Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna ania

Jak skutecznie wyczyścić przybrudzone fugi ???

Polecane posty

Gość smutna ania

Próbowałam CIF-a, proszku do pieczenia... nic. Macie jakieś sprawdzone \"przepisy\" >>> zaznaczam że mam jasne fugi i widać bardzo przybrudzenia, szczególnie przy płycie gazowej jak się gotuje. HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno są w sprzedaży odświeżacze fug--czyli takie ee...fugi w tubce, któe nakłada się na stare.Nie widziałam, ale też poszukam, bo mam w łazience na podłodze białe--wiadomo, jak wyglądają...:-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma innej rady jak
tylko odświeżyć - pomalować , naprawdę ic innego nie pomoże.Nawet jakbys codziennie myła i tak się przybrudzą i tylko malowanie im pomoże lub wyskrobanie i założenie nowych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna ania
Muszą być jakieś sposoby !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika33
Ja kupiłam w Castoramie środek do czyszczenia fug jeszcze nim nie robilam, ale mam nadzieję że zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolero twix
ja mam jasnobeżowe fugi i jedyny sposób, który trochę pomógł (ale niestety też nie tak jakbym tego chciała) to czyszczenie mokrą szczoteczką z dodatkiem proszku do czyszczenia (ja robiłam Ajaxem lub Dosią). Trochę pomaga, spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie mogę
JA w pierwszym momencie przeczytałam "Jak skutecznie wyczyścić przybrudzone FIGI i już miałam pisać, że wystarczy włożyć do pralki i wyprać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaba
mozesz sprubowac cieplej wody z octem i delikatnej malej szczoteczki - pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak juz doczyscisz
to je zaimpregnuj srodkiem DELFIN firmy ATLAS tylko nie pociap kafelkow przy okazji, bo nie doczyscisz robi sie taka przezroczysta warstwa, ktora nie dopuszcza wigloci do srodka - a wilgoc - w skrocie - jest przyczyna trudnego do usuniecia brudu na fugach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnialam ,ze trzeba go zostawic na chwile. Po prostu namaziac, zrobic sobie kawe, przeczytac gazete i dopiero sie zabierac za zmywanie ;) Powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj czepiacie sie
u mnie jak kupilam mieszkanie byly czarne niemal i polalam je wybielaczem z chlorem ( smierdzi potwornie ) a pozniej szczoteczka do zeboow i wspaniala zabawa, ja nie wiem czy w polsce juz sa ale polecam gabki nasaczone wybielaczem Pan Proper - wszystko wyczyszcza a do tego nie zmywaja koloru :) sa swietne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja swoje fugi wyczysciłam super płynem - WC SANSED, wystarczy polać nim fugi, wetrzec go lekko szczotką w te fugi, pozostawić na 5 min. i wymyc podłogę. Ten płyn jest rewelacyjny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna ania
------------- Gosia a co to za płyn WC Sansed??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak juz wczesniej napisano - polecam odswierzacz do fug - jest w takiej tubce, dziecinnie prosto sie naklada i nie wychdza spod niego zabrudzenia. odswiezylam w ten sposob fugi u rodzicow w kuchni i zrobilysmy to same z mama i wyszlo bardzo ladnie. byl to odswierzacz bialy, ale pewni sa inne kolory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez sie mecze z fugami
w ramach swiatecznych porzadków, :o ja mam w łazience miedzy płytkami na scianach białe fugi, mimo ze na scianie i tak sa brudne- w łazience prawie non stop para i sie osadza plesn . teraz stosuje domestos i stara szczoteczke do zebów- zmudna robota , ale efekt okej :) słyszałam ze po zastosowaniu płynu voight- ( specjalny płyn do dezynfekcji- uzywaja go tam, gdzie jest styczosc z zywnoscia, sklepy, hurtownie) plesn nie atakuje, wiec moze go uzyje, zobacymy jaki bedzie efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jbja
Tylko ocet! Zalewacie fugi octem, zostawiacie na ok 15 min po czym przecieracie na mokra ściereczką, szczoteczką (jeśli zabrudzenia są silne) Fugi jak nowe polecam, stosuję to u siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbys
jest sposób wyciac i nowe nalozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[zgłoś do usunięcia] jbja Tylko ocet! Zalewacie fugi octem, zostawiacie na ok 15 min po czym przecieracie na mokra ściereczką, szczoteczką (jeśli zabrudzenia są silne) Fugi jak nowe polecam, stosuję to u siebie! Czy na grzyba też jest to skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzybowa chlorowa
Na grzyba w lazience i brudne fugi najepiej srodek z chlorem . Nie mieszkam w Pl ,ale pamietam ze kiedyc byl chyba ACE ( wybielacz nad wybielacze ;) ) . Wlej w butelke ze spryskiwaczem( bez rozcienczanie woda ) i spryskaj brudne fugi i grzyba , zostaw na troche a potem wyszoruj fugi szczotka ryzowa . Grzyba bedzesz musiala spryskac znowu za pare dni , a rezultat zobaczysz dopiero po paru dniach, jezeli jest mocno zapuszczony pod silikon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złotogłówka
Też się męczyłam z różnymi detergentami. Cifami, nie cifami... Masakra. Na pewno lepiej zainwestować w bardziej profesjonalne środki, a przynajmniej skuteczne, a nie tyrać badziewiem z marketów. Zależy jeszcze jaką masz kuchenkę. Ja mam kuchenkę z płytkami ceramicznymi i używam SELE 620. Jeszcze mało kto o nim słyszał. To taki specjalny preparat, którego używają firmy sprzątające. Świetnie czyści i jest bardzo wygodny. To jest koncentrat, więc jest bardzo wydajny i na długo starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość giloki
sprzatanie to moje hobby:)jak macie problem w tym temacie zapraszam giloki@wp.pl JESLI CHODZI O FUGI TO MAM SPRAWDZONY SPOSOB(wyzj juz wymieniony)CHLOR. POLEWAM SRODKIEM DO WC NAJLEPIEJ PALEMKA LUB DOMESTOS ALBO PO PORSTU ACE CZEKAM PARE MINUT I W ZALEZNOSCI OD NATEZENIA BRUDU SZORUJE JESZCZE SZCZOTECZKA LUB WYCIERAM SCIERKA CZYSZCZE W TEN SPOSOB TAKZE CIEMNE FUGI BEZ ODCZEKIWANIA. CZARNE ZACIEKI ZWLASZCZA W LAZIENCE SKROBIE DELIKATNIE NOZYKIEM JAK NIE CHCA PUSCIC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zafascynowana...dwukrotnie
co do fug to polecam Turbo plus a potem trwałą impregnację nanoimpregnatem C2, ja tak zrobiłam na swoich fugach i woda z brudem już im nie straszne, zaznaczam, że też mam jasne fugi w łazience także na podłodze...polecam, szczególnią tą impregnację, potem już można zapomnieć o szorowaniu szczoteczką do zębów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria.....;
cyluit bang

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak sopro, ale ten drugi mam i nie sprawdza się zbyt dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmaassllaa
ja proponuje domestos dokladnie taki jak używamy do toalety,rozcienczamy z bardzo mala iloscia wody i czyscimy szczoteczka i fugi jak nowe.A na fugi w lazience na scianie kupcie jakikolwiek srodek z chlorem np na plesn wystarczy spryskac odczekac kilka minut i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×