Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szroner

plamy na ciele

Polecane posty

witam wszystkich, też miałam białe plamy i wiem jakie to jest paskudztwo :/ dermatolog nastraszyła mnie że to bielactwo i że nigdy tego nie wylecze. Postanowiła wziąć sprawy w swoej rece i sama sie wyleczyłam. Okazało się ze to łupież pstry, którym zaraziłam się na solarium. Meczyłam się z tym rok ponad ! przy każdym opalaniu plamy bardziej były widoczne i z czasem robiły się wieksze i przemieszczały się. Miałma je na rekach, nodze i plecach. Wyleczyąłm je nizoralem. Tak tak szamponem przeciwlupieżowym. Smarowałam plamy i po 15 min zmywałam. I tak przez ponad miesiąc, Plamki znikneły i ani śladu po nich :))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyzona19
Witam! Mam problem na moim ciele pojawiły się jakiś czas temu brązowe plamy których wciąż przybywa. Najwięcej mam ich na lewej łopatce. Później kilka mam na ramionach, rekach, na szyji mam ich dość sporo, które powoli zaczynają "rozsiewać się" w kierunku twarzy. O to zdjęcie: http://img213.imageshack.us/i/zdjcie0663.jpg/ Bardzo proszę o szybką odpowiedź co to może być. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyzona19
te plamy takze zaczynaja pojawiac mi sie na dekoldzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Strina24
Być może to przebarwienia skórne powodowane uzywaniem tabletek antykoncepcyjnych i ekspansją na słońce. Sok z cytryny może trochę wybielić te plamki, ale lepiej udać się do fachowca. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyzona19
dziękuje za odpowiedź ale nie uzywam tabletek antykoncepcyjnych. jedyny lek jaki przyjmuje to lek wziewny na astme seretide dysk 250.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam ten sam problem, dermatolog od razu postawił diagnozę - łupież pstry. Poleciła mi szampon Selsun blue - trzeba myć włosy, skóre głowy a potem pianą skórę na której sa plamy. Też stosuje sie przez trzy dni potem tydzień przerwy. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi nadal wylazło to gówno..na plecach...wrrrrrrrrr opalam się tego lata i wygląda to mega strasznie..:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnulka666
Witam, niestety i ja spotkalam sie z problemem bialych plamek na plecach:(Z jakis miesiac temu po zakonczeniu wakacji zauwazylam na moich plecach jakies trzy nie duze plamki,potem patrze zrobilo ich sie juz wiecej mniejszych wiekszych, bardzo sie przestraszylam ze mozd byc to bielactwo wiec jak najszybciej wybralam sie do dermatologa (za granica, bo tu przebywam)po zbadaniu lekarz powiedzial ze to jest grzyb ktory jest wynikiem uzywania duzych ilosci olejka do opalania podczas wakacji i rzeczywiscie tego lata poraz pierwszy uzywalam jego niesamowite ilosci, bylam tak full opalona ze nie poznawano mnie. Lekarz przypisal mi szampon,masc i tabletki do stosowania przez dwa tygodnie.Jestem w trakcie tej kuracji,ktora polega ze codziennie mam przemywac te plamki szamponem pozostawiac na pare minut i zmyc, na noc posmarowac te plamki mascia i codziennie po poludniu zaraz po posilku wziasc tabletke, a dwa razy w tygodniu umyc sie cala dokladnie tym szamponem lacznie z glowa. Powiedzial rowniez ze po kuracji te plamki zostana, bo to jest zwykly brak pigmentu ktory musze oplic naturalnym sloncem. (nie wiem czy moge pojsc do solarium, ale zapytam o to gdyz chce je opalic zeby kolor skory na plecach sie wyrownal.) Oto jakie leki mi przypisal zagraniczny dermatolog: Sporanox 23,71 euro (tabletki) Daohair.s shampoo 2,19 euro (szampon) Topiderm (masc,jest tania ale nie pamietam ceny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saracen66
witam, mogę wam sprzedać jak ja sobie poradziłem z łupierzem pstrym, najpierw przez kilka lat używałem nizoralu i kilku innych szamponów przepisywanych przez lekarzy, które niewiele zmieniały. 3 lata temu po tropikalnych wakacjach złapałem też jakąś wysypkę w pachwinach, która znikneła po 1 posmarowaniu Clotrimazolum kupiłem kilka tubek tej genialnej:) maści koszt 2-3 zł za tubkę:) wysmarowałem całe ciało głównie głowę, kark, szyję plecy, klatkę i pachwiny i zostawiłem tak na noc zrobiłem tak jeszcze kilka razy w kilkudniowych odstępach czasu dodatkowo kilka razy myłem się cały nizoralem też zostawiając na noc kolejna sprawa to jak myję głowę to tak żeby nawet kropla z włosów nie spadała na plecy tylko do przodu nie wiem czy pozbyłem się tego paskudztwa na zawsze ale od 2 lat nawet po tropikalnym opalaniu plam nie ma:)) nie wiem też czy to ta maść tak naprawdę pomogła ale w mojej głowie tak i zawsze mam pod ręką tubkę i jak tylko mam jakiekolwiek podejrzenie że robi się mała plamka to smaruje całe plecy i kark

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LAdy N
też mam problem z grzybem. Juz się do niego przyzwyczaiłam. Ale czytając o waszych problemach dostrzegłam różnice między waszymi a moimi plamami. Moje są jasno brązowe-bardzo jasne... Mam je na brzuchu, dekolcie, plecach i w minimalnych ilościach na udach. Stosowałam jak dotychczas dwie maści-jedna baaardzo droga-nie pamietam nazwy, gruga-CLOTRIMAZOLUM(mi nie pomagała)... Aż wreszcie zastosowałam ADVANTAN w maści. Smarowałam plamki cienko wieczorem. Efekty widoczne były już po 2 dniach używania tej maści. Teraz przeszłam na ADVANTAN w kremie. Myślę że regularne stosowanie pomoże mi pożegnać grzyba. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×