Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MAMUSIA24

POMÓŻCIE MI PODJĄĆ DECYZJE

Polecane posty

zobacz jakie imiona nadaja obecnie rodzice i czy te wybrane przez ciebie nie sa bardzo rzadkie. jak dziecko bedzie dorosle to moze mu sie spodoba, ale w szkole moze miec przechlapane. ja bylam jedyna posiadaczka takiego imienia na cala szkole 500 osobowa i wierz mi ze nie bylam wniebowzieta. w liceum bylo ciut lepiej :( w kazdym razie wspolczuje dzieciom Wisniewskiego :P. gorzej wybrac nie mogl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jakbym nazwala swoja corke ale sadze ze nie byloby to zadne z powyzszych :( ale to tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rita to zdrobnienie od Brygidy? Moja siostra cioteczna ma na imię Brygida i wręcz nienawidzi swojego imienia, całe życie miała żal do matki, że tak ją nazwała. Marika to normalne, przyjęte w polskiej kulturze imię. W miarę mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szybka odp
fajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fjkaka
Kiedyś słyszałam opinię tylko się nie obraź że im niższe wykształcenie rodziców tym bardziej udziwnione imiona. Niestety, to prawda. Im niższe wykształcenie tym wyższe pseudo-aspiracje. Oba imiona są koszmarne, pretensjonalne i kiczowate. Napisała ci nieszczęsna posiadaczka imienia marika, ile z tym ambarasu i jak ludzie reagują. A ja dopowiem jeszcze jedno: jak spotykam Jowitę, Julitę i co tam jeszcze - wiem wszystko o jej pochodzeniu społecznym, tudzież o poziomie przewalenia w mózgu rodziców. Od razu wyobrażam sobie prymitywizm, głupotę i bezguście. Chcesz tego dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R.S
Moja siostra ma tak na imię i zapewniam was że to najwspanialsze imię. Ona jest bardzo mądra, pisze wiersze recytuje. po prostu wspaniała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym wybrała imię Rita. Marika pasuje dla dziewczynki, ale gdy córka troszkę podrośnie, to będzie pasowało jak pięść do nosa. Podobnie jak \"Pan profesor Kacper Malinowski\" czy \"Pani prezes Maja Zawada\". Albo imię Kajtek do 40-letniego faceta (chyba nikt nie sądzi, że w kontaktach codziennych współpracownicy będą na niego mówić Kajetan - za długo, za niewygodnie). O ile lepiej brzmi chociażby \"Pan profesor Ignacy Malinowski\" czy \"Pani prezes Zofia Zawada\". Ja wychodzę z założenia, że tak do 15 roku życia fajnie brzmią wszelkie słodkie imionka. A reszta życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RICISKO
NIE WIEM CZY NIE PISZE ZA POZNO!!WEDLUG MNIE OBA IMIONA SA BARDZO TRAFNE;)..Z TEGO WZGLEDY,ZE SAMA MAM NA IMIE RITA..HEH...Z CZEGO JESTEM DUMNA I NIE CZUJE SIE POKRZYWDZONA.NIE SPOTKALAM JESZCZE ZADNEJ INNEJ RITY...CHOCIAZ OSTATNIO WIELU ZNAJOMYCH MOWI ZE DA TAK SWOJEJ CORCE NA IMIE.POZA TYM NIE WIEM CZY TO DLA CIEBIE ISTOTNE ALE ZAINTERESUJ SIE SW.RITA...PATRONKA OD SPRAW BEZNADZIEJNYCH...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam córkę Marikę, ma już 10 lat:) To imię jest pochodzenia węgierskiego i faktycznie wywodzi się od imienia Maria. Muszę ci powiedzieć, że Mariki to kochane, grzeczne, koleżeńskie i bardzo zdolne dziewczynki:) No i tak miło i ciepło brzmi to imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rita to piękne imię, kojarzy mi się z powieścią Zarzyckiej \"Dzikuska\", takie romantyczne :) Marika nie bardzo, takie plastikowe jakieś, kojarzy mi się z tipsami nie wiem czemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika2121
Ja mam na imię Marika i jest mi z tym naprawde super zawsze dziekuje za to rodzicom mam juz 21 lat i zawsze jak sie przedstawiam słysze ze mam piekne imie!!! Polecam córka bedzie dumna tak jak ja jestem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Napiszę na pomarańczowo bo...
