Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość zybi sam je a niby z kim
To co sprzedaje to Vision juz by dawno padł,to tylko uzupełnienie mała kropelka nie jestem handlarzem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zybi zacznij sam jesc
sprzedajesz ten klej kropelka??? :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zybi sam je a niby z kim
ja nic nie sprzedaje:)to inny rodzaj usług:):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zybi zacznij sam jesc
a na sraczkę ten twoj wynalazek działa? Bo mnie goni:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WYPAD stąd z takimi tekstami.wejdzcie sobie na priv i tam kontynłujcie!to nie chlew!albo trzymacie sie tematu albo wypad!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UHM
No włąsnie Renia masz racje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, nie wiem czy chce mi sie pisać, w styczniu 2007 miałam tsh 31 ( przy normie 4,0) zaakceptowałam, ze mam niedoczynność tarczycy, po tabletkach 14 marca 2007 moje tsh wynsi11, mam typowe objawy niedoczynność, zarejestrowali mnie na 12.12 na usg (nie pomyłka- GRUDZIEŃ), poszłam prywatnie zrobiłam USG tarczycy i najprawdopodobniej hashimoto- musze przetrawić, isc do lekarza wykonać antyciała. Myśłe czy u mnie nie było podobnie jak u jednej z dziewczyn wyzej ze po porodzie miałam zapalenie tarczycy, nigdy nie przuyszło mi do głowy zbadać ( a rodziłam 8,5 lat temu) i tak sie to przekształciło. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzis zrobić powtornie badania tsh i dodatkowo FT3 i FT4 bo za pierwszym razem nie robilam.W czwartek mam USG(ide prywatnie,szkoda mi czasu) no i z kompletem wynikow bede szukac dobrego endokrynologa. Dziewczyny moze macie namiar na dobrego endo.... w Poznaniu?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam wyniki:-(nie jest dobrze:-( Znacznie przegięte przeciwciała Anti -TPO -powyżej 1000 norma(0.0-12.0) Ft3 - 2.29 norma(2.23-5.34) Ft4- 6.92 norma(9.14-23.81) TSH-86 Cholesterol 380 norma (138-200) Wyniki wskazują na niedoczynność i chorobę Hashimoto:-( Jutro jeszcze USG i poznam wyrok,mam nadzieję że to nie nowotwór Ponawiam pytanie o dobrego endokrynologa w Poznaniu, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolaj
Powodzenia i nie martw się. Moje tsh w pewnym momencie przekraczało 90! A przeciwciała 4000! Usg wykazało tylko bardzo podziurawiona i chorą tarczyce, nic więcej! Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Wiolaj:-) Dzięki za słowa otuchy,powiedz proszę masz Hashimoto,czy samą niedoczynność?Jesteś stale na lekach?Co z zajściem w ciążę,ja wszakże urodziłam niedawno dziecko ale nie ukrywam, ze chcaiałabym miec jeszcze dzieci. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po USG, Tarczyca zwłókniona,obraz zmieniony klinicznie z dużą zmianą ogniskową o śr.10mm,zalecono biopsję i wizytę u endokrynologa:-( Na dziś już mi wystarczy:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten wysyp tarczyc,to zapewne wina czarnobylu.u mnie w rodzine jest to genetyczner,żadną kobiete nie ominie.wszystkie ciotki,itd,są po operacjach,ael to dlatego,bo miały juz duże wola,które utrudniały im oddychanie,i były przyczyna złego samopoczucia.ale pewnie gdyby tego wola niebyło widać ,to nawet niemiały by pojecia o tym,ze chorują.najczesciej jest tak,ze ktos nam mówi:o masz gruba szyje,sprawdz sobie tarczycę:u mnie też tak było,tylko,ze ja smam sie przyglądałam swojej szyji i brałam pod uwage to,ze wszystkie kobiety w mojej rodzine mają te przypadłość.wiem,jedno:nie wolno palić,pic duzo kawy,unikać kapusty,,a powinno-,zdrowo sie odżywiać,dieta bogata w jód i witaminy,mało stersujące dni(z tym ciężko),i zasięgać wizyt u endikrynologa,a na pewno efekty leczenia będą lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja o swojej tarczycy dowiedziałam sie kiedy po 2 latach staran