 40kg:(((( strasznie wypadają mi włosy i niemówiąc już o odczuwaniu zimna- 24h/dobe mam lodowate dłonie i stopy:( jestem zdenerwowana cierpie na lekką bezsenność i mam niskie libido. niewiem już co robić, a na dodatek ostatnio po usg piersi dowiedziałam sie ze mam 2 niegrożne guzki:( i zastanawiam sie czy to nie po euthyroxie, czesto mam doły ,może powinnam spowrotem brać ten euthyrox???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lysapalka
ma ktoś z Was podwyższoną temperaturę przy hashimoto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysapalka; u mnie temperatura czesto wynosi 37.1 /37.2 lekarz ogólny do dziś tego nierozgryzł dlaczego tak jest, może przez tarczyce, a mam hashimoto.nwm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gsdgdgf
nowa396,tak,jasne naturalne srodki nie działaja na Ciebie,to tak jakbys napisała ze jedzenie Cie nie syci:)niczego nie musisz brac tylko prawidło sie odrzywiac,kiszona kapusta własnorecznie robina,nie maja prawa wariowac wyniki czustki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lysapalka
Ja też mam hashimoto, dlatego pytam. Od 3 tygodni zauważylam podwyższoną o 3 kreski temp. Jeszcze krwi nie badałam ale czuję się dosyć dobrze. Może to od leków tak się robi. Pewnie nie ma się czym przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcxxxx
O matko!!! A czy przez tarczycę boli głowa??Ja nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcxxxx
:) Tarczyca :( komputer szafa włosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odkąd biorę euthyrox zauważyłam wzrost temperatury(teraz mam dawkę125). Wcześniej miałam 35,4-35,7 normalną temperaturę ciała. A teraz mam 36,3 ale ja mam niedoczynność. Czuję się świetnie ale denerwują mnie wahania wagi. Rozmiar mam większy(tzn ubrania na mnie nie wiszą-niby dobrze ale ja wiem że może być gorzej;/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Ja mam w usg małą tarczycę. Czy ktoś wie, czym może to grozić? Dodam, że biorę bromergon na zbicie prolaktyny (mam guz przysadki). Czy on może wpływać na zmniejszenie tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to dobrze jak jest mała. Ale ja się nie znam. Jestem za bardzo stronnicza-mam za dużą tarczycę. Jako w listopadzie miałam problemy z zaśnięciem żeby oddychać. Teraz znów wyższa dawka150, tarczyca mniejsza, waga 68. Kur... jednak jestem niepoprawną optymistką;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Lekarz mi powiedział że taka mała może powodować niedoczynność tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek333.
A czego to juz lekazrze nie mówia,jakbys ich ta słuchała to dawno na tamten swiat bys poszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
tak, może powodować niedoczynność ale lekarz powinien sprawdzić, dlaczego jest mała, zlecić choćby badanie przeciwciał no i zrobić podstawowe badania hormonów tarczycy, zeby zobaczyć, czy pojawiła się niedoczynność, czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa 396
gsdgdgf ale mi nie wariuja wyniki trzustki tylko mam nieznacznie podwyzszone próby wątrobowe:( a co do kiszonej kapusty...uwierz mi sama własnoręcznie ją kiszę a póżniej wcinam(uwielbiam)ale niestety niemogę bo mnie wzdyma i boli mnie wątroba:( Kilcia...ja też mam mała tarczycę poj.ok. 6 ml. i prolaktynemie ja mam Hashimoto i dlatego jest mała.Miałaś robione jakieś inne badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Tak zleciła wszystkie możliwe badania, łącznie z przeciwciałami ale mam je zrobić pod koniec stycznia. Czy bromergon może wpływać na jej zmniejszenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa396
szczerze powiem że nie mam pojęcia.Wydaje mi sie, że raczej stan zapalny powoduje jej zmniejszanie. Jaką masz objętośc tarczycy i wynik Tsh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę się w tym wszystkim gubię. Ps ostatnio od środka mnie coś "kopie" boję się trochę iść do lekarza, z lewej strony brzucha zazwyczaj. Zastanawiam się żeby to olać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa396
mnie "kopało"z prawej strony jak zrobiłam badania to wyszły podwyższone próby wątrobowe:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie to stawiam na jelita,bo tak by wypadalo. Powiedzcie mi jak u was z wagą. Zrezygnowałam ze słodyczy, fast foodów, staram się jeść w miarę regularnie, a waga prawie nie spada. Wiem że mam świetną sytuacje,jedyne 10kg w 8mies ale moja nigdy nie stoi, waże się zawsze z rana a waga chodzila mniej więcej tak:57,59,58,57,60,57,60,61 i tak aż do68 i mam dosyć. Lekarz stwierdził że jak dopasuje dawke hormonów to będzie już ok, a wy jak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×