Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Labirynt2

Gastroskopia!!Kto ja mial?

Polecane posty

kiedys miałam gastro ale wyszła dobrze ale podobno ta bakteria robi duzo szkód:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdfdfs
Reniax: ja z okropnym bólem brzucha (codziennym) męczę się od roku. Było u mnie podejrzenie dosłownie wszystkich chorób (jakiś refluksów itd), ale po gastro okazało się, że nic z tych rzeczy. Również nie było wskazań do stwierdzenia celiakii, a jednak lekarz zalecił pozostać na diecie przez pewien czas (po czym sama ją odrzuciłam bo nie było poprawy). Poczytaj sobie o celiakii, wielu uważa, że to choroba dziecięca, ale prawda jest taka, że może się ujawnić już w dorosłym życiu. Objawów może być wiele, między innymi bóle brzucha i wzdęcia, niski wzrost, biegunki, spadek wagi, osłabienie, wymioty a także zanik miesiączki. Może również występować bezobjawowo ale to chyba Ciebie nie dotyczy? Ale nigdy nie stwierdzaj u siebie choroby sama - to może zrobić tlyko lekarz, bez sensu, żebyś zamartwiała się "o rany, może mam celiakię" (tak jak ja to robiłam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdfdfs
Aha i też byłam leczona na helicobactera. Podobno każdy am tę bakterię ale nie każdemu daje sie we znaki :) :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdfdfs
Celiakii może też towarzyszyć anemia z niedoborem żelaza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie takie mam objawy oprocz spadku wagi . Mam duzy brzuch, zawroty głowy, mdłości, a okres mi sie spóźnia 3 tyg:( i boli zołądek. Czy ta bakteria sie nie wyleczyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaaaaaaaaaaająca
Mam 14 lat i czasem tak z żołądka cofa mi się do przełyku coś pieczącego czy parzącego. Nieprzyjemne uczucie, ale nie mam tego często. Jak się to nazywa? Czasem mam dziwny smak w ustach jak go czuję to mi niedobrze, ale to rzadko. Co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwunastka12lat
Ja sie nadal boje ;( . Mnie boli zołądek i tak jakby ,,wypycha'' :( .A moze ktos wie co to moze byc :) proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DJadzia
A ja mam jutro :) Nie boje sie badania, tylko troche wyniku, ale ciesze sie, ze bedzie juz wiadomo co mi jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankkkkkkka
jutro mam mieć gastroskopię, mam takiego stracha że szok... wydaje mi się że wyciągnę tam nogi... mam 15 lat, szooooooooook, umrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DJadzia
Jestem juz po badaniu. Bylo ok, chociaz odbijalo mi sie strasznie. Po kilku minutach juz sie z tego smialam, a lekarz na poczatku myslal, ze placze ;) Pobrali mi dwa wycinki do badan i teraz tylko czekam na wyniki. Przed badaniem spytali mi sie, czy chce spac, czy nie, ale podziekowalam, bo wyspalam sie wczesniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doramaar
Hej! Ja mialam kilka dni temu gastroskopie i mialam oczy jak zaba podczas tego badania. Tak czy siak jest do przezycia. Ale najbardziej zmartwilo mnie to, ze dzis zadzwonil do mnie lekarz i powiedzial, ze musi pobrac ponownie wycinki. Czy ktos z was mial powtarzana gastroskopie?Co to moze oznaczac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezes34
wszyscy jak jeden mąż mówicie o badaniu i czasami o wynikach i właśnie tego mi brakuje co się okazało w większości przypadków.Jeśli to helikopter.... oczywiście każy przypadek jest indywidualny ale jest jakaś statystyka .No i jakie było dalsze postepowanie tzn jakie leki i jak skuteczne.Jednak oczywiście dzięki za słowa otuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunrise_77
Gastroskopię miałem robioną dzisiaj. Naprawdę dziwię się opiniom rozhisteryzowanych ludzi, którzy straszą innych tym badaniem. Po pierwsze miałem ją robioną BEZ ŻADNEGO ZNIECZULENIA (nawet tego do gardła). Położyłem się na lewym boku, lekarz wsadził mi tą rurkę do gardła i kazał dwa razy przełknąć. Oczywiście są nieprzyjemne odruchy - chęć wymiotów (jest się na czczo, więc nie ma czym) oraz bekanie (efekt pompowania powietrza przez lekarza), ale to jest kwestia kilku minut i po strachu. Najważniejsze to być spokojnym i możliwie płynnie i głęboko oddychać (najlepiej przez nos, ale ustami też się da). Lekarz wykazał się dużym profesjonalizmem - mam zdiagnozowane zapalenie błony śluzowej żołądka, dwunastnicy oraz przepuklinę. Ciesze się, że to nie wrzody i uważam, ze warto ta chwilkę się pomęczyć, aby mieć pewność. A więc - do wszystkich, których to czeka - naprawdę nic nie boli, jest trochę nieprzyjemne, potem tylko boli gardło w ciągu dnia - uszy do góry i bądźcie twardzi. Jestem trzydziestoletnim facetem, który bał się jak dziecko, a po wyjściu stwierdziłem, że samo badanie jest warte jednej setnej strachu, który przedtem miałem. POWODZENIA !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obawiam się że
