Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ohio

Ile kosztuje wyrobienie książeczki Sanepidu?

Polecane posty

Gość wiola20
jak ja robiłam badania to nie płaciłam 60 zł tylko 75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola20
a ja mam pytani ja juz mialam ksiazeczke ale mi sie zgubila i teraz musze odnowa robic badania czy wystarczy sam wyciag i pieczatka????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oopsia
Mam wyrobioną książeczkę ale ostatni raz była stemplowana przez lekarza dziesięć lat temu.Teraz bardzo by mi się przydała ale zastanawiam się czy tę starą da się jeszcze "uratować"czy muszę wyrabiać nową?Wiem że pozmieniały się przepisy odnośnie badań,mogę prosić zorientowane osoby o szczegóły?Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja własnie oddałam próbki
i w warszawie badanie na nosicielstwo kosztuje 108 zł ale pracodawca później zwraca.martwi mnie tylko to ze na wynik muszę czekać do 10 dni roboczych a ja potrzebuje ich jak najszybciej,Myślicie że da sie to przyspieszyć???/Jak to było w waszym przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawido777
Uwaga: Dariusz Rokicki ul. Kściuczyka 7/3 Katowice, gg:3812609, mail scigacz@interia.pl to oszust. Ogłasza się, że załatwi książeczkę sanepidu za 50 zł potem okazuje się, że trzeba wpłacić 80zł. Po wpłacie kontakt się urywa ani kasy ani książeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obiektywny.
Ja mam lepsze pytanie: czy ktokolwiek po zrobieniu tego badania dowiedział się o sobie czegoś, czego nie wiedział przed utopieniem w to pieniędzy? Żyjemy w faszystowskim państwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna1234
witam, ok 100 zł ostatnio tyle płaciłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna1234
ok 100 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffhyjyukuyr
ja placilam 120 chyba + 30 dla lekarza zeby podpisal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
książeczka od ręki 90 zł 100% pewna Warszawa,Poznań,Słubice,Łowicz--odbiór osobisty -505-203-892