o dziecko wybrałam sie do ginekologa. Przy pierwszych badaniach wyszło,że mam niedoczynnosc i hashimoto.Wysokie tsh uniemozliwialo zajscie w ciaże. W tej chwili po rocznym leczeniu moje tsh wynosi 2,7 . Moja endokrynolog twierdzi, ze dla kobiety starajacej sie o dziecko najlepszy przeział to 1,5-2,0.Najwazniejsza jest dobrze dobrana dawka leku. Ja biore 100 i 75 dzien jedna dzien druga. Co miesiac robie tsh. Przez ten okres przeszłam wiele badan ginekologicznych wykluczajacych inne przyczyny. Jezeli do maja nic sie nie wydarzy to bede miała pierwsza inseminacje. Jesli chodzi o moje hashimoto to pani doktor robiac przeswietlenie powiedziala,że to niemozliwe,że mam hashimoto. Tarczyca wyglada na całkiem zdrowa, no i tylko te wysokie przeciwciała zdradziły ,ze to hasi. Takze przy chorej tarczycy z ciaza sa problemy chociaz sa wyjatki i to najbardziej mnie pociesza i dodaje otuchy. Mam 31 lat. Wszystkie moje siostry i kuzynki maja dzieci, nawet te młodsze po 10 lat. Czuje sie okropnie na rodzinnych przyjeciach. Sorki,że sie tak rozślimaczyłam, ale nie mam komu sie wyzalic, to żale sie wam. Niby jestem dobrej mysli, ale brakuje mi juz sił. Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie mamy chore na tarczyce. Dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do citrus
Jeśli pod względem ginekologicznym jesteś zdrowa, to nie ma potrzeby sztucznego zapłodnienia! Wejdz sobie na forum http://starania.webd.pl/chora-tarczyca-hiperprolaktynemia-endometrioza-vf14.htm?sid=ffea81c55aa0685805b4b6e7be9ae844 i na forum choroby tarczycy na gazecie, znajdziesz tam mnóstwo dziewczyn któe doczekały się malenstw mimo chorej tarczycy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwierz mi, że tyle co ja sie naczytałam i w ogole to szkoda słów. Wiem, że nie potrzebuje insyminacji, ale robie ja tylko dlatego, żeby dac sobie nadzieje. Chce bardzo wierzyc w to ,że to jest dobre rozwiazanie. Moj gin. i endo. sa tego samego zdania. Na pewno nie zaszkodzi a ja bede wiedzial ze jednak cos robie. Nadzieja, nadzieja nadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do citrus
To oczywiscie twoja decyzja i szanuję ją :) Chodzi mi tylko o to zebys sobie niepotrzebnie nie szkodziła oraz nie wywalała kasy na lekarzy, bo zdarzają się tacy, co żerują na kobiecym pragnieniu macierzynstwa :( Życzę ci, zeby twoje marzenie spełniło się! :) A dziewczyny na forum są przykładem, ze to całkiem realne! Pozdrówka:)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W piątek wylądowałam z kompletem wyników u endokrynologa.Pan Profesor(bardzo miły,bił od Niego jakiś dziwny spokój)wykonał ponownie USG,obejrzał wyniki i z całą pewnością stwierdził że to Hashimoto.Co do guzów zrobił biopsję,aby wykluczyć jakiekolwiek zmiany nowotworowe,wyniki będą w czwartek. Biorę Eutyrox zaczęłam od dawki 25,którą sukcesywnie będę zwiększać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KŁESZTONKA
dziewczyny a macie nadmierne owlosenie? bo mi tabletki anty na takie niechciane wloski pomagaly a teraz odstawilam i widze ze powrocili mam jeden na brodzie, na sutku i jeden rosnie jako PKS....no i na brzuchu (juz z pare lat) i od strony wew. ud...no a mycha to jungla :O proszę o odpowiedź podejrzewalam ze to owlosenie to skutek depilacji, no ale na brodzie sie nie depilowalam :O dodam ze wyszlo mi za wysokie TSH troche...czekam na pozostale wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna m
Witam Wszystkich Mam serdeczna prośbę o namiary na dobrego endokrynologa w Toruniu lub Wlocławku dziękuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość an-mo
Witajcie, czy ktoś z was miał poporodowe zapalenie tarczycy i związanąz tym niedoczynność? U mnie lekarz stwierdził takową jakieś pół roku po porodzie. Objawy to senność, często uczucuie zimna, obniżenie nastroju, bardzo sucha skóra. TSH wyszło mi 75 przy normie do 4.teraz zażywam euthyrox. Pytanie do wszystkich którrzy na to chorują, bądź się orientują: czy to mija, jakie są przyczyny, czy można i kiedy znowu planwać ciążę? Jakie są wasze doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paciorek