chyba nie gastroskopia skoro mogłaś oddychac przez usta. ja miałam pół roku temu, za chwile znowu mnie to czeka i jeszcze wiele razy w życiu... tez przeżyłam koszmar, wolałam nie czytać komentarzy przed badaniem... teraz chyba wezmę coś na uspokojenie - mimo, że lekarz był delikatny i miał świetne podejście to dla mnie był koszmar... oczywiście, że nie byłam pierwsza i ostatnia do tego badania, ale zdrowie jest ważniejsze. u mnie trwało to niecałe 3 minut - jedne z najdłuższych 3 minut w moim życiu... dostałam tylko psiknięcie do gardła dla rozluźnienia mięśni... ale i tak najgorsze to jest to, że odczuwałam smak tego węża ogrodowego przez cały dzień - byłam przygotowywana do kolonoskopii, więc nawet nie mogłam niczym tego zagryźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DJadzia
Mnie tez podczas gastroskopii udalo sie poodychac przez usta. Przeciez ten waz nie wypelnia calego gardla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12-latka
Hejka znowu :* . Ja raczej wyboru nie mam.muszę isc bo mama kaze :/ a dobra pojdę :( ale muszę gdzieś pojechać z tą gastroskopią bo w moim miescie nie robią dziecią gastro :P . A czy ta rura jest gruba?...A wiecie mam tez inny problem ,,szumy w uszach'' czy ktoś ma szumy w uszach?Czekam na odp z góry dziękuje :) :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fela88
Dziecko lekarzowi o tym powiedz, bo przez net nikt Cie nie zdiagnozuje, ani tym bardziej nie wyleczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pańcia
Tak sobie czytam te różne wypowiedzi i moim zdaniem nie ma znaczenia czy prywatnie czy na kase chorych - to moje gardło i mój żoładek -hmmm- to tak jak z porodem nikt za mnie nie urodzi za zadne pieniadze.Gastroskopie mam mieć robioną za 15 dni na kase chorych ,no cóż cieszę się że za długo nie czekałam, no i pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam robioną gastroskopię w szpitalu w środę. koszmar...wycinali mi tym endoskopem polipa na żoładku,moze dlatego tak to dlugo trwalo. Bylam prawie nie przytomna z bolu po calym badaniu,musieli mnie podnosic,zeby przeniesc na wozek. caly czas mnie bolal strasznie brzuch. dlugo potem nie moglam rozprostowac sie tylko lezalam zgieta na pol... dla mnie to koszmar a najgorsze,ze za jakis czas bede musiala miec zrobione znow...a potem co 1,5 roku średnio.... w tamtym momencie modlilam sie po prostu zeby zemdlec,albo umrzec...nie życze nikomu takich skutkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam,ze u mnie to trwalo ponad godzine... są na to znieczulenia jakies? bo ja na poczatku tylko mialam znieczulone gardlo jakims gorzkim srodkiem,co i tak niewiele dalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betka38
Ja miałam wczoraj.Nic gorszego spotkać mnie nie mogło. Ale szłam nastawiona b.pozytywnie ponieważ wiem ,że mam tą wstrętną bakterię ,którą teraz zwalczę. Przez te "żyletki" w brzuchu strasznie się roztyłam i dostałam pryszczy na twarzy .Tak więc bardzo tego chciałam....byłam mocno zdeterminowana.Gdy mi wepchnęli rurę to żałowałam , że nie zażyłam procha na uspokojenie.Byłam przekonana ,że tego nie przeżyję.Na szczęście krótko to trwało.ok.8 minut,które trwały całe wieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daraaaaa
pisze bo chce uspokoic wszytskich;) no wiec mialam gastroskopie dzis weszlam o 7.30 a wyszlam o 7.40 hehe badanie trwalo z 3 minuty:P ODDYCHALAM USTAMI hhe da sie:P ;) najgorsze to chyba to znieczulenie hehe bo jezyk sztywnieje i w gardle jakby sie cos mialo hhe naprawde smieje sie z siebie bo ze strachu spac nie moglam;) rurki sie nie czuje;)odruchow wymiotnych sie nie ma jak gleboko sie oddycha;)inie bylam prywatnie;)nie ma wogole czego sie bac.owszem nie przyjemne jest to jak grzebie ta rurke np w dwunastnicy wtedy to...bleee...ale minutka i koniec;)nie ma czego sie bac moge miec to sto razy robione jak bedzie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CAMPARI34
GRATULUJE ODWAGI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znaffca tematu
jak daraaaaa miałem dzisiaj dokładnie to samo i tez lekarz sie uwinal w 3 gora 4 min bo wydaje mi sie ze to zalezy po co robimy gastroskopie jak z jakims zabiegiem to bedzie dluzsza a jak samo badanie to krotko...odruch wymiotny mialem tylko przy wkladaniu i raz mi sie pozadnie odbilo ale to chyba naturalne bardziej mi przeszkadzalo przed badaniem jak mi gardlo znieczulili to nie moglem normalnie sliny polknac :p ale gastro nie jest takie straszne sa napewno gorsze rzeczy np dentysta wiec glowa do gory i nie dac sie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daraaa
i nie zmyslam;)ale obojetnie co robia to to trwa najwiecej 5 minut!a mowie wam panikara jestm;)to nie jest mile jak cos sie w brzuchu ma ale ludzie to nie boli oddychac mozna;)glowka do gory nie bojcie sie;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daraaa
i nikt tu nikogo straszyc nie powinnien!bo sie czlowiek naczyta niektorych brdni i sie boi....gastroskopia godzine>>>to chyba jakis inny zabieg;)NIEMOZLIWE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wlasnie,ze moja gastroskopia trwala godzine,bo wycinali mi polipa (duzego) na zoladku i kilka mniejszych,wiec nie zmyslam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CAMPARI34
ISKA A TY CO Z TYM KFALENIEM SIE WAGA?ODCHODZASZ SIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×