Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Labirynt2

Gastroskopia!!Kto ja mial?

Polecane posty

Gość 255132
Campari 34, tak mnie rozbawiasz, ze wszystko przestaje bolec:)) ale masz racje, to na pewno meczace, chociaz mam ciotke ktora ma chyba wszystkie choroby swiata, jak mi naopowiada, to tez od razu mam objawy:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CAMPARI34
ALE JAK TO STRASZę INNYCH JA POPROSTU PISZE TO CO MYSLEę.JA SIE BOJE I GDYBYM MIAłAM MIEC JESZCZE RAZ TO W ZNIECZULENIU OGóLNYM TYLK I JUZ KAZDEGO WYBóR.JA MAM CYKORA I TYLE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość necroblack
ja ide teraz we wtorek na 18.00 zobaczymy jak to będzie .bardziej martwie sie o wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CZEGO TU SIĘ BAĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już po badaniu
necroblack a to ci godzine ustalili.. cały dzień glodny.. szok.. wytrzymasz? trzymaj sie .. będzie dobrze musi być dobrze! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość campari34
POZDROWIENIA DLA WSZYSKICH GASTROSKOPOWICZóW I KOLONOSKOPOWCóW BEDZIE DOBRZE NIC SIę NIE MARTWCIE KOCHANI JAKOS TO BęDZIE SA GORSZE CHOROBY I STRASZNIEJSZE BADANIA TRZYMAJCIE SIE!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enid82
Witam Wszystkich! Musze przyznac, ze niezle mnie wystraszly wypowiedzi na tym forum. Postanowilam sie wiec odezwac dopiero "po". A jestem swiezo po, bo dzis o 8 rano mialam to slawetne badanie. Zaczelo sie tak, ze mila Pani pielegniarka spytala, czy napewno nie chce zastrzyku (odpowiedzialam, ze nie - musialam isc zaraz po do pracy). Potem spryskala mi gardlo sprayem (smak nie jest moze truskawkowy ;) ale zdecydowanie sa gorsze). Po okolo minucie przychodzi fajne uczucie kompletnego znieczulenia, ale nie ma uczucia duszenia (mozna spokojnie oddychac). Nastepnie dostalam ustnik (ta straszna rzecz, zeby nie pogryzc endoskopu :)), polozylam sie grzecznie na boku, przyszla Pani doktor i nawet sie nie obejrzalam a rura byla juz w srodku. Uczucie jest dosc zabawne, ale nie ma zadnych okropnych odruchow wymiotnych, duszenia, nic z tych rzeczy. Bardzo wazne jest, zeby skupic sie na oddychaniu przez nos (naprawde sie da). Po 3 minutach jest po badaniu. Najbardziej nieprzyjemne bylo dla mnie to, ze w trakcie i po badaniu nie mozna przelykac (zeby nie polknac za duzo znieczulenia), wiec trzeba sline wypluwac. Ale juy po 30 minutach po znieczulenie mija i mozna zjesc sniadako :) Jesli chodzi o efekty "po" to jest delikatny bol w przelyku (takie uczucie jakbyscie polkneli cos za duzego), ale powinien przejsc. Aha no i najwazniejsze - nic strasznego nie wykryli.:) Mam wiec wiadomosc do wszystkich, ktorych "rozrywalo od srodka etc" - zycze Wam, zeby tylko takie nieprzyjemnosci Was w zyciu czekaly - uwierzcie - sa gorsze rzeczy, wiec wykaznie troche empatii i nie straszcie ludzi. A do tych, ktorzy maja przed soba-nie bac sie prosze :) naprawde dentysta jest gorszy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość necroblack
przed badaniem@ tak ustalona godzina ,mam na szóstą wieczorem jutro.od 10 rana nie mogę nic jeść a pić od 15.wytrzymamy jakoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość necroblack
przed badaniem@ tak ustalona godzina ,mam na szóstą wieczorem jutro.od 10 rana nie mogę nic jeść a pić od 15.wytrzymamy jakoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po badaniu
necroblack trzymam kciuki będzie dobrze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po badaniu
Enid 82 też jestem tego samego zdania " dentysta jest o wilele gorszy" zgadzam się tu w miolionach procent a najważniejsze że nic zlego nie wykryto.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość necroblack
