Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość aguś24
Pytam się bo nie wiem czy o co mi dolega można podciągnąć pod tarczyce?, a kiedyś już chorowałam jak byłam mała i nie pamiętam jakie były przy tym objawy, byłam dziś u lekarza dostałam skierowanie na badania jutro z samego rana idę również do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calinka mała
Oczywiscie ze mozesz, tym bardziej, ze kiedys mialas. Badaj sie kochana bo nie ma z tym zartow. Tarczyca potrafi uprzykrzyc zycie. A wiec marsz do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Natrafiłam na forum przypadkiem, trochę poczytałam i postanowiłam też napisac. W mojej rodzinie choroby tarczycy występują u mamy oraz dwóch sióstr. Jakoś w wieku 14lat miałam pierwszy raz badany poziom TSH, wyszło coś ponad 2 ale lekarz rodzinny stwierdził, że wszystko w normie. Pewnie myślałabym tak do tej pory ale na szczęście zaczęły mi się problemy z wagą i miesiączkowaniem. Poszłam do ginekologa-endokrynologa, o dziwo pierwszy który na starcie nie zaoferował mi tabletek anty. Skierował mnie na wszystkie badania hormonalne, stwierdzono u mnie PCO. Dodatkowo, TSH wyszło jakoś 2,5 co niby normą jest ale doktor ze ŚCO stwierdził, że to nie jest norma dla kobiet w wieku rozrodczym (mam 21lat). Skierowała mnie na jakieś dwa kolejne badania związane z tarczycą, USG miałam robione guzków brak. Niestety, w ŚCO terminy są jakimś totalnym szałem :( a zaczęły mi się nasilac problemy z nadmiernym owłosieniem, często gdy się zdenerwuje strasznie ściska mnie w przełyku, mam problem z wagą (chudnę i strasznie ciężko mi przytyc), bardzo często mam problemy ze snem, bolą mnie nogi i ogólnie jestem rozdrażniona i ciężko mi się skupic. Jak sądzicie, czy chora tarczyca może na to wszystko wpływac? Nie mam nawet jak odebrac sobie wyników, bo wizyta na grudzień dopiero. A może jest tutaj jakaś dziewczyna z Kielc i zna dobrego endokrynologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguś24
Witam :) mam wyniki Tsh 1,050 , czyli wszystko jest o.k ? czy ktoś się zna na wynikach ? za to cholesterol brak słów ponad 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina2011
Hej Pisałam jakiś czas temu że moje TSH wynosiło 0,83 i szukam dobrego endokrynologa w Warszawie - znalałam okolo 50 km od Warszawy pani przepisała mi leki i skierowała na badania TPO, ATG żeby wykluczyć inna chorobę- robiłam teraz badania po dwóch tygodniach brania proszków i moje TSH wynosi 0,13 ale pani endokrynolog mnie uspokoiła bo za to FT4 się podniosło : bo podobno jest taka zasada jak TSH maleje to FT4 powinno rosnąc bo to dwa przeciwstawne sobie hormony czy cos takiego a poza tym zawsze na początku brania proszków to TSH tak wariuje - najważniejsze jestem teraz spokojniejsza bo wykluczoną mam tą chorobę Hashimoto, śpię dobrze w nocy i humor w koncu mam lepszy. Za dwa tygodnie mam zmniejszyc dawkę proszków i za miesiąc do kontroli z wynikami - i wierzę ze w koncu będę łapac się w normach laboratoryjnych :):) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iveta
hejka... moje wyniki TSH to 6,49 moja pani doktor mowila ze mam bardzo wysoka... i mam sie zarejestrowac do endykronologa i isc do niego sie rzebadac... jak wyglada pierwa wizyta u takiego lekarza????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anullkka
Witam, mam pytanie odnośnie guzków na tarczycy - czy przejmować się takim niewielkim, paru milimetrowym i czy koniecznie wtedy trzeba robić biopsję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TRADZIK PO LETROXIE
hej, ja sie lecze juz 2,5 miesiaca, TSH spadlo do 4 (norma 4.9) ALE dostalam okropnego tradziku na brodzie, czytalam w internecie ze wielu ludzi borykalo sie z tym problemem (jako skutek uboczny Letroxu) i nic nie pomagalo oprocz odstawienia tabletek. Nie mam hashimoto i mysle sobie czy zuzyc 3 listek i odpuscic sobie...Wstydze sie wyjsc z domu, mam bolace wrzody na calej zuchwie i brodzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati wroclove
hej dziewczyny od Listopada leczyłam sie na nadczynnosć teraz mam wyniki w normie miałam 2 guzki jeden sie zmniejszył drugi sie powiększył więc w maju ide na biopsje ale jak tu czytam jakie leki bierzecie bo ja przez cały czas biore Thyrozol i dopiero teraz wypadaja mi włosy macie jakieś sposoby na TO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aagaa22
