Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

ewcia2243-Bardzo Ci współczuje i jednocześnie chciała bym Ci powiedzieć że skoro się od Ciebie odrócili to nie byli warci Twojej przyjaźni. Odebrałam wyniki badań, niestety okazało się że choruje na hashimoto:( Jakie leki bierzecie na niedoczynność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! czupakabra-ja nie choruję na niedczynność tylko nan nadczynność i biorę leki hamujące wydzielanie hormonów...moja mama i przyjaciólka chorują na niedoczynność Hashimoto i biora letrox...moja mama sobie chwali, nie tyjem nie wypadaja juz jej włosy...jest ok... zuzanka-dzięki za odzew w mojej sprawie...wiesz, aj byłam w ciąży w roku 2006 i juz na króko przed nia wyniki tsh były blisko granicy normy....ale dzidzius urodził sie zdrowy , fakt 3 tyg przed planowanym terminem...no i potem bardzo szybko schudłam (w ciaży przytyłam 14 kg a w 1,5 m-ca zleciało mi 25 kg) obecnie nadal waze mniej jak przed ciaza, jakies 6 kg...ale bylo mniej, zanim zaczęlam sie leczyc....lekazr mówi , ze sa kobiety co po Thyrozolu tyja (ja w m-c 3 kg przy zwiększonej dawce) no i ja niestety do tej grupy należe...musze sie pilnowac, ćwiczyc nie moge , bo serce moze nie wytrzymac, szybko sie mecze, a tak lubie sport...mój lekarz mówi, ze moja tarczyca jest bardzo uparta, dlatego ze zostala póxno wykryta i raczej mi nei grozi niedoczynnosc....tak mi powiedział...wyniki TSH od lutego wygladaja tak 0,005;0,009 i teraz spadek 0,008....w li-cu mam kolejna wizyte , zobaczymy jak wyniki sie ukształltuja, bo biore zwiększona dawke...no i wiem, ze po operacji tarczycy moge po 3 m-cach ju zsie starac o dziecko, a tak po jodowaniu, które nie zawsze po 1 razie odnosi skutek, tzreba zrobic jeszcze 2,3 razy i odczekac ługo na starania...a czas leci....wiec jeśli moje wyniki faktycnzie do roku nie poprawia sie to nie ma sensu dalej jej leczyc tym sposobem... ewazet-moja mama początkowo jak zaczęła brac letrox skarżyła sie na wypadanie włsoów, potem sie to unormowąło, razem z wynikami tarczycy... ewcia-ludzie sa strasznie chamscy i baaardzo niedoinformowani skoro potrafia sie zapytac czy tarczyca jest zaraźliwa...ręce opadaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarka przepisała euthyrox. Podobno jest najbezpieczniejszy dla kobiet w ciąży. Boje sie ze moj dzidzius moze odziedziczyc to hashi:( czy jest takie prawdopodobienstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewazet
No odpukać znajduję mniej wlosow na grzebieniu.... kupilam skrzyp, Vitapil i wodę pokrzywową wcieram itp itd a letrox biore nadal malą dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewazet
a jaka jest roznica miedzy letrox a eutyrox??? chyba tylko producent inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem że euthyrox jest od producenta merck serono a ten drugi nie wiem. Ja na swoje hashi dostałam euthyrox 50 czyli prawie najlżejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewazet
a ja na swoje Letrox polowa 50 czyli 25 . A moja kolezanka narzeka na ospalośc,wlosy jej wypadaja ogolnie zle się czuje i ciagle jej zimno.... zrobila TSH i ma 3 ,00 norma jest 4 Ja jej powiedzialam ze idealne TSH jest 1.5 i powinna jednak skorzystac z endokrynologa !!Mysle ze dobrze jej powiedzialam>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blubella
a mi sie poprawiło i mam zmniejszoną dawkę letroxu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blubella - fajnie ze Ci sie poprawiło :) A mnie dzisaj znowu spotkała smutna sytuacja dla mnie. Byłam w sklepie i poprosiłam o ogórki a jedna pani sie smiała cyt ,, Ale ona ma głos" i po chwiili smiech ;(( To wcale nie jest miłe. Przecież to nie moja wina że jestem chora i ze mam taki słaby głos ;( Tylko inni tego nie rozumieja ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia-wiem, ze to bardzo przykre, ale na głupotę ludzi nie ma lekartwa...nie zmienisz tego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popo56
mam do was pytankko- czy jest taka możliwośc że jak z krwi t3 i t4 w normie to na badaniu usg coś wyjdzie nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.M.