po krzyku haha.nie jest źle nie ma sie absolutnie czego bać, więc idźcie tak jak ja czyli na luzle.jak spanikujecie to nie wiem jak to sie skończy,więc po co? mówię prawdę nie ma nic w tym okropnego wcale a wcale .nie słuchajcie innych hipotez na ten temat bo piszą ję nie doświadczeni ludzie albo tacy co mają bujną wyobraźnię. wynik-silna nadkwasota,ale jeszcze muszę zrobić mały test na obecność bakterii heliobacteroli pyroli i tablety łykać głowa do góry sa rzeczy gorsze o wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po badaniu
necroblack to się cieszę ,z ew wyniku nie wyszlo ci nic grożnego..a co do badania brawo za twoją opinie..też uważam że nie potrzebnie wiele osob się wystraszy po przeczytaniu pewnych opinii..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość necroblack
zobaczymy czy nie będzie tej bakterii po tym teście co go wykonam na dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W. z Polski
Kochani gastroskopia nie jest niczym strasznymposzedłem, przeżyłem i tylko takie pousty jak większość z waszy to one pobudzają wyobraźnie i całkiem nie potrzebnie bardziej nieprzyjemny jest zabieg dentystyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bryan
Dokładnie. Gastroskopia to nic złego. Miałem dziś i było dobrze. Czasem ci się odbije porządnie i poczujesz jak wkłada ci endoskop tylko przez gardło. A potem już tylko leżysz i czekasz na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znieczulona xxx
dobrze mowic tym , ktorzy nie maja odruchu wymiotnego, ze to nic takiego, jakby nie ten odruch, to bez strachu mogliby mi gmerac rura w zoladku nawet z godzine, ale kilka razy podchodzilam do tego badania i tak mna szarpalo ze mimo moich checi wykonania badania lekarz proponowal mi przyjsc w innym czasie i wcale nie chodzilo o strach kiedy zapisalam sie na badanie w plytkiej narkozie, jestem juz po i kazdego czy to bojacego sie badania czy po prostu nie bedacego w stanie zniesc odruchu namawiam na znieczulenie a tak nawiasem mowiac to wybudzanie sie z narkozy to super przezycie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CAMPARI34
DOBRZE GADASZ JA TEZ NAMAWIEM NA ZNIECZULENIE LEPIEJ ZAPłACIC I MIEC SPOKUJ JA NIE MOGE NAWET PATYCZKA DO UST JAK MNIE GARDłO BOLI BO ZARAZ MAM ODRUCH WYMIOTNY SZARPIE MNA JAK NIEWIEM.A CO DOPIERO GASTROSKOPIA!!!!!!!!!MAM JUZ ZA SOBA W ZNIECZULENIU OGóLNYM POLECAM JEST SPOKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniars
Witam serdecznie. Na forum jestem pierszy raz. Mam 32 lata. Na gastroskopię zapisałam się sama - prywatnie. Mam ją mieć w środę 25.06. Od 3 tygodni bez przerwy boli mnie w górnej części brzucha, z lewej strony pod rzebrem. Po jedzeniu gorzej a po smażonej rybce jeszcze gorzej. Robiłam już wyniki z krwi na woreczek, trzustkę, wątrobę oraz ogólne: morfologia, CRP, OB i wszystkie są ok. Robiła też test z apteki na helicobacter i wyszedł pozytywny ale z tego co słyszę nie jest to zbyt wiarygodny wynik. Strasznie się boję z tym, że na razie bardziej wyniku niż samego badania. Czy może to być helicobacter ? A może wrzody lub coś gorszego. Czy ktoś miał podobne objawy? A może jest ktoś kto miał wykonywane to badanie w Lubinie w MCZ. Ja właśnie tam jadę i nie wiem czego się spodziewać. Będę wdzięczna za wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CAMPARI34
HEJ JEżELI TO HELIKOBAKTER NIC SIę NIE MARTW HELKOBAKTER MA80PROCENT LUDZI NA śWIECIE.POłYKASZ PROCHY CHWILę I Z GłOWY.A JESLI TO WRZODY TEZ DA SIE LECZYC BęDZIE DOBRZE NIC SIę NIE MARTW.JA MIAłAM GASTROSKOPIE I KOLONOSKOPIę PRZEZYłAM CHWALę SIE BO MIAłAM W ZNIECZULENIU OGóLNYM TO MI SIę FAJNIE GADA.HIHIHITAK CZY INACZEJ GłOWA DO GóRY BEDZIE OKI CO BY TO NIE BYłO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniars
Witam ponownie. Jestem już po badaniu. Miałam je o godz. 13.00.Nie było aż tak strasznie tylko teraz dość mocno boli mnie gardło. Wyszedł mi helicobacter ale dużego stanu zapalnego nie było jedynie przekrwienie. Dostałam antybiotyki na 14 dni i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po badaniu
necroblack co u ciebie? daj znak jak zrobisz badanie na bakterię..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia_only1
No pięknie..... ! wystraszyć sie można jak się czyta niektóre wypowiedzi. Mam gastro w poniedziałek, i wszystko mi jedno jakie jest to badanie bo tak mnie już boli że zgadzam się na wszystko. właśnie mam od 2 dni niezły atak i nic nie pomaga... Ale powiem Wam wszystkim (szczególnie paniom) że są o wiele gorsze badania niż to... i ja już takie miałam. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość necroblack
po badaniu @ wykonałem ten test i nic nie wykazało więc raczej nie ma tej bakterii. nie wiem na ile jest ten teścik wiarygodny ale z tego co lekarz mówił to bardzo .teraz biorę tabletki przez 3 miesiące jakieś helicid kapsułki na nadkwasotę . jeszcze mam ssanie i czuje głód ale może przejdzie jakoś ,zobaczymy. pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po badaniu
necroblack.. ciekawe to twoje ssanie...ciekawa jestem od czego to...hm....nie powiedzieli od czego to może być? jakieś przypuszczenia mają?ciekawe...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po badaniu
Gosia only 1 no w końcu jakieś mądre slowa...pewnie ,że można się wystraszyć niektorymi wpisami..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniars
Witam ponownie. Leki na helicobacter /dostałam: mytronidazol, duomox i controlok/ już chyba zaczynają działać bo czuję się lepiej. Jem i nie boli. Badania się bałam ale tak jak już pisałam nie jest takie straszne. Na pewno warto je zrobić aby się uspokić. Mnie żołądek bolał mocno /bez przerwy przez prawie 3 tyg./ do tego strach przed wynikiem powodował, że nic nie mogłam przełkąć. Przez 3 tygodnie schudłam 3 kg a okazało się, że nie mam nawet dużego stanu zapalnego jedynie delikatne przekwienie. Po objawach natomiast spodziewałam się najgoszego. Sądzę więc, że nie warto zbyt długo się męczyć i zwlekać z badaniem bo dolegliwości i strach będa coraz większe. Badanie naprawdę trwało chilę, może ogółem 5 min i dało się wytrzymać. Z ostatnio zdobytego doświadczenia myślę, że najważniejszy jest przy nim spokój. Trzeba spokojnie, miarowo i głęboko oddychać wtedy przełyk się nie zaciska i nic nie boli. Pozdrawiam wszystkich. Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość necroblack
po badaniu@ nie lekarz nie wie od czego więc chyba są po prostu różne objawy nadkwasoty -jedni mają zgagę a inni głód.ja akurat to drugie. ale wynik niby nie najgorszy choc lekarz mówił że nigdy nie widział tyle kwasu żołądkowego pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micta
U mnie wykryto helicobacter. No i gastroskopia w poniedziałek, godzina 9...Strasznie się boję, tak samo badania, jak i jego wyników:( Od jakiegos miesiąca mam : bóle żołądka, podbrzusza( i to dziwne), głód, zgaga, nudności. I na dodatek 3 tyg spóznia mi się okres. A w ciąży być nie mogę, bo po pierwsze seksu nie uprawiałam nigdy(mam 16 lat), a po drugie nie mam chłopaka, ani z zadnym blisko nie jestem. Cudów raczej nie ma. Wiecie może o co chodzi z tym głodem? Bo necroblack coś pisał ze miał, a ja myslalm ze on nie jest w ogóle związany z ewentualnymi chorobami, stanami zapalnymi żołądka, czy co ja tam mam...myslalam ze mam po prostu większy apetyt, chociaż głód dokucza mi praktycznie cały czas. Dziekuje z góry jesli mi ktos odpisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×