Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ventana

okna drewniane czy pcv

Polecane posty

Gość gość
Okna PCV są aktualnie znacznie bardziej zaawansowane przez co skuteczniejsze. Niestety wyglądem może nie każdemu się podobają, ale zobaczysz np. zimą, że jednak warto było w nie zainwestować. Miałem do czynienia zarówno z oknami drewnianymi jak i oknami PCV - zdecydowanie wolę te drugie. U siebie w domu zamontowałem model - www.redan.pl/pl/pvc/termoLine/termoPlus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja korzystałam z usług fabryki okien Sożal, okna kupiłam u nich w dobrej cenie w pakiecie z montażem. Polecam, bo warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupowałam okna pcv z firmy Sożal i jestem bardzo zadowolona, widzę że ktoś już wspominał o tej firmie na forum. Jeżeli chodzi o okna pcv to wiadomo że nie trzeba ich odnawiać tak jak drewnianych, dlatego je wybrałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się że to tak naprawdę bez jakiejś większej różnicy. W tym wszystkim najważniejsze jest to jakiego będą producenta i czy w związku z tym będą po prostu solidne. Mi moje doradzili w Andrychu www.andrych-okna.com.pl i wybrałam jednak PCV. Jak na razie dobrze się sprawdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parę lat wstecz, postanowiliśmy z mężem zmienić elewację domu.Wiązało się to również z wymianą okien i drzwi.Podobały mi się nowe okna , które wchodziły na rynek z PCV. Podpytywałam znajomych , którzy już mieli takie okna, więc doradzali mi, ,żeby były takie a takie . Zdecydowałam się więc na nie i nigdy nie odżałuję.Drewniane robione u stolarza okna , zamieniłam na plastik, niby miały być szczelne nie są w zakamarkach trudno umyć. Lepiej wydać więcej pieniędzy i kupić drewniane być zadowolonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jesto zwolennikiem tych okien drewnianych, http://www.oknostol.com firma nie jest jakoś specjalnie znana, i dzięki temu oferuje na prawdę wybitną jakość w rozsądnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świetne okna drewniane możesz znaleźć w ofercie firmy www.e-mar.com.pl . Sama mam od nich i musze powiedziec, ze nie mogę wyjsc z zachwytu jak ladnie się prezentują w moim domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gokartka231
Nawet najlepsze okna drewniane bez dobrego montażu nie spełnią swojej roli izolacji cieplnej. Więc na to koleżanki inwestorki niech też zwrócą uwagę, a nie tylko po wybraniu najlepszego modelu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem lepsze są okna drewniane. Do tego ekipa która wie co znaczy dobry i ciepły montaż. Wtedy będziesz zadowolona na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam pcv energooszczędne od Sożal i jestem z nich zadowolona. Nie były bardzo drogie, ale jakość jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sama z mezem stalam przed wyborem jezeli chodzi o okna i ostatecznie wybralismy wlasnie pcv od firmy www.okna-gorzno.pl naprawde polecam bardzo dobra jakosc wykonczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drewno zawsze będzie bardziej naturalne od plastiku i trzeba o tym pamiętać. Co do okien, ja mam takie http://famix.pl/famix/okna-drewniane z otisu i sprawują się naprawdę bardzo fajnie. Do domu w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okna z drutexu są bardzo fajne – mamy drewniane w salonie i teraz będziemy na piętro wstawiać. Odpowiadała mi zarówno cena jak i jakość – stosunek tych dwoch elementów bardzo dobry. Postawilam na drewno bo bardzo mi się podoba i pasuje do stylu mojego domu;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co zauważyłam to łatwiej mi utrzymać w czystości te z pcv bo drewniane z czasem zaczynają się zwyczajnie psuć. Do tego wyglądają nowocześniej więc jak robiliśmy z mężem zamówienie w www.rotombud.pl to zwracaliśmy na to uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sie zastanawialam, ale ostatecznie z mezem wybralismy PCV stad www.oknawroclaw.biz zdecydowanie moge polecic, trzymaja sie bardzo dorbze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drewniane są ładne, ale tak naprawdę jeśli chcesz poczuć znaczącą różnicę w samej izolacji budynku i tego jak można utrzymać niskim kosztem jego ciepło to zdecydowanie lepiej będzie jeśli zdecydujesz się na drzwi PCV. Korzystam z takich, konkretnie z modelu http://www.redan.pl/pl/doors/standard/geneo, moim zdaniem także są ładne, ale przede wszystkim skuteczne i to zdecydowanie przekonuje mnie do tego, że warto było zainwestować w plastik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My z mężem zdecydowaliśmy się na drewniane. Znaleźliśmy naprawdę śliczny model w firmie www.fenti.pl i tam zamówiliśmy. Fachowcy nie dość, że bardzo uprzejmi to do tego sprawnie pracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można zakupić porządne okna drewniane, które będą w dobrym stanie przez wiele, wiele lat, ja świetne okna Sokółka kupiłam niedawno u http://www.stoberg.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla Mnie bardziej praktyczne są okna PCV. Jednak drewniane są i trwalsze i lepsze. Co ważne, w przypadku okien drewnianych otrzymuje się gwarancję na dużo dłuższy okres. Dlatego jeśli chcesz zainwestować, poważnie, to zastanów się nad oknami drewnianymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem tego samego zdania. Lepsze są drewniane. Ja postawiłam na PCV, bo tańsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chcesz maksymalnie ciepłe okna to polecam okna drewniane z sosny litej, grubość 88 mm. Wiem, że takie zestawy sprzedaje i montuje firma ciepleoknagrodzisk.pl. Korzystałem z ich oferty niecały rok temu. Zapewniają za darmo pomiar i doradztwo. Ramę ci dobiorą na życzenie oddzielnie, szybę oddzielnie i inne akcesoria pasujące do stylu wykończenia wnętrza. Mają właściwie całą stolarkę PCV do dyspozycji, więc kontakt super, gdy planujesz nieco większy remont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety co naturalne i ladne kiedyś musi uleć zniszczeniu.....tzw ząb czasu :P dla tego ja wybralam okna z pcv z firmy tommar . jesteśmy z nich bardzo zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam ja mieszkam w bliźniaku mój sąsiad ma drewniane okna a ja pcv i nie widzę żadnej różnicy ani w kwestii ciepła jak i wyglądu ja mam okna z http://www.wesa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wedlug mnei lepsze sa pcv, latwiejsze i tansze w utrzymaniu, a wniektorych przypadkach ladniejsze. Jezeli poszukujecie dobrego producenta to polecam sprawdziic okna od www.bros.poznan.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×