Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

do nerr ma rację! musisz iść do lekarza i to jak najszybciej!! Proponuję zrobić sobie wszystkie podstawowe badania na niedoczynność plus badanie na anty TPO żeby wykluczyć chorobę hashimoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do nerr ma rację! musisz iść do lekarza i to jak najszybciej!! Proponuję zrobić sobie wszystkie podstawowe badania na niedoczynność plus badanie na anty TPO żeby wykluczyć chorobę hashimoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Mam pytanie. Mianowice chodzi mi o miesiączkę bo ja mam niedoczynność trczycy i już dobre pół roku biorę tabletki lepiej się czuję ale miesiączki nadal nie widac żeby się chciała uregulować ostatnią miałam w jakimś styczniu. Czy możę ktoś też ma takie problemy z miesiączką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J-s, sądzę że powinnaś iść do lekarza ginekologa , ale pamiętaj że zaburzenia miesiączki może wywołać takze stres. Nie denerwuj się i idź do lekarza. Tarczyca przecież dotyczy hormonów więc bardzo możliwe, że to też jej sprawka. A masz stwierdzona niedoczynność czy hashimoto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J-s, sądzę że powinnaś iść do lekarza ginekologa , ale pamiętaj że zaburzenia miesiączki może wywołać takze stres. Nie denerwuj się i idź do lekarza. Tarczyca przecież dotyczy hormonów więc bardzo możliwe, że to też jej sprawka. A masz stwierdzona niedoczynność czy hashimoto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewazet
dziewczyny a czy przy niedoczynnosci lekkiej leczonej letroxem moga wypadac wlosy????strasznie mi zmarnialy ....choc nigdy nie byly mocne :((( Lykam tran ale nic nie opomaga czasem znajduje pelno wlosow na grzebieniu na poduszce.....co lykac jakie witaminy????pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewazet
a i mam sucha skore na nogach jakby ciagle przesuszona:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewazet, z tego co mi wiadomo objawy niedoczynności i hashimoto czesto sa podobne do objawowo stresu wiec mozliwe ale lepiej zasiegnij porady lekarza. Mój ginekolog zasugerował mi badanie tarczycy, rzecz jasna to zrobię , ale najpierw chciała bym wiedzieć jak wyglądają takie badania. Któraś z was robiła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrina
witam odebralam wlasnie wyniki badan: TSH 6,187 (norma: 0,55-4,78) nie bylam jeszcze u lakarza ale wybieram sie w przyszlym tygodniu objawy niedoczynnosci sie zgadzaja: sucha, szorstka skóra, słabe wypadające włosy, senność, przygnębienie, ciagle zmęczenie czy jest mozliwosc aby uniknac brania hormonow do konca zycia? mam obfite i strasznie bolesne miesiączki, obecnie nie biore tabletek antykoncepcyjnych ale chcialam do nich wrocic ze wzgledu antykoncepcji oraz tego ze podczas okresu nie jestem w stanie normalnie funkcjonowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewazet
Karina!!! masz niedoczynnosc :)tzn dobrez ze juz wiesz bo TSH powinno byc 1.5 wzorowe .Ja tez mam niedoczynnosc biorę Letrox- ale wiem ze go bede brala do konca zycia....odtawilam na probe i czulam sie gorzej .Obecnie wypadaja mi wlosy mam pytanie czy przy niedoczynnosci nawet leczonej sa takie skutki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrina
nie ma innego sposobu na leczenie jak codzienne zazywanie hormonow?? moze jakas dieta czy cos?? bo troche przeraza mnie ta perspektywa, poprosze lekarza jeszcze o skierowanie na badanie ft3 i ft4, no i jak sprawa wyglada z tabletkami anty, mozna brac i jedne i drugie hormony??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Karriny
niestety nie ma innego sposobu,tylko hormony i to na zawsze,nie przerywa się leczenia nawet jak hormony są już w normir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrina
w poniedzialek ide do lekarza ogolnego z tymi badaniami, on mi przepisze leki czy lepiej poprosic o skierowanie do endokrynologa? mam poprosic takze o skierowanie na ft3 i ft4 tak? no i co z ta antykoncepcja? moze powinnam oznaczyc sobie jeszcze hormony plciowe? przepraszam za tyle pytan ale jak narazie jestem zielona w temacie a boje sie pozwolic lekarzowi na jakis blad lub niedopatrzenie (akurat mam takie szczescie ze zawsze trafiam na lekko mowiac niezbyt dobrych lekarzy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniiii
Hej dziewczyny!!! ja także mam problemy z tarczycą , ale moje objawy nieco różnią się od tego co piszecie.Mam 23 lata, od kiedy pamiętam jestem szczupła i nie mam z tym problemu, cera normalna czasem tylko jakieś wypryski, senność, złe samopoczucie, bóle całej jamy brzusznej i ogólne samopoczucie do bani!!!TSH mam zaniżone 0,20 ft3 i ft4 w normie no i to nieszczęsne badanie usg na którym radiolog podejrzewa włókniejące przewlekle zapalanie tarczycy no i w sumie prawy i lewy płat mojej tarczycy ma około 6 ml na 18 ml które powinien mieć , na podstawie tych badan poszłam do pani ginekolog/endokrynolog, która zleciła badania na hormony ...nie wiedziałam po co no i okazało się ze prawdopodobnie mam zespól przewlekłych jajników tyle. Pytam ja co z ta tarczyca w końcu po to przyszłam a ta zaczęła mnie starszy problemami z zajściem w ciąże.Już umówiłam się na wizytę do innego lekarza.Jestem przerażona lekarz mi nie pomógł tylko pogorszył sprawę , wizytę mam za 3 tyg. zwariuje z tej niewiedzy .....Może któraś z Was ma podobne objawy???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrina
wlasnie wrocilam od lekarza, dostalam skierowanie od endokrynologa i tyle, zarejestrowalam sie jednak prywatnie na pierwszy mozliwy termin czyli za pol roku!! bede probowala jeszcze gdzies indziej poza tym zauwazylam ze mam powiekszona nierownomiernie tarczyce - wieksza z lewej strony moze powinnam sama zrobic sobie prowatnie jakies badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia1990
Mam do Was prosbe. Powiedzcie mi. Bo ja choruje na raka tarczycy. Mam obustronne porażenie fałdów głosowych. I w czwartek sie dusiłam. W szyji mam obrzęki i dzisaj byłam po inhalacji i tam gdzie mam obrzeki to mnie boli ;/ Czy to nie jest nic złego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrina
znalazlam pania endokrynolog ktora przyjela mnie na miejscu na podstawie samego tsh (6,187) i badania palpacyjnego tarczycy, a takze wywiadu lekarskiego (co mi dolega i czy mam regularne miesiaczki) postawila diagnoze - subkliniczna niedoczynnosc tarczycy; dostalam Euthyrox w dawce 25 mcg - tabletki mam dzielic jeszcze na pol po 3-4 miesiacach mam na czczo, przed przyjeciem tabletki oznaczyc tsh i prl, a takze do tego czasu zrobic gdzies usg tarczycy (na nic nie dostalam skierowania) i z wynikami do niej wizyta trwala 5 minut i kosztowala 100 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia1990 lepiej może idź do lekarza bo brzmi to dosyć poważnie. Słuchajcie a czy któraś z was używała leków przy hashimoto w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do karrina
tak wygladaja wizyty u lekarzy prywatnych. oni tylko zbijaja kasiore. beda leczyc tak aby nie zaszkodzic a nie pomoga. ich dlugie leczenie rowna sie sporej gotowki do kieszeni. rozumiem dlaczego wybralas lekarza prywatnego ale wydasz wiecej na dodatkowe badania i leki ktore wcale moga ci nie pomoc. wrecz przeciwnie nie znajac wlasciwej diagnozy nie powinna endo przepisywac lekow. choroby tarczycy sa bardzo rozne a zazywajac juz hormony mozesz calkowicie rozregulowac organizm. dla tego lekarza to zaden problem. bedzie cie leczyl i leczyl az trafisz w koncu do lek. zNFZ. oby nie do tego samego bo oni tez sobie dorabiaja prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do do karrina
lekarz lekarzowi nie równy. ja lecze sie prywatnie, moja endo przyjmuje pacjentów co 10-15min (takie są zapisy) oczywiście nieraz wizyta trwa dłużej, nieraz krócej. na wizycje sprawdzaną mam wagę, ciśnienie, osłuchuje mnie, maca mi szyje. jest wywiad. przepisywane są leki, ewentualnie wprowadzane są nowe. to wszystko trwa mniej wiecej 10 min choć mi sie wydaje że jeszcze mniej. ja na początku miałam do czynienia z takim lekarzem który stwierdził że mam zdrową tarczycę ;-/ tak wiec nie każdy prywatny jest zły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrina
wiec uwazacie ze nie powinnam tych lekow brac? bo myslalam zeby brac, przeciez to mala dawka i w miedzy czasie dostac sie gdzies na kase chorych, co myslicie? bo ja juz mam metlik w glowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnjhgffd
cześć. jeżeli wynik TSH jest w normie czyli dobry to jednak moze oznaczać jakieś problemy z tarczycą np. powiekszone wole tarczycy na szyji? co robic isc do lekarza i prosic o jakies dodatkowe badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak byłam wczoraj u lekarza to powiedziala że nie powinnło mnie bolec. Pote jak poszlam do Koscioła to ból mam coraz mniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka73
mnjhgffd wynik TSH może być w normie, jednak jest on bliżej dolnej lub górnej granicy co może wskazywać na niedoczynność lub nadczynność tarczycy i wtedy lekarz zazwyczaj zleca dodatkowe specjalistyczne badania np. FT3 lub FT4, więc najlepiej udaj się z wynikiem do lekarza.... zazwyczaj przy chorobie tarczycy występuje jeszcze dużo innych objawów wskazujących na problemy z tarczycą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka73
przy chorej tarczycy jak najbardziej mogą być problemy z zajściem w ciążę, gdyż to może być spowodowane podwyższoną prolaktyną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka73
ja od 10 lat chodzę prywatnie do endokrynologa, w ciągu roku mam jakieś 3 wizyty, koszt jednej 50zł, w gabinecie mam zrobione usg tarczycy, zmierzone ciśnienie, badanie ogólne, i ekg....jedyny problem to to, że badanie TSH muszę opłacić sobie sama....z tego co piszecie to mój endokrynolog to super lekarz a nie jakiś zdzierca, który karze biegać na wizyty co miesiąc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia a myslisz
ze ta poprawa to skutek tego ze poszlas do kociola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×