witam czy ktos z Was stosował lek o nazwie Thyreoidea compositum firmy Heel....dodam ze jest to lek homeopatyczny mam niedoczynnosc lekką moj lekarz raczej nie wyraźił entuzjazmu jak mu o tym powiedzialam....a czy Wy mieliscie z ym lekiem do czynienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolaj
Do Jocelka U mnie po pordzie wyszło że mam niedoczynnośc i Hashimoto, tak jestem non-stop na euthyroxie i to co jakiś czas coraz więkrzej dawce(teraz 125) i tak juz do końca życia. Co do ciąży to moja endo powiedziała że nie ma problemu tylko trzeba zwiękrzyc dawke leku i co miesiąc badać TSH. No i radziła zabrać się do roboty przed 30 bo potem będzie coraz ciężej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 w pazdzierniku
bylam z wizyta u gina i tak przez przypadek orucz cukru( wyszedl przy gornej granicy) i cholsterolu (tez przy gornej granicy) reszta jest ok oprucz TSH - 6.15 wzielam spotkanie u ogolnego na poniedzialek. Jestem senna, zmeczona, klopoty z toaleta, nie moge schudnac mimo diety, szybko sie mecze ale z cera i wlosami jest dobrze, za to na prawde mam okragla twarz taka wlasnie jak opisuja w przypadku choroby;i jeszcze czuje jakbym "cos" miala w gardle....denerwuje sie troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolaj
Typowe objawy niedoczynności!! Nie ma się czym denerwować, zaczniesz brać leki to wszystko sie unormuje. Mnie jak endo pierwszy raz zobaczyła to powiedziała że jeszcze chwila to by mi skóry na twarzy zabrakło taka byłam spóchnięta!! Po jakimś miesiącu mogłam powiedzieć ze czuje się i wyglądam dobrze!! :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 w pazdzerniku
dziekuje za odp oczywiscie im bardziej o mysle o objawach tym wiecej ich mam, chyba zrobie sobie liste zobacze sie z lekarzem! jeski poprzedniczko to przeczytasz prosze napisz jaki mialas wyjsciowy THS i ile wazylas i ile schudlas. dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolaj
moje pierwsze tsh- 79 a po 2 tyg. 92!!! potem endo podwyższyła mi dawkę leku i teraz mam w normie. schudłam 6 kilo nie umiem powiedzieć przez jaki okres, ale dosyć szybko zeszła ta opuchlizna z buzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich serdecznie prosze poradzcie mi bo juz nie wiem co mam robic...od jakiegos czasu cała buzia mi puchnie a szczegolnie powieki jestem nadpobudliwa i szybko wybucham w trudnych sytuacjach do tego kołotania serca i potliwosc jaies trzy lata temu robiono mi badania na tarczyce czyli usg i we krwi ale wszsytko bylo w normie ale nie wiem jak teraz bo jeszcze nie robiłam badan dodam ze moja mama leczy sie na tarczyce a wiem ze jes to dziedziczne...........najbardziej przeraza mnie ta opuchnieta twarz od jakiegos czasu czy moze to byc przyczyna tarczycy...bo nerwice to ja mam napewno,prosze o porade pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bożesz ty mój...
klikajcie DOMEK: http://www.habitat.pl/domek.aspx?noban=1 AGA: http://www.zmilosciserc.pl/donate.php?action=g SZTUCZNE SERCE: http://www.polskieserce.pl/ PAJACYK: http://www.pajacyk.pl/ ŻONKILE: klikamy do skutku na zakładkę POSADŹ ŻONKILA wybieramy kwiat, region, można wpisać swoje imię i kilka ciepłych słów. Każdy posadzony żonkil to 1 zł na walkę z NOWOTWORAMI! http://www.sadzimynadzieje.pl/index.php?modul= pola OTO link do strony na której otwierajcie te 6 kolorowych zakładek bo każdy kilk to pomoc w walce z głodem,chorobami dzieci,dla mammografii,książki dla dzieci: http://www.thechildhealthsite.com/clickToGive/ home.faces?siteId=5 NAKARM GŁODNYCH: http://www.okruszek.org.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×