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damonama
witam, mam stra ksiazeczke sanepidu ze studiow w sumie ostatnie badanie w 2005 roku... a termin wyznaczony na 2007 rok... nie byla mi potrzebna wiec tylko sobie lezala... teraz okazuje sie ze jest mi potrzebna i nie wiem co dalej zrobic... czy isc do medycyny pracy czy co...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monicatt
Ja gdy skończyłam ogólniaka to poszłam się zarejestrować do urzędu pracy poniewaz postanowiłam trochę skorzystać z naszego państwa i zrobiła sobie kurs kelener-barman + kasa fiskalna + kiązeczka sanepidu i to zupełnie za free;-) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monicatt
książeczkę sanepidu masz na całe życie teraz po prostu musisz iśc do medycyny pracy, zeby ci ją podbili. koszt ok 40 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość giftun
We Wrocławiu na ul. Składowej 1-3 koszt książeczki sanepidowskiej to 84zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa bla bla
a czy we wroclawiu jeszcze są inne miejsca gdzie mozna zrobic ksiazeczke?? czy Tylko Składowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ile teraz się badań narobi zeby dostać tą cholerną książeczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka20
A ja mam pytanie własnie co do badań! Robiłam badania w sanepidzie byłam u lekarza med. pracy!! i wszystko było ok!( 2005r) Co roku oczywiscie musiałam chodzić na badania.. az do 2008 roku. Po tym czasie miałam prace gdzie nie potrzeba ksiązeczki. Ostatni wpis do ksiązeczki to własnie 2008! Czy moge iśc do medycyny pracy i uśmiechnąć sie o przedłużenie mi ważności w tym roku? zy bede musiała zrobić coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja może trochę z innej beczki. Mam pytanie, czy jak ważnośc badań minęła mi w 2011 roku, to jeszcze raz musze latac z prubowkami, czy wystarczy isc tylko do lekarza medycyny pracy na podbicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam w Rudzie śląskiej badanie kału 120 zł ; ( oczekiwanie 5-7 dni) książeczka kosztuje 4 zł no i pozostało mi iść do lekarza po pieczątkę to też koszt ok 40 zł.... Jeśli ktoś już ma książeczkę to tylko trzeba podbić u lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Książeczka sanepidowska (sanitarno-emidemiologiczna) - procedura wyrobienia w Szczecinie. W nawiązaniu do dezorientujących informacji na forach, pragnę przedstawić doświadczenia z autopsji, ułatwiając tym samym zainteresowanym podjęcie działań na rzecz uzyskania książeczki sanepidowskiej. Stan na dzień 04.11.2013r. 1. Badania laboratoryjne (na obecność pałeczek Salmonelli i Shigelli) prowadzi Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Szczecnie ul. Spedytorska 6/7 tel. 91 462 40 60 wew. 13, wejście B. Należy przedłożyć 3 próbki kału (pobiera się samemu i dostarcza do laboratorium). Próbki dostarcza się dzień po dniu, chyba że jest dzień wolny od pracy, wtedy kolejną próbkę przynosi się w pierwszy dzień roboczy następujący po dniu wolnym. Próbki odbierane są w dniach pon. - czw. od godz. 7:00 do godz. 14:00. Należy uiścić opłatę w wysokości 96zł, płatne wyłącznie gotówką w kasie przed oddaniem pierwszej próbki. W stacji nie można zakupić pojemników na próbki kału oraz książeczki choć czasami pojemniki są dostępne nieodpłatnie w Stacji, jednakże warto kupić chociaż jedną we własnym zakresie, tak aby pójść do Stacji już z próbką i nie fatygować się dwukrotnie. Ilość próbki (kału) powinna wynosić 1/4 pojemności pojemnika (odpowiednik orzecha włoskiego). Na miejscu dostajemy do wypełnienia formularz (wzór poprawnego wypełnienia znajduje się na miejscu). Po zdaniu 3 próbek okres oczekiwania na wyniki wynosi 7 dni. 2. Pojemniki na kał można zakupić we własnym zakresie (dostępne w aptekach za ok. 1,50 zł/szt.). Należy opisać je imieniem i nazwiskiem oraz nr próbki i datą (np. poprzez oklejenie taśmą malarską). 3. Książeczkę sanepidowską (a właściwie pracowniczą książeczkę zdrowia dla celów sanitarno - epidemiologicznych) zakupuje się we własnym zakresie. Ja zakupiłem za całe 10zł (sic!) w mieszczącej się na 7 piętrze Przychodni Kolejowej nr 5 w Szczecinie na ul. 3-go Maja 25-27 firmie Ankomed. Stanowczo przepłaciłem, można kupić w sklepach papierniczych po ok. 2 zł. Wpisów w książeczce nie dokonuje Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna lecz lekarz medycyny pracy. On decyduje jakie badania należy wykonać (w zależności od stanowiska pracy). Dla studentów w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Szkół Wyższych na ul. Wojska Polskiego 97 w Szczecinie lekarz medycyny pracy dokonuje wpisów za 15zł jeżeli powołamy się na Studencką Spółdzielnie Pracy "Bratniak". Normalnie za ok. 35-45 zł. Tutaj badania krwi lekarz nie wymagał. Zobligowany byłem również do wykonania badań rtg klatki piersiowej. Badania takie bez skierowania są odpłatne. Po kilku telefonach okazało się że najtaniej jest w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej na ul. Starzyńskiego 2 w Szczecinie - kwota 40 zł. Badania przeprowadzane są od pon. - pt. w godz. 8:00 - 16:00 - nie trzeba się rejestrować, badania robione są "od ręki". Wyniki można odebrać na drugi dzień. Do lekarza medycyny pracy wystarczy zabrać wynik badania, nie jest potrzebne zdjęcie rtg. Badania rtg są ważne 2 lata, w związku z czym po tym okresie należy je ponowić i udać się po wpis do lekarza medycyny pracy. Badania na kał nie trzeba ponawiać, chyba że pojawią się okoliczności które lekarz medycyny pracy uzna za uzasadnione. Jeżeli lekarz uzna iż wymagane będą również badania krwi to można darmowe badanie krwi uzyskać deklarując chęć oddania krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie na ul. Wojska Polskiego 80/82 prosząc lekarza o pełne badanie krwi i wydanie wyników badań w formie wydruku. Wtedy otrzymamy wyniki morfologii. Jeżeli nie będzie przeciwwskazań i oddamy krew, możemy odebrać wyniki WR czyli odczyn Wassermanna (są to badnia na choroby weneryczne, zapalenie wątroby) następnego dnia ok. godz. 14:00. Możliwe jest też zrobienie ich za ok. 8 zł w SPZOZ na ul. Wojska Polskiego 97.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie robilam badania kalu do ksiazeczki sanepidowskiej w 2011 ale nie bylam jeszcze u lekarza. badania mam i nie wiem czy lekarz mi je uwzgledni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaKinga
Podobno przepisy nie określają ważności badań. Wszystko zależy od lekarza (medycyny pracy lub Twój rodzinny). Na podstawie wywiadu, przebytych chorób od ostatnich badań lekarz podejmuje decyzję. W Małopolsce koszt 90 zł za badania +1-2 zł za druk książeczki (choć już nie ma wymogu). Potem lekarz rodzinny na podstawie wyników z Sanepidu wbija badania do książeczki. Ewentualnie jak już jesteś skierowany przez pracodawcę na badania wstępne to lekarz medycyny pracy to zrobi. Dopiero wtedy wyda Ci zaświadczenie o dopuszczeniu do pracy na danym stanowisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tzn rodzinny moze podbic ksiązeczkę? jesli mam sprzed 10 lat to mam powtórzyc badanie? nie korzystałam z książeczki a nie wiem co teraz sie robi jeśli okazałoby się, że jest mi potrzebna? Dziękuję za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgutowska
Jak Ktoz wie jak sie robie na lewo dajcie znac na andzelo6@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszaka
Mam pytanie a właściwie problem bo wyrabiam książeczkę zdrowia bo znalazłam prace w markecie i musze ją mieć tylko że jak mam pobrać próbki do pojemników skoro po zrobieniu kupy od razu wpada ona na dół do kibelka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×