Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hoffi

Londyn - wyjazd na kilka dni

Polecane posty

Gość Hoffi

W grudniu (czy to dobry miesiąc?) chcę wyjechać do Londynu na kilka dni, napiszcie o fajnych miejscach, gdzie spać itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rebka
A co za problem kupic przewodnik. Miasto jak kazde inne ni specjalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w grudnia? zimno, leje, wieje i tlumy ludzi robiacych zakupy swiatecznne.... co zobaczyc? jak lubisz muzea to prawie wszystkie duze sa za darmo (i jest w nich cieplo i w tygodniu nie tak tloczno) - british polecam i muzeum techniki (science) i przyrodnicze (nataral history) i jak sie lubi malarstwo to national gallery, albo tate (ale tylko jak lubisz sztuke nowoczesna). tower jest platne, (uzo) ale podobno warto. na ulicach w kazdy poniedzialek i srode lezy darmowa gazeta TNT i tam jest przeglad muzeow i galerii - co, gdzie, do kiedy i za ile. london eye (to ogromne kolo mlynskie) jest drogie i zeby bylo atrakcyjnie musi byc ladna pogoda i dobra widocznosc. szesc razy mniej (2 funty) kosztuje wyjscie na Monument (w City) a efekt jest podobny (tylko wchodzi sie na piechote...). albo mozna kupic wspolny bilet na monument i tower bridge. parki sa super, ale niekoniecznie w grudniu, niestety... trafalgar, picadilly, buckingham palace (niestety, zwiedzac mozna w sierpniu...), camden town (zwlaszcza w weekendy - gigantyczny market za wszystkim), westminster i westminster abbey (tez jest wieza widokowa, wysoka). bez przewodnika sie raczej nie obedziesz, polecam te pascala, drogie ale bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna strasznie.
no dobra poopowiadam ci kilka rzeczy jak wypełnisz moje usta swym gorącym nasieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojjj ludki ludki
hmm w grudniu to niezbyt dobry pomysl,jest zimno i strasznie wieje,przynajmniej jak bylam tam w grudniu rok temu...a miejsca....hmm....wez dosc sporo kasy ze soba i jedz na Oxford street wieczorem,w dzien mozesz zwiedzic Palac Backingame, Big ben'a,tower bridge ,salon figur woskowych Madam Touseu(nie wiem jak to sie pisze,lae wiadomo o co chodzi) mozesz sobie wejsc do Harrodsa,chociaz nie musisz nic kupowac ale warto zobaczyc najdrozszy sklep na swiecie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madam Tuseau sobie daruj, bo jest potwornie drogie (cos kolo 25 funtow). lepiej isc w tym czasie do czegos darmowego a o niebo ciekawszego. Harrods w grudniu tez sredni pomysl, tam jest pieklo swiatecznych zakupow. choc z drugiej strony - tam zawsze jest tlum, a zobaczyc choc kawalek warto....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam
Kew Garden,ale w sezonie letnim.Jedynie zima tam obejrzysz palmiarnie i kaktusiarnie.Super. Caly dzien mozna tam lazic, ale wstep ponad 10 funtow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam
mozesz isc do Selfridges/dom towarowy/na Oxford street,ale teraz mnostwo ludzi.Sezon przedswiateczny. Muzea masz za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoffi
ojej, weszłam tu zrezygnowana po wcześniejszych wypowiedziach, ale widzę, że można jeszcze liczyć na miłych ludzi. Naprawdę wielkie dzięki, postaram się dotrzeć we wszystkie te miejsca. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoffi
aaa i jeszcze jedno - zarezerwowałam hotel - pokój 2 osobowy na trzy doby, koszt za cały pobyt 870 zł. jak myślicie to dobra cena ? A może poszukać na miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile to jest w funtach? i gdzie ten pokoj - w ktorym miejscu londynu? w ktorej strefie? jeszcze warto zobaczyc akwarium - kolo London Eye, tylko kosztuje (cos kolo 12 funtow) i trzeba miec sporo czasu, zeby sie nacieszyc widokami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoffi
do natala_1 hotel nazywa się "ambasador" (brzmi drogo, nie? hi hi) znajduje się na Paddington, z tego co widzę na mapie to chyba jest niedaleko centrum, kosztuje ok. 140 funtów za dwie osoby na trzy noce, jak myslisz znajdę coś tańszego na miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoffi
do natali_1 wielkie dzięki, że odpowiedziałaś na pytania, a Ty mieszkasz w Londynie czy tylko tam bywasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nokiaaaa
biedaki! nawet na zakupy w harrodsie was nie stac! ceny sa normalne, odpowiednie na zarobki anglikow! jamam butik w Windsor, ubrania sprowadzam z Paryza, wiec drogo i z klasa! a Harrods to jedno z moim ulubionych miejsc na zakupy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nokiaaaa
