Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość eeeuuuuueueueuueu
czym zbijasz przeciwciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napiszę jak kuracja odniesie pozytywny skutek,ale mogę powiedzieć że jest to naturalna kuracja,bez chemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie jodyna
k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do wunia Przecież napisałam że mam hasi , ale odpowiem: tak robiłam przeciwciała i mam ich bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arlekina :) życzę powodzenia i oczywiście czekamy na wyniki- nie zapomnij o nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAK JUZ
dojdziesz do siebie po kuracji:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam od endo. Powiedziała, że takich złych wyników się nie spodziewała. Zwiększyła Eutyrox do 75 /cały czas/. U mnie jest problem, bo jak zwiększa hormon to galopuje tętno. Czyli albo tarczyca albo serce. Zapytałam ją o selen to powiedziała,że najnowsze badania/była na jakimś sympozjum endo/wycofują selen z terapii hashi bo indukuje on raka piersi.Ona nie poleca a wybór pozostawia mnie. W każdym razie powiedziała że moja tarczyca szybko zanika i muszę się liczyć z tym,że może jej nie być. Przynajmniej operacji uniknę. Za trzy miesiące kontrola a gdyby się coś działo to w każdej chwili mam się pokazać. Zobaczymy co dalej- na razie muszę szaleć z dietą po tyję w oczach. Z Gdańska nie muszę uciekać bo tu jodu jak na lekarstwo, więc nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i moja tarczyca ma teraz 8 ml.Na szczęście mam dwoje dorosłych dzieci urodzonych bez problemów. Teraz też czekam na skierowanie od ginekologa na babskie hormony. Trzymało się wszystko kupy jak brałam tabletki /11 lat/a teraz je odstawiłam i zobaczymy co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bunka33
Witam Mam ogromną prośbę o pomoc w podjęciu decyzji.Otóż przy badaniach tarczycowych okazało się,że mam nadczynność tarczycy.Zostałam skierowana na Usg i okazało się,że na lewym płacie mam guza o wielkości 2,4 X 1,5cm Kolejne badanie to biopsja: Wynik stwierdzający cystę z obrazem starego krwotoku wewnątrz cysty ( nie mam dokładnej nazwy,gdyż leczę się w Holandii) bez tkanek nowotworowych Lekarka powiedziała,że nie jest to rak złośliwy,ale decyzję o usunięciu guza pozostawiła dla mnie. Nie wiem co robić,gdyż są dni,że czuję się dobrze,a są dni,że przez tego czuję go jako kula w gardle,która utrudnia mi przełykanie śliny i mam wrażenie,tak jakby mnie ktoś podduszał. Czasem jak biorę głęboki oddech to tak jakbym miała blokadę gdzieś,żeby powietrze doszło głęboko do płuc Lekarka nastraszyła mnie konsekwencjami po operacji takimi jak problemy z sercem,naruszenie strun głowowych( zmiana tonu głosu),problem z zajściem w ciążę,dożywotne branie leków ( pomimo usunięcia tylko lewego płata tarczycy) Proszę o pomoc i wypowiedz się co będzie lepiej Z góry bardzo dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukaj na forum gazeta
choroby tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hashi-tess
Tylko nie na tym forum. Forum tarczyca jest do d.... Uwierzcie mi. Nie mam nad nim już żadnej kontroli. Nawet nie mogę banować. A kiedyś banować mogłam kogo chciałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rosteda
Lecz się Hashi-tess, bo masz rozdwojenie jaźni. Potrzeba ci dobrych leków. Schizofrenię można podleczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violcia_1989
Hej wszystkim... Pierwszy raz w życiu pisze na jakimkolwiek forum... w sumie to nie wiem co pisać ale mam solidny moim zdaniem problem i nie wiem kto mi może pomóc. Otóż mam skończone 21 lat. Jakieś dwa lata temu stwierdzono u mnie maluszka 3mm na 3mm na prawym płacie. Jeśli chodzi o TSH czy te inne to rzekomo w normie ale TSH bardzo niskie- 0,461. T4 18.2 ale to wynik sprzed ponad roku. Rok temu tez, na usg lekarka powiedziała że mam tarczycę z tendencją do guzków. Wybaczcie ze tak dużo pisze ale jeszcze coś.. Mam straszne zaburzenia widzenia i ostatnio okulistka jak zobaczyla mój wynik z pola widzenia to jej pytanie padło czy miałam badaną przysadkę mózgową i czy w porządku hormony.. Bo zbyt symetrycznie mam ograniczone pole widzenia.. A do tego wszystkiego ostatnio brałam antykoncepcje jednak po trzech miesiącach się okazało że leki jakie biore od psychiatry ze względu na wahania nastrojów niwelują działanie anty więc odstawiłam tydzień temu,,, Dziś mam biegunkę i do tego boli mnie ewidentnie tarczyca! Do kogo mam się udać jak to połączyć.. Błagam odpiszcie.. choć nie wiem czy jeszcze tu pisze ktoś bo dawno nikogo nie było... BŁAGAM napiszcie coś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara3535
violcia odpisze Ci bo moze w czyms Ci to pomoze. Na niedoczynnosc tarczycy choruje wiecej lat niz Ty masz a wiec cos tam wiem na ten temat. 1. Znajdz dobrego endokrynologa bo niestety ale z tym jest roznie. 2. Ginekologa szukaj ktory ma dwie specjalizacje a sama mam taka ginekolog -endokrynolog. 3.Nie ryzykuj i nie zaprzestawaj brac srodkow antykoncepcyjnych bo zaraz mozesz wpadke zaliczyc a przy chorej tarczycy nie powinnas. Oczywiscie kiedys zaplanujesz i bedziesz miala dziecko ale tylko pod scislym dozorem lekarza. 4. Bierz rowniez leki na poprawe nastroju bo inaczej mozesz sie pogubic. Wniosek jeden , szukaj dobrych lekarzy i badz pod ich stala opieka. Lekami mozna ustawic tarczyce ale nie wolno Ci samodzielnie niektorych odstawiac. Jak bedziesz miala dobrze dobrane leki to nie bedziesz miala problemow. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violcia_1989
