Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Labirynt2

Gastroskopia!!Kto ja mial?

Polecane posty

Gość am18
To że gardło boli to się zdarza ale powinno po paru dniach przejśc. Ja mam nadzieje że przejde i zniose to jakoś.... Szczerze to wole mieć to, obojętnie jak to będzie nie przyjemne niż mieć kolanoskopie!!! Boje sie tego jutrzejszego badania ale wiem że to dla mojego dobra. I jeśli będe musiała jeszcze kiedyś iśc na to badanie to tylko wtedy jesli to będzie bardzo konieczne. Jutrzejszy pierwszy i jedyny raz na pewno mi wystarczy. Wstrząsnięta, zycze Ci by jak naszybciej Ci minął ten ból gardła! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orc
Witam Miałem gastroskopię 2 godziny temu. Nie bałem się jej aż tak, bo czytałem o niej na (wielu) innych forach. Naważniejsze jest, żeby gastroskopia niczego złego nie wykazała i polecam na tym się koncentrować. Sam zabieg jest nieprzyjemny - u mnie trwał z 10 minut, zrobiono mi 2 wycinki. Badanie jest bezbolesne!!!!. Trzeba tylko starac się zachowac spokój i wiedzieć, że jest sie pod opieka lekarzy i nie ma mozliwosci uduszenia się, choć chyba kazdy, kto przechodził taki zabieg przez chwile czół, że nie może oddychać. To nie jest nic straszniego!!!! Nie zaniedbujcie swojego zdrowia przez głupi strach. Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość am18
Zgadzam sie z orc. Ja miałam badanie wczoraj. Szczerze to z trzy minuty ono trwało. Bałam sie panikowałam i trochę to utrudniło badanie lekarzowi:) Nawet na wyniku napisał "Pacjentka niespokojna przy badaniu";P Ale szczerze to myslałam że będzie to gorsze. Też myślałam przez chwile ze chyba się udusze ale to była chwilka. Lekarz bł bardzo miły i wszystko poszło ok. Mam niestety wrzody:/ Ale grunt że już wiadomo co mi jest bo ten brzuch często mnie boli i nigdy nikt nie wiedział co jest rzyczyną tego. Pozdrawiam i nie bójcie się tego badania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna 16
Gastroskopie miałam robioną 2 dni temu. Szczerze to bardzo się bałam ale nie było czego :) Najpierw znieczulenie gardła , a potem należy słuchać lekarza jeśli wykonasz wszystko to co mówi to pójdzie bez problemu ;] No rzeczywiście najgorsze jest przejście do przełyku... trzeba przełknąć ślinę a wtedy lekarz wkłada dalej tą rurkę ;p Oczywiście trzeba być rozluźnionym bo inaczej ciężko... Bólu to w sumie nie było, tylko w gardle czuje się ucisk i to jest nie przyjemne . Najważniejsze to szybko płytko oddychać lekarz mi powiedział żeby oddychać tak jakby się chuchało na szybę ;] wtedy nie ma się odruchu wymiotnego ;] i rzeczywiście nie miałam ;p Raz może dwa ścisnęło mnie w gardle ale to nic strasznego ;D Badanie moje trwało z 4 minuty może nawet 3 ;] I naprawdę nie ma się czego bać !! Chociaż w szpitalu nie wiem jak by było xD prywatnie miałam robioną ;D RÓBCIE SOBIE GASTROSKOPIE ;] bo na USG to prawdę mówiąc nie zawsze wszystko wychodzi ;p Jeszcze raz podkreślam to nie jest nic strasznego tylko należy słuchać lekarza :) Trzymam kciuki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrykus
Ja mam 14 lat w moim krótkim życiu przeżyłem 4 gastroskopie pierwszej niepamietam bo mialem 8 lat ale nastepne pamietam prosty zabieg w 5 minut w publicznym szpitalu na kase chorych 10 lat, 12 lat i dzisiaj. Niepowiem że zabieg jest fajny bo powiecie że jestem masochstą. Ale zabieg jest spoko zero bulu tylko nieprzyjemne uczucie troche łeski polecą (ale to normalne spróbój włożyć palec do buzi to juz masz łzy) 100% wole to niż dentyste w noc przed gastroskopia pogadlem z Bogiem powieżyłem moj los w jego rece bo on wie co jest dla mnie najlepsze!! Przed zabiegiem pomyslalem intecje za ktora oddam sie zabiegowi to pomaga kazde cierpienie ma sens. Pozdrawiam PS Ludzie nie straśćie bo potem wszyscy sie boja gastroskopi a co dopiero Kolonoskopia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