nie znajdziesz NIC tanszego niz ten zasmrodzony i budny hotel na Paddingtonie! boze co za wstyd! (hahha " brzmi drogo?"" hahahahaha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoffi
no wiesz.... ja nie muszę się dowartościować mieszkając w drogim hotelu. Jadę gdzieś żeby coś zobaczyć a nie rozkładać się na ekstra łożu. Jak do tej pory zwiedziłam ponad 70 państw i jakoś daje sobie radę, w styczniu lecę do Tajlandii, Birmy i Laosu i tak naprawdę to tamte rejony mnie bardziej interesują. A teraz chcę zobaczyć co tacy ludzie jak TY widzą w Londynie (ty pewnie tylko sklepy) Na ten butik pewnie zarobiłaś myjąc anglikom tyłki. PAAAAAA i już nie musisz mi odpowiadać, bo chcę pogadać z fajnymi ludzmi a nie z TIPSOWYMI BARBI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym Ci raczej polecila cieplejszy kraj :) Teraz w Londku jest szaro i buro, zimno i po prostu nudno. Sadze, ze \"cieple kraje\" sa zdecydowanie lepsze na te pore roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoffi
hej! w cieplejsze rejony lecę w styczniu, a teraz to tylko tak na 4 dni, ja poprostu uwielbiam podróżować, i ciągle gdzieś mnie niesie. A teraz wszyscy mówią tylko o Londynie, więc chcę zobaczyć jak tam jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoffi
a do Anglii to i tak się wybiore w lato tylko w inne rejony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z londynu wyprowadzilam sie jakies cztery miesiace temu, ale nie tak daleko - jakies 70 km i czesto tam bywam (znajomi, polskie sklepy i biblioteka tez polska) i niedlugo zaczne pracowac w londynie znowu. paddington jest ok, blisko i dobry dojazd do centrum. szczerze mowiac nie bardzo wiem jak dzisiaj stoja ceny (mialam kolezanke, ktora pracowala w hotelu na paddingtonie wlasnie, ale nie mam z nia teraz kontaktu no i ona na pewno tam juz nie pracuje). wydaje mi sie, ze cena jest bardzo ok, to wychodzi 70 za osobe, czyli tylko nieco ponad 20 za noc. i plus jest taki, ze nie bedziesz juz musiala marnowac czasu na szukanie czegos innego, tylko od razu mozna zaczac zwiedzac. a sniadanko daja w cenie? aha - bo nie pytalas, ale moze sie przydac - teraz mozna kupic trzy dniowy bilet na metro, nie wiem ile to kosztuje, szczerze mowiac. najdrozsza jest oczywiscie opcja z pierwsza strefa, ale jak sie chce duzo zwiedzac to sie to oplaca, bo oszczedza sie bardzo duzo czasu. no i wiekszosc ciekawych rzeczy jest w pierwszej strefie. a ten bilet jest tez wazny w autobusach i kolejce. zreszta (wlasnie sprawdzilam) sam paddington tez jest w pierwszej strefie... czyli mozna kupic bil;et tylko na pierwsza strefe (mysle, ze sie da) i ewentualnie dokupic doplate, jakby trzeba bylo jechac gdzies dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoffi
natala_1 wielkie dzięki za porady, postaram się dotrzeć we wszystkie ciekawe miejsca, jak pewnie już czytałaś dużo podróżuje a pierwszy raz pytam się o ciekawostki kogoś w necie, zawsze bardziej liczyłam na przygody niż muzea, ale w Londynie chcę to zmienić. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mi sie jeszcze przypomnialo - Katedra sw. Pawla - wlasnie chyba niedawno ja skonczyli odnawiac (chyba, nie jestem 100% pewna) (blisko Tower i Tower Bridge i Monumentu, mozna sobie jeden dzien tam spedzic, dotego sam srodek City a po drugiej stronie Tamizy nowe Tate - ale to tylko jak sie lubi sztuke wspolczesna...). jesli Twoj pobyt \"zahaczy\" o niedziele to warto pojsc i zobaczyc Hyde Park Corner. wrazenie jedyne w swiecie, zapewniam... i tez w niedziele - Camden Town - gigantyczny market z absolutnie wszystkim... aha - Westminster, Westminster Abbey i Katedra sa zamkniete dla zwiedzajacych w niedziele... milego pobytu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoffi
no i już po wszystkim - BYŁAM!!!! i zakochałam się w Londynie, byłam we wszystkich możliwych miejscach, wielkie dzięki za porady. aaa i pogoda była naprawdę jak nasza polska złota jesień. POLECAM Londyn o każdej porze roku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hapetka
Hej, a ja wybieram się na święta na 4 dni do Edynburga. Czy ktoś był i mogłby podpowiedzieć, co koniecznie trzeba zobaczyć? Już kilka miejsc zaplanowałam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoffi
sorrki ja nie byłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hapetka
Szkoda, poszukam więcej porad w necie :). Fora to cenne źrodło informacji, zwlaszcza tematyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×