Naprawdę bardzo dziękuję za odpowiedzi. Z tym że Droga sara3535, Jeżeli chodzi o antykoncepcje w moim przypadku i leki na stabilizacje nastojów to sprawa jest trudna, bo leki na nastrój powodują że anty nie działa, więc czy biorę anty czy nie to efekt ten sam:( A co do tarczycy to lekarze mi mówili że wyniki w normie więc nie mam ani nadczynności ani niedoczynności.. I taki kołowrotek:( Bardzo dziękuję też za linki choć co prawda jeszcze nic tam nie znalazłam dla siebie bo tego dużo to mam w czym szukać.. Pozdrawiam gorąco i jak chcecie to napiszcie coś jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olenka10
mam do was pyanie: czy przyjmowanie zbyt dużej dawki euthyroxu, leczącego niedoczynność moze spowodować nadczynność tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xperia2011
Wiem,ze kiedy nie ma sie tarczycy (usunieta operacyjnie) to wazne jest przyjmowanie euthyroxu o tej samej porze,na czczo itd. A jakie moga byc skutki kilkutygodniowego nie przyjmowania tego leku..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tylko ja 17 dokladnie zrob badania o ktorych wspomnialas,ale oprocz tego zrob jeszcze anty tpo i anty tg to komplet badan na podstawie ktorych lekarz ustali ci dawke leku.bo mysle ze masz niedoczynnosc.a propo niestety leki na niedoczynnosc bieze sie przez cale zycie,ale da sie z tym normanie zyc,niejest tak żle;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jusia. Dzięki za odpowiedz myślalam już że temat zamarł. Czytałam, że Twoje objawy są bardzo podobne do moich....senność, apatia, suchość skóry, ciągłe zmęczenie, problemy z miesiączką, ponadto wykryto u mnie wysoki poziom prolaktyny - w przyszłości problemy z ciążą. Mam 22 lata, rok temu robiłam badanie krwi i poziom tarczycy był w normie. Dopiero dziś się dowiedziałam, że jest za wysoka( robię takie badania raz w roku). Z tego co czytałam mój poziom (7,2) nie jest aż taki tragiczny? Zobaczymy. Endokrynolog, badania...ajj... martwię się, ponieważ zawsze byłam zdrowa, a teraz ciach...problemy, a tut yle obowiązków...praca dyplomowa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusia313
to tylko ja ale po lekach bedzie ci sie łatwiej skupic,i myślec.bo ja bez tego to ciagle jestem rozkojarzona i caly czas o czyms zapominam;daj znac jak zrobisz komplet badań,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruziolatka
Od jakiegoś czasu coś dziwnego dzieje się z moją tarczycą. Otóż gdy biorę Lertox, po jakimś czasie moje tsh zamiast spadać czyli normować sie rośnie. I mimo brania hormonu czuję sie jakby powiekszała mi się niedoczynność. Gdy odstawie na jakiś czas hormon to sytuacja stabliziuje się ale nie mogę przestać brać hormonu. Od 6 lat lecze sie na niedoczynność tarczycy, mam też hashimoto. biorę od miesiąca selen 200 ale to nie przez niego moje dziwne wahania tsh. ktoś ma jakiś pomysł odnośnie mojej sytuacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paoolaaa
Powiedzcie proszę jak wygląda wasze życie seksualne? Czy nie miałyście problemów ze szczytowaniem własnie przez chorą tarczyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
ze szczytowaniem nie, ale nie miałam ochoty na sex mniej wiecej wtedy, gdy wykryto u mnie niedoczynnosc moze to dlatego, ze wtedy tylam, mialam depresje i generalnie nic mi sie nie chcialo robic wtedy tez nie czulam najmniejszego nawet pociagu do mezczyzn, nie myslalam wcale o seksie, nie mialam potrzeb z nim zwiazanych teraz, po kilku latach leczenia, jest lepiej, chociaz to zwykle moj partner inicjuje zblizenia moje potrzeby sa raczej male, chociaz sex sprawia mi rozkosz - nie mysle zbyt wiele o nim z orgazmem problemow nigdy nie mialam, gdy jestem w lozku z facetem nie mam tez jakichkolwiek problemow zwiazanych z figlami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToTylkoJa777
No i dowiedziałam się co mi jest. fT3 fT4 w normie. Diagnoza? Niedoczynność subkliniczna. Euthyrox dwie tabletki dziennie rano na czczo 30 min przed posiłkiem. Prolaktyna podwyższona wlaśnie przez tarczyce ponoć czesto się do zdarza przy niedoczynności. W czerwcu następna wizyta w celu sprawdzenia co i jak. Miałyście taki przypadek? Ponoc przy niedoczynności hormony fT3 i fT4 baaardzo szybko się zmieniają i nie ma co się cieszyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w jakich dawkach ten
euthyrox?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tylko ja ja tez ft3 i ft4 mam w normie a stwierdzono u mnie niedoczynnosc,w tym tygodniu ide na kontrolne badanie i zobacze czy sie cos zmienilo;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam euthyrox
po wycięciu tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość totytlkoja
dawki to 50 i 25 mg. czyli łacznie 75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×