Hejka. W końcu znalazłam wątek na którym może ktoś rozwieje moje watpliwości. Od ponad dwóch lat mam teperaturę ciała 351-35,9...najniższa 34,6. Ciśnienie też słabiutkie bo 50/90, częste bóle głowy, śpie dobrze i bardzo chętnie idę spać. Bardzo często oblewa mnie pot, lub takie dziwne uderzenia gorąca, a gdy wtedy mierze tempke to nigdy nie przekracza 36. Postanowiłam pujść do endykrynologa. Zbadał mnie i wykluczył obecność guzków...ale usg nie miałam. Zlecił zrobić badanie TSH, fT3 i fT4 jesli wyjdą zle mam się pojawić... I tu pojawia się moje pytanie do Was doświadczonych dziewczynek. wyniki mam w sumie wszystkie w normie. Tylko to TSH norma jest od 0,2 do 4,20 a moje TSH wynosi 0,8....wydaje mi się że to chyba troszkę niskie? jak uwarzacie?jestem zielona w tym temacie.Prosze o pomoc. A może objawy, które opisałam mówią o jakiejś innej chorobie. PS: zapomniałam dodać, że często zdenerwuje mnie głupia błachostka, a ja wybycham i nie mogę się uspokoić...a nigdy tak nie miałam. PROSZĘ POMÓŻCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paaaaa
Polecam słownik ortograficzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aagaa22
??? po co ten wpis?skoro nie dotyczy poruszanych tu spraw?Nikt nie jest nieomylny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina2011
Hej :) ja też biorę thyrozol ( czy jak to sie tam pisze) jeszcze dwa miesiace temu moje tsh wynosilo 0,013 a dzis robilam badania i wynosi 0,34 przy normie 0,4- 4,0; też mam problem z tradzikiem poł roku temu go nie miałm a teraz walczę z nim cały czas ale wolę walkę z trądzikiem niż te humory ( rano smiech i super humor po południu - płacz, wieczorem nerwy - mały zapalnik i wybuch wulkanu) proszki na początku brałam po całej tabletce czyli gdzieś okolo 7 tygodni a od ponad miesiaca biorę tylko poł tabletki dzinnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdera
Witajcie! Mam pewien problem. Leczę się na niedoczynnośc tarczycy od 2 miesięcy(zażywam eutyrox). Początkowo dawka 75 przy ostatniej wizycie wyniki sie poprawiły,ale nie na tyle jak lekarz by chciał i została mi przepisana dawka 100.I teraz pojawił sie problem-zatrzymanie okresu. Przy słabszej dawce okres był tak jak miał być a teraz po zwiększeniu jest 3 tydzien jak sie opóźnia. W ciązy nie jestem,robiłam 2 testy każdy negatywny. I co robić?wybrac się do ginekologa?czekać az sie pojawi ?czy co.. Czy zmiana dawki mogła wpłynąć na zatrzymanie?Czy to może miec wpływ an moje zdrowie a raczej na to żeby zajśc w ciąże? Proszę o jakieś informacje..i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga500
Mam TSH 4.78 i lekarz przepisał mi eutrylox ale po nim tylko spie i puchne i bardzo zle sie czuje co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to znaczy ze jestes
uczulona na euthyrox idz po lertrox lub inny zamiennik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fionkaa
Witam mam problemy z tarczyca robilam usg na obrazie wykryto guzki pozniej robilam biopsje i to bylo w polowie lutego teraz mamy polowe maja a ja mam takie dziwne uczucie dyskonfortu w przelykaniu czuje jakby cos mi tam siedziało przed badaniem tego nie miałam co to moze byc ? spory czas minał od biopsji a mi to nie mija Mogłby panie mi pomóc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noelka1402
Do Fionkaa Jak widac jestem nowa na forum. Myślę, że dopiero po tym, jak zrobili Ci usg i wyszły guzki, to masz uczucie uciskania, twoja podswiadomośc sobie to "zakodowała". Wiem p tym doskonale, bo sama ma wole guzkowe i w sumie czeka mnie operacja usunięcia tarczycy, jednak nie mam zamiaru tak od razu się poddawac i isc się ciąc. Moje wszystkie wyniki hormonalne i inne dotyczące tarczycy są w super normach a guzki i tak są. Przyczyna? mało jodu w diecie, genetycznie po kimś z rodziny(mama), ale nikt nie wspomiał, że urodziłam się wczasie Czarnobyla a "efekt" rósł ze mna jakieś 20lat, jak powiedział lekarz robiący usg, smieszne co? Także dziewczyny współczuję tym, które mają jakiekolwiek problemy z tarczycą a drugą stroną żałuję, że mnie nie dotyczą, tylko od razu skazali mnie na nóż... I jeszcze jedno: po co piszą tutaj osoby, których wyniki są w normie, a zawracają głowę pisząc, czy wynik jest dobry, bo troszeczkę za nisko od dopuszczalnej normy. W razie wątpliwości zawsze jest lekarz, czyż nie tak? sorki za tak długą wypowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga500