Zgadzam się gastroskopia nie jest taka straszna:)Miałam i przeżyłam ,strach ma wielkie oczy,a poza tym gardło znieczulaja specjalnym sprejem.PODOBNO KOLONOSKOPIA JEST DUŻO GORSZA BO RURA DWA RAZY DŁUŻSZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam badanie w ubiegłym tygodniu i nie taki diabeł straszny jak go malują (niektórzy). Żadnych odruchów wymiotnych nie było, bo gardło przecież znieczulone. Trzeba było tylko 3 razy przełknąć, kiedy lekarz kazał ale to nie był problem. Potem nic sie już nie czuje i trwa to jakieś 3 minuty i po wszystkim. Moja rada dla tych, którzy będą to badanie sobie robić: bez paniki, równo, głęboko i spokojnie oddychać no i zaufać lekarzowi wykonując jego polecenia a przejdziecie to badanie bez nieprzyjemnych wrażeń. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anaaaaaaaaa
Hahaha !! Tez to mialam ! zal :( masakra , nie zgodzilabym sie na to , ale nie wiedzialam na czym te zabieg polega wiec juz bylo za pozno ;D ciekawe przezycia ;DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zibibe
Miałem 20 min temu ,już po wszystkim :)))))))) Nie było tak źle. Raka nie mam :)))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich :) Miałam dziś gastroskopie w prywatnym gabinecie bo oczywiście w szpitalach jak w mrowisku;/;/ a przewidywany termin na badanie - koniec lutego ;/ a tu raczej nie można czekać jeśli chodzi o przewód pokarmowy ;/ badanie trwało niespełna 7 min- w moim przypadku :) i bez znieczulenia( nie potrzebuje ogólnie przy różnych badaniach ale są osoby co bez z nieczulenia \"ani rusz\" ) badanie generalnie jak większość osób napisała- BARDZO NIE PRZYJEMNE(odruch wymiotny w pełni aktywny) - ale da się wytrzymać....trzeba się tylko w miarę możliwości uspokoić i równo oddychać....najgorszy jest moment \"przełknięcia rurki\" i w moim przypadku jej wyciąganie trwało wieki ale mój lekarz był na tyle wyrozumiały i opanowany że wszystko poszło całkiem nieźle :) Uprzedzam że przed badaniem jakieś 6 godz najlepiej nic nie jeść pić tylko wodę :) bo w przeciwnym układzie grozi wymiotami :( a to nie jest fajne ;/ badanie kosztowało mnie 140 zł ale było warto :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gastroskopowiczka
Ja miałam robioną dwa dni temu. Momentu wkładania rury prawie nie poczułam, przeszła bardzo gładko. Za to gdy dotarła do żołądka... Nie chcę nikogo straszyć, ale mitem jest, że to nie boli. Przekonałam się o tym na własnej skórze:( Bardzo wyraźnie czułam to w brzuchu, jak się przemieszcza, obija o ścianki żołądka... Podczas pobierania wycinka można poczuć krótkie, ale bolesne uszczypnięcie. Co do odruchów wymiotnych - jeszcze nigdy nie przeżyłam czegoś takiego. W moim przypadku wystąpiły trzy lub cztery, ale tak silne, że aż mnie skręcało... Wydawałam podczas nich zupełnie nieludzkie odgłosy, nawet nie wiem, do czego je porównać. Dodatkowo ciągle jęczałam i stękałam, a ręce mimowolnie podążały w kierunku endoskopu... Na szczęście badanie trwało około 2 minut, za co do końca życia będę wdzięczna mojej pani doktor:). Badanie przeżyłam bardzo ciężko, nawet teraz odczuwam jego skutki w postaci bólu gardła, przełyku i brzucha... Rada do tych, co będą mieli: starajcie się nie połykać tej rurki, bo podrażni wam gardełko i przełyk. Leżcie spokojnie, a wtedy być może nie odczujecie tego bólu, co ja:). Połknijcie też dużo znieczulenia i zamknijcie oczęta, to naprawdę pomaga. Pozdrawiam ludzi mądrych i odważnych, którzy zdecydowali się na te kilka minut piekiełka. Mimo wszystko warto, bo to badanie może naprawdę dużo wykryć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia14lat