Witam, jestem tu nowa i chcialam sie dowiedziec czy przy wynikach poziomu hormonow ale powiekszonej tarczycy i guzku jest mozliwe ze jednak cos z ta tarczyca jest nie tak. Choruje na borelioze. Jestem leczona na nia od stycznia tego roku. Ale juz od dluzszego czasu wypadaja mi wlosy, w nocy zlewa mnie pot, mam nieregularne okresy, bardzo popsul mi sie wzrok, bola mnie wszystkie stawy i miesnie, mam bolaca kluche w gardle,tyje pomimo, ze jestem na drakonskiej diecie (jajka na sniadanie i kawalek piersi z kurczaka na obiadokolacje, zadnych ziemniakow i pieczywa) mialam depresje...juz wiecej nie pamietam, moze cos jeszcze ale jak sobie przypomne to dopisze pozniej, ale bylam dzis z wynikami u endokrynolog i ta powiedziala, ze jesli poziom hormonow mam w normie to tarczyce mam zdrowa. A ja wiem, ze zwlaszcza przy boreliozie moze wystapic niedoczynnosc tarczycy czy zapalenie tarczycy, przy prawidlowych wynikach hormonow. Mam tez pytanie...czy ktos ma moze dobrego endokrynologa w Warszawie? Prosze o szybka odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sądze ze jezeli wyniki badan masz dobre to nie ma powodow do paniki. Nie denerwuj sie i nie nakrecaj bo to jeszcze pogarsza sprawe. Czy robiłaś badania tylko tsh czy takze anty-tpo wykluczajace chorobe hashimoto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonsiorek
Witam :) mam 27 lat i chorą tarczycę - niedoczynność. Kiedy robiłam badania w ubiegłym roku (listopad2009) wszystko było ok, ale teraz w lutym tego roku już nie było wesoło. Było o tysiąc jednostek przekroczone !!!!! No i dostałam Euthyrox N- 50 spoko :) Wpierdzielam te tablety każdego dnia i nie widzę żadnej różnicy - może za wcześnie jeszcze????? Włosy wypadają mi tak że je można wyciągać po kilkanaście sztuk naraz ( moje nowe zajęcie ) spanie męczy mnie niesamowicie , duszę się jak ma być burza ( trochę to dziwne ) a o cyklu miesiączkowym już nie wspomnę :( Palę piję kawę i jem to co popadnie - ale do czasu bo mama i narzeczony ciągle mnie o to ścigają :P hehe i chwała im za to !!! Słyszałam natomiast że najlepszy jest kot (mruczuś) który kładzie się na chorej tarczy i ją zabiera do siebie :) A jak ją już zabierze to zdycha :( smutne ale ponoć prawdziwe . Zna ktoś może taki przypadek z kotem??? Proszę o pomoc :) Pozdrawiam - Gonsiorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tym kotem to chyba/mam
nadzieje/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolo
ja robiłam rok temu badania na tarczyce i było ok. dziś byłam u lekarza bo zaczęłam chudnąć i mama zauważyła wczoraj na mojej szyi powiększoną tarczyce... jutro będę robić badania min. tsh... boj się że to będzie nadczynność.po za tym że schudłam to częśto boli mnie głowa, żołądek i mam nieregularny okres czy to może oznaczać tą nadczynność tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka8524
Czesc wszystkim!!!!! Moja historia jest bardzo dlugo ale skrócę ją do minimum, a mianowicie moja przygoda z niedoczynnością zaczęła sie w styczniu 2009 roku, w miare od tamtego czasu hormony były wyrownane (mniej wiecej) brałam euthyrox 25 potem 50. Po wczorajszej wizycie u endo moje TSH wynosi prawie 11um. Jednym słowem masakra bo juz myślałam ze bedzie ok a w ciągu 2óch miesięcy tak bardzo mi sie pogorszyło( z 3 na 11), w dodatku mam Hashimoto. Z wagą tez jest różnie. A żeby wyciągnąc jakąs konkretną informacje od mojego endo to potrzeba cudu:/ Nie wiem już co robić, teraz mam brac 88 um euthyroxu. Juz myślałam ze bedzie wszystko ok ale jednak nie jest, mam nadzieje ze przestane kiedyc jesc te tablety. Pozdrawiam wszystkich i zycze Wam powrotu do zdrowia i sobie zreszta też:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashia
ktoś tu pytał o usg- właśnie ja tak mam, że hormony póki co w normie, w każdym razie lekkie wahnięcia, które jako takie, same w sobie nie wzbudziłyby niepokoju ani potrzeby interwencji u lekarza, ale na usg wyszły klasyczne zmiany przy chorobie auto-immuno. i teraz tylko czekać, czy wystąpią objawy nadczynności, czy niedoczynności, ale za to od razu się je wykryje i będzie można korygować, więc jak tylko ma się cień podejrzenia, warto się udać na odpowiednie badania... ...i też szczególnie polecam diagnostykę endokrynologiczną w szpitalu bielańskim w w-wie. chyba najlepsza w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vio