Ja mam 4.90 i mi sie spużnia okres o 3 tygodnie ale po eutryloxie zle sie czuje a po letroxie tez tylko śpie i nie wiem co robić.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fionkaa
noelka1402 Hej to nie jest nic z psychika u mnie to jest tak ze np wezme wieksza ilosc jedzenia na widelec przelkne i takie lekkie uczucie dyskonfortu mam wlasnie w tym miejscu nie dławie sie ani nic z tych rzeczy... ale biorac to na chlopski rozum jak pobieramy krew z reki to ranka nam sie goi i tez to jakis czas trwa wiec moze z tym tez tak jest bo juz sama nie wiem ;// czy lekarz wam mowil moze ze przez jakis czas bedziecie je bardziej odczuwac ?? Noelka czemu odrazu chca cie ciac jesli to nie jest nic groznego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewciaa1987
Witam :) Jestem tu nowa ale chciałam z wami porozmawiać. Najpierw opowiem jak sytuacja przedstawia się u mnie . Od roku miałam podejrzenia choroby tarczycy , lekarz rodzinny wysłał mnie na badanie TSH i wyszedł wynik 4,24 wtedy zapisała mi jodit i powiedziała ze powinno być ok. Powtórzyłam wyniki po 3 miesiącach bez zmian. Natomiast 2 miesiące temu przestraszyłam się bo strasznie mi zaczęły wypadać włosy , tak ze przerzedziły sie na czubku głowy. Szybko rozbiłam TSH i wynik 4,7 jak najszybciej poszłam do pierwszego lepszego endokrynologa i po wykonaniu USG wyszło ze mam zmiany ok 1cm na prawym płacie. przepisał mi pół tabletki eutyroxu 25 mała dawka nie? no i kilka dni temu zrobiłam ponownie TSH i TPO TSH 5,24 ! TPO w normie. zwiększenie dawki Eutyroxu i do tego jodit . Co do zmian nie powiedział nic. Nie jestem z niego zadowolona wiec załatwiłam sobie wizytę u doc. Rozkosz z Gliwic. Wcale nie czuje się lepiej , włosy wypadają jak wypadały robią mi się już łyse placki. Jestem w rozpaczy za rok mam ślub i boje się ze moje włosy do tego czasu nie odżyją. Wiyta oczywiscie prywatnie , wiec zastanawiam sie jak oszczędzic i jakie badania oprócz TSH może przepisać lekarz rodzinny zeby zaoszczędzić, No i chciałabym zajść w ciąże , ale teraz sie boje Moze wiecie co mogę brać jeszcze aby pomóc moim włosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga500
Ja okropnie tyje i mam tsh 4.90 i lekarz przepisał mi eutrylox ale po nim puchłam i przepisał Letrox ale pół 50 biore ale żle sie czuje i jestem nerwowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewciaa1987
nawet mnie nie straszcie ze tak sie tyje... tym bardziej ze mam słonność do tycia. :( A nerwowość to norma , juz jakos sie do tego przyzyczaiłam , ale moim bliscy powoli maja mnie dość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTYSIA20
Czesc. Mam do was pytanie kilka dni temu robiłam wyiki poniewaz lekarz podejrzewa u mnie nadczynnosc tarczycy. I nie wiem czy powinnam z nimi pójsc do endokrynologa: TSH 3,82 ( 0,27-4,20) FT3 3,30 (2,57,4,43) FT4 1,18 (0,93-1,70) Prosze o szybką odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO MARTYSIA
wyniki sugerują nie nadczynność , a NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY koniecznie udaj się do endokrynologa i nie daj sobie wmówić, że wynik jest prawidłowy ponieważ Twoje TSH powinno wynosić około 1 i być nie większe niż 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO MARTYSIA
i pamiętajcie dziewczyny, te które chcą zajść w ciążę: Wasze TSH powinno wynosić około 1, by móc bezpiecznie zajść w ciążę leczenie trzeba kontynuować przez cały okres trwania ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTYSIA20
Dzięki za szybką odpowiedz. A FT3 I FT4 są w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTYSIA20
Mam 21 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stacato
Ja jestem w ciąży w 15 tyg zdiagnozowano u mnie tsh 4,2 pozniej bez leków spadło do 3,6 okazało sie że to tez sporo, nie brałam lekow tyle czasu teraz jestem w 25 tyg leki biorę od tyg 50 mg boje sie czy dziecko sie dobrze rozwija :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×