... chcę być szczera a na czarno nie mam odwagi ;) Proszę o wyrozumiałość :) Ja bym wybrała Rita... Moim zdaniem kobiecie powyżej 30 roku życia imię Marika nie przystoi... Jest dziecinne, mało poważne, kobieta traci na "dostojności". Pasuje jeszcze jako tako do pani wykonującej zawód piosenkarki, aktorki lub inne "fiu-biździu", od biedy też fryzjerce w jakimś ekstrawaganckim salonie... Ale na przykład Pani dyrektor Marika Kowalska czy Pani premier Marika Fiołkowska pasuje jak pięść do nosa, moim zdaniem oczywiście. Proszę się nie obrażać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezguscia
No sorry!!! Marika to dziecinne imie? chyba w snie!!! a zdrobnien niby nie ma? prosze bardzo : MARICZKA!!!! a co pasuje do MARICZKI?? MARICZKA - KSIEZNICZKA !!! Marika to piękne piękne piękne i jeszcze raz piękne imię!!! I MARIKA NIE POCHODZI JEDYNIE OD IMIENIA MARIA!!! prawdopodobnie pochodzi ono od wloskiego - MARICA. a znaczenie imienia Maika z hebrajskiego to : "być pięknym, wspaniałym".Sama mam tak na imie i wszyyystkim ale to wszyystkim podoba sie moje imie! no poprosru wszystkim ! i nie jest pospolite. jest oryginalne! specjalnie dla ludzi ktorzy nie sa SZARYMI MYSZKAMI i lubia WYROZNIAC SIE Z TLUMU i BYC W CENTRUM UWAGI! poprostu dla zajebistych ludzi! nara! ( ależ poleciał bulwers! ale poprostu nie moglam juz czytac tego wszystkiego... nie no wogole najlepiej dac na imie kasia - nosi je obecnie ok 500 000 kobiet w Polsce albo wiecej..., sorry ale to chore dla mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /Marika
ja osobiscie mam na imie Marika i musze przyznac ze moi rodzice nie mogli trafic lepiej. to imie daje mi taka wyjatkowosc bo jak ktos wola mnie to wiem ze nie obróci sie za nim 15 innych dziweczyn :) co do poprzednich wypowiedzi to sie dziwie szczerze takim argumentom jak 'wymyslone imiona przed bogatych rodzicow i tak dalej ze jakies debilne imiona' generalnie moi rodzice nie sa niewiadomo jak bogaci a to imie powstalo dzieki ich kreatywnosci a nie widzimisie udziwnieniom. ja nigdy nikomu nie mowilam ze glupio sie nazywa bo tak jak polowa spoleczenstwa... a w zyciu prywatnym dzieki temu ze mam na imie tak jak mam spotyka mnie wiele dobrego :) przemysl czy zazdrosc z powodu noszenia nietypowego imienia jest grzechem, mysle ze Marika da wiele niespodzianek i pozytywnych wibracji w zyciu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KROLOWA
MI SIE BARDZIEJ WIDZIE MARIKA. I TO NIE JEST ZADNE SZTUCZNE ANI NIC W TYM STYLU. JUZ LEPIEJ MARIKA NIZ JAKAS KINGA. PZDR :]] A RITA TO JUZ WGL. NO ALE JAK UWAZASZ.. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KROLOWA
i wgl zgadzam sie z ---BEZGUSCIA---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaRiKa1990
ja mam na imie marika i to super imie bo nie znam innej mariki i wogole jest super ale jak to woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MArkisa
Jak mozna twierdzic że Marika jest brzydkim imeiniem? z którym w szkole dziecko bezie mialo problemy?? Znam dziewczyne ktora ma tak na imie i nir=e ma problemu uwazam ze to nie jest krzywdzace inie ...jakies juanita i owszem ale Marika jest Ok Rita nie podoba mi sie ale nie uwazam ze jest zle...oryginale imiona wcale nie swiadcza i braku inteligencji rodzicow...tzn zalezy jhakie imiona jak widze kobiety wolajace za swoimi pociechami jessie albo angelika to mnie faktycznie smiech ogarnia bo widze je wpatrzone w telenowele skad tge imiona lol ale inteligentne imie typu marika jest ok i wcale nie jest infantylne...na drugie imię mam Marika, maialam miec na pierwsze bo moja matka pochodzi z Francji i to imię kojarzyło się jej z ojczyzną( miało być w ogóle Miriam ale obawiała sie reakcji innych ;P kiedyś spotkałam dziewczynę o imieniu właśnie Miriam w Polsce i nie było zadego szoku ani docinkow ze strony rówieśników :D ) W kazdym razie