Hej - mam takie pytanie i może ktoś mógłby mi pomóc. Moja historia jest taka - jako dziecko leczyłam się na niedoczynność (chyba) tarczycy. Brałam jod. Kiedy skończyłam 18 lat lekarz powiedział mi, że przerywamy kurację i że mam się zgłosić jak będę w ciąży. Nic z tym nie robiłam. Ale zauważyłam, że: - coraz więcej wypada mi włosów - cały czas utrzymuje mi się waga (ok.68-70 kg przy wzroście 170), mimo, że nie jem dużo. - wokół brodawek wyrastają mi włoski (w sumie bez tragedii, ale kiedyś tego ni było). -strasznie się pocę Domyślam się, że to może tarczyca. I moje pytanie jest takie: Czy któraś z Was miała podobne problemy? I czy leki, które przepisał lekarz pomogły (przyznam, że głównie chodzi mi o wagę i włoski - czy schudłyście)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashia
coolerka, z tego, co przeczytałam, masz bardzo podobną sytuację jak ja, tzn. wcześnie okres, u mnie w wieku 9 lat i mniej więcej w tym samym czasie początek trądziku, a teraz problemy z tarczycą... bardzo bym była wdzięczna, gdybyś się do mnie na maila odezwała ( katelynn@op.pl ) bo się chwilowo czuję dość zagubiona i wymiana doświadczeń by mi bardzo pomogła ;) obecnie mam 20 lat. a końca moich problemów z cerą nie widać, objawy mam naprzemiennie niedoczynności (senność, marznięcie, wypadanie włosów-w sumie non stop, a nie naprzemiennie) i nadczynności (nadmierne pocenie, pobudliwość, rozdrażnienie) więc generalnie moja tarczyca wywija koziołki, i trudno ją leczyć, zwłaszcza, że w badaniach nie utrafiłam na żaden z momentów zawirowania, i tylko raz wykryto mi lekką nadczynność, a raz normę. ale generalnie chwilowo nic mi nie leczą i mam czekać na wystąpienie poważniejszej, a raczej bardziej zdecydowanej i trwalszej- jednostajnej, nadczynności lub niedoczynności... a Ty masz autoimmunologiczną, czy tylko niedoczynność? miałaś robione usg/ przeciwciała, czy tylko hormony? ja jeszcze czekam na wyniki badań na przerost kory nadnerczy... no i jeszcze nie wiem nawet, czy miałam robione tf3 i tf4... zobaczę, jak dostanę wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashia
dokładniej, to wrodzonego przerostu kory nadnerczy. pod koniec lipca będę jeszcze wyniki konsultować z dwoma niezależnymi endokrynologami, przebierania w lekarzach nauczyłam się od doświadczonej w boju, babci- weteranki szpitali. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewazet
Mi spadl cholesterol z czego b sie ciesze bo przy niedoczynnosci wynik cholesterolu tez podskakuje znacznienp jak u mnie zdiagnozowano tarczyce to wynik cholesterolu mialam 270 a norma to 200!! a terazm mam 200 :) ob morfologie mocz zawsze dostaje od ogolnego lekarza wie ze mi sie nalezy i nie wyjde z jego gabinetu bez skierowania:)natomiast TSH mam od endokrynolożki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar16
Witam. Od jakiegoś czasu zaniepokoiłam się moim stanem zdrowia. Często występuje u mnie zgaga, bóle w klatce piersiowej i taki dziwne uczucie w przełyku nie wiem jak to określić jakby po prostu mi się zwężał przez co troszkę ciężej mi się oddycha nie wiem co z tym zrobić. Byłam u lekarza który stwierdził, że to od nerwów, ale objawy występują nawet jak się nie denerwuję. Jeżeli ktoś coś podejrzewa to proszę napisać. Strasznie się boję aby to nic poważnego, bo jestem młodą dziewczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ja nie badalam
jeszcze jestem mloda mam czas.. ale moja mama ma niedoczynnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hotride
ja dopiero dziś odebrałam wyniki. tsh 7,17, wiem, że to dużo, ale w sumie nic mi nie dolega. tzn czuję się świetnie, tylko włosy mi wypadają na potęgę, a że mam cieniutkie to świruję. jest szansa, żebym przy tak wysokim tsh mimo wszystko miała zdrową tarczycę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flo flo flo
Witajcie. Dziś moja mama odebrała wyniki TSH. Norma podana jest tu od 0,27 do 4,20 a moja mama ma 32,88 !!!!!!! Bardzo się denerwuję! Wizytę u "endo" ma dopiero na początku sierpnia! Proszę, powiedzcie jak groźne to może być? Czy łykanie tabletek załatwi sprawę, czy to coś poważnego? Wynik jest bardzo wysoki :( Napiszcie proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaqo
U mnie jest troszkę inaczej. Wiele osób powiedziało mi że mam powiększoną tarczycę. Bardzo dobrze się czuję, włosy mam długie i gęste, z paznokciami też nie mam problemów, rzadko jestem zmęczona,mam 21 lat i od 6 lat moja waga się nie zmienia (57-58kg przy wzorście 168cm). Mój jedyny problem to zimne stopy i dłonie. Czy to jest wskazówka że mam coś z tarczycą? Do jakiego lekarza powinnam się zgłosić? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka73
Jaqo zimne stopy i dłonie mogą być oznaką problemów z tarczycą, ale wtedy źle się człowiek czuje i ogólnie jest mu zimno na całym ciele i przybiera wtedy znacznie na wadze ....wydaje mi się, że u Ciebie raczej powodem zimnych stóp i dłoni jest problem z krążeniem, ale dla pewności zrób badanie TSH skierowanie dostaniesz od rodzinnego lekarza, albo bez skierowania koszt takiego badania ok 15zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×