Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Cześć Czy żeby zdiagnozować niedoczynność (nadczynność?) wystarczy badanie poziomu TSH? czy trzeba oznaczać FT3 i FT4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początek wystarczy TSH.Jeśli wynik będzie zły,zlecą Ci dalsze badania.Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **********ja
mam pytanie mialam nadczynnosc leczylam krotko bo tylam teraz mam wrazenie ze zamiast nadczynnosci mam niedoczynnosc-czy to jest mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **********ja
bardzo prosze o odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **********ja
PLISS PLISS PLISS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **********ja
Kurcze...ja naprawde prosze Jesli ktos cos wie to prosze...napiszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ratunku!! Szukam kogos kto wiedzialby cos na temat diety tezyczkowej.Jestem po operacji nowotworu tarczycy ktorego sie pozbylam ale zafundowalam sobie tezyczke. Tezyczka wymaga specjalnej diety o ktorej nawet Instytut Zywienia nie ma pojecia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawadddd
witam wszystkich a może mi ktoś napisac różniece w nadczynnosci a niedoczynności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
Czy to prawda, że kiedy przyłożę łyżeczkę dolną stroną do szyi poniżej krtani i ta łyżeczka nie spada tzn., że mam problemy z tarczycą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
Czy to prawda, że kiedy przyłożę łyżeczkę dolną stroną do szyi poniżej krtani i ta łyżeczka nie spada tzn., że mam problemy z tarczycą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tukan
nic nie wiem o tego typu teście. natomiast większość wypowiedzi robi wrażenie, ludzie wiedzą o czym mówią o gdzie szukać informacji, brawo.Tarczyca to ważny organ ale i on podlega kontroli przysadkowo - podwzgórzowej. być może jeżeli leczenie zwykłymi sposobami nie daje spodziewanych efektów, warto skonsultowaćsię z lekarzami stos. medycynę holistyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiak00
Zastanawiam sie... od pewnego czasu- mimo ze cisnienie mam w normie to jednak puls mam bardzo szybki tzn bije mi serce non stop tak jakbym biegala caly czas.Czasem to jest uciazliwe az bo dziwne to uczucie stac na przystanku kiedy serce wali ci tak mocno ze az reka podskakuje:) (troche przesadzam) //czy zasypiam czy wstaje czy chodze itp-ciagle szybko bije.Czy to ma zwiazek z tarczyca???????????? Slyszalam ze tak:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tukan
To możliwe, nawet bardzo prawdopodobne, aczkolwiek może też oznaczac nadmierną przewagę układu współczulnego autonomicznego...albo jedno i drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich ja sie zastanawiam czy u mnie tez przyczyna mojego oslabienia i reszty objawow moze byc tarczyca(22lata). Awiec po pierwsze od roku czasu chudne nie stosujac diet,jestem strasznie nerwowa a przede wszystkimm w okresie przed miesiaczka wtedy mam ataki placzu smiechu na przemian cierpie na bezzsenosc mam bole stawow i kosci Miesiac temu mialam badana krew i lekarka powiedziala ze jest ok. Czy w takim podstawowym badaniu krwi mozna zauwazyc juz jakies pierwsze obiawy tarczycy??Co wy o tym myslicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tukan
Na pierwszy ogień kontrola hormonów: przysadka, tarczyca, nadnercza, insulina, wizyty u specjalistów i u lekarza-irydologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mysle ze to
zakwaszenie organizmu. Jesz duzo nabialu?? Tzn codziennie jakis serek, mleczko...:) Tez tak mialam, ale poza tym mialam napady ciepla i dusznosci.Krew byla okey, ale niskie cisnienie raczej... No i juz sie wyleczylam nie jedzac przez kilka miesiecy nabialu. Pomoglo.Teraz juz jem normanie tylko nie przesadzam:) I pilam duzo sokow np z marchwi i wogole zeby witaminki miec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam niedoczynność tarczycy;/ biore euthyrox czy jak sie to pisze i to mi pomaga mam w normie TSH narazie znów musze sobie zrobić badania ale czuje sie dobrze pewnie do końca życia będę musiała brać te tabletki mam nadzieje ze ciągle tą samą dawke ze nie będę zwiekszać biore eutyhyrox100 kiedys 80 brałam chyba ale były zasłabe 100 jest dla mnie idealne biore taka dawke juz od 2 lat:D i naszczescie nie musze nic zwiekszac, jestem okropnie nerwowa miałam depresje bardzo sie stresuje czasem ale rzadko mam uczucie ze mnie dusi ze mam coś w przełyku i boli zauwzyłam ze to po np kiszonej kapuście chyba nie jest zalecana;/ no i jak sie denerwuje to mnie tez troszke dusi ale naprawde rzadko choroba jakaś przeziebienie moze zachwiac tą rownowage i mnie dusi miałam jakies czas robione usg i nie było zadnych powiekszen wszystko ok ale jednak czasem mnie dusi;/ takie nasze życie z tą niedoczynnością ale trzymajcie sie dziewczyny ludzie mają gorsze choroby i problemy z tym idzie żyć...cholerny czarnobyl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena22
Mi jest wciaz zimno , jestem nerwowa i krzycze tez na wszystkich nie potrafie opanowac nerwow,czasami mam wrazenie ze mam zmiane osobowosci -nerwus Widze ze musze zrobic sobie badanie krwi, bo moja mama ma problem z tarczyca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuriozumm
Witajcie, moja siostra ma tez problemy z tarczyca, leczy sie. Niestety jest bardzo nerwowa, krzyczy na wszystkich i wscieka sie z powodu kazdej blahostki...To strasznz choroba, nie tyle dla samego chorego, co dla rodziny:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola2000
JA SIE LECZYLAM ALE TO ZAWSZE WRACALO OD ROKU MAM SPOKOJ ZAZYLA TABLETKE Z JODEM RADIOAKTYWNYM I PO PROBLEMIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda S.
Witam Wszystkich! Mam problem i nie wiem co robić. Jakiś czas temu miałam straszny incydent, zadławiłam się, nie wiedziałam co robić bo byłam sama w domu i srtasznie ponaciszkałam sobie szyje. Od tamtej pory nie mam okresu, tabletki na wywołanie tez nie pomagają, boli mnie szyja ( z jednej strony jest jakby nabrzmiała w jednym miejscu ), mam wrażenie, że coś mi przeszkadza przy połykaniu, boli mnie głowa, jestem strasznie nerwowa, a także ostatnio strasznie schudłam. Chcę też zaznaczyć, że przed tym incydentem miałam gorzki smak w ustach. Czy to mogą być objawy tarzycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdo powinnaś
zapisać się do endokrynologa, kolejki są długie, u mnie już do końca roku nie ma zapisów, wyczerpany limit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,ja bylam u lekarki i ona zauwazyla ze schudlam.Przy 1.66 cm.wazylam 56 kg,a teraz waże 51 kg.Powiedziala,ze moge miec nadczynnosc tarczycy i dala mi skierowanie na badania. Powodem tego chudniecia wydaje mi sie ze moga byc stresy,oraz to,ze przez pare miesiecy mniej jadlam.Ale martwie sie,bo mam inne dziwne niepokojace objawy: 1.brak miesiączki od 3 miesiecy(ciąża jest wykluczona). 2.słabości. Nie wiem co jest tego przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×