ja ją mialam jak bylam w szpitalu gdziec 4 miesiące temu. Najpierw to psikają czymś okropnie gorzkomientowym --> to jest znieczulenie. Na a potem się zaczyna..... Ogulnie baanie da się przeżyć. Nie boli w trakci ale po badaniu boli gardlo i brzuch. W czasie badania nieprzyjenie jest uczucie w gardle tą rurke czuć, i okropne są odruchy wymiotne... No ale jak przerzyjesz to badanie to wszystko oprucz porodu da sie przerzyć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola po gastroskopii
No więc tak... Wczoraj miałam gastroskopie. Przed badaniem przeczytałam chyba wszystkie fora i strony na ten temat. Przestraszyłam sie strasznie. Jeeeny byłam tak panicznie przerażona że nie mogłam spać. W rzeczywistości to jest PIKUŚ!!! Naprawdę! Nie przeczę że ktoś mógł przez TO naprawdę źle przejść, ale ja MEGA HIPER SUPER PANIKARA dałam radę! Ani nie bolało, ani nie miałam odruchu wymiotnego, trochę pobekałam i już było po krzyku. Lekarz psiknął przed badaniem trochę znieczulenia do gardła i pewnie dlatego połknęłam to rurkę za pierwszym razem. To trwało chwilunie. Nawet byłam w szoku że już mi ją wyciągają :) Szczerze mówiąc najgorszy w tym wszystkim jest tylko ten strach i jestem pewna że gdybym tak nie panikowała to byłoby znacznie lepiej. NIE BÓJCIE SIĘ!!! TO NIE JEST STRASZNE!!! Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pseudomin
badanie przypomina to porazenie pradem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj oj oj oj
\"strach przed cierpieniem jest wiekszy niz samo cierpienie\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porusia
Kochani kto miał gastroskopię przez nos.? Robią ją bardzo cieniutkim gastroskopem około 5 czy 6mm. Jakie sa odczucia , czy łatwiej przejśc to badanie? Mnie w styczniu się nie udało, to fakt jestem straszny nerwus myślałam ze sie uduszę a na dodatek mam astmę i nerwicę lękową. Może znajdzie się ktoś kto odpowie mi na to pytanie. A może ktoś poleci dorego lekarza lub przychodnie która to robi w Warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porusia
Kochani czy miał ktoś gastroskopię przez nos? Czy to badanie jest mniej nieprzyjemne niż takie przez usta? Robi się to podobno malutkim gastroskopem 5 czy 6 mm. Ja swojej gastroskopii nie przeszłam w styczniu ale jestem strasznym nerwusem, mam do tego astme i nerwicę lękowa mało się nie udusiłam dlatego szukam jakiegoś innego wyjścia. A może ktoś by mi polecił w Warszawie gdzie robią dobrze to badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misie87
Jestem właśnie po gastroskopii Nie było najgorzej Chyba bardziej nie lubie dentysty niż tego badania a jestem panikarą i serce mI waliło jak oszalałe Ale potwierdziło się moje zdanie że DOPÓKI CZŁOWIEK NIE PRZEŻYJE SAM, TO NIGDY NIE BĘDZIE WIEDZIAŁ JAK TO JEST! Nic nie bolało Fakt, że co kilka sekund miałam odruch wymiotny ale jeśli nic się nie jadło ani nie piło to bez obaw - nie zwymiotujecie, a takie odruchy są normalne. Badanie nie jest straszne, nie trzeba sie bać! Do wszystkich, którzy są przed i sie boją!!!!! Nie ma czego, też jestem strachliwa a gastroskopie przeżyłam spoko Kilka minut i po wszystkim Tylko nie martwcie się na zapas i nie panikujcie To może nie jest przyjemne bo coś wkładają ale ogólnie to da się przeżyć Całkiem spoko GŁOWA DO GÓRY! NIE BÓJCIE SIĘ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalos
Miałam gastroskopie wczoraj. Niepokoi mnie,ze godzinę po badaniu pojawił się niezbyt silny ból żołądka i uczucie dyskomfortu (jakby kamień w żołądku), które trwają do dziś. Czy to kwestia podrażnienia w trakcie badania i przejdzie?Ktoś z Was tak miał?Będę wdzięczna za odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał 26
Dla wszystkich którzy z różnych powodów nie mogą, albo nie chcą mieć gastroskopii ze znieczuleniem miejscowym polecam, badanie pod narkozą. Narkozy tej nie należy się bać, bo nie jest to taka sama narkoza jak podczas np. operacji chirurgicznych. Jest krótkotrwała i bezpieczna. A tak samo się śpi NIC SIĘ NIE CZUJE I NIC SIĘ NIE PAMIĘTA. Nawet nie pamięta się kiedy się usneło. Poprostu krótka bezssenna noc. Po 20 minutach po zabiegu ( 3 min) wstałem z łóżka, po 30 wyszedłem z kliniki, po 3 h wrócilem do domu motocyklem. W Warszawie polecam Centrum Medyczne Damiana. Koszt - gastroskopia 200 zł Znieczulenie ogólne 170 zł Jak ktoś posiada kartę Aliannz to płaci tylko za znieczulenie. P.S. W placówkach państwowych KAŻDY MA PRAWO do znieczulenia ogólnego podczas gastroskopii i kolonoskopii, tylko nie informują i robią problemy, bo.... kasa i dodatkowo anestezjolog. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antonii
Witam, Ja miałem tę przyjemność niedawno połączoną z kolonoskopią. Najpierw miałem zrobiony przegląd " od tyłu" wsadzili mi rurkę w dupkę wlali kontrast dopompowali powietrza i po badaniu. Następnie rurkę po wyjęciu wiecie skąd wsadzili mi bez umycia do gardła i przełyku - miałem lekkie odruchy wymiotne ale to normalne przy gastroskopii dodłownie jakbym się gó... najadł. Nie mogłem przez tydzień domyć zębów tak mi gó... wali... z buzi. Potem sobie uświadomiłem że jeszcze tak źle nie miałem - w sumie jeden pacjent jedna rurka dwa otwory... ale mam to za sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antonii
Witam, Ja miałem tę przyjemność niedawno połączoną z kolonoskopią. Najpierw miałem zrobiony przegląd " od tyłu" wsadzili mi rurkę w dupkę wlali kontrast dopompowali powietrza i po badaniu. Następnie rurkę po wyjęciu wiecie skąd wsadzili mi bez umycia do gardła i przełyku - miałem lekkie odruchy wymiotne ale to normalne przy gastroskopii dodłownie jakbym się gó... najadł. Nie mogłem przez tydzień domyć zębów tak mi gó... wali... z buzi. Potem sobie uświadomiłem że jeszcze tak źle nie miałem - w sumie jeden pacjent jedna rurka dwa otwory... ale mam to za sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antonii
Witam, Ja miałem tę przyjemność niedawno połączoną z kolonoskopią. Najpierw miałem zrobiony przegląd " od tyłu" wsadzili mi rurkę w dupkę wlali kontrast dopompowali powietrza i po badaniu. Następnie rurkę po wyjęciu wiecie skąd wsadzili mi bez umycia do gardła i przełyku - miałem lekkie odruchy wymiotne ale to normalne przy gastroskopii dosłownie jakbym się gó... najadł. Nie mogłem przez tydzień domyć zębów tak mi gó... wali... z buzi. Potem sobie uświadomiłem że jeszcze tak źle nie miałem - w sumie jeden pacjent jedna rurka dwa otwory... ale mam to za sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta1959