powodem dla ktorego nie mam na imie Marika jest to ze moj ojciec nie chcilal zeby mówili ma mnie marysia bo faktycznie często to imię to maryśki jest zdrabniane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli Marika to i tak będą wołali Maryś, Mariczka jakoś mi nie przechodzi przez gardziel, Mariczusia/czunia..eeee jak imię dla yorka Rita tak miała na imię sunia (przekochana) wybacz skojarzenia, na Ritę będą wołali Ritatita bo takie są dzieci, będą się śmiały, a przedszkole i wspólne babranie się dzieci w piasku córa musi przejść jak chrzest bojowy ostatnio spotkałam dziewczynkę o imieniu Malwina..jak z bajki, biała sukienka, bose nóżki, błękitne oczy, blond długie włosy..anioł..imię 100% trafione Rita zbyt ostre..yyy perwersyjne bym rzekła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia 3333
ludzie ze wsi też dają swoim dzieciom wydziwione imiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo123
Ja tez sama mam na imie Marika ^^ . i nie uwazam zeby bylo ono krzywdzace, ewentualnie majac 8lat denerwowalo mnie to ze kiedy sie przedststawialam musialam je powtarzac wile razy, ale wkoncu polubilam to imie i poprostu je uwielbiam :) kazdy kto mnie poznaje uwaza ze to sliczne imie i zawsze sie nim zachwycaja hehe dlatego dziekuje rodzicom za to ze wybral dla mbie takie imie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marikuś *
Ja mam na imię Marika, i jestem z niego dumna! Uważam, że jest prześliczne, takie słodkie i bardzo dziewczęce ;).Mama mówi, że jestem kochanym i słodkim dzieckiem ;).Co prawda ktoś czasem powie do mnie Marysia, ale to tak żartobliwie, z sympatii ;P. Jeśli chodzi o zdrobnienia, to rodzice mówią do mnie Marikuś, co mi się baaardzo podoba! Jestem wdzięczna tacie, że wybrał takie imię, bo nikt takiego nie ma, a to dlatego, że noszą je tylko wyjątkowe osoby :). Moim zdaniem to nieprawda, że wybór imienia zależy od wykształcenia rodziców. Moi rodzice są bardzo inteligentni, po szkole, więc nie sądze, żeby wybór mojego imienia był związany z poziomem inteligencji. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga z
Witam Marika moja corka rowniez tak bedzie miala na imie i nie interesuje mnie czy komus sie podoba to imie czy nie ma podobac sie mnie i mezowi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mara157
mi tez podoba sie imie marika tez takie mam chociaz niektórzy myla je z marta monika magdą czy jakimis innymi imionami ale ogólnie jest spoko tez mi wszyscy powtarzają skad mam takie piekne imie i w ogóle takie raczej zadkie imionko i wcale nie dziecinne takie inne niz pozostałe wole marika niz maria ogólnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak naprawde zadne
ale juz lepsze to Rita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marica 21
co za brednie... jak imie moze kojarzyc sie z tipsami!!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marika takie niby rzadkie
a juz sie tu tyle lasek deklaruje, ze tak wlasnie ma na imie... jakas sciema to jest! jak dla mnie to sorry - im bardziej wymyślne imie, tym niższe wykształcenia, i gorsza mentalność, klasa spoleczna rodzicow. to juz nieraz sie sprawdzilo. ludzie- ktos smial sie tu z ignacego, itp. teraz jets moda na takie wlasnie imiona - wracaja te ktore w polsce uzywane byly przed wojna - ignacy, wojciech, helena, nina, itp. i te imiona nadaja zazwyczaj ludzie z wyzszym wyksztalceniem. Natomiast wedlug badan - rodzice oliwek, marik, rit, itp. dziwadel, maja niskie wyksztalcenie. Autorko - to jest twoja sprawa jak nazwiesz sowje dziecko - dla mnie to jest pretensjonalone i brzmi beznadziejnie. oba imiona sa dla mnie dododem przerostu ambicji rodzicow. tylko szkoda, ze cierpi dziecko. moge założyć się, że masz jakieś proste nazwisko i ta rita czy marika bedzie z nim brzmiec beznadziejnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×