Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ventana

okna drewniane czy pcv

Polecane posty

Gość ventana

musze wymienic moje stare okna i nie wiem - drewniane podobaja mi sie bardziej, ale sa dużo droższe, niektórzy mówią, że nie sa tak trwałe jak plastiki... Poradźcie coś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simonka
wymieniając okna napewno kupiłabym okna PCV i zwróciłabym przy tym szczególną uwagę na gruość profili, ich wytrzymałość, a także czy okna te mają dobre okucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PCV
drewniane ładniejsze ale za pare lat możesz nie być zadowolona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simonka
drewniane mają ładny wygląd, ale przecież okna PCV można kupić nie tylkobiałeale również w jakiejś ciekawej i ładnej okleinie - ja polecam okleiny: mahoń i "złoty dąb" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Budowlaniec
Współczesne okna drewniane, ramy okienne, pokryte są warstwą lakieru, szczelną, hermetyczną, co powoduje, że tak naprawdę nie są "drewniane". Drewno oddzielone jest od otaczającego je powietrza izolacyjną warstwą lakieru, która powoduje, że to, co w drewnie jest korzystnego, jest pod powłoką lakierniczą. Po kilku latach, zależnie od warunków atmosferycznych, lakier jednak się uszkadza i zaczynają się problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cccvxx
okna pcv, najlepsze z Oknovidu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drewno, ktore jest wystawione na czynniki zewnętrzne trzeba konserować. Teorytycznie raz na 5 lat (zedrzeć starą warstwę, pomalować/polakierować na nowo). No trochę roboty to jest, ale dla mnie złoty dąb odpada w przedbiegach Jeżeli- dom jest drewniany bądż ma dużo takich elementów (podłogi, meble, elewację oszalowaną.....) to plastikowe okna nawet z okleiną wyglądają sztucznie. Im mniej tych okien tym mniejsze znaczenie ma to, że trzeba je co jakiś czas odnowić. Jak mieszkanko w bloku, w ktorym i tak są panele, meble z płyty no to będzie pasowac ten plastik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracowałem przy produkcji okiem pcv. Pare uwag moze pomogą. Platsik to sztuczne cos a wiec różne szkodliwe składniki np ołów. Radzę wiec poszukać takie bez ołowiu, obecnie sa juz na rynku takie.. Przynajmniej tak reklamują :) pcv nie wypaczy sie jak drewno ale takie z kiepskich profili pod wpływem słońca moze zżółknać i takze sie wypaczać. Drewniane sa na pewno droższe ale i zdrowsze. Za granicą wraca sie do natury i tam montują drewniane. Te droższe na pewno wiele lat wytrzymają. W mieszkaniu w bloku z płyty okna no raczej nie koniecznie dobrej jakości jak to za komuny budowano wytrzymały ponad 20lat. Co prawda trzeba bylo konserwować troche ale mysle te nowe tak szybko od razu nie beda jak mówią do d..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat jestem na etapie wymiany komunistycznych skrzynkowych okien na plastiki kolorowe. Założyłam w koloe złoty dąb i większość ludzi się nabiera że to prawdziwe drewno;) Naprawdę, nigdy więcej nie chcę okien drewnianych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XYZ001
Wszystkim mogę ODRADZIĆ okna i drzwi z firmy "OKNOPLAST" Kosiński Witold # ul. Boczna Kasprowicza 8 # 37-100 Łańcut W ogóle nie umieją montować okien i drzwi, demontować zresztą też. Zdemolowali nam całe mieszkanie. Ściany są poobijane, brudne. Dodatkowo leje się woda w czasie deszczu do mieszkania. Okna nie maja na całości założonych uszczelek, same się zamykają choć nie ma przeciągu, a Panowie, którzy montowali powiedzieli, ze nie wiedzą jak je wyregulować !!! Złożyliśmy reklamacje i nikt nawet się nie odezwał. Teraz pewnie czeka nas sprawa w sądzie. Poza tym zostawiają straszny syf w domu, na klatce schodowej i na osiedlu, ramy ze starych okien zostawili na trawniku!!! Jeśli nie chcecie przezywać takiego koszmaru jak ja to lepiej nie zaczynajcie współpracy z ta pseudo firmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymus
Jeżeli ktoś się już zdecydował na konkretny produkt to polecam wejść na stronę Krispol i tam w zakładce "Wirtualne studio" możecie dobrać kolorystykę okien czy też innych elementów takich jak bramy czy też drzwi. Z ciekawych produktów to warto sprawdzić ten http://krispol.pl/okna/fen-70/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddal
Drewniane ładniej wyglądają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jako montażysta zdecydowanie polecam okna plastikowe. Oprócz dobrych parametrów sa bardzo plastyczne. Mam maszynę do gięcia profili okiennych - http://www.dkv.com.pl/ i dzięki temu mogę produkować i montować np. okna okrągłe, łukowe i nietypowe w rozsądnej cenie. Przy oknach drewnianych musiałby pracować stolarz, a cena produkty byłaby zdecydowanie wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okna drewniane wymagają konserwacji lub odnowienia co jakiś czas, czyli trzeba zedrzeć uszkodzony lakier i pomalować na nowo, jest przy tym dużo pracy,. Właśnie zamierzam to zrobić ,bo widzę konieczność. Faktem jest, że okna wytrzymały 15 lat, ale teraz trzeba je odnowić aby się nie posypały. Jest to pilne i pracochłonne. Nie wiem jak wytrzymują plastikowe okna, bo mam takie dopiero 7 lat, i na razie trzymają się bardzo dobrze, ale wewnątrz są takie cienkie osłony plastikowe na klamki i okucia i one robią się kruche i sypią się, nie mają znaczenia na funkcjonalność okien, ale dodawały estetyki okuciom, a teraz jak odpadają to traci na wyglądzie. Kupując okna drewniane , należy zwrócić uwagę na dolne wykończenie okna, tam powinien być zamontowany dobry ociekacz, aby woda deszczowa spływająca po szybie, nie dostawała się do drewna ale by odpływała na parapet i na zewnątrz. Bez dobrego ociekacza, woda może powodować butwienie drewna i przyśpieszone niszczenie okien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wybrałam okna PCV – białe. Moim zdaniem są najlepsze i pasują praktycznie do każdego domu. Kupowałam takie na profilach firmy veka. Lubie ładne okna, udekorowane, z taką folią okienną http://jkszyby.pl/oferta/folie-okienne. Okna drewniane były zdecydowanie droższe, moim zdaniem nie warto było inwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jorena
Ja postawiłam w mieszkaniu na okna PCV i nie żałuję bo dobrze się sprawdzają. Korzystałam z usług http://euro-windows.pl/ i mam zamontowane okna Aluplast. Jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wezcie wy te swoje cudne reklamy zalosnych firm wsadzcie w d**e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz popularne robią się też okna aluminiowe, podobno bardzo trwałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdecydowanie najlepsze okna to okna plastikowe, czyli PCV. Ja mam takie i jestem bardzo zadowolona. Są szczelne, nie przepuszczają wiatru, wody. Bardzo dobrze tłumią hałas. Nie trzeba ich konserwować. Nie są kłopotliwe podczas mycia. Cena też jest znacząca, okna PCV są nawet 2 razy tańsze od drewnianych. Dobrej jakości okna PCV mają w firmie http://www.dar-plast.eu/ Ja u nich zamówiłam i jestem zadowolona. Super firma, fachowe doradztwo i szybka realizacja zamówienia i sprawny montaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O matko, ktoś tu wspomniał o krispolu, byle nie Krispol. Oni okna to robią od niedawana, są bardziej sprawdzeni producenci na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupuje wszystko z krispolu. Lodówkę mam z krispolu, telewizor, pralkę. Dosłownie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Męża tez masz z krispolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupowałem tu www.schwarz-firma.eu firme polecił mi wujek i nie zaluje :) wrecz na odwrot, mega fajne wykonanie i okna nie sa drogie, a to bylo dla mnie wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plastikowe okna są dużo trwalsze. :) Miałam kiedyś drewniane, ale szybko wymieniłam na plastikowe. Polecam Ci firmę http://www.stolplastik.pl/ i okna Aluplast. Już długi czas są w świetnym stanie u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracowałam w oknach
Pracowałam kiedyś w oknach zarówno drewnianych jak i PVC. Też bym polecała PVC. Drewniane są ładniejsze i dużo droższe ale tez łatwiej w nich o błąd, np jakieś nierówności w profilu. Nie ma to raczej wpływu na szczelność, bo to zapewniają uszczelki. W drewnie tez jeśli chcesz mieć kolor jak drewno to może się zdarzyć że na różnych oknach są różne odcienie tego samego koloru albo wyjdą sęki, nie każdemu to pasuje. W Plastikach to jak masz okna z jednego sortu to kolor jest jednolity, poza tym mają lepsze parametry jeśli chodzi o przepuszczalność ciepła niż takie same okna drewniane. Moi rodzice wymienili na VEKA i już trzeci rok bez problemów. Ja mam Aluplasta taki najbardziej popularny profil już 4 rok, raz tylko mi się uszczelka odkleiła. Zwracajcie uwagę na okucia. A jak macie wysokie rachunki za ogrzewanie to pomyślcie o grubszym profilu i szybie dwukomorowej. Trochę to droższy interes ale przez okna ucieka najwięcej ciepła więc się opłaci w końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek_D
Korzystne warunki z tego co porównywałem jeśli chodzi o zakupy hurtowe to ma firma Best Okna ( www.bestokna.pl ). Ja od nich zamawiam i rabaty dają uczciwe. Mają ceny producenta na okna na niemieckich profilach Gealan ze stalą w środku (1,5mm) w standardzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terree
Duże doświadczenie w sprzedaży i montażu stolarki okiennej i drzwiowej ma na pewno marka Wojbud ( www.oknopol.com.pl ). Jeszcze moi rodzice od nich zamawiali, a teraz ja do swojego mieszkania tutaj kupowałem. Mają serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, sprawdzone ekipy montażowe z autoryzacją, zresztą firma wielokrotnie nagradzana – certyfikaty rzetelności i solidnej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×