Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hagnee

Potrzebuję informatyka na gwałt!!! P

Polecane posty

no z tym gwałtem to lekka przesada... :P w każdym razie usiłuję zainstalować sobie system na nowym (używanym) komputerze i mam wrażenie, że twardziel jest skopany!!! nie da sie go sformatować, a przy skandisku pojawia sie komunikat, że \'tablice alokacji sie nie zgadzają\" i nie da sie tego naprawić! co robic??? please, please, please...help me! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuux
a juz mialem nadzieje hheheh:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czym probujesz sformatowac
i co to ten skandisk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scandisk-uruchamia sie jak startuję z instalką windowsa. Co mogę zrobić? a może znacie jekies forum/czata gdzie mogę zapytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozumiem ale na windowsach
to sie zabardzo nie znam bo to trudne do okielznania, jak widzic wlacza jakis zakichany skandisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem linuksowym zapalencem
sorry ale nie jestem w stanie pomoc z windowsami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehz
a linuksowcy to chyba powinni znac sie bardziej od windowsowcow na tym wszystkim chyba ze mja linuksa od urodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na razie nie mam tam ŻADNEGO systemu, więc może możesz mi pomóc? może wystarczy jak go sformatuję, ale kompletnie nie wiem jak :O kolega mi mówił, że jak włączę instalkę windowsa, to tam będzie mozliwość formatu, ale nie przebrnęłam przez cholerny scandisk!!! 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehz
nie pamietam jak to leci. czy skandisk uruchamia sie zanim np uruchomisz sobie samegho DOSa ? nie da rady uruchomic DOSa z dyskietki i pod nim probowac juz robic cos. wtedy masz fdiska i format do dyspozycji, ja czasem musialem kasowac partycje formatowac wszystko i dopiero od samego zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehz, dosa mam uruchomionego, wpisuje setup i uruchamia mi sie instalka windowsa - standardowo zaczyna od scandisku. Co prawda chciałam mieć dwie partycje, ale jeśli ma pomóc ich rozwalenie to czemu nie? wszystko ci ładnie po kolei wytłumaczę, może przerzucimy sie na gg? (jesli masz chwilkę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w sumie to krotko uzywalem
windowsy w przeszlosci i to jakies 7 lat temu. generalnie do formatowania uzywam linuksa slackware. robie dyskietki boot oraz root, odpalam system z tych dyskietek i uzywam fdisk, ale jak chcesz instalowac windowsy to chyba nie byloby to najlepsze rozwiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehz
czyli pod DOSem nie mozesz wpisac format ? i zobaczyc czy to cos daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehz
ciekawe... a masz jakies partycje zrobione na tym dysku ? wlaczalas moze fdisk ? zeby zobaczyc czy tam cos jest. a dobra skladnia byla polecenia format c: --np nie pamietam jakos ta k?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehz
ciekawe... a wpisalas poprawnie polecenie format c: < np tak > a masz tam w ogole jakies partycje zrobione ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehz
to forum jest do d....... kompletnie dzial jak chcce !!! nie wiem czy moje info sie wyswietli wczesniejsze ale pisze raz jeszcze. a uzylas dobrej skladni polecenia ?? format [litera dysku] : ?? masz w ogole jakies partycje tam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga13
A który Windows?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehz
niestety moje posty chyba nie dochadza mimo ze widze jak sie zwieksza ich ilosc :) wiec dopiero kiedy to sie odblokuje to cos napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skad masz ta dyskietke? poleceniem dir sprawdz na niej czy jest w ogole aplikacja format jak nie ma to go nie zrobisz to oczywiste :O a dyski startowe robione w starych widnach nie maja formatu z tego co pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehz
no wreszcie :) pytalem czy robilas format dobrym poleceniem czyli format [litera dysku] : a w ogole czy sa tam jakies partycje na nim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
while: na tych resztkach c: nie ma formatu, a startuje windowsa z CD. Mam zrobić dyskietke startową, z niej będzie lepiej? kurde nie wiem czy mam jakąś dyskietkę w domu, ostatnio ich nie używam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehz
dobrze miec dyskietke startowa ja nawet instaluj xp ktory nawiasem mowiac nie dawal sie u mnie instal hehh to uzywalem dyskietki z win 98 i bez problemu mialem formatowanie czy zmillenium tak samo .nie wiem jak stary ten windows musialby byc zeby nie dalo soie tego polecenia stosowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehz
startujesz widnowsa z CD to uruchamialby sie niby instalator od razu ? czy tak nie jest ? czy sie uruchamia dos ze znakiem zachety ?? bo u mnie od razu windowsowy instalator a tego nie chcialem. dlatego dyskietka jest tak potrzebna kiedy scnakdisk wywala jakies dziwactwa przy instalacji. zreszta do DOS a da sie wejsc chyba jakos inaczej ale nie pamietam teraz a u mnie nie da rady tego sprawdzic ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdisk jest do dupy na maxa i nawet niech tego badziewia nie uzywa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde, działanie kaffe mnie dobija... :O czy możecie panowie przerzucić się na gg? podaje nr 9537680 hehehz: format robiłam wszelkimi mozliwymi sposobami (z literkami i bez) ;) a partycje są dwie: c i d scandisk znalazl bledy na c i dalej z instalką nie ma mowy! 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×