antonii - Ty chyba przesadziłeś ! Chcesz żeby ludzie się wystraszyli ? Ja miałam kolonoskopię i wiem jak to wygląda ale tu piszemy o gastroskopii. Ale skoro zaczęłam to troszkę opiszę . Sam zabieg był nieprzyjemny i taki wstydliwy zwłaszcza jak na takim wysięgniku zaraz za oświetleniem wsadzali mi do pupy kamerę VHS . Ale dało się to wytrzymać. Ja jeszcze tak źle nie miałam bo słyszałam że w jednym szpitalu to mają jeszcze taką starszą aparaturę, że jak kładziesz się na stole to dołączają drugi stół z torami dla wózka i kamerzysty ( jak w TV) i ten cały zestaw wjeżdża ci w .... ał jak o tym pomyślę ... ale antonii to przesadził - wstydź się Pan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przed gastroskopia
jutro ide na to hihi mam nadzieje ze przezyje :P ema ale i tak mnie nastraszylyscie dziewczynki jakie wy jestescie panikary :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj byłam na gastroskopii i stwierdzam, że; Przede wszystkim nie warto czytac komentarzy ludzi ktorzy nie byli zadowoleni bo mieli zbyt duzego pietra, tylko byc odwaznym i nie bac sie naprawde niczego, bo nie warto. Ja przeczytalam to wszystko, ale stwierdzilam, ze nie mam sie czego obawiac. bedzie jak bedzie. I bylo naprawde dobrze!!!!! Mysle, ze w duzej mierze zalezy to od pacjenta i od lekarza. ja bylam w Zakopanem i trafilam na takie super lekarza. Byl bardzo sympatyczny i badanie trwalo; 3 minuty!!!!!!!!!!!Naprawde!! Poza tym mowil mi po kolei co robi. Troche mi lzy pociekly, ale to normalne, a poza tym, to tak jak ktos napisal: takze wole to niz dentyste:D Jestem zadowolona i polecam bardzo tego lekarza w Zakopanem;) Robil juz kilkanascie tysiecy gastroskopii i mysle, ze do takich warto sie udac. P.S. Nie mialam znieczulenia, ani nic, a bylo dobrze;) Powodzenia!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj byłam na gastroskopii i stwierdzam, że; Przede wszystkim nie warto czytac komentarzy ludzi ktorzy nie byli zadowoleni bo mieli zbyt duzego pietra, tylko byc odwaznym i nie bac sie naprawde niczego, bo nie warto. Ja przeczytalam to wszystko, ale stwierdzilam, ze nie mam sie czego obawiac. bedzie jak bedzie. I bylo naprawde dobrze!!!!! Mysle, ze w duzej mierze zalezy to od pacjenta i od lekarza. ja bylam w Zakopanem i trafilam na takie super lekarza. Byl bardzo sympatyczny i badanie trwalo; 3 minuty!!!!!!!!!!!Naprawde!! Poza tym mowil mi po kolei co robi. Troche mi lzy pociekly, ale to normalne, a poza tym, to tak jak ktos napisal: takze wole to niz dentyste:D Jestem zadowolona i polecam bardzo tego lekarza w Zakopanem;) Robil juz kilkanascie tysiecy gastroskopii i mysle, ze do takich warto sie udac. P.S. Nie mialam znieczulenia, ani nic, a bylo dobrze;) Powodzenia!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj byłam na gastroskopii i stwierdzam, że; Przede wszystkim nie warto czytac komentarzy ludzi ktorzy nie byli zadowoleni bo mieli zbyt duzego pietra, tylko byc odwaznym i nie bac sie naprawde niczego, bo nie warto. Ja przeczytalam to wszystko, ale stwierdzilam, ze nie mam sie czego obawiac. bedzie jak bedzie. I bylo naprawde dobrze!!!!! Mysle, ze w duzej mierze zalezy to od pacjenta i od lekarza. ja bylam w Zakopanem i trafilam na takie super lekarza. Byl bardzo sympatyczny i badanie trwalo; 3 minuty!!!!!!!!!!!Naprawde!! Poza tym mowil mi po kolei co robi. Troche mi lzy pociekly, ale to normalne, a poza tym, to tak jak ktos napisal: takze wole to niz dentyste:D Jestem zadowolona i polecam bardzo tego lekarza w Zakopanem;) Robil juz kilkanascie tysiecy gastroskopii i mysle, ze do takich warto sie udac. P.S. Nie mialam znieczulenia, ani nic, a bylo dobrze;) Powodzenia!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po gastroskopi
mialem dzis. to byla masakra.. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×